איך שראיתי את כל התמונה - מחדל קורונה!

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #211 

מתי כל עניין הנגיף צפוי להסתיים?

שום עדות או עדכון לא מביא את המידע הזה, אם מישהו יודע שיעדכן בבקשה.

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #212 

bariko

1. המפלגה היחידה שהודיעה שהממשלה הוקמה בגלל מצב החירום היא כחול לבן בכדי להצדיק את אי העמידה בהבטחת הבחירות של אי הישיבה תחת ביבי.
2. מעולם לא היה קשר בין ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת לבין מצב החירום.
3. הטענה שבגלל שמדובר בתמיכה מבחוץ (וגם את זה גנץ הבטיח לא לעשות) זה לא משמעותי היא קשקוש כי התמיכה היתה צריכה להיות משמעותית (ולא רק בהצבעה אחת) וכמובן שהיו צריכים למלא לא מעט דרישות בכדי שזה יקרה.
4. אני לא משווה בין הבטחת הבחירות הגדולה ביותר של אי ישיבה עם ביבי לבין הבטחת האי תמיכה של הרשימה המשותפת מבחוץ. אני טוען שברגע שברור שלא מעט מנדטים היו מצביעים לרשימה אחרת בהפרה של כל אחת מ-2 ההבטחות, אם אחת היא גניבת קולות אז גם השנייה. יתרה מכך, אני אפילו חושב שגניבת הקולות בהפרת ההבטחה של אי התמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת היא גניבת קולות גדולה יותר כי אלה קולות שהיו מצביעים למחנה השני (בניגוד לקולות שהיו עוברים באותו מחנה עם הפרת האי ישיבה עם ביבי).
5. הכי חשוב - לא היתה התכנות לאופצית הממשלה הצרה למרות שגנץ היה הולך עליה בגלל גניבת הקולות הכי גדולה של הגברת לוי וההתנהלות המכובדת והנכונה של 2 חברי כחו לבן שלא אפשרו לממשלה צרה לעבור בכנסת. לכן כל הטעה שהעלתה בכלל לא רלוונטית (כמו האופציה לתת לטיבי לנהל את המשבר).

לגבי החלק השני, אין לי הרבה מה לאמר חוץ מזה שאני לא מסכים למילה אחת שכתבת (בלשון המעטה) ואין טעם לנהל דיון בנושא כי לא נגיע לשום הסכמות.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #213 

@legopart
·
זה לא יגמר בעתיד הנראה.
יש כמה נקודות שחשוב לענות עליהן עוד לפני שמצהירים שיש חיסון ואפשר לחזל"ש:
1. האם ישנן הדבקות חוזרות? כמו ששפעת מספיקה במחזור שנתי לעבור מספר מוטציות, מה שמשמר את הנוכחות שלה כל חורף מחדש כשהחיסון השנתי מצמצם את סיכויי ההדבקה משמעותית.
2. בהמשך לסעיף הקודם - האם החיסון הוא חד פעמי (כמו אבעבועות רוח) או חיסון מתחדש (שפעת) ואם מתחדש - כל כמה זמן? חודש? שנה? עשור?
3. האם הדבקה חוזרת היא בתסמינים מוחלשים? בדומה לCMV או EBV, שהם אמנם וירוסים ממשפחות אחרות, אבל הדבקה חוזרת גורמת למחלת חום קצרה ומתונה, או יותר כמו שפעת - זה שחלית במוטציה מסויימת, לא אומר שלא תחלה שוב במוטציה אלימה עוד באותה השנה.

וייתכן, שכמו בן דודו הSARS, פשוט יעלם בלי שום הסבר מניח את הדעת.

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #214 

idan309

זה בסדר , גם אני לא מסכים לשום מילה שאתה כתבת.
לכן המשך הוויכוח בינינו מיותר, היו שלום ותודה על הדגים ...

