מנסה להבין.... ללא מגבלת תקציב אבל גם ללא הגזמה

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
y0dy0d (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 0

מנסה להבין.... ללא מגבלת תקציב אבל גם ללא הגזמה

הודעה שלא נקראה #1 

שלום חברים,
אני חדש בתחום האוזניות. עד היום השתמשתי במערכת רמקולים רצינית של 5.1 אך איני יכול עוד להנות ממנה ולכן אני מחפש לעבור לאוזניות over ear.
קראתי קצת בפורום ובכל מני אתרים אחרים ונהיה לי סלט בראש. הבנתי שיש הרבה אופציות לבחור מהן ולכל אחת יש הרבה מאפיינים. הבנתי גם שחשוב לקנות מחברה מוכרת בתחום.

הבנתי שיש אוזניות מעץ / עם אפשרות שישמעו מבחוץ ובלי כי זה עושה משחק כלשהו עם הסאונד / אוזניות 7.1 / אוזניות עם בידוד רעשים / משהו אקטיבי או פסיבי או דיגיטלי או TRUE / מרובעות או עגולות / USB או 3.5mm / בלוטות' ו-WIFI / מתקפלות ומתעקמות.....

אני לא באמת מבין מה רוב הדברים כאן אומרים ויש עוד, אם הייתי יכול, רק דרך המילים הללו הייתי בוחר אוזניות 7.1 עם בידוד רעשים.

מישהו יכול לעשות לי סדר?

תודה מראש!

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 934 פעמים

Re: מנסה להבין.... ללא מגבלת תקציב אבל גם ללא הגזמה

הודעה שלא נקראה #2 

ללא קשר לאיכויות המערכת הנוכחית שלך, ההאזנה באוזניות לא תיתן לך את אותה החוויה ולכן אתה תתאכזב אם אתה מצפה לתחליף מושלם. זה לא שהאזנה עם אוזניות פחות טובה, זה רק שזו חוויה שונה לחלוטין וזה בלי קשר למבנה האוזניות, החומרים המרכיבים אותם או צורת החיבור למערכת.

ספציפית לרעיון של אוזניות משחקים 7.1 זה רעיון נהדר - כל עוד אתה משתמש במחשב. ברגע שזה מחובר לשקע אוזניות רגיל כמו שיש לרסיברים אז הם יתפקדו כמו אוזניות רגילות. בגדול גם צריך לחשוב שאין ארוחות בחינם בחיים ואם דוחפים כמה אלמנטים לתוך הכיפות של האוזניות זה חייב להוביל לפשרות מסויימות ברמת איכות השמע. הרעיון הבסיסי של פשרות הכרחיות גם חל על אוזניות עם ביטול רעשים, זה עובד טוב כשיש רעש מחזורי בסביבה, פחות טוב כשיש שיחות או רעשים אקראיים ותמיד דופק במידה מסויימת את איכות ההאזנה. לי עוד לא יצא לשמוע אוזניות עם ביטול רעשים שנשמעות טוב אבל יכול להיות שזה בגלל שאני מפונק.

היות ואתה משתמש חדש סביר שמה שאתה רוצה לקבל כאן זו הצעה פראקטית ולא הרצאה. אז עצתי לך זה לרכוש זוג אוזניות. כל סוג שהוא, לא חשוב ולא משנה מאיזו חברה ואיך זה נראה. מצידי אפילו תשאיל מחברים. נסה את האוזניות, תרשום לעצמך מה אתה אוהב ומה אתה לא אוהב ותחזור לכאן עם שאלות המאפשרות מתן תשובות מעשיות.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

yossiman
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

אני גם הייתי במצבך, וגם למדתי בדרך הקשה ע"י רכישות של ציודים שלא התאימו לי. לכן אנסה לפזר מעט את מסך העשן סביב האזניות.

הכי חשוב שתענה על השאלות הבאות:

מהם התנאים - האזנה לבד בבית/ברחוב/עם עוד אנשים וכו'.
דבר נוסף - איזה סוג מוסיקה אתה מעדיף - קלאסי/רוק/אלקטרוני? אתה מעדיף אזניות עם באס חזק/באס מדוייק, או אולי צלילים גבוהים מדוייקים?
יש לכל חברה/דגם מעין "חתימת צליל" של האזניות - יש כאלה שהצלילים הגבוהים שלהן שולטים/אחרות עם באסים חזקים, ויש כאלה שאין בהן דגש על שום צליל, אלא מוציאות צליל נייטרלי / שטוח (ולכל סוג יש מאזינים שמעדיפים אותו).

