טלוויזיה איכותית - איכות שידור זבלית

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
danshan (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

טלוויזיה איכותית - איכות שידור זבלית

נושא שלא נקרא #1 

הי,
אני שואל בשיא הרצינות.
מאוד רוצה לקנות טלוויזיה חדשה, איכותית, עם כל התקנים העדכניים, דולבי אטמוס, HDR10 וכו'....
רק מה - איכות השידור בארץ היא תת רמה.
כל ספקיות התוכן כולל הוט, יס וסלקום אפילו לא משדרות ב 4K בסיסי ובוודאי לא משקיעות בשידור אודיו איכותי.
גם כמות התכנים המאוד איכותיים בנטפליקס לא גדולה.

למה לקנות טלוויזיה עם יכולת קולנועית אם אין איך לצרוך תכנים באיכות הזו?

מה אני מפספס? איפה מקבלים תכנים באיכות גבוהה?

lenso
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

Re: טלוויזיה איכותית - איכות שידור זבלית

נושא שלא נקרא #2 

לטלויזיות איכותיות יש UPSCALE טוב.
יש המון ערוצים עם איכות שידור מעולה:
Netflix,Apple TV, amazon video, youtube
ובקרוב גם דיסני

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לכל שירותי הסטרימינג יש תכנים החל מ-1080P ועד 4K HDR. אני אישית רשום לנטפליקס ואמזון וידאו ולא חקרתי אפילו עשירית מהתכנים (ברמה של להכיר אותם, לא ברמת הצפיה).
עם זאת, הדרך היחידה להינות מהמסך למקסימום היא לרכוש/להשכיר דיסקים פיזיים בלו-ריי בהון תועפות או להוריד סרטי REMUX.
גם התוכן ב-4K HDR הכי מרשים בנטפליקס לא יכול להשתוות לאיכות של אותו תוכן על דיסק, או קובץ REMUX של 50GB.
הימים שבהם נוכל להיכנס לשירות סטרימינג סטנדרטי ולנגן מיידית תוכן באיכות הגבוהה ביותר ללא דחיסה של הוידואו עוד רחוקים.
אם אתה רגיל או מתכוון רק לצפות בשידורים מסחריים, אני אישית הייתי חוסך את הכסף. התוכן המגעיל שלנו בארץ נראה יותר טוב על מסכים ישנים כי הוא ברזולוציה מזעזעת.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

הרבה מאד תכנים בנטפליקס ומתחריו הם באיכות טובה מאד. אבל האיכות הכי טובה זה מגיבויים של blueray.
לגבי ספקיות התוכן הישראליות, לדעתי איכות התמונה והסאונד הגרועה זו הבעיה הכי קטנה...

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אנשים אוהבים להמליץ על טלווזיות אבל שוכחים לבדוק את השימושים והתוכן שהבן אדם צורך. ככה זה כשההמלצה היא בחינם: אולי זה טוב, אולי זה לא ממש קולע למטרה. כל ההמלצות לגבי טלווזיות כאן מתייחסות להנחה שהתוכן הוא איכותי. וכן, סטרימינג מודרני בהחלט מציג איכות טובה (אפילו יוטיוב החינמי). רוב רובם המכריע של האנשים כאן שמבינים בטלווזיות וממליצים הם אנשים שצופים בתוכן איכותי, והכי חשוב בסרטים, לא אנשים שבעיקר רואים הישרדות והאח הגדול ופעם ב.. משחקי הכס כי אמרו שזה טוב.

תוכן גרוע אין שום דרך לשפר. אולי הוא יראה קצת פחות גרוע אבל גרוע הוא ישאר. וככל שהטלווזיה גדולה יותר פיזית התוכן הגרוע יחשף יותר במלוא הדרו, זה עוד משהו שכדאי לזכור. בכל מקרה, לדעתי, גם בשידורים רגילים - כאלה מהסוג שאין בתמונה הרבה תנועה זה נראה די סביר, אפילו סבבה (עם טלווזיה טובה). ברגע שיש אקשן מתחילה הזוועה, יעני לא ערוץ הסרטים ולא ערוץ הסדרות אקשן. וגם זה, בהנחה שמדובר בערוצים הפופולארים (כנראה מביאים להם יותר ביטרייט, אבל זה עדיין רע).

