אז אף אחד לא הולך לדבר על זה שהפורום הזה קיים פתאום?

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
NeatNit (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

אז אף אחד לא הולך לדבר על זה שהפורום הזה קיים פתאום?

נושא שלא נקרא #1 

הפורום הזה של QLED לא היה כאן שבוע שעבר!

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

Re: אז אף אחד לא הולך לדבר על זה שהפורום הזה קיים פתאום?

נושא שלא נקרא #2 

כן, פחות נוח למשתמשים, יותר רווחי למפעילי האתר כנראה, אבל סבבה נגיד תודה על מה שיש.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

פרסום וחסויות זה המודל העסקי של האתר. אני בטוח שכולם יתרגלו.

תודה על שיתוף הפעולה וההבנה.

Lior98
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ליאור אהרון
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

החלטה מבורכת
תמיד טוב שזה יהיה מסודר גם מבחינת היסטוריה
תודה רבה :)

NeatNit (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

לא מתלונן, דווקא מוסיף לסדר לדעתי, וממה ששמעתי (אך לא באמת ראיתי) ה-QLED אמור לתת איזשהו שיפור יחסית משמעותי לעומת פנלים LCD אחרים. זה לגיטימי לתת לו קטגוריה משלו. הדבר היחיד שמפריד לי הוא שאף אחד לא התייחס לזה! תעשו הכרזה, תפתחו שמפניה, משהו! 😜

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

נחלק מסכים לכל חברי האתר!!!

מסכים וירטואלים 💻
😉

Lior98
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ליאור אהרון
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אולי לארגן לחברי האתר הנחות על מסכי qled
😉

oren29at
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

בתור חבר אתר פאסיבי מאד, ש 99% מזמנו מוקדש לקריאת פוסטים ודיונים, החלטתי בכל זאת לכתוב פה משהו:

סמסונג סיפקה את טכנולוגיית ה Quantom Dot שלה ליצרנים נוספים כמו הייסנס ו TCL, ואלה מייבאים לישראל טלוויזיות QLED משלהן. נראה לי נכון וראוי לפורום הזה לעשות כתבת השוואה בין דגמי טלוויזיות של שלושת היצרנים האלה כדי להבין מי מהם טוב יותר או משתלם יותר.

אני מאד מקווה שהחסות של סמסונג לפורום לא תחסום אפשרות של עורכי וכתבי האתר לספק מידע על טלוויזוות QLED שאינן של סמסונג. זה יהיה מאד אירוני אם פורום שאמור להגביר את המודעות לסוג הזה של טלוויזיות ישמש כמגבר של יצרנית אחת בלבד.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

02/03/2021 10:34  
oren29at כתב:
בתור חבר אתר פאסיבי מאד, ש 99% מזמנו מוקדש לקריאת פוסטים ודיונים, החלטתי בכל זאת לכתוב פה משהו:

סמסונג סיפקה את טכנולוגיית ה Quantom Dot שלה ליצרנים נוספים כמו הייסנס ו TCL, ואלה מייבאים לישראל טלוויזיות QLED משלהן. נראה לי נכון וראוי לפורום הזה לעשות כתבת השוואה בין דגמי טלוויזיות של שלושת היצרנים האלה כדי להבין מי מהם טוב יותר או משתלם יותר.

אני מאד מקווה שהחסות של סמסונג לפורום לא תחסום אפשרות של עורכי וכתבי האתר לספק מידע על טלוויזוות QLED שאינן של סמסונג. זה יהיה מאד אירוני אם פורום שאמור להגביר את המודעות לסוג הזה של טלוויזיות ישמש כמגבר של יצרנית אחת בלבד.
...
אני כן חבר פעיל שנים שלא מכיר אף מנהל כאן ובמשך השנים רשמתי דברים טובים וגם ביקורות גרועות על מוצרים שמפרסמים כאן באתר,אף פעם לא הוגבלתי או צונזרתי בשום צורה.
גם אני חושב שהחלק הזה מיותר אבל אני מבין שלפורום המצויין הזה חייבים להיות גם שיקולים כלכליים כדי להתקיים

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #10 

02/03/2021 10:34  
oren29at כתב:

...
נתחיל מזה שאנחנו אתר עם פורום. אנחנו לא פורום עם אתר.

הפורום הוא המקום שבו כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה (כמובן בהתאם לחוקי האתר והפורום). אנחנו לא כותבים כתבות בפורום, אנחנו כותבים אותם באתר.

