yes+ - שירות פרימיום עד הסוף

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

Re: yes+ - שירות פרימיום עד הסוף

נושא שלא נקרא #31 

29/11/2020 12:31  
גלובל כתב:
כשיש גשם חזק מאוד והעננים עמוסים ...יתכן הפסקה בקליטה של שידורי לויין בעיקר בתחום תדרים KU ,
זה נלקח בחשבון כשמחשבים את הלינק באדג'ט וגודל הצלחות המשדרות והקולטות ,
בדר"כ בעונת חורף עם משקעים סבירים לא יהיו הרבה הפסקות כאלה ורובם יהיו לזמן קצר מאוד ,
ניתן היה לצמצם את זה אם יס היתה מתקינה צלחות גדולות יותר ללקוחות ....
מה שהיה גורר עלות כספית גדולה וגם היה מהווה מפגע אסטטי בציבור .
בגשמים שירדו בימים האחרונים ( ראה ההצפות הרבות שיש לאחרונה )
היו יוצאי דופן בעוצמתן ולכן גם ההפסקות בקליטה היו יוצאות דופן .
...
ולפי דעתכם אם בחודשים הבאים שוב יהיו הרבה פעמים שירד גשם מאוד חזק, אז האם לדעתך ביס יעדיפו להחליף ללקוחות החברה את הצלחות לווין של יס לצלחות לווין בגודל יותר גדול, כדי שהלקוחות של יס יפסיקו להרגיש רע על בעיות בקליטת הערוצים של יס?
אם אני מבין נכון, עדיין חברת יס רוצה להמשיך לשדר דרך הלווין.

נכון לעכשיו מי שרוצה אז הוא יכול גם בלי צלחת לווין של יס לקבל מ יס את השירות של יס פלוס?

ומי שיש לו יס פלוס אז עכשיו למשל בערוץ קשת 12, שהם עשו את ההקטנת דיליי כלומר את היס פלוס לייב, אז אחרי כמה זמן מגיע השידור מהממיר של הצלחת אל הסטרימר?
אני לא הייתי חבר כנסת

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

יס לא משנה את גודל הצלחת. היא גם לא תשקיע מחדש בשדרוגים בעולם הזה כשהוחלט שיורדים מהלויין לחלוטין בשנים הקרובות.

רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #33 

29/11/2020 13:52  
oferlaor כתב:
יס לא משנה את גודל הצלחת. היא גם לא תשקיע מחדש בשדרוגים בעולם הזה כשהוחלט שיורדים מהלויין לחלוטין בשנים הקרובות.
...
אז בינתים שכדי לצפות ביס צריך צלחת לווין, אז נראה לי שאם בהמשך ימשכו הגשמים החזקים להרבה פעמים, אז הלקוחות של יס ינסו לעבור לחברה אחרת שלא מצריכה צלחת לווין של אותה חברה. לא מדובר פה ביס מהמזג אוויר דרך הלווין בהפסקות שידור של שניות בודדות אלא בהפסקת שידור של כמעט 5 דקות.
אני זוכר שקודם ביס אמרו שאולי בשנת 2025 הם יפסיקו לשדר דרך הלווין, ולפי דעתי זה בעוד לא מעט שנים.
29/11/2020 12:35  
oferlaor כתב:
גם באינטרנט זה אותו סיפור - התקווה היא שבאמת עם סיבים האמינות תעלה משמעותית כי כבר לא מדובר על "עובד לא רע" אלא או שזה עובד מושלם או שזה לא עובד בכלל...
...
יש הטוענים שבשביל לצפות באיכות טובה בערוץ שמשדר בצורת יס פלוס אבל של לייב שמקטין דיליי, אז שבגלל סוג הטכנולוגיה הזאת אז צריך בשביל זה אינטרנט במהירות הורדה שיותר גבוה מ 100 מגה, אז לדעתי פה נכנס היתרון של אינטרנט סיבים אופטים.
אבל הבעיה פה היא שעל שירות טוב דרך האינטרנט משלמים יותר כסף, כי נראה לי שהמחיר שמשלמים לחברה שמשדרת את הערוצים נשאר אותו מחיר כמו שהיא שידרה בצורה הקודמת, ובנוסף לזה תשלום כספי על אינטרנט סיב אופטי זה עולה יותר כסף, נראה לי לא פחות מ 100 שקל לחודש , ותשלום כספי על אינטרנט מהיר לא של סיב אופטי, זה עולה במה שאני בדקתי בלא מעט חברות גם ספק וגם תשתית במחיר חודשי של בין 70 ל 80 שקל.
אני לא הייתי חבר כנסת