כפי שכתבו, כדי לא לאבד מהאיכויות של האזניות, הולכים על הכי בסיסי שיש - אזניות שמחוברות עם כבל לאמצעי ההאזנה.

אם אני יוצא מנק' הנחה שאתה הולך לשמוע לבד באיזה חדר מבודד, בלי יותר מדי הפרעות.
במקרה זה, קודם-כל, אתה צריך אזניות מסוג headphones over ears, כלומר כאלה שמכסות את כל האוזן ומקיפות אותה. בד"כ הדגמים היותר איכותיים (מבחינת השמע) הן אזניות כאלה.
במקרה הזה, אזניות פתוחות יתאימו. ככלל, הן נותנות צליל יותר מדוייק. הבעיה איתן שיש זליגה של קולות, כלומר אם מישהו נמצא לידך (אפילו במרחק של 2-3 מטר) ואתה שומע משהו, אז גם הוא ישמע. יותר מכך, אתה גם תשמע את הרעשים של הסביבה, ולכן אלה אזניות לסביבה מבודדת.

אם אתה צריך משהו עם פחות הפרעות מהסביבה, אז תקנה אזניות סגורות. באלה יהיו פחות הפרעות ל-2 הכיוונים (כלומר ממך לסביבה ומהסביבה אליך), אבל הדיוק של הצליל ייפגע (זה לא אומר שאין אזניות איכותיות שהן סגורות, פשוט יותר קשה להשיג את זה באזניות סגורות).

דבר נוסף שתצטרך, כדי למצות את הצליל של האזניות, זה לחבר אותה למגבר כלשהו. ניתן לחבר לרסיבר של הרמקולים, אם יש לו יציאה לאזניות, אבל מומלץ לקנות מגבר ייעודי לאזניות. ה- high end של המגברים אלה מגברי-מנורות, שנותנים לאזניות צליל שונה ומעניין. יש כאלה שאוהבים אותן ויש כאלה שלא.

עצתי - גש לחנות שמתמחה באזניות. שם ייתנו לך להאזין לאזניות שונות עם מגברים שונים, וכך יהיה לך איזשהו בסיס להשווה. חנויות שאני מכיר שנותנות להאזין: חלילית, קילומבו, ו"פיוז". החנות של פיוז היא הכי מומלצת, עם יחס אישי ומגוון (נמצאת בגבעתיים), אבל מדובר ב- high end כך שהמחירים יהיו שם יקרים. נסה ללכת לחנויות אחרות ובסוף ל- פיוז.
ויש גם את יעקב שמוכר ומייעץ פה בפורום, שככל הנראה ייתן לך גם משוב - ויזמין אותך לשמוע אצלו ולהתרשם.

ולגבי דגמים אודיופילים של אזניות - אתה יכול לבדוק את סדרות 600/800 של סנהייזר, אזניות t1/t3 של beyerdynamics, את הדגמים המתקדמים של audio technica מסדרה 5000. אתה יכול לקנות אזניות planar magnetic של hifiman. אם אתה מבוגר (מעל גיל 60) , שווה שתבדוק אזניות של grado. אזניות של חברות audeze,fostex יכולות להתאים. יש אזניות טובות של חברת focal, ויש גם אזניות של חברת Abyss שיכולות להתאים לך (אם כי לא מצאתי להן ייצוג בארץ, וחבל).

כפי שהמליצו, תנסה קודם כל את הדגמים הזולים, ואם אתה לא שומע הבדל ביניהן למתקדמים, אולי שווה שתקנה משהו זול ותראה אם זה מתאים לך, לפני שאתה הולך להוציא אלפי דולרים על אזניות ומגברים.

עכשיו זה זמן טוב לקנות.

מקווה שעזרתי במשהו.

y0dy0d (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #4 

28/11/2020 6:40  
Catskinner כתב:
ללא קשר לאיכויות המערכת הנוכחית שלך, ההאזנה באוזניות לא תיתן לך את אותה החוויה ולכן אתה תתאכזב אם אתה מצפה לתחליף מושלם. זה לא שהאזנה עם אוזניות פחות טובה, זה רק שזו חוויה שונה לחלוטין וזה בלי קשר למבנה האוזניות, החומרים המרכיבים אותם או צורת החיבור למערכת.

