Q90T אין סאונד - נתוני אודיו אלו אינם נתמכים

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: Q90T אין סאונד - נתוני אודיו אלו אינם נתמכים

נושא שלא נקרא #16 

אין שום בעיה עם הפורמטים האלה. כל נגן נורמלי יודע לפענח אותם לבד ולעשות downmix לסטראו PCM.
או אפילו ל-PCM רב ערוצי.

dondestas (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #17 

25/12/2020 19:21  
dmitrys כתב:
25/12/2020 16:31  
dondestas כתב:
מי שיודע - סטרימר שילד פרו יפתור לי את כל הבעיות האלה ?
פשוט לחבר תשילד לטלוויזיה דרך HDMI ואז לחבר לשילד USB והכל יעבוד חלק בלי בעיות ?
...
אתה יכול להסתכל לבד באתר של כל יצרן.
למשל , שילד פרו: https://www.nvidia.com/en-gb/shield/shield-tv-pro/
רשום שהוא תומך באטמוס, אבל לא תומך ב DTS וגם לא ב TRUEHD.
pass-through אומר שהמכשיר יודע לזהות את הפורמט , להעביר אותו הלאה אבל לא יפתח אותו.

לגבי DTS MA או DTS אחר - הקודקים של DTS בנויים ככה שיש גרעין ותוספת. כלומר אם מכשיר מסוים תומך ב DTS אבל לא תומך ב DTS MA, אתה עדיין תוכל לשמוע את הפסקול, אבל לא באיכות מקסימלית (לאוזן שלי גם DTS רגיל בביטרייט גבוהה נשמע מצוין)
אטמוס גם הוא תוספת לקודק אחר. כלומר הוא מתלבש על משהו אחר , כמו DD+ למשל. אם המכשיר תומך ב DD+ אבל לא תומך באטמוס, עדיין תוכל לשמוע את הפסקול.
TRUEHD למשל בנוי אחרת. או שנתמך, או שלא.

עוד משהו קטן - טלוויזיה יקרה אמורה להציג תמונה טובה, אבל לא בהכרח סאונד טוב. לי יש XH95, ולדעתי הסאונד שלה פחות טוב מה LG הבסיסית בת כמה שנים שהייתה לי קודם. אני לא בטוח, אבל אני חושב שהסיבה העיקרית היא העובי שלה - אין איפה לשים רמקולים טובים בתוך גוף הטלוויזיה.
אני קניתי סאונדבר ראשון בחיי בגלל זה.
...
תודה על המענה.

אני קצת מבולבל פה כי קראתי כמה תגובות על הסטרימר הזה ואנשים פשוט רשמו שהכל עובד עליו, רשמו שהוא ממש חזק וכל אודיו אפשרי וסרטים חזקים של 50-100 ג'יגה רצים עליו חלק, אתה רשמת משהו על כך שהוא יכול לזהות פורמט, להעביר אותו אבל לא יפתח אותו... אז מזה שווה ?
DTS-X surround sound (pass-through) over HDMI - זה לא אומר שאודיו DTS כן יעבוד ?

יותר מידי מושגים ומילים שעד לפני חודשיים לא ידעתי עליהם בכלל.
נגיד ואנחנו עוברים לשורה התחתונה - מה אתה ממליץ לי לעשות בתאכלס ? אני פשוט רוצה לראות סרטים באיכות הכי גבוהה שיש וכרגע זה לא אפשרי מבלי כל מיני תוכנות וכאב ראש.

סטרימר שילד פרו ישירות ל Q90T יסדר אותי ? או שצריך משהו אחר ?

dondestas (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #18 

25/12/2020 19:37  
TheCoolest כתב:
אין שום בעיה עם הפורמטים האלה. כל נגן נורמלי יודע לפענח אותם לבד ולעשות downmix לסטראו PCM.
או אפילו ל-PCM רב ערוצי.
...
אתה מתכוון לנגן בתוך השילד ?

dmitrys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

25/12/2020 19:46  
dondestas כתב:
25/12/2020 19:21  
dmitrys כתב:

אתה יכול להסתכל לבד באתר של כל יצרן.
למשל , שילד פרו: https://www.nvidia.com/en-gb/shield/shield-tv-pro/
רשום שהוא תומך באטמוס, אבל לא תומך ב DTS וגם לא ב TRUEHD.
pass-through אומר שהמכשיר יודע לזהות את הפורמט , להעביר אותו הלאה אבל לא יפתח אותו.