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #215 

bariko

עברתי על כל 5 הנקודות שרשמתי שוב.
5 נקודות בהן ניסיתי להעלות נתונים לדעתי הם די ברורים ופחות להביע את דעתי הפוליטית כי ברור לי ששם אין על מה לדון.
הייתי גם בשמחה מקבל הערה מדוע כל אחת מהנקודות שרשמתי לא נכונה, אולי הייתי משתכנע שאני טועה (כמו שהשתכנעתי שטעיתי בעניין הבריכות ומכוני הכושר).
אני מעריך שאם אכן לא מצאת שום דבר שאתה יכול להסכים אתו נראה לי שגם אם הייתי מעלה טענה שאחד ועוד אחד שווה שתיים, לא היית מסכים.
אין ספק שבמצב הזה אנחנו בשעה טובה יכולים להסכים עם משהו אחד - אין טעם להמשיך.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #216 

liorp כתב:במוקדם או במאוחר הערבים יהיו חלק מהממשלה.
הם צוברים עוד ועוד כוח פוליטי.
הם כמעט רבע מאוכלוסיית המדינה.
זה די יפתיע אם זה לא יקרה מתישהו בין אם זה המשותפת או מפלגה ערבית אחרת שתקום.
כדאי להפנים את המצב הזה.
...
·אני מקווה שהמפלגות הציוניות יחריגו את היכולת להבחר לכנסת להצהרת אמונים למדינה ולשירות בצהל או בשירות לאומי

או אז יהיו בכנסת רק חברים ציוניים שנשבעו אמונים למדינה ושרים את ההמנון של המדינה

דרך אגב החוק אומר ש (ואני מצטט את החוק ככתבו):
ועדת הבחירות המרכזית לכנסת רשאית למנוע מאדם או מרשימת מועמדים מלהשתתף בבחירות לכנסת, אם יש יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם (כולל בהתבטאויותיו), לפי העניין, במפורש או במשתמע, אחד מאלה:
שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית
הסתה לגזענות
תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל.
מועמד ששהה במדינת אויב שלא כדין ב-7 השנים שקדמו למועד הגשת רשימת המועמדים, ייחשב כמי שיש במעשיו משום תמיכה במאבק מזוין נגד מדינת ישראל, כל עוד לא הוכיח אחרת.

מישהו יכול להסביר לי איך הרשימה המשותפת קיבלה את ההכשר לרוץ לבחירות בארץ???

מישהו אמר שהשופטים בארץ לא עם אג'נדה פוליטית?

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #217 

@molvy
·

מסכים חלקית, כי זו תמונה מאוד בעייתית כשרשימה שמייצגת מיעוט אתני גדול במדינה, מוצאת עצמה מחוץ ליכולת להיבחר, ובו בזמן להגיד בפה מלא שאנחנו לא חיים במדינת אפרטהייד.
לדעתי, אם היו פוסלים את הרשמיה המשותפת, מצבינו המדיני מול אירופה וארה"ב היה מאוד בעייתי, בלשון המעטה.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #218 

ufffnick כתב:@molvy
·

מסכים חלקית, כי זו תמונה מאוד בעייתית כשרשימה שמייצגת מיעוט אתני גדול במדינה, מוצאת עצמה מחוץ ליכולת להיבחר, ובו בזמן להגיד בפה מלא שאנחנו לא חיים במדינת אפרטהייד.
לדעתי, אם היו פוסלים את הרשמיה המשותפת, מצבינו המדיני מול אירופה וארה"ב היה מאוד בעייתי, בלשון המעטה.
...
·מצד שני להרשות לאוייבים בפוטנציה לכאלה שלא מסכימים ליסודות המרכזיים של מדינה יהודית ודמוקרטית לכאלה שאם וכאשר תהייה מלחמה יהיו (בפוטנציה) בצד של האויבים שלנו להבחר לבית המחוקקים ולהיות חלק מהממשלה בארץ זה סוג של מצב מאוד לא נורמלי ואבסורד קולוסלי

אנו עדים למהומות שהיו בוואדי ערה שגרמו לעורק ראשי זה להסגר כי היתה הזדהות עם האוייבים שלנו

לא זו לא מדינת אפרטהייד אלא מדינה שנותנת רק לאלו שנאמנים למדינה יכולת שוות זכויות להבחר