ספציפית לרעיון של אוזניות משחקים 7.1 זה רעיון נהדר - כל עוד אתה משתמש במחשב. ברגע שזה מחובר לשקע אוזניות רגיל כמו שיש לרסיברים אז הם יתפקדו כמו אוזניות רגילות. בגדול גם צריך לחשוב שאין ארוחות בחינם בחיים ואם דוחפים כמה אלמנטים לתוך הכיפות של האוזניות זה חייב להוביל לפשרות מסויימות ברמת איכות השמע. הרעיון הבסיסי של פשרות הכרחיות גם חל על אוזניות עם ביטול רעשים, זה עובד טוב כשיש רעש מחזורי בסביבה, פחות טוב כשיש שיחות או רעשים אקראיים ותמיד דופק במידה מסויימת את איכות ההאזנה. לי עוד לא יצא לשמוע אוזניות עם ביטול רעשים שנשמעות טוב אבל יכול להיות שזה בגלל שאני מפונק.

היות ואתה משתמש חדש סביר שמה שאתה רוצה לקבל כאן זו הצעה פראקטית ולא הרצאה. אז עצתי לך זה לרכוש זוג אוזניות. כל סוג שהוא, לא חשוב ולא משנה מאיזו חברה ואיך זה נראה. מצידי אפילו תשאיל מחברים. נסה את האוזניות, תרשום לעצמך מה אתה אוהב ומה אתה לא אוהב ותחזור לכאן עם שאלות המאפשרות מתן תשובות מעשיות.
...
תודה רבה על התגובה העניינית! האמת היא שחשבתי הרבה אם לכתוב את הפוסט הזה והחלטתי שכן מכיוון שאני כאן כדי ללמוד. הייתי שמח להרצאה!

y0dy0d (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

28/11/2020 11:24  
yossiman כתב:
אני גם הייתי במצבך, וגם למדתי בדרך הקשה ע"י רכישות של ציודים שלא התאימו לי. לכן אנסה לפזר מעט את מסך העשן סביב האזניות.

הכי חשוב שתענה על השאלות הבאות:

מהם התנאים - האזנה לבד בבית/ברחוב/עם עוד אנשים וכו'.
דבר נוסף - איזה סוג מוסיקה אתה מעדיף - קלאסי/רוק/אלקטרוני? אתה מעדיף אזניות עם באס חזק/באס מדוייק, או אולי צלילים גבוהים מדוייקים?
יש לכל חברה/דגם מעין "חתימת צליל" של האזניות - יש כאלה שהצלילים הגבוהים שלהן שולטים/אחרות עם באסים חזקים, ויש כאלה שאין בהן דגש על שום צליל, אלא מוציאות צליל נייטרלי / שטוח (ולכל סוג יש מאזינים שמעדיפים אותו).

כפי שכתבו, כדי לא לאבד מהאיכויות של האזניות, הולכים על הכי בסיסי שיש - אזניות שמחוברות עם כבל לאמצעי ההאזנה.

אם אני יוצא מנק' הנחה שאתה הולך לשמוע לבד באיזה חדר מבודד, בלי יותר מדי הפרעות.
במקרה זה, קודם-כל, אתה צריך אזניות מסוג headphones over ears, כלומר כאלה שמכסות את כל האוזן ומקיפות אותה. בד"כ הדגמים היותר איכותיים (מבחינת השמע) הן אזניות כאלה.
במקרה הזה, אזניות פתוחות יתאימו. ככלל, הן נותנות צליל יותר מדוייק. הבעיה איתן שיש זליגה של קולות, כלומר אם מישהו נמצא לידך (אפילו במרחק של 2-3 מטר) ואתה שומע משהו, אז גם הוא ישמע. יותר מכך, אתה גם תשמע את הרעשים של הסביבה, ולכן אלה אזניות לסביבה מבודדת.

אם אתה צריך משהו עם פחות הפרעות מהסביבה, אז תקנה אזניות סגורות. באלה יהיו פחות הפרעות ל-2 הכיוונים (כלומר ממך לסביבה ומהסביבה אליך), אבל הדיוק של הצליל ייפגע (זה לא אומר שאין אזניות איכותיות שהן סגורות, פשוט יותר קשה להשיג את זה באזניות סגורות).