לגבי DTS MA או DTS אחר - הקודקים של DTS בנויים ככה שיש גרעין ותוספת. כלומר אם מכשיר מסוים תומך ב DTS אבל לא תומך ב DTS MA, אתה עדיין תוכל לשמוע את הפסקול, אבל לא באיכות מקסימלית (לאוזן שלי גם DTS רגיל בביטרייט גבוהה נשמע מצוין)
אטמוס גם הוא תוספת לקודק אחר. כלומר הוא מתלבש על משהו אחר , כמו DD+ למשל. אם המכשיר תומך ב DD+ אבל לא תומך באטמוס, עדיין תוכל לשמוע את הפסקול.
TRUEHD למשל בנוי אחרת. או שנתמך, או שלא.

עוד משהו קטן - טלוויזיה יקרה אמורה להציג תמונה טובה, אבל לא בהכרח סאונד טוב. לי יש XH95, ולדעתי הסאונד שלה פחות טוב מה LG הבסיסית בת כמה שנים שהייתה לי קודם. אני לא בטוח, אבל אני חושב שהסיבה העיקרית היא העובי שלה - אין איפה לשים רמקולים טובים בתוך גוף הטלוויזיה.
אני קניתי סאונדבר ראשון בחיי בגלל זה.
...
תודה על המענה.

אני קצת מבולבל פה כי קראתי כמה תגובות על הסטרימר הזה ואנשים פשוט רשמו שהכל עובד עליו, רשמו שהוא ממש חזק וכל אודיו אפשרי וסרטים חזקים של 50-100 ג'יגה רצים עליו חלק, אתה רשמת משהו על כך שהוא יכול לזהות פורמט, להעביר אותו אבל לא יפתח אותו... אז מזה שווה ?
DTS-X surround sound (pass-through) over HDMI - זה לא אומר שאודיו DTS כן יעבוד ?

יותר מידי מושגים ומילים שעד לפני חודשיים לא ידעתי עליהם בכלל.
נגיד ואנחנו עוברים לשורה התחתונה - מה אתה ממליץ לי לעשות בתאכלס ? אני פשוט רוצה לראות סרטים באיכות הכי גבוהה שיש וכרגע זה לא אפשרי מבלי כל מיני תוכנות וכאב ראש.

סטרימר שילד פרו ישירות ל Q90T יסדר אותי ? או שצריך משהו אחר ?
...
אין לי תשובה בשבילך. pass-through זה כמו שזה - מעביר את זה הלאה דרך HDMI.
אין קשר בין גודל הסרט לבין פתיחה של אודיו שלו. זה שאלה אם הפורמט נתמך או לא.
DTS ספציפית דורשת חוזים דרקוניים עם יצרני הצ'יפים והרבה תמלוגים, לכן הרבה חברות לא עובדות איתם.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #20 

השילד מריץ אנדרויד, אתה יכול להתקין נגנים כמו קודי, VLC וכל נגן אחר ולהשתמש בו.
קודי בטוח יודע לפענח כל פורמט.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

הטלויזיות שלא תומכות בנייטיב DTS לא יודעות להפוך אותו לPCM?
כמו שאמר TheCoolest, סטרימר שמותקן עליו קודי, יעשה את העבודה. פשוט לא תשתמש באופציה של passthrough כי זו מיועדת להעביר את הסאונד כמו שהוא לפענוח על ידי מכשיר אחר, למשל AVR.
אם כל השימוש שלך בסטרימר יהיה לנגן קבצים כאלו, אז ממש אין צורך לשלם 800-1000 שקל על שילד. יש סטרימרים סיניים סבבה ב$40 שיעשו את זה בלי בעיה עם קודי מותקן. שילד יתן לך יתרון בשני מצבים עיקריים: 1) אתה מתעקש לראות נטפליקס ודומיו דרכו 2) אתה רוצה להשתמש בPLEX.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

https://www.reddit.com/r/PleX/comments/ ... ehd_dtshd/

מה שרשום שם לא נכון או שאני לא מבין אותו נכון?
אם אני רוצה dolby vision וכל פורמטי האודיו עדיין צריך shield?
בגדול לפי מה שהבנתי לא אמורה להיות לטלויזיה בעיה להתמודד עם כל דבר אחר, חוץ מ-remux למיניהם, שבשבילם צריך סטרימר שיתמוך בכל הפורמטים הכבדים. אשמח לא לשלם על שילד וגם לא לחכות שיחזור למלאי, אבל כרגע אני לא מצליח להבין אם יש לי ברירה.

dadaii
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

תעקוב אחרי המדריך הזה:
https://htmag.co.il/forum/?q=dmlld3RvcG ... MxMzU2MTg=

plex עושה המרה של dts תוך כדי ניגון דבר שיאפשר לך לנגן כמעט כל דבר כולל dts בטלווזיות סמסונג.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #24 

