מעשה דרמטי ותוצאותיו !

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 1053 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

מעשה דרמטי ותוצאותיו !

נושא שלא נקרא #1 

שנים שאני עם Power Conditioner של Furman.

לאחרונה קניתי פרוססור יקר , כמובן שחיברתי לפורמן.

אלא מה , הייתה לי הרגשה של צליל חנוק.

עשיתי מעשה אמיץ וניתקתי את הפרוססור מהפורמן וחיברתיו ישר לחשמל שבקיר.

תוצאות :

צליל נקי יותר, יותר דינאמיות , פירוט ועומק.
ומה שחשוב,, הצליל כבר לא חנוק !

כעת אמנם ללא הגנת חשמל אבל עם הנאה מהצליל.

לא יודע מה יותר חשוב :roll:

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

Re: מעשה דרמטי ותוצאותיו !

נושא שלא נקרא #2 

די עם ההזויות האודיפיליות. לאיכות ה AC אין ולא יכולה להיות כל השפעה על הצליל, מלבד לאפקט פלסיבו שחלק ירגישו באופן אינדיבידואלי! כעקרון, אדם בעל רקע הנדסי שמבין שלא ייתכן כל הבדל, כי לא ניתן למדוד הבדל עם המכשירים הכי מדוייקים שיש לשנת 2021, לעולם לא ירגיש שיש הבדל. הנה ניסוי מדעי עם תוצאות חד משמעיוות:

גם כאשר הוא עיוות את מתח ה AC בצורה קיצונית עם 25% עיוותים הרמוניים (המקסימום שהספק איפשר - הדמיה של הזנה דרך דימר פרימיטיבי), לא היה ניתן למדוד שום השפעה בצד אות האודיו! אתה לפחות עשית צעד נכון, בזה שנתקת את מכשיר שמן הנחשים שקנית. מה שכן צריך ומומלץ, זה מכשיר הגנה נחשולי מתח שמסוגל לנתק את החשמל במקרה של חוסר יציבות או כל הפסקה, כי ניתוק וחיבור מהיר, יכול לגרום לנזר בגלל תופעת IN RUSH - זרם ייתר בסלילים, שנאי, וקבלים. להתרחק מכל חברה שמוכרת מוצרי AC CONDITIONING. אין בכך שום צורך, גם במדינות עולם שלישי היום!

תהנה מהמוסיקה, זה הכי חשוב.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

אגב, מהצצה במה שיש בתוך ה FURMAN, ניתן להבין שמי שתכנן אותו לא מבין כלום בנושא של סינון רעשי EMI. המכשיר שלהם כולל שנאי עצמי טורודיאלי, ולאחריו יש מסנן EMI ומערכת ניתוק מתח אלקטרונית במקרה של מתח ייתר הפסקה קצרה.

https://www.audaud.com/furman-it-refere ... nditioner/

להוסיף שנאי של 50 הרץ, רק מוסיף עיוותי ברזל ומזהם את הזרם. בכל מכשיר אודיו איכותי, יש כבר מסנן EMI בכניסה שנועד לדכא רעשי COMMON MODE ו DIFFERTIAL MODE, והמסננים מותקנים בסדר מסויים. להוסיף עוד דרגת סינון במבוא, רק ישבש את פעולת המסננים שיש במכשיר האודיו. Bruno Putzeys שהומייסד HYPEX ו PURIFI, פרסם מאמר ב AES שמראה שהוספת מסנן לפני מסנן קיים, פוגעת באיכות ייצוב המתח במכשיר האודיו. יש מכשירי הגנה שרק מגינים ללא שום התערבות במסלול הזרם. לחבר אן לנתק CONDITIONER לא יכול לשנות כלום, כי יש מספיק השראות וקיבול בקו כל הדרך למכשיר, שעוד דרגה נוספת לא תשנה כלום.

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

רונן,
גילית באיחור שהפילטר מתח של פורמן נותן הגנה אבל מקלקל את הסאונד.
את האפקט הזה יכולת להשיג גם בחיבור "מגן ברקים" פשוט....
לצערך, וגם לצערי, השילוב של פילטר מתח שגם מגן על המערכת וגם לא פוגע בסאונד טרם נמצא, לפחות אני לא מצאתי וחיפשתי בחברות המתמקדות בתחום הזה.
יש פילטרים שמשפרים את הסאונד (סינון השראות מגנטיות וכו) וזה שמיע לגמרי אבל אין בהם שום הגנה.
לדעתי אבל לא יישמתי את זה בעצמי, הגנה טובה ואפקטיבית עדיף שתהיה בלוח החשמל ולא באמצעות מכשיר.
ארז

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

24/08/2021 20:12  
ארז_וחני כתב:
רונן,
ג
יש פילטרים שמשפרים את הסאונד (סינון השראות מגנטיות וכו) וזה שמיע לגמרי אבל אין בהם שום הגנה.
...
מה זה "סינון השראות מגנטיות" ?? 8O :) בשביל להפחית השפעה של שדה מגנטי מושרה, צריך להכניס את הציוד לתא אקטיבי מיוחד...