דבר נוסף שתצטרך, כדי למצות את הצליל של האזניות, זה לחבר אותה למגבר כלשהו. ניתן לחבר לרסיבר של הרמקולים, אם יש לו יציאה לאזניות, אבל מומלץ לקנות מגבר ייעודי לאזניות. ה- high end של המגברים אלה מגברי-מנורות, שנותנים לאזניות צליל שונה ומעניין. יש כאלה שאוהבים אותן ויש כאלה שלא.

עצתי - גש לחנות שמתמחה באזניות. שם ייתנו לך להאזין לאזניות שונות עם מגברים שונים, וכך יהיה לך איזשהו בסיס להשווה. חנויות שאני מכיר שנותנות להאזין: חלילית, קילומבו, ו"פיוז". החנות של פיוז היא הכי מומלצת, עם יחס אישי ומגוון (נמצאת בגבעתיים), אבל מדובר ב- high end כך שהמחירים יהיו שם יקרים. נסה ללכת לחנויות אחרות ובסוף ל- פיוז.
ויש גם את יעקב שמוכר ומייעץ פה בפורום, שככל הנראה ייתן לך גם משוב - ויזמין אותך לשמוע אצלו ולהתרשם.

ולגבי דגמים אודיופילים של אזניות - אתה יכול לבדוק את סדרות 600/800 של סנהייזר, אזניות t1/t3 של beyerdynamics, את הדגמים המתקדמים של audio technica מסדרה 5000. אתה יכול לקנות אזניות planar magnetic של hifiman. אם אתה מבוגר (מעל גיל 60) , שווה שתבדוק אזניות של grado. אזניות של חברות audeze,fostex יכולות להתאים. יש אזניות טובות של חברת focal, ויש גם אזניות של חברת Abyss שיכולות להתאים לך (אם כי לא מצאתי להן ייצוג בארץ, וחבל).

כפי שהמליצו, תנסה קודם כל את הדגמים הזולים, ואם אתה לא שומע הבדל ביניהן למתקדמים, אולי שווה שתקנה משהו זול ותראה אם זה מתאים לך, לפני שאתה הולך להוציא אלפי דולרים על אזניות ומגברים.

עכשיו זה זמן טוב לקנות.

מקווה שעזרתי במשהו.
...
תודה רבה על שיתוף הידע! זה ממש מעניין ואני מרגיש כמו ילד קטן שלומד משהו שהוא מרותק אליו :)

אוליי הייתי צריך לעשות את זה קודם אבל קצת עליי:
בן 30, אשתמש באוזניות בעיקר לצורך משחקים רציניים ומוזיקה. מאוד אוהב את עיקרון הסראונד המציאותי.
לפי דעתי, בזמן השימוש באוזניות לא אהיה בהכרך לבד בחדר (והרעיון שאנשים אחרים יופרעו בגלל שאני שומע משהו באוזניות מוגזם בעיניי, למרות שהעיניין באוזניות "פתוחות" מסקרן. הייתי רוצה לדעת איך זה עובד לפחות).
יכול להיות שלעיתים אקח את האוזניות לטיול בחוץ אבל לא אעשה איתן ספורט וכדומה.
לשאלתך איזה סוג מוזיקה אני שומע - לצערי אני שומע הכל. אני יודע, זאת תשובה רעה אבל אני באמת שומע משופן ועד עופר לוי. ה-MAIN ג'אנר שלי הוא רוק בכל מקרה...
אני לא כל כך מבין מה ההבדל בין צלילים/באס חזק לבאס מדוייק. אני מניח שאעדיף צלילים כמה שיותר מדוייקים ופחות "ציוריים".
יש לי במחשב לוח אם רציני שיש לו מגבר קול מובנה אבל אני מניח שאצטרך לקנות אחד חיצוני אם ארצה לשמוע מוזיקה עם האוזניות האודיופיליות שלי דרך הטלפון. ראיתי הרבה מגברים שהם "מחודשים" זולים משמעותית מהחדשים, האם זה כדאי או שעדיף להתרחק?

אשמח להתייחסות לדברים שציינתי ולשמוע עוד כמובן!

בנוסף, מה העיניין עם אוזניות מחומרים שונים (עץ לדוגמא) והצורות השונות (מרובע/אליפטי)? יש הבדלים בזכותם?
האם באמת יש דבר כזה אוזניות 7.1 עם מפחית רעשים (אני לא באמת יודע מה זה אומר מפחית רעשים.)?

