דירה חדשה - המלצה על טלוויזיה בגודל 85''

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 90 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

דירה חדשה - המלצה על טלוויזיה בגודל 85''

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים,
אוטוטו מבצע מעבר לדירת פנטהאוז חדשה.
אזור הסלון מואר מאוד, כאשר יש רק קיר בודד אחד (השאר ויטרינות), עליו אתלה את הטלוויזיה.
בגלל סיבות שונות אני נאלץ לוותר על סטאפ של מקרן ומסך גלילה חשמלי ולכן רוצה לקנות טלוויזיה גדולה ואיכותית.
אתמול ראיתי אצל חבר טלוויזיה בגודל 75'' של סמסונג מסדרת Frame - בהחלט פריט יפהפה. לא יצא לי לבחון את איכות התמונה.
צופה בתכנים מגוונים - ספורט, סרטים וסדרות.
מחובר לסטינג, נטפליקס, יש שרת עליו יושב תוכן שאני מוריד ו-PS4 פרו (אולי בעתיד אקנה את ה-5).
מרחק צפייה של סביב 4 מ'.
חושש לקנות טלוויזיית OLED בגלל עניין הצריבה - הילדות נוטות להשאיר ערוצים למשך זמן רב ופחות מתאים להתעסק עם זה.
אין לי בעיה שלא תהיה מערכת אנדרואיד טיוי מובנית, כי גם כך יש קופסה של סטינג או מיבוקס.
חשובה לי מאוד איכות תמונה טובה מאוד, שתדע להתמודד עם תאורה חזקה כאשר צופים במהלך היום. בנוסף שהטלויזיה תראה אלגנטית ולא מגושמת.
תקציב שנע סביב 15K שח. אולי מעט יותר.

אשמח להמלצות.
תודה רבה.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

Re: דירה חדשה - המלצה על טלוויזיה בגודל 85''

נושא שלא נקרא #2 

נשמע שבעצם כבר החלטת על Q95T/Q90T או XH95... חוץ מ-OLED למיטב ידיעתי זה הטופ באיכות תמונה, ובניגוד ל-OLED מגיעות בגודל 85" (חשוב במיוחד בגלל מרחק הצפייה מעל 3 מ') ומאירות חזק יותר.

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

07/03/2021 21:20  
GalZohar כתב:
נשמע שבעצם כבר החלטת על Q95T/Q90T או XH95... חוץ מ-OLED למיטב ידיעתי זה הטופ באיכות תמונה, ובניגוד ל-OLED מגיעות בגודל 85" (חשוב במיוחד בגלל מרחק הצפייה מעל 3 מ') ומאירות חזק יותר.
...
תודה. האמת שלא החלטתי אלא אני רואה שאלה הטלוויזיות המומלצות בפורום. תמיד חששתי מנושא הפאנל בסמסונג, עד כמה זה רלוונטי היום? עדיין יש לסמסונג פאנלים באיכותיות שונות?
מישהו יודע להגיד לגבי סדרת ה-Frame של סמסונג? איך הפאנל? יש גם בעיות לגבי טיב הפאנל עצמו?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

הזמתי XH95 בסוף אחרי קריאה פה בפורום ולפני שהופיעה כמות משמעותית של תלונות על DSE. ציינו פה מספיק יתרונות לסוני (עיבוד תמונה מוצלח יותר, תמונה טבעית יותר, תמיכה ב-DolbyVision) שבמחינתי הספיקו כדי להטות את הכף. שלא נדבר על תלונות של אנשים על השירות של סמסונג. וגודל 85" למרות שזה ממש לא לפנטהאוז ומרחק הצפיה המתוכנן יהיה בין 3 ל-3.5 מ' - גם במרחק הזה נראה ש-85" זה גודל מוצלח.

מבחינת אלגנטיות על הקיר הסמסונג Q95T מנצחת בגלל התליה הצמודה, אבל זה לא שה-XH95 מכוערת על הקיר. כדאי ללכת לראות ולהחליט לבד אם זה שיקול משמעותי או לא.
ממבט חטוף ה-Frame גם ככה מגיע עד 75" ככה שלא יודע כמה כדאי להתעמק בזה.

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

תודה גל.
האם אתה חווה בעיה הקשורה ל-DSE?
אתה צודק לגבי סדרת ה-FRAME. פחות רלוונטי.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

07/03/2021 21:47  
GalZohar כתב:
ממבט חטוף ה-Frame גם ככה מגיע עד 75" ככה שלא יודע כמה כדאי להתעמק בזה.
...
ואתה כותב את זה בניגוד לסדרה Q90/95 שכן מגיעה בגודל 85? כי אני מעולם לא נתקלתי בגודל הזה...

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

כמה אוטוטו יהיה המעבר הזה?
לסמסונג יהיה היצע הרבה יותר טוב של מסכי 85 בדגמי 2021...

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

לא שמתי לב שאין q95t ב-85", מרוב זה שמשווים ביניהם משום מה הייתי בטוח שגם לסמסונג יש. או שהיה ונגמר? בכל מקרה אם זה המצב אז אין דיון בכלל, רק XH95 של סוני.

