DAC - כדאי?

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

DAC - כדאי?

נושא שלא נקרא #1 

אני עם סטאפ 2.1 משתמש בלפטופ כמקור למוזיקה, דרך DEEZER בלוסלס, עובר עם HDMI לטלויזיה ומשם דרך HDMI ARC יוצא למגבר ששולח למדפיים.

לפני כחודש רכשתי MiniDSP 2x4 HD מאמאזון, שנראה כמכשיר ממש חמוד וורסאטילי. הוא משמש כ-DAC, אקולייזר פרמטרי מקיף וקרוסאובר אקטיבי.

אני כרגע משתמש בתוכנה ל-PC כדי לעשות EQ (גראפי, לא פרמטרי). אני בטוח בשלב מסויים אשלוף את ה-MINIDSP ואחבר הכל, כרגע לא בא לי להתעסק עם זה. אם נתעלם מה-EQ והקרוס, האם חיבור ה-MINIDSP לטלויזיה דרך אופטי ועדיין המקור הוא הלאפטופ, ואז ה-MINIDSP שולח סיגנל אנלוגי למגבר ומשם למדפיים, יישמע טוב יותר? עצם הצבת ה-DAC בין הסיגנל הדיגיטלי לציוד האנלוגי משפר את הסאונד משמעותית?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: DAC - כדאי?

נושא שלא נקרא #2 

מה הסיבה לחיבור המחשב לטלויזיה במקום לרסיבר? ברסיבר כמו בכל מכשיר שצריך לתרגם דיגיטל לאנלוג יש צ'יפ DAC. איכות הDAC והיישום שלו במכשיר כמובן שונה ממכשיר למכשיר.
Jack of some trades, master of none

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ה MiniDSP 2x4 HD מצויין לניהול באסים עבור סאב, אבל ממש לא ברמה של DAC למוסיקה בתחום תדרים מלא. יש המון DACים סינים זולים ומצויינים. הנה אחד שנמכר בלוחות כאן:

https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 5#p3186195

אתה גם יכול לרכוש חדש. יש גם את ה TOPPING שהוא מעולה, גם על סמך מדידות של ASR וגם חוות דעת של משתמשים.

ה 2X4 HD זה לא DAC, למרות שיש לו כניסת USB עבור מחשב. כמובן שתלוי איזו מגבר ורמקולים יש לך. איכות ה DAC צריכה להיות תואמת לשאר הציוד.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

11/08/2021 9:01  
Avi_Dagan כתב:
מה הסיבה לחיבור המחשב לטלויזיה במקום לרסיבר? ברסיבר כמו בכל מכשיר שצריך לתרגם דיגיטל לאנלוג יש צ'יפ DAC. איכות הDAC והיישום שלו במכשיר כמובן שונה ממכשיר למכשיר.
...
אין לי רסיבר.. אלא מגבר סונוס שמתחבר לטלויזיה.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

:wink:
11/08/2021 10:08  
ildonaldo כתב:
ה MiniDSP 2x4 HD מצויין לניהול באסים עבור סאב, אבל ממש לא ברמה של DAC למוסיקה בתחום תדרים מלא. יש המון DACים סינים זולים ומצויינים. הנה אחד שנמכר בלוחות כאן:

https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 5#p3186195

אתה גם יכול לרכוש חדש. יש גם את ה TOPPING שהוא מעולה, גם על סמך מדידות של ASR וגם חוות דעת של משתמשים.

ה 2X4 HD זה לא DAC, למרות שיש לו כניסת USB עבור מחשב. כמובן שתלוי איזו מגבר ורמקולים יש לך. איכות ה DAC צריכה להיות תואמת לשאר הציוד.
...
תודה על העזרה, אבל אני לא רוכש עוד ציוד. אני לא אודיופיל ואין לי סלון גדול או מדפיים ששווים 10K. אני עם ציוד טוב באמצע הסקאלה וחדר קטן
Sonos Amp, svs sb1000 pro, wharfedale diamond 9.2
שומע בממוצע ב-70db גם.

