כבר כחודשיים עם סוני WH-1000XM4 ולא כל כך מרוצה. מה לא בסדר (בי)??

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

כבר כחודשיים עם סוני WH-1000XM4 ולא כל כך מרוצה. מה לא בסדר (בי)??

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים,

לאחרונה רכשתי את ה- WH-1000XM4 ואני לא כל כך מרוצה עקב העובדה שמספר פעמים קיבלתי חוות דעת לא טובות מהצד השני בזמן שיחה. אציין שזה הגיע מכמה אנשים שונים במספר מצבים שונים.

ראשית, חיפשתי אזניות מעולות שישמשו אותי לשיחות טלפון וזום במלי להחליף כל פעם בין הזוג האלה לאלה - עד כאן V
חיפשתי סאונד - V
חיפשתי משהו שידע לבודד אותי מסביבה רועשת (משרד) - V

עשיתי מספר שיחות גם מהמשרד וגם בחוץ סביבה די רועשת (על כביש מרכזי עם האוטובוסים ומכוניות נוסעות וגם בזמן נסיעה באוטובוס) וקיבלתי תגובות ששומעים את הרעשים חזר מידיי וברור מידיי אותי שומעים כמו "מתוך צינור" או בפעם אחרת "לא הכי ברור ונקי אבל אצליח להבין אותך".

אם יש משהו שמחרפן אותי, זה לא לשמוע ברור את הצד השני. כעת אומרים לי שאותי לא שומעים ברור?? עד כאן!
דיברתי עם חבר שיש לו את ה- AirPods2 תוך כדי שהוא מדבר איתי מאזניה אחת בלבד ושמעתי אותו פשוט ברור וטוב! כאילו הוא מדבר ידנית מהטלפון.
כבר התחלתי לחשוב שאולי אמכור אותן ואקנה את ה- AirPods3 (כבר ראיתי מספר סרטונים והשוואות בין ה-2 ל-3 לפרו).

לפני יומיים גיליתי שיש אופציה של אופטימיזציה באפליקציה של סוני ועשיתי אותה וגם את האנליזה של צורת האוזן.
לא חשבתי הבדל משמעותי ועדיין בכל זאת, האישה אמרה ששומעים אותי כמו מתוך צינור.
עם כל הביקורות וההילולות על האזניות האלו, ציפיתי קצת ליותר.

מה יכולה להיות הסיבה??!? או שפשוט המיקרופון רגיש מאוד ואין מה לעשות בנדון. אציין גם שזו ההתנסות הראשונה שלי עם אזניות אל-חוטיות.
ראיתי ששניכם הגבתם חוות דעת מקצועית ומוערכת לגבי נושא אחר על האזניות הללו ולכן אשמח אם תעזרו לי במקרה שלי.
@Yuvalfrr
@KSE1500

תודה רבה ושבת שלום.

rk12
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

Re: כבר כחודשיים עם סוני WH-1000XM4 ולא כל כך מרוצה. מה לא בסדר (בי)??

נושא שלא נקרא #2 

נראה לי שזה מה יש... יש לי את הדור הקודם של סוני גם in-ear וגם over-ear (WF ו-WH), וגם איירפודס דור 2 ופרו. משתמש בסוני למוזיקה בלבד, המיקרופון על גבול הלא-שמיש. לדעתי זה פחות או יותר מוזכר בכל ביקורת של האוזניות הללו.

המיקרופון של כל איירפודס הוא שמיים וארץ לעומת הסוני, אבל ה-tradeoff ממה שהתרשמתי הוא זמן סוללה (גם ה-100% נשחק מהר מאוד באיירפודס לדעתי) אז אם זה חשוב דע על מה אתה מוותר.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מחלה משמעותית של האזניות של סוני זה המיקרופונים שלהם. עד ל xm4 לא היה ניטרול רעשים במיקרופון (רק בשמע של המאזין). ה xm4 הוסיף את היכולת הזו וכנראה שיש לזה אימפקט על איכות הסאונד.