אגב, לא ידעתי בכלל שיש דבר כזה חנויות של אוזניות. אבדוק!
תודה שוב!

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #6 

אוקיי, ביקשת אז קיבלת. דבר ראשון והעצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך זה לא לקבל מאף אחד שום הצעה לרכוש דגם זה או אחר של אוזניות. הסיבה היא שחלק מאוד נכבד מההאזנה תלוי במבנה עצמות הגולגולת, גודל הראש, צורת האוזניים ועוד שלל דברים ששונים מאדם אחד לשני. לכן מה שאחד שומע דרך אוזניות מסויימות זה לא מה שהשני ישמע. אני אנסה להסביר בנוגע לאוזניות קשת המתחברות עם שקע אוזניות תקני כי זה מה שמעניין אותי.

עולם האוזניות הרבה יותר פשוט ממה שאתה מתאר לעצמך. בגדול מדובר ברמקולים קטנים המוצבים במרחק של כמה מילימטרים מהאוזניים. זה כל הסיפור. לייצור אותם רמקולים קטנים משתמשים בשלוש טכנולוגיות עיקריות. הטכנולוגיה הראשונה משתמשת באלמנטים מאוד דומים לאלו שתמצא ברמקולים רגילים והם נקראות אוזניות דינאמיות ואלו הן האוזניות הנפוצות ביותר הקיימות בשוק החל מדגמים בשקל וחצי ועד דגמים בכמה אלפי שקלים כמו ה HD820 של סנהייזר או ה Utopia של פוקאל.

בסוג השני של אוזניות משתמשים בטכנולוגיה המזכירה מאוד כיצד בנויים רמקולים של Magnepan. כאן יש יריעה דקה של חומר פלסטי קשיח כמו מיילאר הצמוד לרשת מתכת והתנועה מתרחשת כאשר עובר דרך הרשת זרם חשמלי ההופך אותה למגנט. לאוזניות האלו קוראים אוזניות פלאנריות ובין היצרנים הידועים תמצא חברות כמו Audeze ו HiFiMan שגם להם יש דגמים באלפי שקלים.

הטכנולוגיה השלישית המוכרת לייצור אוזניות משתמשת במחולל מתח ייעודי המייצר שדה חשמלי אלקטרוסטאטי שהפעלתו וכיבויו במהירות רבה מרטיטה ממברנה מאוד דקה וקשיחה. באופן לא מפתיע אותן אוזניות מוכרות בתור אוזניות אלקטרוסטאטיות ויצרנים מוכרים כוללים את STAXX ואת KOSS. הן בדרך כלל עולות אלפי או עשרות אלפי שקלים, אבל היי, אמרת שאין מגבלת תקציב לא?

אתה שואל מה יותר טוב? אל תהייה מצחיק. לו טכנולוגיה אחת הייתה מפגינה ייתרון ברור מול כל האחרות אז היא הייתה נותרת היחידה בשוק. יש הטוענים שלאוזניות פלאנריות יש יתרון במהירות התגובה. יש הטוענים מנגד שהן דורשות מגברי אוזניות ייעודיים כדי להתחיל לזמר באמת. יש הטוענים שאוזניות אלקטרוסטאטיות מסוגלות לתת פירוט שלא מהעולם הזה. מנגד אפשר לטעון שהן בדרך כלל סובלות מחוסר באס וממחיר שגם הוא לא מהעולם הזה. באופן מעשי תמצא אוזניות טובות, מעולות, בינוניות וגרועות אצל כל יצרן ללא תלות בטכנולוגיה הבסיסית.