אם אתה לא נאמן למדינה אל תתפלא שאין לך אפשרות להבחר

המצב שלמשל במשרדו של אחמד טיבי יש את התמונה של עראפת וזה מתקבל על ידי בית המשפט העליון כלגיטימי מאוד מפריע לי, שלא נדבר על התבתאויות של בל"ד והעובדה שהם חלק מבית המחוקקים של המדינה זה בפירוש סוג של אבסורד

כאשר הבסיס לבחירה יהיה נאמנות למדינה ושירות בצבא..... גם מדינות אירופה וארצות הברית יקבלו את זה כמינימום הכרחי

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #219 

@molvy
·
וזו הסיבה שמסכים חלקית.
כי זו המשמעות של דמוקרטיה, לשמוע גם קולות שלא מוצאים חן באוזנינו.
זו צפרדע שאנחנו בולעים כי טיפחנו אותה במשך שנים רבות.
כשהמפלגות הערביות היו מופרדות, היה קל יותר לפסול את זו או אחרת ועם זה אני מסכים שבית המשפט העליון הלך רחוק ופיספס הזדמנות להגביר אמון רעוע בו (ע"ע היבא יזבק, שאין סיבה שתקבל משכורת על חשבון משלם המיסים).
מצד שני המחוקקים שלנו עסוקים בלחוקק חוקים גזעניים, במקום ללכת ישר לכיס.

לדוגמא - לשלול זכויות לח"כ (כל מה שיוצא מקופת המדינה לטובתו) במידה והוא נמצא אשם בבגידה במדינה או לכל הפחות פועל לרעתה (ע"ע עאזמי בשארה).

הייתי מוסיף לענישה כזו גם ח"כ וחבר ממשלה שנמצא אשם בעבירות שוחד והפרת אמונים, שכן זה לחלוטין ניצול מעמד שניתן על ידי הבוחר תוך פעולה שלא באה בקנה אחד עם טובת המדינה.

אם נהיה כנים לרגע, קיומן של מפלגות הערביות תוך "סיכון ממשי לקיומה של מדינת ישראל" משרת אדם מאוד ספציפי סמוך מאוד לבחירות, כדי להלהיב ולדרבן את גרעין המצביעים שלו.
נסה לדמיין מערכת בחירות בלי ערבים, ותגיד לי איך יראו התשדירים של מפלגת ביבי.

הימין (והקיצוני שבימין) יושבים בממשלה כבר עשור פלוס, לא מבין איך אתה ממשיך להצביע למי שלא מנסה אפילו להעלות חקיקה שמרגישה לך כל כך צודקת.
אולי, רק אולי, כל הצדקנות הזו נועדה כדי לשמר מתח של שינאה כדי שיהיה קל יותר להריץ (את מי שצריך להריץ) אל הקלפיות.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #220 

@ufffnick
·
אני חושב שכלל לא ענית לטיעונים שלי ש:
  • לאנשים ששוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית אסור להיות חלק מבית המחוקקים
  • אנשים שאינם נאמנים למדינה, אנשים שהיו (בעובדה!) גיס חמישי בזמן עימות לא יכולים להיות חלק מבית המחוקקים במדינה כל שהיא
  • אנשים שלא מוכנים לשיר את ההמנון גם פסולים (וכן אני כולל גם את החרדים הלא ציוניים במשוואה)
  • אנשים שרואים את עצמם כלאום אחר מהלאום הישראלי (למשל לאום פלסטיני) לא יכולים להיות חברי כנסת
במקום זה הראת לי כמה ביבי בזוי

הקונספירציה והיכולת לנגח את ביבי בכול נושא (עוד לא שמעתי איך הוא אשם במזג האויר אבל אני בטוח שתמצא סיבה) אינו עובד עלי

אתה שואל למה לא מחוקקים חוקים? החוקים קיימים (ציטטתי אותם בפוסט קודם) אבל מדינתנו נשלטת על ידי בגץ והוא מכשיר את השרץ ללא קשר למה החוק אומר

יש לי עיניים בראש ואני רואה את הטוב ואת הרע ובוחר בצורה מושכלת במי שאני בוחר, אני לא מזלזל בך ובבחירות שלך ואני חושב שזה אך הוגן שתתן לי את הכבוד שאני נותן לך

העובדה שאתם רואים בנו (בימין) סוג של עדר גורמת לכם לזלזל בנו ולכן אתם מפסידים בבחירות אחר בחירות