זה לא הפורום הראשון שיש עליו חסות, יש והיו פורומים נוספים. אנחנו בשיתוף פעולה רב שנים עם היבואנים השונים, הם מפרסמים אצלנו, הם לעיתים מפרסמים הודעות לעיתונות או מידע ממומן (אשר מסומן כמובן ככזה) והיבואנים והחנויות מפרסמות מבצעים או הזדמנויות שונות לחברי האתר. יש לנו פעילויות שונות ומשונות עם חברי האתר ביחד עם היבואנים והיצרנים.

זה לא הופך אותנו למוטים. האתר הוא לא מקור הכנסה משמעותי לאף אחד מבעלי האתר או לכתבים (לכולנו יש עבודה או עסק משלנו). זה הופך אותנו לעצמאים ומאפשר לנו לעשות מה שאנחנו רוצים ולא להתעסק בדברים שאנחנו לא מעוניינים בהם.

השוואות shootouts פחות פרקטיים, ללא קשר ליבואנים או לחברות. יש כמה סיבות לכך, אך בראש ובראשונה - זה דורש המון היערכות. בשביל לעשות את זה כמו שצריך צריך מקום לכל המסכים האלה, וכאמור אין לנו מקום (אנחנו עושים את זה כתחביב מהבית) צריך ציוד מתאים לטובת בדיקה כזו.

גם ברמה הפרקטית, צריך שיהיה לנו את המסכים האלה, ובשביל זה צריך שחנות או יבואן ישתפו פעולה, יובילו אותם וישאירו אותם לטובת הבדיקה. בעבר לא היתה המון הצלחה בעניין הזה.

מה שכן הצלחנו לעשות בעבר והיה מוצלח מאוד זה לייצר אירוע של shootout לפי המודל של CE WEEK (מה שנקרא Annual tv shootout) שבו אנשים מגיעים לאירוע שבו עושים את ההשוואה ויכולים לחוות דעה בעצמם. עשינו את זה בזמנו עם KURO (שהיה כבר out of production באותה תקופה) בכדי לראות אם יש מסכים שהצליחו לעבור את הרמה שלו בזמנו. זה נעשה בשיתוף עם היבואנים בחנות Future בתל אביב וזה היה מאוד מוצלח.

מאז לא ממש הצלחנו בכך, כי באמת נדרש המון עבודה בשביל להרים משהו כזה. מקווה שזה נותן יותר insight לגבי העבודה שלנו.

oren29at
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

02/03/2021 12:40  
claudia5 כתב:
אני כן חבר פעיל שנים שלא מכיר אף מנהל כאן ובמשך השנים רשמתי דברים טובים וגם ביקורות גרועות על מוצרים שמפרסמים כאן באתר,אף פעם לא הוגבלתי או צונזרתי בשום צורה.
גם אני חושב שהחלק הזה מיותר אבל אני מבין שלפורום המצויין הזה חייבים להיות גם שיקולים כלכליים כדי להתקיים
...
אנסה להסביר את עצמי טוב יותר:

הפורום הוא פורום. למיטב ידיעתי, אין לו חוקים שמגבילים את התוכן (הענייני) שחברים יכולים לפרסם בו. זה מצויין. העניין הוא, ש"תוכן גולשים" הוא תוכן מוגבל: אנשים ימליצו או ידברו על מה שיש להם בבית, על פי רוב. נוצר מעגל תוכן שמזין את עצמו עם כל שאלה של גולש: אנשים ידברו על אותם הדגמים של אותן הטלוויזיות שהם מכירים מצוין מהבית שלהם. זה אינפורמטיבי ומועיל, אבל יש לזה תקרת זכוכית.

את המעגל/תקרה האלה יכולים לפרוץ מנהלי הפורום: הם אלה שיכולים להעלות נושאים ו/או לכוון זרקור על מוצרים שלא נמצאים בטווח הידע של חברי הפורום. אני מאד מקווה שהחסות של סמסונג תתבטא בצורה חיובית- פרסומות, תחרויות, מבצעים, מידע- ולא בצורה שלילית שבו מנהלי הפורום מגבילים את עצמם בתוכן שהם עצמם מעלים.

שיהיה ברור- אני לא מאשים אף אחד מהאנשים המצויינים שאחראים על האתר הזה בהטיה מראש, או בניהול לא ענייני. אני כן חושב שחשוב להציף את האפשרות הזאת מראש, ולהעלות אותה לדיון, גם כדי לקבוע את גבולות הגזרה של החסות.

oren29at
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

02/03/2021 12:55  
oferlaor כתב:

השוואות shootouts פחות פרקטיים, ללא קשר ליבואנים או לחברות. יש כמה סיבות לכך, אך בראש ובראשונה - זה דורש המון היערכות. בשביל לעשות את זה כמו שצריך צריך מקום לכל המסכים האלה, וכאמור אין לנו מקום (אנחנו עושים את זה כתחביב מהבית) צריך ציוד מתאים לטובת בדיקה כזו.

