המלצה למסך 85" ?

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
RafiBabler (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 0

המלצה למסך 85" ?

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים!

חיפשתי בפורום אבל לא מצאתי המלצה עדכנית למסך 85 אינטש.
מרחק צפיה של כ-3 3.5 מטר, חלל דיי גדול אז איכות הרמקולים גם חשובה. לא קריטית אבל חשובה.
מגבלות תקציב 10,000 ש"ח.

תודה מראש לכל העונים!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: המלצה למסך 85" ?

נושא שלא נקרא #2 

התקציב לדעתי קצת נמוך ל-85 אינץ' שתספק את הסחורה, אבל הכי חשוב... אתה רוצה להשקיע 5 ספרות על מסך, אבל לא להוציא שקל על אודיו? רמקולים של טלוויזיות, במיוחד החדשות והדקות, הם קטסטרופה. במקומך הייתי מכוון לישיבה יותר קרוב ל-3 מטר ולרכוש מסך 75 + אודיו איכותי. או להגדיל תקציב.

RafiBabler (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

13/04/2021 18:32  
Yuvalfrr כתב:
התקציב לדעתי קצת נמוך ל-85 אינץ' שתספק את הסחורה, אבל הכי חשוב... אתה רוצה להשקיע 5 ספרות על מסך, אבל לא להוציא שקל על אודיו? רמקולים של טלוויזיות, במיוחד החדשות והדקות, הם קטסטרופה. במקומך הייתי מכוון לישיבה יותר קרוב ל-3 מטר ולרכוש מסך 75 + אודיו איכותי. או להגדיל תקציב.
...
מי אמר שאני לא משקיע באודיו? יש כבר מקרן קול של הרמן קרדן. :)
מסכים שהרמקולים במסכים הדקים הם קטסטרופה. בגלל זה קניתי את מקרן הקול. עושה את העבודה.
איזה מסך 75" היית ממליץ?

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

תתחדש על המקרן קול. רשמת שהרמקולים של המסך חשובים כי החלל גדול. לכן התפלאתי.

לדעתי ב-75 אינץ' אפשר לקחת XH90/95 של סוני בהתאם לתקציב הרצוי. כמובן שה-95 יותר מוצלח באיכות תמונה. ה-90 מציע תמורה נהדרת לכסף.

RafiBabler (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

13/04/2021 20:41  
Yuvalfrr כתב:
תתחדש על המקרן קול. רשמת שהרמקולים של המסך חשובים כי החלל גדול. לכן התפלאתי.

לדעתי ב-75 אינץ' אפשר לקחת XH90/95 של סוני בהתאם לתקציב הרצוי. כמובן שה-95 יותר מוצלח באיכות תמונה. ה-90 מציע תמורה נהדרת לכסף.
...
נכון. הרמקולים והסאונד חשובים. אחרי שעברתי מ CRT לפלזמה הבנתי כמה זה חשוב. לכן מאז אני מתגבר את הסאונד במקרני קול.

תודה רבה על העצה!

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בשביל 85 טובה צריך למתוח את התקציב בעוד 15% ולדעתי אם לא תעשה את זה עכשיו, תצטער על זה במשך כל השנים שתתקע עם מסך 75... אתה הרי יודע למה אתה רוצה 85 אז אל תתפשר על 75.

RafiBabler (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

13/04/2021 22:40  
Alon_Solo כתב:
בשביל 85 טובה צריך למתוח את התקציב בעוד 15% ולדעתי אם לא תעשה את זה עכשיו, תצטער על זה במשך כל השנים שתתקע עם מסך 75... אתה הרי יודע למה אתה רוצה 85 אז אל תתפשר על 75.
...
זה בדיוק מה שקרה לי עם הפעם האחרונה ששדרגתי ל-55". רציתי 65" אבל ההפרש במחיר היה כמעט כפול.
אותו הדבר עכשיו - בשביל להגיע ל 85" צריך להוסיף כמעט 50% מהעלות של 75". זה שווה את זה?

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

"שווה" זה אינדבידואלי, אתה מעוניין לשתף אותנו בפורטפוליו הפיננסי שלך, כמה אתה מכניס מדי חודש וכמה אתה מוציא כדי שנוכל לתת לך תשובה רצינית?