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

29/11/2020 13:02  
רןכהן כתב:
29/11/2020 12:31  
גלובל כתב:
כשיש גשם חזק מאוד והעננים עמוסים ...יתכן הפסקה בקליטה של שידורי לויין בעיקר בתחום תדרים KU ,
זה נלקח בחשבון כשמחשבים את הלינק באדג'ט וגודל הצלחות המשדרות והקולטות ,
בדר"כ בעונת חורף עם משקעים סבירים לא יהיו הרבה הפסקות כאלה ורובם יהיו לזמן קצר מאוד ,
ניתן היה לצמצם את זה אם יס היתה מתקינה צלחות גדולות יותר ללקוחות ....
מה שהיה גורר עלות כספית גדולה וגם היה מהווה מפגע אסטטי בציבור .
בגשמים שירדו בימים האחרונים ( ראה ההצפות הרבות שיש לאחרונה )
היו יוצאי דופן בעוצמתן ולכן גם ההפסקות בקליטה היו יוצאות דופן .
...
ולפי דעתכם אם בחודשים הבאים שוב יהיו הרבה פעמים שירד גשם מאוד חזק, אז האם לדעתך ביס יעדיפו להחליף ללקוחות החברה את הצלחות לווין של יס לצלחות לווין בגודל יותר גדול, כדי שהלקוחות של יס יפסיקו להרגיש רע על בעיות בקליטת הערוצים של יס?

נכון לעכשיו מי שרוצה אז הוא יכול גם בלי צלחת לווין של יס לקבל מ יס את השירות של יס פלוס?

ומי שיש לו יס פלוס אז עכשיו למשל בערוץ קשת 12, שהם עשו את ההקטנת דיליי כלומר את היס פלוס לייב, אז אחרי כמה זמן מגיע השידור מהממיר של הצלחת אל הסטרימר?
...
יס לא תשנה גודל צלחת ....
ניתוקים בגלל גשם חזק קורים בעולם ויקרו ...לך תראה מה קורה במדינות טרופיות או באפריקה המשוונית שם ניתוקים כאלה קורים כל הזמן .
אז אם זב קורה לכמה דק' בחורף ישראלי באופן די נדיר אז לא צריך לעשות מזה עניין בכלל ,

לגבי השאלה השניה...כן אתה יכול להיות לקוח של יס פלוס בלבד ללא צלחת לוויין .

הנושא של היס פלוס לייב - זאת טכנולוגיה שבאה לשפר את נושא הדיליי בעיקר בשידורים חיים של ספורט ....לא קשור לערוץ 12 או אחר .

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #35 

וידאו לא משודר ביותר מ-15Mbps (גם 4K), כך שבית עם 4-5 ממירים שצופים בהם כל הזמן לא צריך יותר מ-50-60M וממש לא נדרש סיב בשביל זה.

יס קיימת לא מעט שנים ולא נראה שהגשם גרם לה להפסד לקוחות, בוודאי לא ביחס להפסד הלקוחות בגלל עלות או בגלל הכניסה של החברות האינטרנטיות. בקיצור, אין סיכוי שהם ישקיעו הרבה כסף לטכנולוגיה שבבירור בדרך החוצה.

jingo09
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #36 

06/11/2020 8:30  
גלובל כתב:
05/11/2020 11:41  
רןכהן כתב:

היתרון ביס פלוס והסטינג טיוי, מול יס דרך הלווין שאם יש מזג אוויר שלא מתאים לקליטת שידור מהלווין, אז השידור של יס מופסק, כמו שקרה אתמול בלילה, החיסרון שאם יש בעיה בתשתית של האינטרנט, אז בשידור שמקבלים דרך האינטרנט אי אפשר לצפות בשידור.
...
הפסקות שידור בגלל גשם חזק הם נדירות וקורות מס' רגעים בודד בשנה ...לעומת זאת הפסקות שירות באינטרנט הם הרבה יותר תכופות
וזה לצערנו המצב אצל רוב ספקי האינטרנט בארץ .
...
משהו השתנה ביס? היה לי לפני שנה בערך והיו הרבה בעיות בחורף לפעמים לא עובד בכלל למשך זמן ארוך ולפעמים רק הפסקות/קיטועים

