מעונין לרכוש טלויזיה 75"/85" ומתלבט בין כמה דגמים (אחריות\איכות\ תמורה לכסף)

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
ofear (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

מעונין לרכוש טלויזיה 75"/85" ומתלבט בין כמה דגמים (אחריות\איכות\ תמורה לכסף)

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם

אני מחליף טלויזיה בסלון, כרגע אני עם טלויזיה פשוטה (הייסנס 55" FHD , בין הסמארט הראשונות (בת 5 שנים בערך, איטית כמו הסמארט של נוקיה))

המרחק מהספה לקיר הוא כ4.5-5 מטר
הסלון לא מואר מדי (בדרך כלל אין לי השתקפות - לפחות לא כזו ששמתי לב)

השימושים: ערוצי עידן פלוס וסדרות של ילדים(סלקום), נטפליקס ויוטיוב (ערוצי ילדים), סרט פעם במאה שנה.
(לא ממש משחק בה, אבל אם כן זה כנראה יהיה חיבור דרך steam link ישירות מהמחשב או משחקי אנדרואיד TV)
כיום אני משתמש בMI BOX TV של שיומי כמערכת הפעלה

ההעדפות שלי הם קודם כל אחריות, מערכת הפעלה מהירה , איכות והתמורה הטובה ביותר לכסף.

שמתי לב שההפרש מחירים בין 75" ל85" משמעותי מאוד, אז אשמח לשמוע את חוות דעתכם עם 75" במרחק של 4.5 מטר
האם יש הבדל משמעותי בגודל בין 75 ל85 במרחק הזה?

לאחר חיפוש בפורום ראיתי שיש המון דגמים ודיי הלכתי לאיבוד.
חלק עם איכות טובה אך אחריות לא משהו
חלק עם השניים אך עם מערכת יחסית איטית.

הייתי שמח אם מישהו היה רושם לי מה כדאי לי במרחק של 4.5 ובסכום של 6000-9000 שקלים בעדיפות לנמוך :)

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: מעונין לרכוש טלויזיה 75"/85" ומתלבט בין כמה דגמים (אחריות\איכות\ תמורה לכסף)

נושא שלא נקרא #2 

אוקיי אנסה לעשות לך קצת סדר.

הבדל גדול בין 75 ל-85 יש בכל מרחק. עליה בעשר אינץ' היא תמיד עליה בעשרות אחוזים מבחינת שטח צפיה.

למרחק כזה לרוב לא צריכה להיות התלבטות, ויש להשקיע במסך הגדול ביותר, לרוב 85 אינץ'. עם זאת, התקציב שלך עבור מסך 85 הוא מאוד נמוך. לא תשיג מסך ראוי בתקציב כזה. מצד שני עושה רושם שהשימושים שלך הם לא ברמה גבוהה מבחינת דרישות. אז בהחלט עדיף מסך מאוד פשוט בגודל המקסימלי מאשר מסך קצת יותר טוב ב-75 אינץ'. לפני המלצות על דגמים עדיף שתבין כמה אתה רוצה להשקיע באמת. כי בתקציב כזה מסך בגודל הדרוש הוא ברמה נמוכה ביותר. אבל שוב, אתה לא דורש הרבה לפי השימושים שלך.

עריכה: מבדיקה קצרה בזאפ,גם המסך הגרוע ביותר בגודל 85 אינץ' חורג מהרף העליון של התקציב שלך.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

Re: מעונין לרכוש טלויזיה 75"/85" ומתלבט בין כמה דגמים (אחריות\איכות\ תמורה לכסף)

נושא שלא נקרא #3 

@ofear

גודל מסך ״75 כיום הוא סטנדרטי, לכן יש בו מגוון מאוד רחב של דמגים, ומחירים אטרקטיביים.
גודל מסך ״85 לאומת זאת, הוא לא סטנדרטי, לכן מבחר הדגמים יהיה מצומצם יותר והמחירים גבוהים הרבה יותר.
אז אני דווקא הייתי ממליץ לך ללכת על ״75 אינצ׳ כלשהו.
אם אינני טועה המחירים מתחילים ב-4000-5000 ש״ח בערך, כך שאתה יכול להשיג משהו מרמת ביניים (או ביניים מינוס) בתקציב שלך.

