עזרה בבחירת מסך ל PS-5 - לאחר קבלת הצעת מחיר

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
summer (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

עזרה בבחירת מסך ל PS-5 - לאחר קבלת הצעת מחיר

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

בשעה טובה הצלחתי לרכוש מכשיר PS5 מתנה לבן לקראת יום הולדת (וכעת צריך טלווזיה נוספת בבית).
כיום בסלון קיימת טלווזיה 55 של סוני דגם - W808C שאני ממש ממש אוהב.
עיקר השידורים הם: YES, כדורגל, נטפילקס

מכוון ואני אוהב את המסכים של סוני קיבלתי מספר הצעות מחיר ואני ממש מתלבט (הכוונה לשים את המסך בחדר של הבן).
דגם 9096 - 55' בעלות 3,800 ש"ח
דגם 9505 - 55' בעלות של 4,400 ש"ח.

בביקור אצל היבואן המליצו על הדגם החדש: XR- X90J בגודל 65' בעלות 6,800 ש"ח (כשאת המסך הישן שבסלון אעביר לחדר של הבן לשימוש ה- PS5).

אשמח לעזרתכם:
1. כיצד מסך 9096 55' מעביר שידורים רגילים של YES, כדורגל ונטפליקס ? זו נקודה מאוד חשובה בשבילי. מקריאה בפורום הבנתי שהמסך יריץ את ה - PS5 באופן טוב ולכן חשוב לי לדעת כיצד הוא מתמודד אם שידורים "רגילים".
2. האם שווה לרכוש את דגם ה- 9505 ? למרות שחלק מהתגובות בפורום טענו שהוא אינו מתאים לשימוש PS5.
3. מה דעתכם על הדגם החדש X90J ? האם קיים שיפור משמעותי המצדיק את ההפרש הגדול במחיר ? בהנחה וארכוש אותו לשימוש רגיל בסלון.. האם המסך הישן שלי שיעבור לחדר של הבן יצליח להתמודד עם ה- PS5 ? (אני מודה שמבחינה תקציבית העלות כאן תהיה כבדה ומעדיף ללכת על משהו יותר זול).

נקודה לציון - החדר מואר במהלך היום.
אופציה 1 כרגע נראית לי העדיפה ביותר (9096 - 55'). גם בהיבט עלות תועלת של המסך, כאשר בסלון אשאר עם המסך הישן לעת עתה.

אשמח לעזרתכם.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: עזרה בבחירת מסך ל PS-5 - לאחר קבלת הצעת מחיר

נושא שלא נקרא #2 

המשפט האחרון מסכם את הכל - 9096.

ראשית, אין דבר כזה טלויזיה מתאימה ל-ps5. גם המסך הישן שלך יכול להתמודד עם ps5. אלא שיש פיצ'רים שברוב הטלויזיות לא קיימים שהופכים מסך לאופטימלי עבור גיימרים. Hdmi 2.1, vrr, allm. תעשה חיפוש על המונחים הללו.
מה שבפועל באמת משמעותי לגיימר ממוצע זה זמן התגובה של המסך, והנתון הזה של 9096 מצויין.
אין שום סיבה לרכוש את המסך החדש של סוני במחירים כאלו גבוהים.
המחיר של מסך חדש גבוה מאוד בגלל היותו חדש. מבחינה טכנית לא מעט מסכים ישנים מנצחים את החדשים.
לי היה 9505 והוא מסך פנטסטי.
גם 9096 מסך מצויין לרוב הצופים.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

סוני התחילו להוציא את העדכון שמוסיף תמיכה ב-VRR ו-ALLM ל-XH90 בסין. סביר להניח שעם הזמן זה יגיע גם לשאר העולם (רק לא ידוע כמה זמן).
אז יכול להיות שהוא הופך לאופציה טובה יותר אם מה שבאמת חשוב לך זה גיימינג.
הייתי אומר שיס וכדרוגל, לא כזה משנה איזה מסך תיקח, שניהם יעשו את העבודה.
עבור נטפליקס, ה-XH9505 יהיה טוב יותר, כנראה משמעותית טוב יותר.

summer (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

תודה.

