רמקולים ומגבר באיכות ללא פשרות

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
איתמר שלום (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: איתמר יאמין
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

רמקולים ומגבר באיכות ללא פשרות

נושא שלא נקרא #1 

אני מחפש לקנות מערכת נטו למוסיקה וכרגע אין לי כיוון ... אשמח להמלצות לרמקולים איכותיים ולמגבר סטריאו איכותי!!!
כרגע תקציב לא רלוונטי אבל מה שבטוח לא משהו מעל ה30 אלף !!!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: רמקולים ומגבר באיכות ללא פשרות

נושא שלא נקרא #2 

בתקציב כזה הייתי ממליץ לך להתרחק מפורומים ולהתקרב לחנויות מתמחות וחדרי האזנה. ואז לעשות שיעורי בית לגבי המחיר שלא ימכרו לך BMW במחיר של פרארי.

יכול להמליץ בחום על פיוצ'ר בת"א. כבר חודשים אני רוכש שם ותמיד יוצא שמח. וכולם בפורום אוהבים אותם.

מה שכן, כדאי לקחת חשבון מה גודל החלל שלך והמרחק בינך לבין הרמקולים (וגם ההפרדה בין רמקול לרמקול, בערך). כי ההחלטה הראשונה שלך צריכה להיות רמקולים רצפתיים מול רמקולים מדפיים. והכל תלוי באופי החלל.

ואם אפשר המלצה אחת קטנה...למרות שאתה לא מייעד את המערכת לק"ב אלא למוזיקה, אני ממש ממליץ להשקיע כמה אלפים מהתקציב על סאבוופר איכותי מאוד. עבורי ההבדל בין 2.0 ל-2.1 הוא עצום והשימוש העיקרי שלי זה מוזיקה. גם הרמקולים האיכותיים והיקרים ביותר שמנגנים טווח מלא עד נאמר 25-30 הרץ לא ינצחו את הפיזיקה. סאבוופר לנמוכים תמיד ישפר את הסאונד ויוריד מעמסה מהרמקולים הקדמיים.

איתמר שלום (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

Yuvalfrr תודה מעריך מאוד !
  • תאמת שיש לי סבוופאר אני מחפש רמקולים להתאים לסבוופאר שלי ואני מחפש לחלל גדול של 40 מטר

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

20/08/2021 20:40  
Yuvalfrr כתב:
בתקציב כזה הייתי ממליץ לך להתרחק מפורומים ולהתקרב לחנויות מתמחות וחדרי האזנה. ואז לעשות שיעורי בית לגבי המחיר שלא ימכרו לך BMW במחיר של פרארי.

יכול להמליץ בחום על פיוצ'ר בת"א. כבר חודשים אני רוכש שם ותמיד יוצא שמח. וכולם בפורום אוהבים אותם.

מה שכן, כדאי לקחת חשבון מה גודל החלל שלך והמרחק בינך לבין הרמקולים (וגם ההפרדה בין רמקול לרמקול, בערך). כי ההחלטה הראשונה שלך צריכה להיות רמקולים רצפתיים מול רמקולים מדפיים. והכל תלוי באופי החלל.

ואם אפשר המלצה אחת קטנה...למרות שאתה לא מייעד את המערכת לק"ב אלא למוזיקה, אני ממש ממליץ להשקיע כמה אלפים מהתקציב על סאבוופר איכותי מאוד. עבורי ההבדל בין 2.0 ל-2.1 הוא עצום והשימוש העיקרי שלי זה מוזיקה. גם הרמקולים האיכותיים והיקרים ביותר שמנגנים טווח מלא עד נאמר 25-30 הרץ לא ינצחו את הפיזיקה. סאבוופר לנמוכים תמיד ישפר את הסאונד ויוריד מעמסה מהרמקולים הקדמיים.
...
זה נכון שצריך ללכת לשמוע, אבל ממש לא נכון שצריך לקבל הצעות מאנשי מכירות שאין להם כל הבנה בסיסית באודיו ויש להם בעיקר אינטרס למכור את המוצר הכי יקר שהלקוח ממש לא צריך.