אבל יש לזכור, גם התוכן הזבל יראה יותר טוב על טלווזיה טובה (או פחות רע), פשוט הוא ישאר ***. והכי מצחיק לראות ערוץ 2 על OLED ולשכנע את עצמך שזה יותר טוב, כי כידוע, יש הרבה שחור מושלם בתוכן של ערוץ 2 (כן מודה, זה קרה לי בעצמי).
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לא קניתי OLED בשביל ערוץ 13. אבל, אחרי שאני צופה ב OLED שנים, שבוע שעבר נכנסתי בלית ברירה לחדר של הצעיר (בגלל שכל השאר רצו לראות איזה רימוקס 4K שכבר ראיתי), שם יש LG ברמת הכניסה ואפילו בסטינג היה לי קשה עד בלתי נסבל לצפות.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

מה שאומר שכמו שתוכן רע תמיד ישאר רע, גם טלווזיה רעה תמיד תישאר רעה... 😈
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

17/10/2021 21:05  
ice2k כתב:
אנשים אוהבים להמליץ על טלווזיות אבל שוכחים לבדוק את השימושים והתוכן שהבן אדם צורך. ככה זה כשההמלצה היא בחינם: אולי זה טוב, אולי זה לא ממש קולע למטרה. כל ההמלצות לגבי טלווזיות כאן מתייחסות להנחה שהתוכן הוא איכותי. וכן, סטרימינג מודרני בהחלט מציג איכות טובה (אפילו יוטיוב החינמי). רוב רובם המכריע של האנשים כאן שמבינים בטלווזיות וממליצים הם אנשים שצופים בתוכן איכותי, והכי חשוב בסרטים, לא אנשים שבעיקר רואים הישרדות והאח הגדול ופעם ב.. משחקי הכס כי אמרו שזה טוב.

תוכן גרוע אין שום דרך לשפר. אולי הוא יראה קצת פחות גרוע אבל גרוע הוא ישאר. וככל שהטלווזיה גדולה יותר פיזית התוכן הגרוע יחשף יותר במלוא הדרו, זה עוד משהו שכדאי לזכור. בכל מקרה, לדעתי, גם בשידורים רגילים - כאלה מהסוג שאין בתמונה הרבה תנועה זה נראה די סביר, אפילו סבבה (עם טלווזיה טובה). ברגע שיש אקשן מתחילה הזוועה, יעני לא ערוץ הסרטים ולא ערוץ הסדרות אקשן. וגם זה, בהנחה שמדובר בערוצים הפופולארים (כנראה מביאים להם יותר ביטרייט, אבל זה עדיין רע).

אבל יש לזכור, גם התוכן הזבל יראה יותר טוב על טלווזיה טובה (או פחות רע), פשוט הוא ישאר ***. והכי מצחיק לראות ערוץ 2 על OLED ולשכנע את עצמך שזה יותר טוב, כי כידוע, יש הרבה שחור מושלם בתוכן של ערוץ 2 (כן מודה, זה קרה לי בעצמי).
...
לא מובן למה כאחד שעושה רושם שמבין דבר או שניים על טלויזיות מתעקש לזלזל ולבטל OLED כטכנולוגיה במתקדמת ביותר כרגע לתמונה האיכותית ביותר. מדובר בסטנדרט, מדובר בקונצנזוס, זה לא מאבק בין LED ל-OLED, אין כאן מאבק. מי שיש לו בעיות עם המגבלות של OLED שייקח LED וייהנה, יש מסכי LED מצוינים. אבל ההחלטה ללכת על LED והוויתור על OLED מסיבה זו או אחרת לא משנה את העובדה שהתמונה ב-OLED יותר טובה. אם תעמיד אדם רנדומלי שלא מבין מה זה OLED מול שני מסכים, אני מבטיח לך שה-OLED תנצח אפילו שה-QLED תוכל להגיע ל-PEAK BRIGHTNESS גבוה יותר, שמשומה עבורך מהווה את המדד היחיד לאיכותו של מסך?
אתה מציין כל מיני עובדות על כל מיני מסכים והיכולות שלהם, אבל אני אומר לך חד משמעית:
10 חודשים ביליתי עם SONY XH95
חודש ביליתי עם LG CX

התמונה יותר טובה ב-4K, 1080P, 720P, בערוץ 2, בערוץ 14 או בערוץ 519, כל הדרך עד ל-SD באיכות הנמוכה ביותר. עם כל האהבה שלי לשחור, זה לא כ"כ משנה למה התמונה נראית טוב יותר, היא פשוט יותר טובה, מדויקת, טבעית, מרשימה, הצבעים יותר דינמיים.