גם ברמה הפרקטית, צריך שיהיה לנו את המסכים האלה, ובשביל זה צריך שחנות או יבואן ישתפו פעולה, יובילו אותם וישאירו אותם לטובת הבדיקה. בעבר לא היתה המון הצלחה בעניין הזה.

מה שכן הצלחנו לעשות בעבר והיה מוצלח מאוד זה לייצר אירוע של shootout לפי המודל של CE WEEK (מה שנקרא Annual tv shootout) שבו אנשים מגיעים לאירוע שבו עושים את ההשוואה ויכולים לחוות דעה בעצמם. עשינו את זה בזמנו עם KURO (שהיה כבר out of production באותה תקופה) בכדי לראות אם יש מסכים שהצליחו לעבור את הרמה שלו בזמנו. זה נעשה בשיתוף עם היבואנים בחנות Future בתל אביב וזה היה מאוד מוצלח.

מאז לא ממש הצלחנו בכך, כי באמת נדרש המון עבודה בשביל להרים משהו כזה. מקווה שזה נותן יותר insight לגבי העבודה שלנו.
...
אני מבין את המאמץ, אבל אני זוכר ביקורות מפורטות שלך לדגמים בודדים, ביקורות שנעשו בצורה מאד מסודרת. הייתי שמח לביקורות מהסוג הזה, עם מפרט ותוכן זהים, על דגמי טלוויזיות QLED שאינן בהכרח של סמסונג, ושאפשר יהיה לדון עליהם בפורום מאוחר יותר. הצטברות ביקורות מהווה Knowledge base מצויין לגולשים שמחפשים תשובות מעבר ל"קניתי את הטלוויזיה הזאת והזאת ואני מאד מרוצה ממנה"

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #13 

כמה הערות:
1. כעיקרון אנחנו פחות מתערבים בתוכן. המקומות שאנחנו מתערבים בתוכן זה כשיש לנו עניין אישי בנושא מסויים (למשל אם מעניין אותי מה אנשים עושים בבית בתחום מסויים). לא אומר שזה לא קורה, אבל כמנהלים יש המון פעילות גם ככה שלא צריך שנדרבן דיונים שונים.

2. לגבי טלויזיות. בגלל קוצר הזמן וכמות העבודה המטורפת שכל ביקורת דורשת יש לא מעט תנאים בשביל שנעשה ביקורת מעמיקה על מסך כלשהו.
א. היבואן צריך לדאוג להביא לנו אותו לתקופת הבדיקה ולאסוף בסיומה.
ב. אנחנו צריכים לקבל מידע מינימלי על המסך (לרבות מחיר, פרטים טכנולוגיים וכו')
ג. אנחנו צריכים לוודא שזה מסך שיעניין את חברי האתר (אין טעם לעשות בדיקה על 3 מסכים דומים)
ד. זמני קצר (זה תחביב, אחרי הכל) אז אני צריך לוודא שזה מעניין גם אותי - אם זה מסך מדבקה של 1000 ש"ח, פחות מעניין אותי לבלות את כל הערבים שלי במשך שבועיים עליו.

בד"כ התהליך הוא שסדרת מסכים חדשה מגיעה לארץ. היבואן או היח"צ יוצרים איתנו קשר ואנחנו בוחנים מה הכי מתאים לטובת ביקורת. יש יבואנים שלא יוצרים קשר,או פחות מעניניים אותנו (מדבקות לדוגמא) או שאנחנו פחות מעניינים אותם (יוקרתיים מדי או עממיים מדי). אין לנו יכולות לוגיסטיות או מסחריות לבצע בדיקות למסכים כשהיבואן אינו מעוניין בכך.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

מעבר לנקודות שעפר העלה, הרבה פעמים כשהיבואנים שומעים שהמוצר שלהם הולך להיות ב- Shootout, הם מסרבים לתת את המוצר או מציבים תנאים דרקונים כמו שהם חייבים לראות את התוצאות טרם הפרסום, שהכתבה תתבצע בחנות שלהם וכדומה.

NeatNit (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

@oren29atמנקודת המבט שלי זה נראה כאילו החסות מתחילה ונגמרת בזה שכתוב "בחסות Samsung" בשם של הפורום הזה. הפורום של OLED הוא "בחסות LG", ומתקיימים שם עדיין דיונים על טלוויזיות OLED של יצרניות אחרות. לרוב המשתתפים באמת יש של LG אבל נראה לי שנתח השוק של LG בכל מקרה גדול, ללא קשר לחסות.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”