לינק שמופץ במסנג'ר (פייסבוק) בימים האחרונים

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

לינק שמופץ במסנג'ר (פייסבוק) בימים האחרונים

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

מסתובבים כל מיני פישינג במסנג'ר. חלק מהם מזוהים כניסיון ברור לפישינג אבל נתקלתי במשהו מוזר..
אשמח לחוות דעת על הדוגמא הבאה:

מסתובב קישור שמוסווה כמובן בקישור אחר. בסוף היעד הסופי של הוא הדומיין הבא: hjoww.codesandbox.io (כמובן עם הפנייה לhtml מסויים, כנראה משהו של משתמש שם שיצר את זה).

אתה מגיע לדף html שיש בו נגן וידאו ללא שום תוכן ולמטה תגית open sandbox. היעד של התגית הוא עוד דף באותו דומיין שמראה תיבה עם קוד html. ניתן לערוך את התיבה.
עכשיו תכלס, מעניין אותי מה הסיכוי של דבר כזה לנצל חולשה בדפדפן ולהגיע לדברים אחרים במחשב ללא שום פעולה מצד המשתמש שפתח את הקישור? זה נראה לי כמו איזה הטרלה מפגרת שנועדה להפחיד סתם אנשים.. הרי כרום/פיירפוקס יודעים להתמודד עם דברים טפשיים כאלה של כמה ערבים משועממים.. מה גם שזה לא נראה לי משהו בלי פעולה של המשתמש.. אבל זה גם לא נראה ניסיון פישיגנ שנעזר בפעולת משתמש תמים.. לא מבין מה זה..

אשמח לחוות דעת מצדכם

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אתה באמת פותח דיון על דואר ז-ב-ל?

Dor1992 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #3 

20/11/2020 22:40  
ziv_r כתב:
אתה באמת פותח דיון על דואר ז-ב-ל?
...
מה הבעיה ? אני מנסה להבין מה המטרה של זה. כי זה לא דואר ז-ב-ל. אמורה להיות מטרה זדונית ואני לא מוצא שום היגיון או משהו שיכול לנצל איזשהי חולשה בדפדפן מהדבר הזה.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”