לאיכות סאונד טובה, חשוב אקוסטיקה בחדר, אם זה ניתן לשינוי, רמקולים, ומעבד DSP עם מערכת כיול. מגבר משולב שהוא גם סטרימר ו DAC מאד איכותי עם מערכת כיול DIRAC ושתי יציאות לסאבים, זה ה NAD M33. בארץ כ 22 אלך ש"ח. הוא עם הגברת CLASS D הכי מתקדמת שניתן למצוא של PURIFI. ההיתי קודם מתחיל לקרוא סקירות אוביקטיביות מגובות במדידות בפורום ASR. ולאחר שיש כמה מועמדים ברשימה שעבור את מבחן אמיר מ ASR, ללכת ולשמוע אותם. אפשר גם להוזיל עלויות אם מפרידים בין הקדם למגבר ההספק. ניתן לרכוש הגברה של PURIFI מחברות שונות בהזמנה מחול, למשל חברת VTV. יש להם ביקורות מעולות ב ASR. למשל זה:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... fer.24887/

מגבר הספק עם תחום דינאמי מוכח של 120 דציבל, לא ניתן למצוא אצל שום מגבר משולב אנלוגי אצל אך יצרן אודיפילי, לא KRELL ולא מקינטוש! לזה אפשר לצרך DAC וקדם או משהו משולב, כמו ה NAD C658 שגם כולל כיול DIRAC (יש לי אחד כזה), ואז נשאר למצוא רמקולים שאוהבים (אני עם פוקאל ARIA 936 המעולים).

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

20/08/2021 23:59  
איתמר שלום כתב:
  • תאמת שיש לי סבוופאר אני מחפש רמקולים להתאים לסבוופאר שלי ואני מחפש לחלל גדול של 40 מטר
...
סאבוופר זה מונח רחב...השאלה איזה סאב יש לך.
יהיה מאכזב לרכוש רמקולים היי-אנד (כדוגמאת הפוקאל שהוזכרו) ומגבר איכותי, ולמצוא שהסאב הוא החלק החלש בשרשרת, כשלדעתי הוא החשוב ביותר (דעה אישית...אני יכול להתרגל לתגובת תדרים כזו או אחרת, אני לא יכול להתרגל לבאס רע, בומי ונמרח).

איתמר שלום (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

21/08/2021 0:49  
Yuvalfrr כתב:
איתמר שלום כתב:
...
יהיה מאכזב לרכוש רמקולים היי-אנד (כדוגמאת הפוקאל שהוזכרו) ומגבר איכותי, ולמצוא שהסאב הוא החלק החלש בשרשרת, כשלדעתי הוא החשוב ביותר (דעה אישית...אני יכול להתרגל לתגובת תדרים כזו או אחרת, אני לא יכול להתרגל לבאס רע, בומי ונמרח).
...
יש לי סאב של SVS PB-4000

PolarBear
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

20/08/2021 20:40  
Yuvalfrr כתב:

...
לא מבין למה צריך להתרחק מהפורומים, כי גם את הדברים שאתה כותב עכשיו הם במסגרת פורום. הגיוני להניח שבפורום רציני יש גם אנשים רציניים שיש להם ידע רציני ויכולים לתת עצות רציניות. אז ממש לא חובה להתרחק מהפורומים. פשוט גם בפורומים צריך להשתמש שימוש מושכל.

ולגבי לבקר כמה שיותר בחנויות, חדרי האזנה, ואצל כמה שיותר יבואנים, או אפילו חברים או מכרים שיש להם מערכות סטריאו שונות, ולשמוע בעצמך ובמו-אוזניך כמה שיותר ציוד מסוגים, סגנונות, יצרנים, ותקציבים שונים - בוודאי שזה משהו הכי ראוי ופשוט נדרש.

אני מצידי הייתי קודם כל שואל איזה ניסיון יש לך בתחום האודיו, אילו דברים שמעת, אילו דברים אהבת, וכיוצא בזה.

שאלה שניה היא איזו מוסיקה, אילו סגנונות אתה אוהב לשמוע, ושומע יותר מסגנונות אחרים.