אתה ורבים אחרים שוכחים משהו. ב-RTINGS מציינים את ה-CONTRAST כמדד חשוב לצפייה בחדר חשוך, רמת החשוך והסצנות הכהות. מה שהאתר הנפלא הזה לא מציין זה שיחס הניגודיות משפיע על אינספור אספקטים של התמונה מעבר לעומק השחור. CONTRAST זה המדד הכי חשוב לאיכות תמונה. משם הכל מתחיל. התמונה אחידה יותר, הלבן טבעי יותר, הפרטים בולטים ברוב הדרם ברקע בצורה הרבה יותר משכנעת. בניגוד לניסיון שלי עם LED, במקרה של OLED אני יכול אפילו לשחק קצת עם החדות (sharpness), בטלויזיות הקודמות שלי זה תמיד היה על 0.

אני חושב שאם היה לי ניסיון של 10 חודשים עם LED דגל כמו XH95 עשרה חודשים, וניסיון קצר אבל משמעותי עם CX, אז יש לי מדד להבדלים. ואין לי סיבה לפאר את LG, אני אישית מעדיף לרוב מסכים של סוני.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #9 

@ice2k

דווקא שידורי הטלוויזיה של סטינג נראים ממש לא רע על ה OLED. אפילו משחקים ב 4K ראינו ונראה טוב.

בוטום ליין, @danshan , אם יש לך קצת כסף, והמחירים של הטלוויזיות הטובות היום לא בשמיים, ובהינתן שעם הארכת אחריות על טלוויזיה העלות לשנה זניחה ביחס להוצאות אחרות שיש לנו, אז פנק את עצמך. אפילו אם אתה רק רואה סטינג, בטח אם אתה רואה נטפליקס, דיסני ושאר ירקות.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #10 

עוד משהו, המעבד שיושב בטלוויזיות היקרות יותר, משנה לא רק את חווית הצפיה, אלא גם את חווית השימוש, כי הכל מגיב הרבה יותר מהר.

אוסיף על זה שה 651Y 55 שלי, ששילמתי עליה לפני הרבה שנים, 50% יותר מאשר על ה C9 65, עדיין משרתת אצל שכנים שאומרים לי כל יום תודה עליה (בכלל בשוק שעדיין חיה אחרי שהתעללנו בה שנים). גם להם יש טלוויזית 4K ברמת הכניסה בבית וה LG המאוד ישנה, שהייתה מאוד איכותית, נראית הרבה יותר טוב מאשר הטלוויזיה 4K שקנו לפני לא הרבה זמן.

הדבר היחידי שמבאס, שגם הצעיר זיהה את זה די מהר, ומיישן את ה C9 שלי בסלון בכל הזדמנות 😍 (למרות שקניתי לו טלוויזיה לחדר)

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

מסכים איתך, וכמו שרשמתי, וזה רשום שחור על גבי לבן: כל עוד הטלווזיה איכותית, גם תוכן לא משהו נראה סבבה במסגרת המגבלות (דחיסה שהורגת את התמונה כשיש תנועה).