אחרי שבחרנו בטכנולוגיה צריך לבחור במבנה הפיזי של האוזניות וכאן החלוקה היא בין אוזניות במבנה פתוח לבין אוזניות במבנה סגור. בסה"כ מדברים כאן האם בחלק הפונה כלפי חוץ מהראש יש רשת או כיפה סגורה. אוזניות סגורות נותנות בידוד טוב יותר מרעשי סביבה אבל סובלות מצליל שאפשר להגדירו כעמום או כסגור יותר מאוזניות פתוחות שמצידן לא נותנות הרבה בידוד מרעשי הסביבה. כאן אין בכלל שאלה, האוזניות הנחשבות טובות יותר הן כולן במבנה פתוח. יש יוצאים מהכלל כמובן, אבל אני לא מתכונן לפתח תיאוריות שלמות על סמך חריגים בודדים. היצרנים כמובן מנסים ליצור בידול גדול יותר ביניהם תוך שימוש בחומרים אקזוטיים יותר ופחות. אני לא אחווה דעה נחרצת בנוגע למעלות וליתרונות שבשימוש בקרמיקה, עץ, טיטאניום, אלומיניום, עור מפרה אדומה וכדומה. אבל שווה לזכור שסנהייזר שהוא בין היצרנים הגדולים והמכובדים בכל העולם מייצר כבר עשרות שנים אוזניות הבנויות כולן מפלסטיק.

עכשיו צריך לחבר את האוזניות למקור אודיו שהוא בדרך כלל ציוד אודיו כזה או אחר וכאן בדרך כלל יש לנו שתי דרכים עיקריות. שימוש בחיבור unbalanced כלומר, תקע אוזניות רגיל שיכול לבוא בשני גדלים שונים כשהקטן איפשר עד לא מזמן שימוש גם בטלפונים ניידים עד שכול היצרנים החליטו להוריד את שקע האוזניות מהמכשירים. הגדול יותר משמש בעיקר לציוד אודיו ביתי. יצרני האוזניות בדרך כלל מספקים כבל עם מתאם כך שזה לא בעיה שתתקע אותך כמו טמבל אחרי הרכישה. החיבור השני נקרא balanced והיתרון שלו הוא באפשרות להעביר יותר זרם לאוזניות כך שבווליום נתון תשמע חזק וברור יותר. אני מודע לטענה שחיבור balanced חסין יותר להפרעות, לא מצאתי לכך אישוש למרחקים הקצרים שבהם אוזניות מחוברות בדרך כלל. חיבור balanced הוא פחות נפוץ ודורש שקע/תקע אותו תמצא בדרך כלל רק בציוד אודיו מקצועי (מקצועי לא אומר בהכרח אודיופילי).

היות ואוזניות הן בעצם רמקולים קטנים במיוחד אז הן זקוקות להגברה. בדרך כלל אפשר להסתפק בהגברה שיש משקע אוזניות רגיל אבל יש אוזניות הדורשות מגבר ייעודי. בדרך כלל מדובר באוזניות פלאנאריות הידועות כזוללות חשמל או באוזניות בעלות עכבת כניסה גבוהה. העכבה נמדדת ב Ohm וכלל האצבע אומר שמעל ל 600 Ohm עדיף לחבר באמצעות מגבר ייעודי.

זו התורה הבסיסית על רגל אחת. יש עוד שאלות? כי המרצה יוצא להפסקה של 20 דקות.

prolol
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

אוזניות 7.1 זה גימיק לא נורמאלי. היה לי גם 5.1 אמיתי ולא דיגיטלי, מזעזע. אוזניות סטריאו טובות יביאו לך פי אלף יותר תמורה, יש לך סה"כ 2 אוזניים.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 836 פעמים
קיבל תודות: 381 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #8 

@Catskinner@yossiman
וואו, רשמתם אנציקלופדיה שלמה.
את הדברים שאמרתם צריכים למסגר ולשים לכל חובב אאודיו.

בקצרה על ההסטוריה:
מקור האזניות הוא מהצבא הקשור להאזנה דרך ציוד אלקטרוני, למעשה התפתחות של שפורפרת הטלפון.
מקור שני הוא הסטטוסקופ הרפואי שממברנה מתוחה (שמוצמדת ללב) מעבירה את הצליל דרך הצינורות (תעלות) ישר לתוך האוזן.
עד מהרה האזניות הפכו לידם הימינית של זמרים באולפני הקלטות ושדרני רדיו , בכך שהם לא שמעו את עצמם האזניה שיפרה את יכולת ההקלטה של זמרים ונגנים.
https://i.pinimg.com/originals/17/b1/4d ... f2fa68.jpg
https://johnrieber.files.wordpress.com/ ... -feud.jpeg

בגדול, כל רעיון שיושם על רמקולים יושם גם על אזניות (למרות שמבחינת ההרכב אז אזניות הם ממש לא גירסה מוקטנת של הרמקולים, מבחינת הממברנה, היא בקושי שוקלת כמה mg ביחס לרמקול וגם הסליל עדין יותר ושוקל מעט)

בנקודות:

- 7.1/5.1 בעבר הרחוק ניסו ליצור אזניות קוודרו (2דרייברים לצד), ריבוי דרייברים יכול ליצור קקפוניה (המונח הומצא פה בפורום) ולא יתנו חוויית צליל אחידה ונכונה, מה שבדרך כלל האזניות מקנות, לדעתי כל הפירוט והיופי מגיע ממקור אחד, שצריך להיות איכותי.