שאלה שלישית, שיכול בהחלט להיות שלא תדע איך לענות עליה בדיוק בשלב הזה, היא שאלה שנוגעת לסוג ואופי הסאונד שאתה אוהב ומעדיף ושואף להשיג. האם, למשל, סאונד לגמרי נייטרלי, אנליטי, מדוייק ושמור, או שמא סאונד יותר "רומנטי" או "חם", אם אפשר לקרוא לזה כך, או אולי סאונד יותר דינמי וקצבי. האם אתה אוהב סאונד מאוד "מעודן" או "עדין", או אולי דווקא סאונד יותר "חזק" ו"ישיר". האם אתה חסיד של סאונד מפורט ברמה המקסימלית וזה מה שחשוב לך, או שזה פחות חשוב לך ממשתנים אחרים, כמו, אולי, אחידות וזרימה, וכיוצא בזה. האם אתה אוהב סאונד הכי "פתוח" שאפשר, או שזה לא מה שהכי חשוב לך. האם אתה רוצה במה כמה שיותר גדולה ותלת-מימדית, או שזה לא משהו שהכי חשוב לך... ושאלות רבות לאינספור מהסוג הזה.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

@איתמר שלום

סאב מדהים, שכח ממה שרשמתי.

@PolarBear
הייתי צריך לסייג את דבריי. לא התכוונתי להתנזר ולהתעלם במאה אחוז אלא להתרחק, כלומר להתייחס אליהם אבל לא לבזבז זמן בלשמוע מלא אופציות שונות במקום ללכת פיזית ו... לשמוע. פורום זה אמצעי מדהים לקבל השראה וללמוד דברים חדשים אבל בפורום אין מה לעשות אתה משתמש במוח והעיניים, וייתכן שתלך לכיוון של מישהו כי הוא מתנסח כאחד שמבין, בעוד זו לא הדרך הנכונה. בחנות וחדר האזנה אתה חשוף לאותו סיפור באופן מילולי של אנשי מכירות אבל במקום טוב המוכרן באמת ינסה ללכת לכיוון המתאים לך תוך שימור הרווח שלו וכמובן שתוכל להאזין במציאות.
אני רכשתי מסך טלוויזיה יקר ושלושה זוגות רמקולים בעקבות המלצות בפורום, לא פה אבל עדיין. כל פעם יצאתי מרוצה.
אז כוונתי היא איזון. המליצו על עשרה רמקולים, לך תשמע לפחות שלוש. בקיצור, בלי קניה עיוורת, בטח לא בסכומים האלו.

KOOKE
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מה שאמר דוב הקוטב מילה במילה ואחדד:

אני אוסיף כמה כללי אצבע בסיסיים משלי.

הדבר הראשון והכי חשוב לדעתי הוא לגבש עם עצמך מהוא סיגנון המוזיקה המועדף עלייך (אין מערכת בעולם שתדע להצטיין בכל סיגנונות המוזיקה) להמחשת כוונתי - בצד אחד של הסקאלה מוזיקת מטאל או EDM (מוזיקת ריקוד אלקטרונית כמו טראנס) ובצד השני מוזיקת ג'אז אינטימית ווקאלית (זמרת ושני כלי נגינה) או בכלל מוזיקה קלאסית...
כל סיגנון דורש יכולות אחרות ממערכת ההסטריאו.
דבר שני - מהי עוצמת הקול שאתה אוהב לשמוע, חלש ואינטימי בשעות לילה מאוחרות או בעוצמה גבוהה ברמה של מסיבה.
אחרי שגיבשת עמדה על מה שכתבתי אתה בעצם יכול להחליט מה אופי הסאונד שאתה הכי מתחבר אליו ושמתאים לסגנון המוזיקלי המועדף עליך ולעוצמה בה אתה נוהג להאזין למוזיקה.
רק אחרי שענית לעצמך בכנות על הקווים המנחים האלו אפשר לעבור לבחירת הציוד המתאים כששוב כלל האצבע הוא שמערכת סטריאו בונים עם רמקולים תחילה ואליהם מתאימים הגברה ובסוף המקור.
כלל אצבע נוסף הוא שחלל גדול= רמקולים גדולים כלומר רצפתיים, חלל קטן = רמקולים קטנים (מדפיים) , במקרה שלך 40 מ"ר זה חלל בינוני כך שגם מדפיים יכולים להתאים בטח עם שילוב הסאב שיש לך.
בהקשר הזה חשוב לי לציין שהנטייה כיום מכל הבחינות היא להתבסס על שירותי הזרמת מוזיקה כמו ספוטיפיי או טידל וכו' לכן ממליץ בתקציב הזה לבחור מגבר all in one כמו ה- nad m33 או nad m10 או naim unity atom וכו'