עריכה: ב-rtings כן מופיע גודל 85" ל-q90t. לא יודע לגבי זמינות בארץ...

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

קודם כל ברכות על המעבר.

אני בעלים של XH95 בגודל 65" וממש מבסוט מהמסך.

במידה והמעבר הוא בטווח המיידי בלי שום ספק XH95 בגודל המבוקש (OLED לא מגיע ב-85, לא מתאים לתאורה שתהיה בדירה במשך היום וכפי שציינת לא מתאים לילדות).

במידה והמעבר הוא עוד מספר חודשים ויש אפשרות למתוח את התקציב מעט הייתי ממליץ לחכות לדגמי 2021, המסכים החדשים נראים מבטיחים.

כך או כך ממליץ לייעד תקציב נוסף לאיזשהי מערכת סאונד (לא חייב להיות עכשיו סראונד 7.1, אני רק עם במה קדמית לדוגמא).

ההצלחה.

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

חברים, תודה רבה על התגובות. המעבר צפוי להיות לקראת יוני, יולי.

כרגע אני נוטה לכיוון של XH95 בגודל 85'' אבל בהחלט אשמח לשמוע על עוד אופציות, שעומדות בגדר התקציב.

יש הכנה לרמקולים שקועים בתקרת גבס - תקציב נפרד.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

תבדוק טוב לגבי מערכות קולנוע, אחת הטעויות שעושים זה ללכת לפי אדריכל/מעצב/חשמלאי שלא מבין כלום במערכות קולנוע, ואז לקרוא כאן/ברשת איך מערכת קולנוע אמיתית צריכה להיראות ולהבין ששום דבר מההכנות שעשית לא רלוונטי. כנ"ל לגבי קניית שידה לטלויזיה לפני שאתה יודע בדיוק אילו רכיבים יש לך במערכת.

blknom1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

08/03/2021 17:11  
GalZohar כתב:
תבדוק טוב לגבי מערכות קולנוע, אחת הטעויות שעושים זה ללכת לפי אדריכל/מעצב/חשמלאי שלא מבין כלום במערכות קולנוע, ואז לקרוא כאן/ברשת איך מערכת קולנוע אמיתית צריכה להיראות ולהבין ששום דבר מההכנות שעשית לא רלוונטי. כנ"ל לגבי קניית שידה לטלויזיה לפני שאתה יודע בדיוק אילו רכיבים יש לך במערכת.
...
תודה על העצות. בגדול אני מתכנן לבצע הנמכת תקרה בכל החלל הציבורי, כך שיש לי יד חופשית מבחינת מיקום הרמקולים והכמות. יש לי רסיבר של ימאהה RX683 שלצרכים שלי עושה את העבודה מעולה. אם יש דברים שלא חשבתי עליהם, אשמח לשמוע.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

הייתי בודק בדיוק איזה וכמה רמקולים אתה מתכוון לקנות כדי לתכנן בהתאם, פלוס אפשרויות שדרוג בעתיד. וגם מתייעץ עם מישהו שמבין באקוסטיקה, כי בגדול ויטרינות זה די מפגע אקוסטי.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

08/03/2021 0:43  
GalZohar כתב:
עריכה: ב-rtings כן מופיע גודל 85" ל-q90t. לא יודע לגבי זמינות בארץ...
...
אין בארץ. לא רלוונטי Q90/95 בגודל 85״ לישראל. לכן רשמתי שרק דגמי 2021 אמורים לתת שיפור בנוכחות של סמסונג בגדלים האלה.
בקרוב גם תראה בRTINGS שהסוני יש את XJ90 בגודל 100״ אבל לצערנו זה יהיה רק לשוק האמריקאי כמו שהיה בעבר כם גודל 85״...

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #15 

08/03/2021 14:23  
blknom1 כתב:
חברים, תודה רבה על התגובות. המעבר צפוי להיות לקראת יוני, יולי.

עד אז יש סבירות לא קטנה שיהיו כבר דגמי 2021. ההיצע סביב גודל 85״, שזוהה ע״י היצרנים כפלח שוק מאוד צומח, יגדל פלאים. החל ממסכי OLED בגודל 85 ועד לכמות סדרות גבוהה יותר עם גודל 85 בעיקר מצד סמסונג שההיצע שלה דל. מסכי LG בטכנולוגיית LED אולי יפתיעו גם (לא בהיצע, שכבר קיים בגדול 86״ אלא באיכות). היחידים שדווקא יעשו צעד אחורה בם סוני שנתנו מסך 85 די בכל סדרה ודווקא לXH90 הפופולארי לא יהיה יורש בגודל 85 באירופה.
אז או שתסגור על XH95 עכשיו (כי להבנתי אתה מעדיף אותו על פני Q80T) או שתמתין עוד 3 חודשים ותראה אם זז משהו (כולל לקנות את XJ95 שזה הדגם הממשיך של 2021)
...

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”