כמו כן לדעתי לא הגיוני לחבר למקור של מחשב אזניות של 7.1:
-- היציאות האנלוגיות לא מספיק איכותיות וכדי להגיע לצליל טוב רצוייה הגברה
https://windowsland.com/wp-content/uplo ... -Ports.jpg
אבל גם זה אין מצב שיקרה...
-- אז חיבור אזניות 7.1 יהיה דרך חיבור USB 2.0 שזה אומר, להעביר אאודיו של 8 ערוצים דרך כניסה יחסית ישנה, ועל חשבון הרכיבים שנמצאים בתוך האזניות שאתה כבר מרכיב על הראש ליצור (ולהגביר - שזה בספק) את כל 8 היציאות

אומרים על האזניות האלו שהן משמיעות צליל חזק אבל הרבה מאוד לא מרוצים מפיצ'ר הזה.

אלחוטיות:
כנ"ל
- האזניות עובדות על סוללה מובנת באחת הקנים ולוח שהופך את האות המשודר לסאונד ומפעיל את 2 הדרייברים
- כמו שנאמר המכשיר עובד על מתח סוללה לא יציב (שכל הזמן מתרוקנת)
- ידועות כאזניות לא של אאודיופילים, למרות שיש גם יקרות של חברות איכותיות.

אזניות מבטלות רעשים ANC:
- טכנולוגיה שיושמה לראשונה על BOSS הרעיון שלה היה להקליט כל רעש סביבה חיצוני ולהוסיף תדר הופכי (חלש) בתוך האזנייה שיבטל את תדר הרעש מבחוץ.
- התוסף הזה גם עולה יותר כסף ולכן מבחינת מוזיקה האזניות לא ברמה הכי גבוה (ראה את הפירוט על האלחוטיות)
- עוד תוסף אלקטרוני שמשפיע על הצליל ועל השמיע, שגם בו הרבה משתמשים מוצאים פגמים ותקלות שפוגעות בצליל (ראה אשכול "צפצופים ב AIRPODS").

אאודיופיליה:
-עסק יקר, אעדיף לתת למומחים כאן לתת לך המלצה על האזניות שיתאימו לך.
- כן אמליץ לך להשקיע בתחום וכן ליזום להתקדם ל DAC ו AMP ולאזניות יחסית טובות שתהנה מהן, או שפשוט תוכל להאזין בפרטיות לפרטים הקטנים ביותר בשירים שאתה אוהב.
הבעיה היא ב LAYER 8 .

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

בתור מי שהיה בין מקימי ספריות ה DVD הראשונות בארץ - אני חולה סרטים גם היום :)

אבל כמו הרבה אחרים - לראות סרטים במערכת ב 12 בלילה זה קצת בעיה.... ולכן גם אני היום רואה סרטים עם אוזניות ודרך מחשב ואפילו דרך TWS :):) סתם כי נוח לקום למטבח להכין סנדוויץ' ולא להתנתק לסצנה משעממת :):)

אופציה אחרת - כאשר בא לי לראות סרט ב OLED בסלון - אני מתחבר עם אוזניה לרסיבר, כאן זה מצריך אוזניה מתאימה שלא תהיה "כבדה" מדי לדחיפה של המגבר, לא גדולה מדי שאפשר לשכב כל הספה וכרית וחוט ארוך מספיק 3-4 מטר.

זמין לשאלות.