27/12/2020 3:35  
dadaii כתב:
תעקוב אחרי המדריך הזה:

plex עושה המרה של dts תוך כדי ניגון דבר שיאפשר לך לנגן כמעט כל דבר כולל dts בטלווזיות סמסונג.
...
בשביל זה התוכן צריך לשבת על מחשב שאפשר להתקין עליו שרת PLEX ואז התוכנה האיומה הזאת תוכל לקרוע לו את המעבד עם הטרנסקודינג המטופש שלה.

sandmanz
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

27/12/2020 9:46  
Avi_Dagan כתב:
27/12/2020 3:35  
dadaii כתב:
תעקוב אחרי המדריך הזה:

...
בשביל זה התוכן צריך לשבת על מחשב שאפשר להתקין עליו שרת PLEX ואז התוכנה האיומה הזאת תוכל לקרוע לו את המעבד עם הטרנסקודינג המטופש שלה.
...
יש אפשרות שהיא רק תעביר את הקובץ ולא תעשה עיבוד אלא הטלביזיה, לא כך?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

27/12/2020 12:13  
sandmanz כתב:
...
כל פורמט שהקליינט PLEX (טלויזיה במקרה הזה) לא תומך בו, יעבור טרנסקודינג בשרת. זו הסיבה שאני שונא את התוכנה הזאת. קודי אפילו לא ממצמץ בדברים כאלה.
היתרון של שילד במקרה הזה הוא שיש לו תמיכה native ברוב הפורמטים, לכן כשהוא משמש כקליינט, PLEX לא צריך לעשות טרנסקודינג.

sandmanz
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

27/12/2020 12:25  
Avi_Dagan כתב:
27/12/2020 12:13  
sandmanz כתב:
...
כל פורמט שהקליינט PLEX (טלויזיה במקרה הזה) לא תומך בו, יעבור טרנסקודינג בשרת. זו הסיבה שאני שונא את התוכנה הזאת. קודי אפילו לא ממצמץ בדברים כאלה.
היתרון של שילד במקרה הזה הוא שיש לו תמיכה native ברוב הפורמטים, לכן כשהוא משמש כקליינט, PLEX לא צריך לעשות טרנסקודינג.
...
הבנתי אותך, תודה על הפירוט!

אז למעשה במידה והשרת plex חזק, לא אמורה להיות בעיה.

או שהוא איטי בכל מחשב?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

תלוי מה צריך לקודד מחדש ובמה שיש במחשב.
למשל אם הוא צריך להציג כתוביות bitmap הוא מקודד את כל הוידאו בשביל הפעולה ה"סבוכה" הזאת, אם במקרה זה HEVC אז זה יזחל יותר מצב גוסס. אם יש GPU טוב במחשב אני חושב שPLEX יודע להשתמש בהאצת חומרה שלו.
מבחינתי הקונספט של טרנסקודינג מלכתחילה פגום, בעיקר בהתחשב בזה של כל נגן יודע לעשות פעולות כאלו בלי מאמץ.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

אז בעצם מה שאתה אומר זה שעם Plex אם פורמט לא נתמך אז השרת נקרע תחת העומס של לקודד הכל מחדש (לפי מה שהבנתי לא מעשי למחשבים נורמאלים)? אבל נגיד עם Kodi הקידוד מחדש יעשה על הסטרימר והוא דווקא אמור להסתדר עם זה גם אם זה פורמט שאין לו תמיכה בחומרה?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #30 

27/12/2020 14:30  
GalZohar כתב:
אז בעצם מה שאתה אומר זה שעם Plex אם פורמט לא נתמך אז השרת נקרע תחת העומס של לקודד הכל מחדש (לפי מה שהבנתי לא מעשי למחשבים נורמאלים)? אבל נגיד עם Kodi הקידוד מחדש יעשה על הסטרימר והוא דווקא אמור להסתדר עם זה גם אם זה פורמט שאין לו תמיכה בחומרה?
...
לא בהכרח נקרע, אבל עובד עבודה מיותרת. יותר נקרע אם צריך לקודד גם את הוידאו. אחד השימושים שאנשים אוהבים בPLEX זה שאתה נגיד בחופשה באמירויות ויכול להזרים תוכן מהבית דרך הגישה לPLEX. במקרה כזה סביר להניח שPLEX יעשה קידוד מחדש לוידאו (לרזולוציה נמוכה יותר למשל) כדי להזרים אותו חלק יותר למדינה אחרת.
לא יודע אם הייתי קורא למה שקודי עושה קידוד מחדש. זה לא מאוד שונה ממה שנגיד VLC או MPC עושים. נדמה לי שמשתמש בספליטרים ובFFMPEG ובסטרימרים מבוססי Amlogic יש שימוש בצ'יפ. לא יודע לתת לך הסבר טכני מפורט. TheCoolest אולי יוכל לפרט יותר וכמובן יש גם מידע בנט.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”