בהצלחה!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

אני מסכים עם ההגיון לקנות 75 היות והמבחר גדול והמחיר נמוך בהרבה, אבל מדובר כאן בכמעט 5 מטר מרחק צפיה. בלי קשר לגודל או דגם, מי שמוציא מעל 6-9K ומקבל בסוף מסך שבגלל יחס מרחק/גודל נראה כמו טלויזיה קטנה, לא בזבוז? גם אם השימוש הוא עידן פלוס, סדרות ילדים וסרט מדי פעם. אין טעם לשדרג במצב כזה. נראה לי חבל.

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לא הבנתי לפי ההגיון הזה ב-55״ יש הרבה יותר דגמים והם הרבה יותר זולים כי זה סטנדרטי. למרחק הזה 85״ לא פחות, שווה לחסוך עוד ולדחות את הקניה אם כרגע זה מחוץ ליכולת. אופציה נוספת היא לקרב את הספה לקיר הטלויזיה, לא נהוג בארץ אבל גם יתן חווית סראונד יוצר טובה וגם יכול להיות קרוב מספיק בשביל 75. ממליץ ללכת לחנות ולעמוד במרחק הצפיה ממסך 75 ו85 ולהתרשם מחויית הצפיה

shay7784
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

Samsung q80t או סוני 9096 בגודל 75 יהיו אופטימליים במסגרת התקציב אלא אם תמתח אותו למעלה .

ofear (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

חשבתי שאם אני אקנה 85" אז זה יהיה יותר לכיוןן ה9000 שקלים ולא את ה75"
😌

אז לפני שאני מחליט, האם יש מישהו שהמרחק שלו כ4.5-5 מטר והתנסה גם עם 75" וכם 85"?
האם ההבדל משמעותי מבחינת גודל? (משמעותי מנסיון?)

כי חלק אומרים רק 85 וחלק אומרים ש75 גם אפשרי.

אין לי ממש אפשרות להתנסות, זה לקנות ולקוות לטוב.

ofear (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

אגב, מה עם ענין האחריות? האם יש חברות מכבדות אחריות כמו שצריך ויש כאלו שלא? (ראיתי בפורום שסמסונג לא ממש משהו בקטע הזה)

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

אני חוזר על דבריי, הבדל של 10 אינץ' הוא לא משמעותי, הוא סופר משמעותי. במיוחד במרחק שלך ההבדל הוא קריטי. אם תיקח טלויזיה 75 אינץ', אפילו איכותית מאוד, אתה תתאכזב בוודאות, מניסיון. ותוך מספר חודשים יתכן ותחליט שאתה חייב גדולה יותר ואז יש בפנייך הוצאה מפלצתית ומסך 75 אינץ' שאתה צריך למכור בהפסד. אני עברתי מסע דומה, וההבנה שקנית מסך קטן מידי (מדובר בהשקעה לשנים כן?) מאוד מתסכלת. אני כאשר גרתי בדירה עם מרחק כזה בערך התקנתי מקרן שהציג תמונה של מעל 100 אינץ' וזה לא היה גדול מדי. היחס בין מרחק לגודל המסך הוא הפקטור החשוב ביותר בבחירת טלויזיה, לפני כל שיקול אחר, כולל דגם, מותג, תמונה.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