ויובל,

אני לא יודע מה אתה רוצה ממני,אני לא מזלזל בOLED, דווקא ממש אוהב (ברמה שעוקב אחרי זה מיום 0, הרבה לפני שיצא מסך אולד 20 אינטש ראשון של סוני). אני כן מבקר את התיאור הלא מציאותי והאהדה העיוורת החצי דתית לטכנולוגיה. לא רוצה להרוס לך, אבל המסך סוני הנהדר שקנית הוא מסך עם אופי מאוד מסויים, רחוק מאוד מאופי התמונה של OLED שלמשל סמסונג עושה מאמץ לייצר ולחקות. מדובר סה"כ בהחלטה עסקית נבונה של סוני, כי יש להם גם OLED, אז אין להם שום סיבה לייצר מסך LED שמנסה לעשות את אותו הדבר, בניגוד לסמסונג שאצלהם המצב שונה. לכן הסוני שלך בעיקר מציגה תמונה עם אופי שונה, שממש לא מנסה להלל שחור מושלם, פשוט טלווזיה עם אופי שונה, ונראה, לפי ניתוח הנתונים, שאתה דווקא יותר אוהב את המצב השני (שגם אותו סוני מוכרת). אני אישית לא אוהב את אופי הLED של סוני ומעדיף OLED, אבל זה אני, ועושה רושם שגם אתה. מכאן ועד לניתוח "מדעי או שכלתני" שOLED יותר טוב בהכל בגלל הסוני עם האופי תמונה המאוד ספציפי שלה, אני חושב שהמרחק רחוק. אם היתה לך סמסונג יקרה ולא את הסוני המאוד שונה שכנראה קנית בגלל המלצות על איכות ולא בגלל אופי תמונה שאולי אתה בכלל לא מעדיף, אז אולי היתי מסכים איתך. אבל באמת, הLED של סוני היא לאנשים מאוד מסויימים, לאו דווקא לאלה שמחפשים טלווזיה כי הם מחפשים משהו אוטופי שקוראים לו "הכי טוב". ועצם העובדה שהם תוקעים 60 איזורים בטלווזיה יקרה ומובילה, מראה מה כיוון התמונה שהם חושבים עליו בטלווזיות הLED, לא משהו שאתה רצית. אני שמח לפחות שהחלפת לטלווזיה הנכונה עבורך (אגב, התמונה של סוני משעממת בעיני, גם כשמדובר בטלווזיות יקרות, אבל זה עניין של העדפה אישית ואופי תמונה, יש כאלו שיעדיפו את זה, אתה פשוט לא שם).

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

אז רק שאני אבין - אתה בעצם טוען ש-Q90T של שנה שעברה מתקרב או חולף על פני ה-CX במדדים של איכות תמונה אם ייעשה מבחן עיוור בתנאים זהים (ונפסול חדר חשוך כי זה לא הוגן לטובת ה-OLED).
אם התשובה לשאלה היא כן אז אני חושב שייתכן ופשוט יש לך טעם אישי שמעדיף תמונה בהירה יותר, הרבה יותר צבעונית ורווייה ועשירה של סמסונג מאשר תמונה של OLED סוני, LG, לא משנה.
יש אנשים שנהדר להם מצב VIVID ויש שמעדיפים CINEMA. לאנשים מהסוג הראשון אולי QLED זה הכיוון. בכל אופן אני נשאר במחנה OLED. עד עתה לא התאכזבתי מכלום, מקווה שכך ימשיך.

vibractor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

הכי כיף לראות סרט עם צריבה
או לחיות באימה כל פעם שיש תמונה סטטית ליותר מ3 שניות

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

אתה לא מתאר מגבלה בOLED, אלא חרדה קלינית.
הסכנה מצריבה היא מצטברת מכמות החשיפה. שים מסך קפוא בעיצוב אחר כל יום לשעה רצוף, מבטיח לך שאין צריבה.
הבעיה היא האזורים בהם יש תמונה קבועה כמו לוגו 12 או טסקבר במחשב.
אני רק חודש עם CX, אחריות מלאה 6 שנים. לא אשקר, המחשבה על אפשרות הצריבה חולפת מדי פעם. משם ועד אובססיה ולצרוח בקולי קולות אם השארתי תמונה קפואה בטעות המרחק גדול.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #15 

18/10/2021 9:26  
vibractor כתב:
הכי כיף לראות סרט עם צריבה
או לחיות באימה כל פעם שיש תמונה סטטית ליותר מ3 שניות
...
מי שחי בפניקה שלא יקנה אולד. אני הייתי בפניקה אם הייתי קונה טלוויזיות אחרות שאינן OLED, אבל יקרות ואיכותיות, ויש דיווחים על מסך שנסדק פתאום ומלא דיווחים על אחריות חרה.

בלי כל קשר הדיבור הוא לאו דווקא על OLED או לא, אלא על טלוויזיה איכותית מול טלוויזיה זולה.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”