מקסום הסט אפ - Samsung Q900RB 8K + PC + DOLBY ATMOS

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
Shaizo (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מקסום הסט אפ - Samsung Q900RB 8K + PC + DOLBY ATMOS

נושא שלא נקרא #1 

שלום!
התחדשתי בTV של סמסונג מדגם (Q900RB 8K (2019.
הייתי שמח לדעת איך למקסם את היכולות של הטלויזיה, אשמח לעזרה אפילו בשאלה אחת מתוך מספר השאלות.
1. נכנסתי לנטפליקס דרך המערכת הפעלה של הטלויזיה, רואים נהדר, אך לא הצלחתי למצוא איפה יש תכנים ב8K.
אם לא בנטפליקס, היכן כן ניתן למצוא תכנים באיכות הנ"ל? (מצאתי כמה ביוטיוב, אבל נראה שדרך הממשק של הטלויזיה הוא קורא אותם כ-4K).
2. איך אני שולט על האפסקייל של הטלויזיה? חיפשתי בהגדרות ולא ממש מצאתי, אולי אני מפספס משהו.
.
3. יש ברשותי 2 לפטופים חזקים (שנת 2020):
א. Surface book 3, I7, 32GB RAM, 1TB, Quadro RTX 3000 Design
ב. DELL XPS 7390, I7, 32GB RAM, 1TB, INTEL IRIS PLUS
באופן מאוד מוזר, על אף שלסרפייס יש כרטיס מסך חיצוני, הדל הצליח להריץ תכנים מהיוטיוב ב-4K 60HZ HDR באופן חלק יותר משמעותית.
החיבור נעשה באמצעות כבל HDMI 2.1 מה-ONE CONNECT למתאם במחשב דרך החיבור טייפ C
(שיתכן ומשנמך ל-2.0. איך אוכל לשמור על ה-2.1?).
שני המחשבים לא מזהים את הTV כ-8K אלא כ-4K בלבד.
הTV מזהה רק את הדל כ-PC בעוד שאת הסרפייס לא מזהה.
גם ה-ONE CONNECT וגם הלפטופים מחוברים לאינטרנט בכבל רשת קווי (הנותן מהירות של 200-300 מגה, ובימים טובים גם חוצה את ה400).
ל-ONE CONNECT של 4 כניסות HDMI, כאשר HDMI 3 תומך ARC (לא eARC), ו-HDMI 4 תומך 2.1.
למרות שה-PC מזהים את ה-TV כ-4K, האם כאשר אני צופה ביוטיוב בסרטון ב-8K, אני באמת מקבל 8K?
איך אוכל לבצע את החיבור בצורה האיכותית ביותר?
.
4. הטלויזיה נקנתה במסגרת עודפים, כיצד אוכל לדעת כמה שעות עבדה לפני שהגיעה אליי?
5. מעוניין לממש את אופציית הדולבי אטמוס, אך מקריאה באינטרנט הבנתי שה-TV אכן תומכת דולבי אטמוס (וזה גם מופיע איפשהו בהגדרות שלה) אך נטולת חיבור eARC, והדרך היחידה היא דרך החיבור HDMI ARC.
שמתי עין על הסאונד בר SONOS ARC שתמוך בדולבי אטמוס. איך יהיה נכון לחבר ביניהם וגם לקבל תמונה טובה ממקור חיצוני (PC, קונסולה וכו')
6. האם נדרשת הרצה כלשהי? בינתיים השתדלתי להשתמש בא ללא תוכן סטטי (סרטוני יוטיוב ללא חתימות).
-----
השימושים העיקריים הם:
1. שימוש כמוניטור PC (בתקווה ב-8K כדי לאפשר המון פרטים במסך אחד במקביל - EXCEL, מצגות, כרום)
2. צפייה ביוטיוב ונטפליקס (נטפליקס דרך האפליקיה המובנת ויוטיוב דרך ה-PC)
3. מעט גיימינג (שמתוכנן בעיקר דרך הסרפייס בוק 3, שכן תומך ב-XBOX WIRLESS, ויכול להתחבר לכל בקר XBOX ללא תלות בבלוטוס').
-----
יתכן ויש עוד דברים שאפשר להפיק מהטליזיה שאני עדין לא לגמרי מודע לגביהם, אם עולים לך כאלה, אשמח שתאירו את עיניי.
תודה רבה!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: מקסום הסט אפ - Samsung Q900RB 8K + PC + DOLBY ATMOS

נושא שלא נקרא #2 

הרבה שאלות... 🤓

אענה על מה שאני יכול.