16/03/2021 13:29  
Yuvalfrr כתב:
אני חוזר על דבריי, הבדל של 10 אינץ' הוא לא משמעותי, הוא סופר משמעותי. במיוחד במרחק שלך ההבדל הוא קריטי. אם תיקח טלויזיה 75 אינץ', אפילו איכותית מאוד, אתה תתאכזב בוודאות, מניסיון. ותוך מספר חודשים יתכן ותחליט שאתה חייב גדולה יותר ואז יש בפנייך הוצאה מפלצתית ומסך 75 אינץ' שאתה צריך למכור בהפסד. אני עברתי מסע דומה, וההבנה שקנית מסך קטן מידי (מדובר בהשקעה לשנים כן?) מאוד מתסכלת. אני כאשר גרתי בדירה עם מרחק כזה בערך התקנתי מקרן שהציג תמונה של מעל 100 אינץ' וזה לא היה גדול מדי. היחס בין מרחק לגודל המסך הוא הפקטור החשוב ביותר בבחירת טלויזיה, לפני כל שיקול אחר, כולל דגם, מותג, תמונה.
...
לאור המצב העגום של איכות מכשירי חשמל בימינו כבר לא הייתי בונה על טלויזיה כהשקעה לטווח ארוך. עדיף לצאת מהנחה שבעוד 4-5 שנים כשתסתיים האחריות המורחבת גם כך היא תתקלקל ובזמן זה "85 או יותר יהיה כבר הסטנדרט וזול משמעותית מאשר כיום. מאותה סיבה לא שווה להשקיע במסך יותר מדי יקר.

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אין לי ממש אפשרות להתנסות, זה לקנות ולקוות לטוב.
[/quote]

לא בא להתערב לך אבל אם אתה משקיע כמה אלפי שקלים במסך לא כדאי לקפוץ לחנות כלשהי ולעמוד 4.5 מטר ממסך מכל גודל? אפילו לא משנה הדגם, רק בשביל להתרשם מההפרש בגדלים?
שאומרים 85 לעומת 75 מפספסים את עניין שטח המסך שהוא משמעותית גדול יותר, ככל שמסך גדול יותר כל אינץ שתוסיף מוסיף עוד יותר שטח מסך, אין כמו לראות בעיניים.
נערך לאחרונה על ידי sagioto ב 16/03/2021 20:18, נערך פעם 1 בסך הכל.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

16/03/2021 14:34  
gildmor כתב:
16/03/2021 13:29  
Yuvalfrr כתב:
...
לאור המצב העגום של איכות מכשירי חשמל בימינו כבר לא הייתי בונה על טלויזיה כהשקעה לטווח ארוך. עדיף לצאת מהנחה שבעוד 4-5 שנים כשתסתיים האחריות המורחבת גם כך היא תתקלקל ובזמן זה "85 או יותר יהיה כבר הסטנדרט וזול משמעותית מאשר כיום. מאותה סיבה לא שווה להשקיע במסך יותר מדי יקר.
...
הבנתי. אז שווה להשקיע אלפים רבים על מסך גדול שבעצם נראה כמו מסך קטן ולהתבאס 5 שנים?

dmitrys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

16/03/2021 12:49  
ofear כתב:
אגב, מה עם ענין האחריות? האם יש חברות מכבדות אחריות כמו שצריך ויש כאלו שלא? (ראיתי בפורום שסמסונג לא ממש משהו בקטע הזה)
...
לח.י. היבואנים של LG יש שם טוב. אתה מקבל אחריות 3 שנים.
על סמסונג כבר קראת.
על סוני אני לא רואה הרבה ביקורות, הם החליפו נותן שירות לפני שנה. כל מה שהיה לפני זה לא רלוונטי.

לי יש בבית 2 טלויזיות פשוטות של LG וטלויזיית פרמיום של סוני. ה LG בסדר יחסית למחיר, אבל אין מה להשוות לסוני.
you get what you paid for.

לפי מה שרשמת, השימושים שלך זה עידן פלוס ושטויות של הילדים. לדעתי אין טעם להשקיע במסך איכותי, ועדיף ללכת על הגודל ושירות של ח.י.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

כל מסך שתקח יהווה כנראה קפיצת מדרגה מהמסך הנוכחי,
LG תחת אחריות ח.י. נותנים לך מעטפת מלאה לכל דבר בתקופת האחריות ללא אותיות קטנות.. המסכים גם די איכותיים. ממליץ לך לחפש אולם תצוגה ולבדוק בעצמך לפני הקנייה...

ofear (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #15 

המון תודה חברים! סיכמתם דיי הכל!
מחר אעשה סיור בחנויות.
תודה רבה!

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”