קח בחשבון שזו בעיה בכל האזניות שאני מכיר. כלומר, עדיין לא מצאתי אזניות מהסוג הזה שנשמעות טוב לצד השני תוך כדי סינון רעשים.

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

21/01/2022 19:58  
oferlaor כתב:
מחלה משמעותית של האזניות של סוני זה המיקרופונים שלהם. עד ל xm4 לא היה ניטרול רעשים במיקרופון (רק בשמע של המאזין). ה xm4 הוסיף את היכולת הזו וכנראה שיש לזה אימפקט על איכות הסאונד.

קח בחשבון שזו בעיה בכל האזניות שאני מכיר. כלומר, עדיין לא מצאתי אזניות מהסוג הזה שנשמעות טוב לצד השני תוך כדי סינון רעשים.
...
תודה רבה עופר.
ואו....זה ממש מבאס אם כך. כשיחקתי עם מצבי השמיעה של ה- ANC תוך כדי שיחה, הצד השני אמר שלא היו הבדלים ואז באמת עלה הרעיון הזה בראש שאולי כל המשחקים של סינון רעשים תופס עלי בלבד ולא גם לצד השני.
התחלתי לחשוש כי אלו אזניות ממש לא זולות ולא הגיוני שאלו התוצאות שאני מקבל הלכה למעשה.

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

21/01/2022 18:47  
rk12 כתב:
נראה לי שזה מה יש... יש לי את הדור הקודם של סוני גם in-ear וגם over-ear (WF ו-WH), וגם איירפודס דור 2 ופרו. משתמש בסוני למוזיקה בלבד, המיקרופון על גבול הלא-שמיש. לדעתי זה פחות או יותר מוזכר בכל ביקורת של האוזניות הללו.

המיקרופון של כל איירפודס הוא שמיים וארץ לעומת הסוני, אבל ה-tradeoff ממה שהתרשמתי הוא זמן סוללה (גם ה-100% נשחק מהר מאוד באיירפודס לדעתי) אז אם זה חשוב דע על מה אתה מוותר.
...
תודה רבה אחי.
לגבי סוללה אני יודע - ראיתי השסוני מספיקות ל-30 שעות לעומת איירפודס ל-5-6 שעות. כרגע כשאני חושב על זה, (נראה לי) שלא תהיה לי עם זה בעיה. רק בימים האחרונים אני כל יום כל היום עם הסוני עליי כי אני בימי למידה בעבודה חדשה ולכן אני מבודד את עצמי מרעשי המשרד. בעתיד אני אשתמש פחות כשאתחיל לבקר לקוחות.

"מיקרופון שמיים וארץ" - כוונתך שבסוני הרבה יותר טוב? כשאני דיברתי עם חבר שלי (איירפודס 2) שמעתי אותו מעולה עם אזניה אחת! זה היה אמנם בבית ולא בסביבה רועשת, מה שאני כן רוצה לבדוק בהזדמנות.
לגבי מוזיקה, לא יודע כמה זמן והזדמנויות יהיו לי אבל אני בטוח שהאיירפודס והסוני מצוינות.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בסביבה רועשת גם האיירפודס פרו לא מסננים רעש כראוי (לשני הצדדים). יש להן סינון רעש גם במיקרופון אבל ככל שהרעש סביבך חזק יותר כך איכות הסאונד לצד השני גרועה יותר.

בנוסף, הסינון של איירפודס פרו אפילו לא קרוב ל wh-1000xm באף אחת מגרסאותיו. אני משתמש במשרד רועש ב xm2 והוא מסנן פי כמה מהאיירפודס פרו.

אני אישית ממתין ממש ל xm5 (שלפי ההיסטוריה של סוני צפוי באמצע השנה) בתקווה שהם יפצחו את הנושא הזה.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

21/01/2022 17:49  
Dannino כתב:
ראשית, חיפשתי אזניות מעולות שישמשו אותי לשיחות טלפון וזום במלי להחליף כל פעם בין הזוג האלה לאלה - עד כאן V
...
תשתמש במשרד עם אוזניות שתומכות ב- Multipoint ולא חסר כאלו טובות שישמעו אותך בהן מצוין. מותגים כמו Jabra ורוב יצרני אוזניות הגיימינג הם מקום טוב להתחיל.