RafiBabler (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

14/04/2021 9:51  
JoeJoe כתב:
"שווה" זה אינדבידואלי, אתה מעוניין לשתף אותנו בפורטפוליו הפיננסי שלך, כמה אתה מכניס מדי חודש וכמה אתה מוציא כדי שנוכל לתת לך תשובה רצינית?
...
המצב הפיננסי שלי לא רלוונטי. ברוך השם אני יכול להרשות לעצמי גם 85".
השאלה היא שאלה של עלות מול תועלת. האם 10" נוספים, בהתחשב בתנאי הצפייה ותנאי החלל בו יוצב המסך (טווח צפיה של 3-3.5 מטר) שווים בתועלתם 50% נוספים מהעלות של המסך או שהמסך יהיה גדול מדי למרחק הזה והתוצאה שתתקבל תהיה כאבי צוואר מצפייה במסך ענק שכזה.

yossi_s1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אתה שואל שאלות סובייקטיביות. אני מבין אותך כי השאלה של גודל או איכות אין עליה באמת תשובה.
יכול להגיד לך שלטעמי מסך 85 זה אחלה של דבר. למעשה חשבנו אצלנו להחליף אולד 65 בלד 85, בסוף נשארנו עם האולד.
מעבר לזה, ישנם מסכי 85 לא רעים גם בתקציב שהגדרת. אני אישית ראיתי בתצוגה את הדגם של היסנס שנראה מעולה, התמונה הייתה טובה ובהירה.
85 זה לא גודל משתלם, אתה מקבל פחות מסך עבור כל שקל, אבל זה תמיד ככה במוצרים בשוק הגבוה אז מה הטעם בכלל לדון בזה.
אני לא רואה מצב שהמסך גדול מדי. אני מקרין 78 אינצ ממרחק 2.9 ונהנה
כאן סיכמו לך את הדגמים הרלוונטיים:
viewtopic.php?p=3164455#p3164455

בנוסף יש שם דיון מועיל בכללי.
אני כאמור ראיתי רק את ההיסנס והיא נראתה מעולה. את השאר תצטרך לחפש בעצמך בתצוגה או להמר על אחת מהן.
בהצלחה.

dmitrys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

85 אינץ' גדולה מ 75 אינץ' ב 28% בשטח. רק אתה יכול להחליט אם זה שווה תוספת, וכמה.
אני לא הבנתי מה החשיבות של הרמקולים אם יש לך כבר מקרן קול.

RafiBabler (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

14/04/2021 11:13  
dmitrys כתב:
85 אינץ' גדולה מ 75 אינץ' ב 28% בשטח. רק אתה יכול להחליט אם זה שווה תוספת, וכמה.
אני לא הבנתי מה החשיבות של הרמקולים אם יש לך כבר מקרן קול.
...
החשיבות של הרמקולים היא מכיוון שהטלוויזיה ממוקמת בסלון, אתה לפעמים לא רוצה / יכול להפעיל מקרן קול. אז משתמשים ברמקולים המובנים. רוב הזמן למעשה אני משתמש ברמקולים המובנים אלא אם כן צופים ביחד בסרטים/סדרות/מוסיקה מהטלויזיה.

RafiBabler (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

14/04/2021 11:11  
yossi_s1 כתב:
אתה שואל שאלות סובייקטיביות. אני מבין אותך כי השאלה של גודל או איכות אין עליה באמת תשובה.
יכול להגיד לך שלטעמי מסך 85 זה אחלה של דבר. למעשה חשבנו אצלנו להחליף אולד 65 בלד 85, בסוף נשארנו עם האולד.
מעבר לזה, ישנם מסכי 85 לא רעים גם בתקציב שהגדרת. אני אישית ראיתי בתצוגה את הדגם של היסנס שנראה מעולה, התמונה הייתה טובה ובהירה.
85 זה לא גודל משתלם, אתה מקבל פחות מסך עבור כל שקל, אבל זה תמיד ככה במוצרים בשוק הגבוה אז מה הטעם בכלל לדון בזה.
אני לא רואה מצב שהמסך גדול מדי. אני מקרין 78 אינצ ממרחק 2.9 ונהנה
כאן סיכמו לך את הדגמים הרלוונטיים:
viewtopic.php?p=3164455#p3164455

בנוסף יש שם דיון מועיל בכללי.
אני כאמור ראיתי רק את ההיסנס והיא נראתה מעולה. את השאר תצטרך לחפש בעצמך בתצוגה או להמר על אחת מהן.
בהצלחה.
...
תודה רבה!