אז הבחירה תהיה בין 9096 ל- 9505.

אפשר לקבל הסבר איפה האיכות של ה- 9505 באה לידי ביטוי בפועל ? ולמה בשידורי כדורגל ציינתם שלא ארגיש הבדל אבל מנגד בנטפליקס הבדל יהיה המשמעותי ?

מצד שני - בהנחה ואבחר את ה- 9505 - כיצד זה ישפיע בפועל בשימוש במשחקים ? האם תהיה בעיה להריץ משחקים כמו - FIFA או COD ?

תודה רבה,

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #5 

אני חושב שתוכל לראות הבדל בכל אחד מסוגי התכנים, פשוט בתכנים של נטפליקס עם HDR ואיכות גבוהה, ההבדל יהיה גדול יותר.
ל-9505 אין פיצ'רים שרלוונטיים לקונסולות החדשות, ואין תמיכה ב-4K 120HZ.
אבל לא תהיה בעיה להריץ עליה משחקים, פשוט ל-9096 יש תמיכה טובה יותר עם פיצ'רים שיותר רלוונטיים לגיימרים.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

היי summer, אם אתה עם ראש פתוח אז בתוספת של פחות מ1000 ש"ח תוכל לרכוש את ה-LG 55B1 שיפיק את המקסימום לכל אינפוט שתעביר לו.
הצמדתי את המסך הנ"ל בחדר של הבן שלי ל-PS5 ורואים מדהים במיוחד בהצגת תכנים של NETFLIX (דולבי וויז'ן) ומשחקים ב-4K HDR 120hz.
לדעתי מדובר על מסך מושלם ל-PS5.

summer (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

היי nils3373

אשמח לשמוע על אפשרויות נוספות שישלבו בין צפייה ליכולות גיימינג.

הכוונה שלך זה לדגם: OLED55B1PVA ? העלות שלו היא 5300 ש"ח.... הקפיצה מה- 9096 היא 1500 ש"ח וזה משמעותי בשבילי.

חבל שה- 9505 לא תואמת יותר לPS5 בהחלט הייתי שמח ללכת לכיוון הזה. אבל חושש מבעיות בגיימינג של הבן.

אם יש עוד אפשרויות (לא חייב להיות מסך OLED) אשמח לשמוע.

תודה על העזרה !!!

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #8 

כן הכוומה שלי לOLED55B1. אם לא OLED אז אחת מהשתיים שציינת.

רק שתבין שבתוספת של 1500 ש"ח (יתכן בהחלט שגם בפחות מזה - ניתן להתמקח) אתה מקבל מסך אגדי Future Proof שילווה את הבן שלך שנים רבות (וגם אם יתקלקל יש אחריות מצויינת) - השקעה מצויינת לדעתי. התמיכה ב-120hz היא משמעותית מאוד בלי קשר לזהות המסך במיוחד אם כבר יש PS5 מחובר.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

ה-9505 מסך מצויין לגיימינג, למרות שאין לו את הפיצ'רים המדוברים - VRR, ALLM, 4K@120.זמן התגובה שלו נמוך, התמונה נהדרת, מסך מדהים ל-HDR (רוב המשחקים המודרנים עם ב-HDR).
אם נפרק את זה לגורמים - VRR בכלל לא עובד ב-PS5 כרגע (וכך היה מאז יציאתו). כשה-PS5 יתמוך ב-VRR אז זה פיצ'ר בהחלט נחמד. כרגע חסר משמעות.
ALLM זה פיצ'ר שטותי לגמרי. זה בעצם עושה שהמסך יעבור אוטומטית ל-GAME MODE (וחזרה) כאשר מריצים PS5. באמת לא רציני. לא קשה לעשות זאת ידנית.
4K@120 - פי'צר שכרגע הוא איכשהו משמעותי ב-XBOX, ב-PS5 כמעט חסר משמעות. גם אם יש טייטל שיכול להריץ 4K@120, לרוב יש התפשרויות בגרפיקה, וגם אם לא, 4K@120 לא מספיק נפוץ כדי שזה יהיה MUST לגיימרים.
אם אתה משחק משחקי מחשב עם מחשב חזק אז 4K@120 כבר די חשוב.
בכל הקשור לקונסולות - פשוט לא משנה. לדעתי. בגלל כותר אחד או שניים שמאפשרים 4K@120 תשנה את כל ההחלטה שלך?
עשרה חודשים הייתי עם 9505. השורה התחתונה היא שמאוד נהניתי ממנה עם XBOX. בלי 4K@120 ובלי כל שאר השמות המפוצצים.