אם לא ניתן למדוד הבדלים בין מכשיר שחובר לפיטר וזה שלא, אז לא ניתן גם לשמוע הבדלים! אין לנו חוש שישי, גם לא באודיו...

הזוי כמה שטיפת המוחות של חברות שמן הנחשים מצליחה להם... בכדי שיהיה ניתן לטעון שיש הבדל נשמע, צריך להצליח להבחין בהבדל במבחן עיוור, לפחות 4 מתוך 5 ניסיונות. זה לעולם לא בוצע, בעיקר כי אלו שחושבים שהם שומעים הבדל, מסרבים להשתתף במבחן כזה...

מי שכבר נפך בפח ורכש פילטר חשמל מיותר, אם הפילטר לפחות מספק הגנה, אז שימשיך להשתמש בו בשביל ההגנה... מציע לצפות בסרטון ששמתי. אם תצליחו להבין מדוע הבדלי שמע בלתי אפשריים, אתם תפסיקו "לשמוע" אותם, ובעתיד תחסכו הרבה הוצאות מיותרות על עוד מוצרי שמן נחשים...

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מאז שאני נותן למגבר לשתות שמן נחשים הצליל הרבה יותר ארסי

אבל זה בתנאי שמשתמשים בכבל מתח אודיופילי עם אבקת חלל שהופקה במאדים (בצד האפל)

אחרת סתם זרקת כסף על מתאם החשמל האלחוטי.

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7 

תודה לעונים .
אני שומע מוסיקה מעל 40 שנה. תמיד עם מערכות טובות ( בעיני )
השיפור בצליל לאחר ניתוק המגן בהחלט בולט.
גם אם ( וזה לא כך - נדמה לי ) שהצליל טוב יותר - אזי הרווחתי !

נושא החשמל מאד עניין אותי , ישנו המהנדס שהיה בפורמן ויצר את המכשירים שלהם
ששמו Gerth Powell , לפני מספר שנים הוא עבר לחברת AudioQuest ושם תכנן את סדרת ה Niagara ,

התכתבתי איתו המון ... בעיני הוא בעל הגיון לטעמי.

סדרה יקרה , ההגיון בעיני בתצורה שלה הגיוני אבל לא ניתן בארץ לנסות את המכשירים אלא רק לקנות אותם
וזה סיכון שלא אקח.
כל הנושא שהעליתי נתון לוויכוחים רבים כל אחד ודעותיו.
את שלי אמרתי , טוב לי ומקווה שלא אצטער על המהלך.
איחולי בריאות !

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

AudioQuest זו חב' שמן הנחשים הכי מוכרת לציבור במסווה.
כמה מוצרים שהם מוציאים הם תרמית לשמה במקרה הרע והוצאת כספים מיותרת במקרה הטוב.
חלק מהמוצרים שלהם שעולים פי 10 ממוצרים מקבילים אחרים, לפעמים עוד פחות טובים מהזולים יותר.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

24/08/2021 20:38  
ahersko כתב:
מאז שאני נותן למגבר לשתות שמן נחשים הצליל הרבה יותר ארסי

אבל זה בתנאי שמשתמשים בכבל מתח אודיופילי עם אבקת חלל שהופקה במאדים (בצד האפל)

אחרת סתם זרקת כסף על מתאם החשמל האלחוטי.
...
למאדים אין צד אפל. הוא מסיים סיבוב שלם סביב צירו ב 24 שעות ו 37 דקות.
כל השאר נכון כולל הצליל הארסי.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

פותח השרשור - אל תאמין לכל הלעגנים. תשתמש בזה וכל בעיותיך יפתרו. יש בשרשור שם פירוט על החשיבות של זרם נקי למערכת.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אני מוכר כבלים טמפרטורפיליים למקרר. בעזרת אביזר זה המדחס של המקרר עובד פחות, מרעיש פחות ופיזור הקור אופטימלי. מצויין להקפאת פירות וקרח שהם רכיבים מצויינים לשייק קיצי נפלא.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