יעקב.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #10 

כשאני בפינת העבודה האוזניות המועדפות עלי לסרטים ומשחקים הן ה Audeze Mobius אבל זה לא לכל אחד

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 836 פעמים
קיבל תודות: 381 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #11 

אצלי האזניות העיקריות הן AKG K141 גירסת הוינטג' של 600ohm כסופה, מגבר/DAC של AUNE X1S/ AUNE X7S עם מוד חיבור ל BALANCED.
האזניות הדינאמיות הכי קשות להרצה אצלי.
אזניות חצי סגורות.
או לחילופין אזניות האולפן beyerdynamic dt100 גירסת 400ohm
אזניות סגורות

(מדידות לפני שנה, של אוזן שמאל)

*החלפתי גם שולחן מאז

האזניות בנויות טוב, קניתי את כולן משומשות וניקיתי עד היסוד.
ואשכרה לא חבל לי שזוג כאלו יהיה זרוק על השולחן 24/7 (אזניות טובות יותר אצלי במגירה)
כמו שאתה רואה, לא באסי מדי, לא חזק מדי ולא הכי מאוזן, אבל אני אהבתי.
ההגברה דוחפת רוב הזמן אזניות LOW-END
ב K141 הדרייבר 30mm וב DT100 לדעתי אפילו פחות.
אישית לא ממליץ על האזניות האלו.
הבעיה היא ב LAYER 8 .

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר כבוד
חבר כבוד

הודעה שלא נקראה #12 

האוזניות הקשות ביותר להנעה שיש לי הן ה HD424 של סנהייזר. אלו אוזניות עם עכבה של 2000 Ohm והן יוצרו בתקופה שבה שקע האוזניות במגברים היה מחובר ישירות למעגלים של הגברת הרמקולים הקדמיים. היום צריך מגבר אוזניות ייעודי בסדר הגודל של Violectric HPA כדי לגרום להן להישמע סביר והאמת היא שהן נשמעות די meh יחסית לאוזניות מודרניות. אבל אלו הן האוזניות שההורים שלי רכשו כשהייתי ילד וקפצתי על ההזדמנות להשיג זוג NOS כדי לשחזר חוויות ילדות. ברור שהן לא מומלצות בכלל.

y0dy0d (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #13 

30/11/2020 6:29  
legopart כתב:
אצלי האזניות העיקריות הן AKG K141 גירסת הוינטג' של 600ohm כסופה, מגבר/DAC של AUNE X1S/ AUNE X7S עם מוד חיבור ל BALANCED.
האזניות הדינאמיות הכי קשות להרצה אצלי.
אזניות חצי סגורות.
או לחילופין אזניות האולפן beyerdynamic dt100 גירסת 400ohm
אזניות סגורות

(מדידות לפני שנה, של אוזן שמאל)

*החלפתי גם שולחן מאז

האזניות בנויות טוב, קניתי את כולן משומשות וניקיתי עד היסוד.
ואשכרה לא חבל לי שזוג כאלו יהיה זרוק על השולחן 24/7 (אזניות טובות יותר אצלי במגירה)
כמו שאתה רואה, לא באסי מדי, לא חזק מדי ולא הכי מאוזן, אבל אני אהבתי.
ההגברה דוחפת רוב הזמן אזניות LOW-END
ב K141 הדרייבר 30mm וב DT100 לדעתי אפילו פחות.
אישית לא ממליץ על האזניות האלו.
...
תודה על התגובה.

אוזניות חצי סגורות? איך זה עובד?
החברה שלפניך דיברו רק על סגורות ופתוחות :P

y0dy0d (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #14 

אני ממש מודה לכם יא קדושים!

אני מבין שלמדתי די מעט (שזה המון בשבילי) מהעולם הזה בזכות כל מה ששיתפתם. הדברים האלו מעניינים ממש והלוואי שהייתי יכול ללמוד עוד!

אני מרגיש רחוק יותר לצערי מלהבין איזה אוזניות יתאימו לי.

כנראה שאין מנוס מללכת לחנויות האוזניות שציינתם פה ולנסות אחת אחת ותוך כדי ללעוס למוכרנים את הראש כדי להבין ממה כל דבר בנוי.

השאלה היחידה שנותרה היא האם החנויות האלה פתוחות בזמן הקורונה?? מעניין.

אגב, מגבר - על פי ניסיונכם, זה בסדר לרכוש "מחודש"?

nepet
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

הודעה שלא נקראה #15 

לא יודע לגבי מחודש אבל לגבי המוכרנים לא צריך ללעוס את הראש .
אם אתה כותב בגוגל את שם האוזניות ואת המילה specs תמצא חלק מהמידע , סביר להניח שאם תגלול למעלה או למטה תיהיה עוד אינפורמציה .

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”