לבסוף כמו שאמרו לפניי אין תחליף להאזנה במו אוזנייך ולהשוואת מוצרים זה מול זה בחנות שיש לה את המוצרים שאתה שוקל לרכוש - אם כי קח בחשבון שמה שאתה שומע בחנות זה לא מה שתשמע בבית - האקוסטיקה היא מרכיב חשוב ומרכזי בסאונד והיא כמובן שונה אצלך בבית מול האקוסטיקה שיש בחנות. לכן אם אתה יכול תשדל למצוא חנות/ משווק שמוכן להשאיל ציוד לבדיקה בבית ויש כאלו.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אחת הבעיות בלשמוע בחנות מעבר לחלל וציוד שלעולם לא יהיה זהה לשלך בבית, היא שכדי שההשוואה תהיה באמת הוגנת, צריך תיאום מדוייק של הווליום בין מוצר למוצר. כמעט תמיד מה שחזק יותר (אפילו במעט) ישמע יותר "פתוח/מפורט/דינאמי/כל מונח פרחוני דומה אחר".
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

אז מה הפתרון? בהתחשב בכך שבארצנו אי אפשר לנסות ציוד ולהחזיר?
הקטע של החלל והציוד (ורוחב הבמה) מאוד משמעותי אני מסכים.
השאלה אם זה אומר לקנות עיוור בעקבות המלצה דיגיטלית.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

זו באמת בעיה. השמיעה בחנות נותנת לך את התחושה שלא קנית סתם על עיוור ואולי באמת תשמע דברים שממש לא לטעמך. מאחר וכל התחום הוא כל כך סובייקטיבי, אז גם זה משהו.
Jack of some trades, master of none

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אם אתה במצב רוח לאיכות סאונד ללא פשרות כמו רוב האודיופילים ,

אז תצטרך לבחון לא מעט ציוד עד שתגיע לשביעות רצון .

כי יש כל מיני סגנונות סאונד , ולא בטוח ששמה שתשמע בפעם ראשונה , או שתקנה בפעם הראשונה , הוא הוא זה שקולע לטעמך .

KOOKE
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

21/08/2021 12:04  
Yuvalfrr כתב:
אז מה הפתרון? בהתחשב בכך שבארצנו אי אפשר לנסות ציוד ולהחזיר?
הקטע של החלל והציוד (ורוחב הבמה) מאוד משמעותי אני מסכים.
השאלה אם זה אומר לקנות עיוור בעקבות המלצה דיגיטלית.
...
אחד הפתרונות לנטרול השפעת האקוסטיקה של החדר הוא לשמוע את הציוד קרוב ככל האפשר לרמקולים ואולי אפילו עם הטיה פנימה של הרמקולים חדה יותר ממה שרגילים או מציבים בבית. כך למעשה שומעים בעיקר את רמקולים ופחות את ההחזרים של החדר. הפתרון הזה פחות אפקטיבי לבחינת איכות הבאס של הרמקולים אבל גם זה משהו.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

21/08/2021 0:49  
Yuvalfrr כתב:
איתמר שלום כתב:
...
...
תיקון קטן, ראשית הפוקאל המדוברים אינם היי אנד!

דבר נוסף, סאב איכותי מאוד כפי שהגדרת אינו עולה כמה אלפים בודדים.

בתקציב של פותח השירשור ועל מנת להגיע למערכת טובה (יחסית לתקציב) הייתי הולך על יד שנייה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”