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

14/04/2021 8:31  
RafiBabler כתב:
זה בדיוק מה שקרה לי עם הפעם האחרונה ששדרגתי ל-55". רציתי 65" אבל ההפרש במחיר היה כמעט כפול.
אותו הדבר עכשיו - בשביל להגיע ל 85" צריך להוסיף כמעט 50% מהעלות של 75". זה שווה את זה?
...
אני כבר עניתי ״כן״ בBlack Friday האחרון. אני אגב קפצתי מ55 שעלתה לי 16K ל85 שעלתה ״רק״ 11.5K וככה הסתכלתי על זה. פשוט בעבר קניתי את ספינת הדגל כי רציתי הכי טוב ומאז הבנתי שאני רוצה הכי גדול והשההבדל בין טוב להכי טוב לפעמים קטן בעין וגדול בארנק אז העדפתי הפעם לשלם על משהו שאין לגביו ספק - גודל, וללכת על סוני 90 ולא 95 כי אני כמוך יכולתי להרשות לעצמי (ועדין חוסך מול ה55 הקודמת) אבל הפעם הבנתי שאין לי באמת סיבה לשלם עוד מעל ל3K על שיפור שולי.
עכשיו אתה תשאל את עצמך מה שווה לך יותר ומה פחות.

שאלת על התרומה בתוספת הגודל ביחס למרחק ישיבה וזאת שאלה ששואלים אותה הרבה ולצערי אני לא מבין אותה - תוספת של 10 אינטש תיתן לך שיפור זהה מ3 מטר ומ5 מטר.
וכמו שכבר ציינו, השאלה של תוספת 10 אינטש תמורת תוספת 50% במחיר היא דמגוגית כי:
א) אולי התוספת מ55 ל65 היא 50% ואז מ65 ל75 היא גם 50% אז למה את הקפיצות האלה כן היה שווה לעשות?
ב) עם המספרים אפשר לשחק לשני הכיוונים. כמו שכבר ציינו, 10 אינטש במקרה שלך זה כמעט 30% תוספת בשטח מסך ולכן זה 10% עד גג 15% יותר על השטח. שווה לשלם עוד 10% יותר בשביל 30% יותר שטח מסך? פתאום זה כבר נראה ברור שכן...

אז אני חוזר שוב, כבר היית בצומת החלטה דומה בעבר. בחרת שלא להוסיף על מסך גדול יותר. אם בדיעבד אתה חושב שההחלטה טובה - תחזור עליה. אם בדיעבד הצטערת על ההחלטה - על תחזור עליה שוב. פשוט!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

מאוד פשוט...

75" ב3 מטר מרחק (ולא ס"מ נוסף) יהיה נחמד מאוד.
75" במעל 3 מטר יהיה קטן מדי. ב-3.5 מטר הייתי מגדיר את זה בזבוז כסף.

85" ב-3 מטר יהיה סינמטי מאוד, מעולה לסרטים וסדרות
85" עד 3.5 מטר יהיה עדיין מצויין, אבל כל ס"מ מעל 3 מטר יפחית את האפקט הסינמטי...
85" מעל 3.5 מטר לאט לאט מתחיל לאבד מערכו כמסך גדול קולנועי. עד 4 מטר אפשר להסתדר, למרות שב מרחקים כאלה כבר מגיעים למחוזות של מקרנים כדי לקבל אפקט קולנועי.

אז תחליט איפה אתה רוצה לשבת קודם כל, כי זה הפרמטר הכי חשוב (3-3.5 מטר לא תופס כי חצי מטר זה הבדל עצום). ואז תחליט אם אתה רוצה חווייה סטנדרטית או חוויה קולנועית. רגיל או VIP.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”