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #37 

29/11/2020 18:23  
jingo09 כתב:
06/11/2020 8:30  
גלובל כתב:

הפסקות שידור בגלל גשם חזק הם נדירות וקורות מס' רגעים בודד בשנה ...לעומת זאת הפסקות שירות באינטרנט הם הרבה יותר תכופות
וזה לצערנו המצב אצל רוב ספקי האינטרנט בארץ .
...
משהו השתנה ביס? היה לי לפני שנה בערך והיו הרבה בעיות בחורף לפעמים לא עובד בכלל למשך זמן ארוך ולפעמים רק הפסקות/קיטועים
...
קח בחשבון שאם האנטנה זזה ולא מכוונת כל כך, רוח וגשם מאוד יפגעו בקליטה. אצל מי שהאנטנה ישנה יותר, זה יכול ממש לפגוע, אני מכיר אנשים שטיפה רוח או גשם ישר הורסים להם את הקליטה. אצלי זה נדיר מאוד - אם יש שבר ענן מעל הבית זה יכול לגמגם לכמה שניות אבל כמעט ולא קורה.

אכן, אינטרנט מושפע הרבה יותר מאשר הלויין, נקווה שהסיבים יביאו את הבשורה...

רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #38 

29/11/2020 15:50  
גלובל כתב:
29/11/2020 13:02  
רןכהן כתב:

...
יס לא תשנה גודל צלחת ....
ניתוקים בגלל גשם חזק קורים בעולם ויקרו ...לך תראה מה קורה במדינות טרופיות או באפריקה המשוונית שם ניתוקים כאלה קורים כל הזמן .
אז אם זב קורה לכמה דק' בחורף ישראלי באופן די נדיר אז לא צריך לעשות מזה עניין בכלל ,

לגבי השאלה השניה...כן אתה יכול להיות לקוח של יס פלוס בלבד ללא צלחת לוויין .

הנושא של היס פלוס לייב - זאת טכנולוגיה שבאה לשפר את נושא הדיליי בעיקר בשידורים חיים של ספורט ....לא קשור לערוץ 12 או אחר .
...
יש אנשים שחשוב להם לראות שידור לא בצורה של VOD, ועם כמה שפחות הפרעות בשידור.
הסיבה שאני כתבתי שזה קשור זה כי יס לא מתכוונת בזמן הקרוב לעשות את הטכנולוגיה של החלשת הדיליי בשאר הערוצים הלינארים שהיא משדרת.
אני לא הייתי חבר כנסת

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #39 

מה מפריע לך בדיליי? אין לזה שום משמעות.
רק אם אתה רואה משחק ספורט בלייב והשכנים שלך
ליד שומעים את אותו משחק בווליום גבוה,
אחרת מה משנה לך אם ראית את הגול כמה שניות אחרי?

אגב... רן כהן,
אני מזהה דפוס שאלות מוכר 😀

רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #40 

29/11/2020 18:42  
oferlaor כתב:
29/11/2020 18:23  
jingo09 כתב:

...
קח בחשבון שאם האנטנה זזה ולא מכוונת כל כך, רוח וגשם מאוד יפגעו בקליטה. אצל מי שהאנטנה ישנה יותר, זה יכול ממש לפגוע, אני מכיר אנשים שטיפה רוח או גשם ישר הורסים להם את הקליטה. אצלי זה נדיר מאוד - אם יש שבר ענן מעל הבית זה יכול לגמגם לכמה שניות אבל כמעט ולא קורה.

אכן, אינטרנט מושפע הרבה יותר מאשר הלויין, נקווה שהסיבים יביאו את הבשורה...
...
במקרה שלי בחברת יס בדקו את הצלחת וראו שהיא מכוונת ומחוזקת כמו שצריך, ובכל זאת הייתה שם הפסקת שידור של לא מעט דקות, ויותר מפעם אחת בשנה.

יכול להיות מצב שאם איפה שנמצאת הצלחת לווין לשידור של יס אז שאם יורד הרבה מאוד גשם, אז שמזג אוויר כזה גם יכול להפריע לקליטת השידור של יס?
אני לא הייתי חבר כנסת

Mistoffelees (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 375 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

כן רמי,
לפני כ-10 שנים היה שבר ענן מעל כפר סבא שגרם להפסקת שידור אצל כל המנויים בערב שישי.
בגלל זה yes הקימו העתק של כל הצלחות שיש בגג בכפר סבא בנקודה דרומית יותר בארץ.
תקלה כזאת לא אמורה לקרות יותר.