ptrToPtr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

הייתי בהתלבטות דומה מאד לשלך לפני כמה חודשים, ובחרתי בסוף את ה-9096 בעיקר בגלל התמיכה ב-4K@120Hz (אני מחבר את המסך למחשב ול-Xbox Series X). לדעתי גיימינג ב-120Hz הוא עולם אחר בהשוואה ל-60Hz, אבל יש גם הרבה שלא חושבים כך. בנוסף מגיעה תמיכה בקרוב מאד ב-VRR (והפיטצ'ר יגיע גם ל-PS5 בעתיד). כמות הכותרים שתומכת היום ב-4K@120Hz ב-PS5 היא נמוכה, אבל מסך לא קונים רק לפי מה שיש היום אלא גם לפי מה שיהיה בעתיד הקרוב, ואין כמעט ספק שהכותרים הגדולים הבאים יתמכו בכך. אם אתה רוכש מסך שהשימוש העיקרי שלו הוא גיימינג, אני לא רואה סיבה לבחור מסך שאין לו יכולות גיימינג, טובה ככל שתהיה התמונה שלו.

מבחינת ההשוואה בין 9096 ל-9505 מעבר ליכולות הגיימינג, לא ביצעתי השוואה בעצמי, אבל הנתונים היבשים מספרים שה-HDR ב-9505 טוב יותר מב-9096 בעוד השחורים פחות טובים. האם ההבדלים נראים לעין? זה ענין סובייקטיבי לחלוטין ועד שלא תשווה בעצמך לא תדע. אני יכול להגיד לך שאחרי 3 חודשים של שימוש מגוון מאד ב-9096 (גיימינג PC, גיימינג Xbox Series X, סלקום TV, נטפליקס, יוטיוב) המסך פשוט יוצא מן הכלל ביחס למחיר שלו. בוודאות יש טובים יותר, אבל לא בטוח שבמבחן העלות מול תועלת.

לגביי OLED - כנראה שאיכות התמונה במסך שהומלץ לך תהיה טובה יותר מבשני מסכי הסוני, אבל נכנסת לסיפור בעיית הצריבות שאני אישית לא הייתי מוכן להתמודד איתה שוב (המסך הקודם שלי היה פלזמה). נכון שהטכנולוגיה השתפרה ויש הרבה יותר כלים להתמודד עם צריבות, ובמקרה הכי גרוע יש אחריות, אבל לא כל אחד בנוי ל"כאב ראש" הזה של לדאוג כל הזמן למנוע מאלמנטים סטטיים להופיע על המסך, או להחליף מסך במידה ומופיעה צריבה.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

מסכים עם יובל מלבד על 120hz. מסך לא רוכשים לשבועיים שלושה אלא בתקווה למספר שנים.
כמו שאמרו על 4K שאין מספיק תכנים ולא מעט אנשים נתקעו עם מסכי 1080.... אם רוכשים מסך איכותי בעלות של 4000 שח וצפונה אז לפחות שיתמוך ב-120hz.
עם הזמן יותר ויותר משחקי 4K@120 מגיעים לקונסולות - בינתיים אלו המשחקים הקיימים התומכים (PS5):