ולא, אני לא מכליל את הרשימה המשותפת כחלק מגוש השמאל ואני לא חושב שהיא חלק מהמפלגות שאיתם ניתן להרכיב ממשלה לכן לטעמי אין לכם רוב למרות שעם הערבים אתם מצליחים לאיים מעט על הימין

אז בוא נסכים שלא נכניס את ביבי לכל דיון שנערך פה

דבר לעניין והורד מסדר היום את הקונספירציות של ביבי כי לטעמי ההיתלות על ענפים אלו מביישים אותך בראש ובראשונה

ברצוני להדגיש ששום דבר מדברי אינו עם כוונת פגיעה אישית בך ואם אתה חש נפגע אני מתנצל, בלי אף טיפת ציניות

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #221 

@molvy
·
עניתי להכל, ואמרתי שאתה צודק, לא מבין מה לא ברור. רק בדיוק כמו כחול לבן - צודק, אבל רחוק מלהיות פרקטי, יישומי, או מחובר למציאות היומיומית של ניהול מדינה.

אתה יכול לתייג אותי כשמאל באופן אוטומטי, כיאה לביביסט ממוצע ולטעון לכך שאתה קורא ומבין אתדבריי, אבל אתה רחוק מלהבין.
חוץ מהעובדה שכתבתי רבות, אני לא מהשמאל, אני עמוק מהימין. לא הצבעתי לגנץ, בדיוק מהסיבה שהוא הבטיח הבטחות שמשאירות איתו עם אפס יכולת לבנות ממשלה בלי להפר הבטחת בחירות, מכאן שאין הבדל מהותי בינו לבין ביבי, בעיני.
דיבורים כמו חול ואין מה לאכול.

חבל שאתה עסוק בלהגן בחרוף נפש על יקיר לבך, ממש על גבול האובססיה, במקום להתייחס עניינית לדברי.
קונספרציה? אלה העובדות.
מי הטביע את "או ביבי או טיבי"?
מי אמר "הערבים נוהרים בהמוניהם"?
בלי ערבים שרצים לפרלמנט, ביבי ולהקת המעריצים שלו לא יוכלו לצאת בתשדירי שינאה כלפי מיעוטים, בכדי לדרבן רגשות גזעניים בסיסיים במטרה למשוך מצביעים.
כשההגמוניה הימנית (וההזויה) שלטת בפרלמנט כל כך הרבה זמן, מבלי לממש שום חזון ציוני בפרק הזמן הזה, שהובטח בחירות אחר בחירות, גורם לי לחשוב שהמלך, לא ממש תמים ועירום, אלא פשוט שקרן ורמאי, ומשתמש באתוסים ציוניים למטרות אחרות, מלבד קיום אותן ההבטחות.

תשים לב שמאז חוק בשארה, בעצם לא נעשה כלום, חוקתית, כדי למנוע ממצב שכזה להתקיים.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #222 

@molvy

אני רק מזכיר שיש מפלגות חרדיות ששוללות את ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית (הם רוצים מדינה יהודית בלבד).

בנוסף, מפלגות הימין גם מושכות לכיוון כזה - סיפוח של עשרות ואולי מאות אלפי תושבים שככל הנראה לא יקבלו זכויות בחירה (ולכן שלילה של החלק הדמוקרטי של המדינה). השאלה אם הם ליגיטמיים כח"כים. אם כן, אז מדוע שלילת חלק אחד משמעותי יותר מהשלילה של החלק השני.

ואגב, בסיטואציה שאנחנו נמצאים האם כל זה בכלל רלוונטי כשלאנשים אין ממש מה לאכול ואין למיליון ישראלים חדשים עבודה, שההנהגה שלנו עסוקה בענייני כבוד במקום לפתור את הבעיות של הקורונה.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #223 

@ufffnick
·
ראשית אודה ולא אבוש שאכן תייגתי אותך בשמאל

גם אתה לעומת זאת תייגת אותי כביביסט, ואני לא. אני איש שמצביע לאיילת שקד, ולדעתי הוצאת ימינה מחוץ לקואליציה היא מעשה שלא יעשה והפניית עורף לגוש שהרים את ביבי

אבל כדי להיות ענייני

האמירה של ביבי "ביבי או טיבי" הוכיחה את עצמה אחד לאחד בהתנלות של כחול לבן טרם התפרקותה,

וכן האמירה של הערבים שנוהרים היתה זריקת מרץ חזקה מאוד למצביעי הימין לצאת ולהצביע

ההשוואה של ביבי לארדואן אינה מלבה שנאה פחות מ"ביב או טיבי"?

