מעבר לסיב אופטי (ללא wifi)

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
Nivik (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

מעבר לסיב אופטי (ללא wifi)

נושא שלא נקרא #1 

אני שוקל מעבר לסלקום שמציעים אינטרנט 1000 מגה על גבי סיב אופטי עם כל ערוצי הספורט בחצי מחיר ממה שאני משלם להוט.

הסיבה המרכזית שנשארתי בגללה כל כך הרבה שנים בהוט היא שדיי בקלות אפשר לחבר דרכם את כל הבית באינטרנט קווי. לכל ממיר mini fiberbox יש יציאה של ethernet, שאותה אפשר לחבר לswitch ואז כל המכשירים באותו החדר מחוברים קווית לאותו הswitch. עשיתי את הסידור הזה ב4 חדרים והוא עובד נהדר.

מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך זה עובד עם סיב אופטי? האם המתקין עושה נקודת גישה בכל חדר? או רק במקום אחד ואליו מחבר router?
ניסיתי לברר את זה מול סלקום והנציגת מכירות לא ידעה לענות לי.

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

Re: מעבר לסיב אופטי (ללא wifi)

נושא שלא נקרא #2 

אין הבדל בין סיב אופטי לבין כל צורת חיבור אחרת
אני סללתי שני קווים לאיזורים אסטרטגים ושם אני מפצל אותם עם סוויץ'
מעבר לכך יש לי ראוטר AX חזק שמכסה את כל הבית בלי שום בעיה למרות שהוא מותקן בצד ולא במרכז
שאר הבית מכוסה בצורה אלחוטית
החיבורים הקוויים עובדים עם שני מכשירי שילד ואלחוטיים עם שיאומי
בכולם רואים מעולה ויש לי גמישות להתחבר לכל צורת חיבור ולכל ספק תוכן בלא תלות

Nivik (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

אני לא בטוח שהבנתי את המשפט הזה: ״אין הבדל בין סיב אופטי לבין כל צורת חיבור אחרת״.

בכל בית יש בדרך כלל בחדרים שקע סטנדרטי של כבלים/לווין. עם סיב אופטי אני מניח שזה אחרת, לא? יש דרך שהמתקין יכול להעביר לשקעים האלה את הסיב האופטי?

NetCHEIF
סמל אישי של משתמש
גורו רשתות
גורו רשתות
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 597 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

אני עברתי את אותו תהליך כמו שלך לפני כחודשיים. סלקום סוללים סיב אופטי למקום בו נמצא הראוטר שלך. הם לא סוללים סיב לכל נקודה בבית. מהראוטר זו אחריות שלך להגיע לכל נקודת קצה בבית. במקרה שלך, הוט יקחו את כל המיני-פייבר שלך וכך תאבד את החיבור הקווי - מבוסס הקואקס - לכל נקודת קצה. המשמעות היא שתצטרך לדאוג לכבילה אחרת. ההמלצה הסטנדרטית היא לסלול כבל רשת סטנדרטי לכל נקודת קצה. אם זה מורכב, אתה יכול לרכוש ממירי MOCA - אתה צריך אחד ליד הנתב ואחד ליד כל נקודת קצה. ממירי ה-MOCA החדישים נמכרים רק בארה"ב - אני הזמנתי אותם מ-AMAZON והם עובדים מצויין. זה קצת יקר אבל תוך כמה חודשים אתה מחזיר את ההשקעה. https://www.netcheif.com/blog/?p=6596
באתר http://www.netcheif.com תוכלו למצוא מדריכים וסקירות על רשתות ביתיות, חיבורי אינטרנט ונתבים.

Nivik (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה רבה על התשובה! אני מכיר MOCA והוט אפילו סיפקו לי ממיר כזה לאחד החדרים שאין בו טלוויזיה ורק רציתי אינטרנט, אבל לא חשבתי על להשתמש בתשתית אחרי שאני מתנתק מהוט 🤦
אז נראה לי שאני אזמין 4 ממירים ואעבור ל1000 מגה של סלקום. אני צריך להזמין גם פילטר או שזה לא חובה? קראתי על זה גם בבלוג שלך אבל זה לא ממש ברור לי.

הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

ומה רע ב500 של הוט ? אלה אם אתה מוריד מאות סרטים כול יום זה עניין אחר . מעניין מה נותן ה1000M
רק הטכנאי קרמר

Nivik (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

03/11/2020 8:38  
הטכנאיקרמר כתב:
ומה רע ב500 של הוט ? אלה אם אתה מוריד מאות סרטים כול יום זה עניין אחר . מעניין מה נותן ה1000M
...
לא רע בכלל, רק שהוט לוקחים ממני על טריפל 100 מגה + ספורט 500-520 ש״ח כבר שנים ולא מוכנים לרדת גם כשאני מסביר להם שאני אתנתק, וסלקום נותנים את ערוצי הספורט + 1000 מגה בפחות מחצי מחיר.

הטכנאיקרמר
עובד כבלים/לויין
עובד כבלים/לויין
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

לשכן הייה סלקום . ולאט לאט העלו מחירים . בסוף חזר להוט . תהנה תצליח . אני מחכה שיחבר את הבלוק שלי לסלקום ניראה מה ידרשו . אין לי ערוצי TV
רק הטכנאי קרמר

NetCHEIF
סמל אישי של משתמש
גורו רשתות
גורו רשתות
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 597 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

02/11/2020 17:15  
Nivik כתב:
תודה רבה על התשובה! אני מכיר MOCA והוט אפילו סיפקו לי ממיר כזה לאחד החדרים שאין בו טלוויזיה ורק רציתי אינטרנט, אבל לא חשבתי על להשתמש בתשתית אחרי שאני מתנתק מהוט 🤦
אז נראה לי שאני אזמין 4 ממירים ואעבור ל1000 מגה של סלקום. אני צריך להזמין גם פילטר או שזה לא חובה? קראתי על זה גם בבלוג שלך אבל זה לא ממש ברור לי.
...
סביר שהטכנאי של הוט ישכח לקחת לך את הפילטר (איזולטור) - הם מקפידים לקחת מכשירים אבל לא את הפילטר שנמצא בארון התקשורת בכניסה לדירה. במקרה הלא סביר שהטכנאי יקח אותו, תמיד תוכל להזמין אחד גם מאמאזון. האיזולטור חשוב כי אות ה-MOCA עובר גם לשכנים (אם יש להם שירות של הוט), ואתה לא רוצה שהם ירכבו על הרשת שלך.
באתר http://www.netcheif.com תוכלו למצוא מדריכים וסקירות על רשתות ביתיות, חיבורי אינטרנט ונתבים.

Nivik (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #10 

מעדכן:
עברתי לסלקום, בהתקנה דרשתי חיבורי MOCA בלבד, התקינו לי ארבעה מכשירי MOCA 1.1. המהירות המירבית שהגעתי אליה בחדרים האחרים הייתה 500. היום הגיע מאמזון ה-MOCA 2.5 ועכשיו אני מגיע לקצבים של 850 (בארץ) ו-100 העלאה, אז סך הכל אני מרוצה.
עכשיו רק נשאר לטפל בפינג ה-meh שאני מקבל מהם לאירופה (80~ במקום 60 בהוטנט). נראה לי שאנסה את הטיפ שנתנו לי כאן של לנתק ולהחזיר את הראוטר כדי לנסות ליפול על פול IP טוב יותר (https://htmag.co.il/forum/?q=dmlld3RvcG ... Q9MzUyNTU0).

וכמובן שרק אחרי שהתנתקי מהוט והעבירו אותי גיהנום הם חזרו אלי שבועיים אח״כ עם הצעה זהה לסלקום. שיחפשו.

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”