בכל אופן, אנחנו מדינה עם ימי גשם מועטים(חבל) והפרעות מועטות יותר. אם אתה חושב שההפרעות לא סבירות אתה מוזמן להזמין טכנאי שיבדוק לך את כיוון הצלחת, מעבר לזה נראה לי שהדיון מוצה.

רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #42 

29/11/2020 18:54  
גלובל כתב:
מה מפריע לך בדיליי? אין לזה שום משמעות.
רק אם אתה רואה משחק ספורט בלייב והשכנים שלך
ליד שומעים את אותו משחק בווליום גבוה,
אחרת מה משנה לך אם ראית את הגול כמה שניות אחרי?
...
עובדה שביס עושים את הקיצור דיליי גם בערוצים שלא משדרים רוב הזמן משחקים של ספורט כמו כדורגל, כמו ערוץ קשת 12.
אז אתם יכולים עכשיו בבקשה לבדוק בשבילי למשל בערוץ קשת 12, בכמה קצר הדיליי ממה שהיה קודם בערוץ קשת 12?
כי ביס לא רוצים בצורה מדוייקת לענות על זה, הם אומרים לי רק אם תצטרף אז אתה תדע בדיוק אז זמן קיצור הדייליי ביס לייב פלוס.
29/11/2020 22:13  
Mistoffelees כתב:
כן רמי,
לפני כ-10 שנים היה שבר ענן מעל כפר סבא שגרם להפסקת שידור אצל כל המנויים בערב שישי.
בגלל זה yes הקימו העתק של כל הצלחות שיש בגג בכפר סבא בנקודה דרומית יותר בארץ.
תקלה כזאת לא אמורה לקרות יותר.
בכל אופן, אנחנו מדינה עם ימי גשם מועטים(חבל) והפרעות מועטות יותר. אם אתה חושב שההפרעות לא סבירות אתה מוזמן להזמין טכנאי שיבדוק לך את כיוון הצלחת, מעבר לזה נראה לי שהדיון מוצה.
...
אני הזמנתי טכנאי וזה לא עזר, הואה אמר לי בדקתי כמו שצריך הצלחת תקינה ומכוונת כמו שצריך אל הלווין שבו יס משדרת, אם זה ימשך אני אולי אעבור ליס פלוס או לחברה אחרת.
אני שאלתי לא מעט אנשים והם אמרו לי שהם לא היו שמחים אם מתי שהם היו צופים בתוכנית טלוויזיה שהם מתעניינים בה אז שהיו מכבים את המכשיר טלוויזיה שלהם למשך 5 דקות. וזה בדיוק מה שקרה לי מבחינת קליטת השידור של יס דרך הלווין, פעמיים השידור הופסק למשך 5 דקות בגלל הגשם החזק, ועם כל הכבוד ל VOD של יס ,
1, לא כל מה שמשודר בערוץ ליניארי משודר שם, 2, חלק לא קטן במה שיש ב VOD זה בתשלום נוסף, ואני צריך את הכסף גם לדברים אחרים.
כנראה שבנושא של הגשם אין מה להמשיך לדבר בקהילה שפה.
אני לא הייתי חבר כנסת

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #43 

עובדה שביס עושים את הקיצור דיליי גם בערוצים שלא משדרים רוב הזמן משחקים של ספורט כמו כדורגל, כמו ערוץ קשת 12.
אז אתם יכולים עכשיו בבקשה לבדוק בשבילי למשל בערוץ קשת 12, בכמה קצר הדיליי ממה שהיה קודם בערוץ קשת 12?
כי ביס לא רוצים בצורה מדוייקת לענות על זה, הם אומרים לי רק אם תצטרף אז אתה תדע בדיוק אז זמן קיצור הדייליי ביס לייב פלוס.
...
יש לי גם יס מלוויין וגם יס פלוס ואני לא רואה קיצור דיליי בערוצים כמו ערוץ 12 וכו'
נראה לי שהשרות הזה נכנס לפעולה רק בשידורי ספורט ישירים בערוצים מסויימים בלבד ולא יצא לי עדיין לחוות את זה .
מעבר לזה ...האמת וכל האמת - אותי אישית ממש לא מעניין הדיליי וגם אם אצפה בשידור ספורט דרך יס פלוס
לא ממש אכפת לי אם המידע יגיע לעיניי 20 שנ' אחרי השידור בלוויין או בכבלים .

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”