עבור שימוש בחוץ תמשיך להשתמש ב- WH-1000XM4.

rk12
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

21/01/2022 23:23  
Dannino כתב:
תודה רבה אחי.
לגבי סוללה אני יודע - ראיתי השסוני מספיקות ל-30 שעות לעומת איירפודס ל-5-6 שעות. כרגע כשאני חושב על זה, (נראה לי) שלא תהיה לי עם זה בעיה. רק בימים האחרונים אני כל יום כל היום עם הסוני עליי כי אני בימי למידה בעבודה חדשה ולכן אני מבודד את עצמי מרעשי המשרד. בעתיד אני אשתמש פחות כשאתחיל לבקר לקוחות.

"מיקרופון שמיים וארץ" - כוונתך שבסוני הרבה יותר טוב? כשאני דיברתי עם חבר שלי (איירפודס 2) שמעתי אותו מעולה עם אזניה אחת! זה היה אמנם בבית ולא בסביבה רועשת, מה שאני כן רוצה לבדוק בהזדמנות.
לגבי מוזיקה, לא יודע כמה זמן והזדמנויות יהיו לי אבל אני בטוח שהאיירפודס והסוני מצוינות.
...
הכוונה שסוני הרבה יותר גרוע - לא משתמש בהן לשיחות. אם אתה משתמש במיקרופון האיירפודס לא מתקרבות ל-5-6 שעות, ואחרי כמה חודשים זה הולך ומדרדר.

עוד כמה דברים ששכחתי: - במוזיקה אני מעדיף את הסוני; - אני יוצא מתוך הנחה שאתה כבר במערכת של אפל (לפחות יש לך אייפון) אחרת זה די מטופש להשתמש באיירפודס.

מצוינות זה עניין יחסי - סביר בהחלט לסופטיפיי ופודקסטים. האיירפודס משתמשות ב-aac שזה די עלוב, אבל באייפון/אייפד שלי שומעים סביר. לסוני יש LDAC שזה משמעותית יותר טוב, אבל אני לא יודע כמה מכשירים תומכים בזה (הפיקסל שלי תמך...). גם הסוני וגם האפל נשמעות פחות טוב לעומת אוזניות לא-אלחוטיות נורמליות שעולות פחות.

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

Re:

נושא שלא נקרא #9 

22/01/2022 10:00  
ziv_r כתב:
תשתמש במשרד עם אוזניות שתומכות ב- Multipoint ולא חסר כאלו טובות שישמעו אותך בהן מצוין. מותגים כמו Jabra ורוב יצרני אוזניות הגיימינג הם מקום טוב להתחיל.

עבור שימוש בחוץ תמשיך להשתמש ב- WH-1000XM4.
...
תודה זיו.
העניין הוא ששימוש חוץ לא כזה נפוץ אצלי. אני בתפקיד שמצריך עבודה מהמשרד,לקוח או מהבית ואני עם רכב צמוד.
יכול להיות שה- xm4 הן אובר-קיל לשימוש שלי?

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

22/01/2022 14:53  
rk12 כתב:
הכוונה שסוני הרבה יותר גרוע - לא משתמש בהן לשיחות. אם אתה משתמש במיקרופון האיירפודס לא מתקרבות ל-5-6 שעות, ואחרי כמה חודשים זה הולך ומדרדר.

עוד כמה דברים ששכחתי: - במוזיקה אני מעדיף את הסוני; - אני יוצא מתוך הנחה שאתה כבר במערכת של אפל (לפחות יש לך אייפון) אחרת זה די מטופש להשתמש באיירפודס.