25/08/2021 21:01  
ag43 כתב:
פותח השרשור - אל תאמין לכל הלעגנים. תשתמש בזה וכל בעיותיך יפתרו. יש בשרשור שם פירוט על החשיבות של זרם נקי למערכת.
...
ענק, אחד הטובים :lol:

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אני יכול מאוד להעריך את מה שרושם ildonaldo בגלל ההסבר העינייני והסימוכין המקצועי בנוסף.
גם הומור זה אחלה (השרשור ההומוריסטי המוכר והאהוב על הכבל האודיאופילי אכן מעולה) אבל הלגלוג וההגחכה מיותרים לחלוטין.
לא מכיר הרבה אנשים שהשתכנעו בטעותם רק כי שמו אותם ללעג.
אני גם באסכולה שפחות מאמינה בזה שיש לחברה 10 כבלים למטרה זהה ב10 קטגוריות מחיר שונות שגם אפשר לשמוע את ההבדלים ביניהם. אני מגיע מתחום הכלכלה ששם ההשפעה הפסיכולוגית מוכרת מאוד וגם נחקרת מאוד ולכן אני גם מאמין שהפן הפסיכולוגי הוא מאוד משמעותי כאשר הפן הטכני והאובייקטיבי לא מראה הבדל (כמעט כולם מכירים את הניסוי שאותו יין נמזג לשני בקבוקים שונים ולטועמים נאמרו בקבוק אלד עולה 10$ והשני 100$ והייתה מובהקות שהיין היקר לכאורה היה טעים יותר. אנשים היו מוכנים להישבע שהם טעמו דברים שלא באמת היו שם. ותיאור היין מאוד מזכיר את התיאור הציורי של המוזיקה שאנשים מוכנים להישבע שהם שמעו).

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #14 

26/08/2021 18:03  
Alon_Solo כתב:
אני יכול מאוד להעריך את מה שרושם ildonaldo בגלל ההסבר העינייני והסימוכין המקצועי בנוסף.
גם הומור זה אחלה (השרשור ההומוריסטי המוכר והאהוב על הכבל האודיאופילי אכן מעולה) אבל הלגלוג וההגחכה מיותרים לחלוטין.
לא מכיר הרבה אנשים שהשתכנעו בטעותם רק כי שמו אותם ללעג.
אני גם באסכולה שפחות מאמינה בזה שיש לחברה 10 כבלים למטרה זהה ב10 קטגוריות מחיר שונות שגם אפשר לשמוע את ההבדלים ביניהם. אני מגיע מתחום הכלכלה ששם ההשפעה הפסיכולוגית מוכרת מאוד וגם נחקרת מאוד ולכן אני גם מאמין שהפן הפסיכולוגי הוא מאוד משמעותי כאשר הפן הטכני והאובייקטיבי לא מראה הבדל (כמעט כולם מכירים את הניסוי שאותו יין נמזג לשני בקבוקים שונים ולטועמים נאמרו בקבוק אלד עולה 10$ והשני 100$ והייתה מובהקות שהיין היקר לכאורה היה טעים יותר. אנשים היו מוכנים להישבע שהם טעמו דברים שלא באמת היו שם. ותיאור היין מאוד מזכיר את התיאור הציורי של המוזיקה שאנשים מוכנים להישבע שהם שמעו).
...
אז אני בדעה שאם אין הבדל אלקטרוני / טכני / מעשי בין כבלים אבל בגלל שנניח קניתי מוצר יקר והוא נשמע לי טוב יותר ( למרות שכאמור הוא לא ) אזי הרווחתי.

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אני בדעה שיכולה להיות השפעה של המתח החיצוני על הפקת באסים וזה מהסיבה שבאסים חזקים מקפיצים את צריכת החשמל ואם הכבילה לא מאפשרת זרם גבוהה שאינו מושפע מהקפיצות בצריכת הזרם זה בהחלט יכול להשפיע איכות הסאונד.

לכן אצלי החשמל לשקע של המערכת הוא עם כבלי 2.5 ממ״ר והממ״ת הוא 16 אמפר והכבל שמחבר בין השקע למגבר הוא בנוי מחוטים שזורים בציפוי כסף אשר נותנים מוליכות גבוהה והפלאג למגבר זה הסוג ששכחתי את הקוד שלו אבל יכול לעמוד גם ב 20 אמפר.

זו דעתי בנושא כבילה.

אגב, מהסיבות שציינתי גם הכבילה לרמקולים שלי דומה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”