והסיסימא "רק לא ביבי" מלבה שנאה וגורמת לשסע בעם בדיוק כפי שמאשיבים את ביבי

אני לא מסכים שלא נעשו צעדים למימוש חזון ציוני, המהפכה שאיילת שקד עשתה במשרד המשפטים היא לדעתי תחילת הדרך

וקשה להתנהל מול החזית השקרית והמלבה של העיתונות והטלוויזיה, שלא פוסלת שום כלי כדי לנגח את ביבי. ולטעמי היום ניגוח של ביבי זה ניגוח של כל הימין כי נאהב את זה או לא הוא היום נושא הדגל

ברגע שהוא יצא חייב בדין אהייה הראשון לקריאה להוצאתו מהמשרה אותה הוא ממלא

אני מאשים את מנהיגי הערבים הפלסטינאים שעושים כמיטב יכולתם להותיר את הקונפיקט הפלסטינאי בחיים כדי לשרוד במשרותיהם, המחשבה שביבי עושה לנו אותו דבר מעניינת מאוד ולומר את האמת לא חשבתי על זה עד עכשיו. בהחלט מקום למחשבה

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #224 

@molvy
·
ימינה מנסים לעשות קולות של פוליטיקה אחרת, ומודה שגם מצליחים פה ושם.
לי, כחילוני גמור, קשה עם הציביון המסורתי מידי שהם מייצגים.
אני כמוך מאמין שבית המשפט צריך רפורמה (ונאמר ע"י בעלי מקצוע מבפנים), והוא לא חסין מביקורת, כשהיא עניינית ומתנהלת מול הגורמים המקצועיים, וסעיף קטן בתוך המצע המפלגתי.

השותפות החרדיות כמו המפלגות הערביות, צריכים לשבת תחת קורת גג אחת של חוקים, לגבי חלוקת החובות במדינה.
עם זאת, אני חושב שהדרך היא לא דרך ענישה ואילוץ, אלא, שוב, דרך פוזיטיבית -
משרתים בשירות לאומי או צבאח, יזכו לנקודות מס לשארית חייהם.
רוצים להוציא פטור ועדיין לקבל נקודות מס? סבבה, בתנאי שאתם מוכרים בביטוח לאומי כזכאים. אין זכאות? אפשר ורצוי לשרת.

יש עוד הרבה רעיונות שאפשר לדרבן את האזרח מהמיעוטים והשוליים הפוליטיים להתיישר אל המארג החברתי ולהיות חלק פעיל בו.
אבל לצערי, הקוטביות, נכון להיום, רק משרתת את השליטים.

כאיש ימין, אני חושב שגוש הימין צריך להתפרק, ולחשב מסלול מחדש, האתוס הציוני מיצה את הסוס, ואנחנו צריכים לדבר על שימור ישראל כמדינת היהודים ושוות זכויות למיעוטים שבה, באופן שכולם מרוויחים מכך.
מעין מסר של אחדות פרגמטית, לא חייבים להסכים על הרעיונות והעקרונות, מלבד שאף אחד מאיתנו לא הולך מכאן, אז כדאי שנמצא נוסחא שתשרת את כולנו.
משום מה, הציונות של היום שמה את המדינה במרכז, במקום את האזרח.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #225 

למי שרוצה לראות איך נראה סיפוח, ככה הוא נראה.
ערביי ארץ ישראל סופחו למדינה עם הקמתה וקיבלו אזרחות.
70 שנה אחרי זה אנחנו לא מצליחים להסתדר איתם כחברי כנסת, לא רוצים אותם בממשלה ולא סומכים עליהם כמדינה במשרות בטחוניות או בגיוס לצבא.

נעול

חזור אל “ללא קשר”