מצוינות זה עניין יחסי - סביר בהחלט לסופטיפיי ופודקסטים. האיירפודס משתמשות ב-aac שזה די עלוב, אבל באייפון/אייפד שלי שומעים סביר. לסוני יש LDAC שזה משמעותית יותר טוב, אבל אני לא יודע כמה מכשירים תומכים בזה (הפיקסל שלי תמך...). גם הסוני וגם האפל נשמעות פחות טוב לעומת אוזניות לא-אלחוטיות נורמליות שעולות פחות.
...
"משתמש במיקרופון" הכוונה המיקרופון של ה- ANC של הפרו?
מכמה סרטונים טובים והשוואות שראיתי, הבנתי כבר שהפרו לא בשבילי בגלל הצורה שבה הן נכנסות לאוזן, אני לא אוהב in-ear. אז אם כבר, האיירפודס יותר בשבילי.
שאלה - האם האיירפודס הן multipoint? זה חשוב לי מאוד. לא בא לי לג'נגל בין 2 זוגות בין שיחות מחשב\טלפון.

כן, יש לי אייפון. 13 פרו מהיום הראשון כשהוא יצא בארה"ב, התפנקתי תוך כדי ירח הדבש שלי :)

ספוטיפיי\יוטיוב\מוזיקה אני שומע ברכב או בבית במערכת, לכן מוזיקה לא רלוונטי פה כל כך. רק במקרים של טיול לחו"ל ואז זה יתפוס תפקיד.
אולי באמת הסוני לא הדוגמה האידיאלית לשימושים שלי....?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אם שימוש חוץ לא נפוץ אצלך כל כך, אז למה לא אוזניות משרדיות כפי שהצעתי? זה יתן את הפתרון בו ישמעו אותך הכי טוב.

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

22/01/2022 22:04  
ziv_r כתב:
אם שימוש חוץ לא נפוץ אצלך כל כך, אז למה לא אוזניות משרדיות כפי שהצעתי? זה יתן את הפתרון בו ישמעו אותך הכי טוב.
...
תגדיר אזניות משרדיות. הכוונה לכאלה עם כבל? כאמור אני מחפש שיתחברו גם לטלפון.
יש לך דוגמה לתת לי?
אני בשעה האחרונה משוטט בזאפ וב- RTINGS על מאמרי BEST של erabuds ומולטי-פוינט.

rk12
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

אם עיקר השימוש הוא למחשב (windows ולא mac), המוצרים של אפל לא אידאליים... זה כן עובד, אבל השימושיות נפגעת משמעותית. התכונה של להיות מחובר בו זמנית עובדת רק במערכת של אפל. כלומר, כשאני רוצה לעבור ממכשיר למכשיר זה 2 קליקים לחיצות ו-lag של כמה שניות. באופן עקרוני, אוזניות Bluetooth על ווינדוס זה על הפנים (גם סוני וגם אפל - lag מורגש, אין סטטוס סוללה נורמלי, קודק מעפן).

באשר לסוללה - הכוונה כשאתה עושה שיחות ומשתמש במיקרופון, זה במקרה הטוב 4 שעות חדש מהקופסא ומשם זה הולך ויורד [היינו X שעות למוזיקה ללא בידוד רעשים, Y שעות למוזיקה עם בידוד רעשים, ו-Z הכי גרוע זה מיקרופון + בידוד רעשים]. לעיתים אני שם רק אוזניה אחת כדי להכפיל את זמן הסוללה...

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

רציתי לעדכן שרכשתי לפני מספר ימים את האיירפודס 3 ומכרתי באאותו היום את הסוני XM4 וההבדל בשיחות פשוט מטורף!! אנשים אומרים לי שפתאום שומעים אותי הרבה יותר ברור והרעש שמסביב פתאום זניח ולא מפריע. לא ייאמן.
כמובן שהשימושים פה קצת שונים וגודל דרייברים ואפליקציה ופיצ'רים, אבל אני מרגיש שקצת מרמים את הלקוחות עם ה"סינון רעשים אקטיבי" שבעצם גורם לרעש בלתי נסבל לצד השני בזמן שיחות.

אז מה כל הדאווין הזה סביב סוני וכל האחרות עם סינון הרעשים??? שיכתבו המפרט הטכני - "מעפאן אחושלוקי לשיחות, לעולם לא בצע שיחות ולא להשתמש במיקרופון!!!!"
אז....הייתי שוקל אם באמת לקנות אותן או לא.

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”