קודם כל תתחדש. למרות שיתכן ועשית בחירה לא מושכלת. העובדה היא שאין תוכן 8K, נקודה. וידאו של ציפורים ביוטיוב לא נחשב. ייקח עוד לא מעט זמן עד ש-8K יהיה סטנדרט.

אין אפשרות לשלוט על האפסקייל של הטלויזיה, מדובר באלגוריתם שאי אפשר לבצע בו שינויים.

אפשר לשמוע אטמוס בלי eARC אבל אם מדובר בסאונד lossless (ללא דחיסה) אתה לא תוכל להפיק את המיטב. אבל בכל אופן תצטרך Sonos Arc או משהו בסגנון כדי לנצל יכולות eARC. האמת יש לי אותו והוא מופלא.

לחלק מהטלויזיות יש פונקציה באפשרויות שמראה כמה זמן עבדה הטלויזיה. לא מכיר את שלך אז לא יודע.

אין צורך בהרצה ואין בעיה עם תוכן סטטי. זה לא OLED, אין סיכוי לצריבה.

Shaizo (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

אוקיי!
קודם כל תודה על המענה! (:
שנית לגבי הבחירה המושכלת, היא עלתה לי בסכום הנמוך מה-Q90T (יבואן רשמי) 🙄.
שלישית, אשמח לפירוט לגבי איך היית ממליץ לחבר אותה לSONOS + מקור חיצוני (מחשב\סטרימר וכו').

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

לחבר למסך זה מאוד פשוט. מחברים ל ARC/eArc.

לדעתי ברגע שתחבר את המחשב לאחת היציאות HDMI הסונוס יוציא סאונד שהמחשב שולח לטלויזיה.

Shaizo (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

ומה ההבדל בעצם בין חיבור ARC-eARC לבין חיבור של eARC-eARC?
אם גם ככה שניהם מאפשרים דולבי אטמוס.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

17/01/2021 20:39  
Shaizo כתב:
ומה ההבדל בעצם בין חיבור ARC-eARC לבין חיבור של eARC-eARC?
אם גם ככה שניהם מאפשרים דולבי אטמוס.
...
כפי שציינתי earc מאפשר שמיעה באיכות לוסלס (סאונד נקי, ללא דחיסה). ARC מאפשר רק פורמטים דחוסים.

אטמוס מגיע בשתי צורות - לוסלס ודחוס. במידה ותרצה לשמוע אטמוס לוסלס או כל פורמט אחר שהוא לוסלס (דולבי trueHD לדוגמא) תהיה חייב חיבור eArc ומקרן קול או רסיבר תומך. אני לא יודע מה מבנה החדר שלך אבל בשביל להינות מאטמוס עד הסוף צריך חדר מאוד ספציפי. החדר שלי לא מתאים.sonos arc פשוט מקרן קול נהדר בלי קשר לאטמוס. אם תלך עליו הייתי אומר די חובה לרכוש גם את הסאב והוא יקר כמעט כמו המקרן עצמו.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

תראה, בדגמי 2019 התמיכה ב8K היא מאוד בוסרית. אני זוכר כל מיני כתבות גם שהפאנל עצמו, מעבר ליכולת לקבל סיגנל 8K, לא ממש עונד בתקן.
אני חושב שרק HDMI 2.1 יכול לתת 8K וזה משהו שנכנס לתחום הPC רק לאחרונה ולדעתי רק למחשבי DESKTOP עם כרטיסי מסך ייעודיים. אולי הוצג משהו בCES לגבי תמיכה כזאת ברמת לוח אם במייל ו/או כרטיס ייעודי בנייד.
הסיכוי שיש לך בבית משהו שיכול לשדר ב8K שואפת לאפס.

מציע לך לחפש סקירות על המסך הזה בשביל להבין איפה המגבלות שלו. כמסך 4K הוא אמור להיות ברמה גבוהה מאוד אבל אל תבנה הרבה ציפיות על ה8K שלו.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”