הבנה טובה יותר של מקורות שמע

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Love_quality (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 0

הבנה טובה יותר של מקורות שמע

נושא שלא נקרא #1 

שלום,חדש כאן
יש ברשותי רסיבר סטריאו, מקור השמע שאני משתדל להשתמש בו הוא דיגיטלי (usb) כי אין לי ממש אופציות אחרות. בלוטוס נשמע לי גרוע מידי (הרסיבר לא תומך ב aptX) ואני תוהה, איזה פרמטרים אני צריך לבדוק בכדי לעלות ברמה מבחינת איכות השמע. נגן CD יתן לי בהכרח איכות יותר טובה?

לפי מה שאני מבין יש לי dac פנימי ברסיבר , וכשאני אומר את זה, בתכלס עד היום לא הצלחתי להבין סופית מזה dac , ממיר דיגיטלי לאנלוגי, אבל מזה אומר dac חיצוני? אם תוכלו לעזור לי להבין לפי הרסיבר שלי , מה אני צריך בכדי לעלות באיכות בשמע אני אשמח. ברור לי שזה תלוי בכמה משתנים,אבל עדין אני מנסה להבין איך אפשר לקבל ״יותר איכות״ . למשל הבנתי שלהעביר שמע דרך כבל אופטי יכול להיות איכותי יותר וכדומה. אשמח להסבר שלכם

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

Re: הבנה טובה יותר של מקורות שמע

נושא שלא נקרא #2 

אתה צריך לדאוג שבמחשב קבצי השמע יהיו באיכות טובה LOSSLESS ולא להתפשר על קבצי MP3 או דחוסים אחרים .

תוכל גם לעשות מינוי ב טידאל או דיזר או ספוטיפיי ושיהיה HIFI .

ואז תוכל לבחון את איכות הדאק במגבר ולראות האם הוא לטעמך , כדאי יהיה אומנם לנסות DAC אחר , אפשר כל מיני אפשריות וזה עיניין של טעם אישי .

עוד משהו זה אירגון סביבת ההאזנה , בגלל העינין האקוסטי יהיה הבדל בכל מיקום וכדאי לנסות ולבחון איפה אופטימלי וכן עינין מרחק הרמקולים מהקירות איפה יוצא הכי מאוזן .

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”