The MiniDSP 2X4HD interface is a processor for digital filtering. It uses a 24 bit / 192khz DAC (digital / analog converter) with SPDIF Toslink & asynchronous USB Audio Class 2.0 inputs

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

11/08/2021 10:20  
Yuvalfrr כתב:
...
הבנתי.
לפי ההגיון שלי, בצורת הזרימה שאתה חושב עליה, אתה תעשה דיגיטל לאנלוג ואז חזרה לדיגיטל לטלויזיה דרך האופטי. לא נראה לי שזה יתרום כלום (אולי אפילו ישבש), אבל אולי אני מדבר שטויות.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

11/08/2021 12:51  
Avi_Dagan כתב:
11/08/2021 10:20  
Yuvalfrr כתב:
...
הבנתי.
לפי ההגיון שלי, בצורת הזרימה שאתה חושב עליה, אתה תעשה דיגיטל לאנלוג ואז חזרה לדיגיטל לטלויזיה דרך האופטי. לא נראה לי שזה יתרום כלום (אולי אפילו ישבש), אבל אולי אני מדבר שטויות.
...
הרעיון הוא
מוזיקה - לאפטופ לטלויזיה, מהטלוויזיה באופטי למינידספ ואז אנלוגי למגבר, מגבר באנלוגי לציוד.

סטרימינג - טלויזיה באופטי למינידספ ואז מגבר אנלוגי ואז לציוד.

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

דאק לא תמיד משפר את הסיגנאל, דאק גם מיועד לאפשר לך חיבור של מחשב/נגן חיצוני ועוד.

אם אתה רוכש דאק בשביל לומר יש לי דאק אז זו גם אפשרות...

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

אה, זה יותר הגיוני באמת.
יש לך כבר את המכשיר, שווה לנסות.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

אולי יעניין אותכם...הזמנתי עכשיו את ה miniDSP UMIK-1 USB microphone, ועכשיו בשילוב עם REW אני אמדוד את התגובת תדרים בחדר הקטן שלי של המערכת 2.1, ללא צורך ברסיבר מתקדם (שקלתי את זה, אבל לא כ"כ מבסוט מלהגביר מערכת סטראו עם רסיבר רב-ערוצי).
לאחר קבלת התוצאות אוכל להשתמש ב-miniDSP 2x4 HD כדי ליצור פילטרים בעזרת אקוולייזר פרמטרי ולהגיע לתגובה אופטימלית לחדר שלי.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אם אתה מחובר למגבר עם HDMI וממנו יוצא לרמקולים אז אין לך איפה להכניס את ה minidsp בכלל... הוא נכנס בין pre-out לבין הכניסות האנלוגיות של המגבר. אלא אם כן למגבר שלך יש אפשרות לחיבור כזה. בגלל זה (לפחות במערכות זולות) משתמשים בו בעיקר לסאבים ששם המגבר נמצא בתוך הסאב שמקבל אות אנלוגי מהרסיבר, וגם עוזר לפצות על זה שרוב הרסיברים (לפחות הלא מאד מאד יקרים) לא יכולים לתת delay נפרד לכל סאב ובכלל ה-equalizer שלהם בתחום הבאס מוגבל.

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

17/08/2021 12:15  
GalZohar כתב:
אם אתה מחובר למגבר עם HDMI וממנו יוצא לרמקולים אז אין לך איפה להכניס את ה minidsp בכלל... הוא נכנס בין pre-out לבין הכניסות האנלוגיות של המגבר. אלא אם כן למגבר שלך יש אפשרות לחיבור כזה. בגלל זה (לפחות במערכות זולות) משתמשים בו בעיקר לסאבים ששם המגבר נמצא בתוך הסאב שמקבל אות אנלוגי מהרסיבר, וגם עוזר לפצות על זה שרוב הרסיברים (לפחות הלא מאד מאד יקרים) לא יכולים לתת delay נפרד לכל סאב ובכלל ה-equalizer שלהם בתחום הבאס מוגבל.
...
אני לא אעבוד יותר עם hdmi אלא חיבור אופטי מהטלוויזיה למינידספ ומהמינידספ ב- rca למגבר. אמנם מוותר על hdmi Arc אבל חיבור אופטי עם סטראו זה בסדר.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”