Borderlands 3
Call of Duty: Black Ops Cold War
Call of Duty: Vanguard
Call of Duty: Warzone
Destiny 2
Devil May Cry 5 Special Edition
Dirt 5
Doom Eternal
F1 2021
Fortnite
Ghost Runner
Monster Boy and the Cursed Kingdom
The Nioh Collection (Nioh and Nioh 2)
Quake
Rainbow Six Siege
Rocket League
Rogue Company
Tony Hawk's Pro Skater 1+2
WRC 9

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

04/10/2021 19:15  
ptrToPtr כתב:

לגביי OLED - כנראה שאיכות התמונה במסך שהומלץ לך תהיה טובה יותר מבשני מסכי הסוני, אבל נכנסת לסיפור בעיית הצריבות שאני אישית לא הייתי מוכן להתמודד איתה שוב (המסך הקודם שלי היה פלזמה). נכון שהטכנולוגיה השתפרה ויש הרבה יותר כלים להתמודד עם צריבות, ובמקרה הכי גרוע יש אחריות, אבל לא כל אחד בנוי ל"כאב ראש" הזה של לדאוג כל הזמן למנוע מאלמנטים סטטיים להופיע על המסך, או להחליף מסך במידה ומופיעה צריבה.
...
אין בכלל מה להשוות בין הפלזמות של פעם ל-OLED של היום.
אצלי בבית יש רק מסכי OLED (C7, CX ו-B1) שעובדים שעות נוספות (לצערי) ולא התפתחה באף אחד מהם צריבה ואני מבצע בדיקות מדי מספר חודשים.

ptrToPtr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

04/10/2021 19:20  
nils3373 כתב:
אין בכלל מה להשוות בין הפלזמות של פעם ל-OLED של היום.
אצלי בבית יש רק מסכי OLED (C7, CX ו-B1) שעובדים שעות נוספות (לצערי) ולא התפתחה באף אחד מהם צריבה ואני מבצע בדיקות מדי מספר חודשים.
...
אין לי ספק שהטכנולוגיה טובה בהרבה היום, אבל המגבלה הטכנולוגית עדיין קיימת. יש שרשורים גם בפורום הזה של צריבות עקב לוגו של ערוצים, ולא חסרות דוגמאות אחרות מרחבי הרשת. גיימינג לרוב מציג אלמנטים מסויימים במקומות קבועים על המסך, ומי שמשחק הרבה מגדיל את הסיכון.

יש כאלה שישימו לב לכל צריבה מנימלית, יש כאלה שלא ישימו לב בכלל. יש כאלה שמוכנים להשקיע זמן בלהפעיל כל מיני מנגנוני ניקוי, שטיפה וכו, ויש כאלה שלא מוכנים להתעסק בזה. אני לא אומר לפסול מסכי OLED בגלל זה, אבל לפחות צריך לקחת את זה בחשבון לפני שקונים.

summer (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

תודה לכולם על העזרה וההכוונה.

הייתי היום במספר חנויות גדולות וידועות לראות את הדגמים בפועל.
תחילה, חייב לציין שההשוואה וצפייה ע"ג קיר מלא מסכים כאשר כל מסך מציג בפורמט אחר והגדרות שונות לא ממש מאפשר לעין (שלי לפחות) לזהות הבדלים בינהם.
ה- LG-B1 היה ממש מרשים אבל המחיר שלו יקר לעומת האחרים. מחיר סופי 5,390.
ה- 9096 היה בכל החנויות. התמונה נראית איכותית ויפה (בחיבור לממיר וגם שידורי 4K), מחיר סופי 3,700.
ה- 9505 קיים במלאי של אחת החנויות אבל לא היה באף תצוגה. מחיר סופי 3,900.

הלב רוצה ללכת על ה- 9505 אבל נראה לי שיותר חכם לרכוש את ה- 9096.

ושוב - המון תודה !

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

נראה לי די סבבה להיות הבן שלך 😅

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”