מגבר מנורות Willsenton R8

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
yehuda75 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: מגבר מנורות Willsenton R8

נושא שלא נקרא #16 

07/10/2021 14:26  
ildonaldo כתב:
בסרטון הסקירה בהודעה הראשונה, הסוקר הקליט את ביצועי המגבר עם מיקרופון איכותי. אני בהחלט מודה שגם דרך יוטיוב שומעים מצויין אצלי. האם זה אומר שאני מודה שמגבר שפורפרתי נשמע טוב יותר? כן אבל ממש לא! מדוע לא? - כי את ההבדל שמעתי מתוך המערכת שלי המבוססת על פרוססור דיגיטאלי ומגבר CLASS D. כן, צליל שפורפרתי נשמע שונה ויותר "מוסיקאלי", אבל זה לא בגלל יתרון של שפורפרת, אלא בגלל חסרון טכנולוגי. את אותו האפקט ניתן לקבל מכל מגבר טרנזיסטורי עי עיבוד DSP שמדמה את האפקט הזה. אז למה להתפשר על הגברה שפורפרטית של 20 וואט אם אפשר לקבל את אותו הדבר ממגבר של 200 וואט באותו המחיר?
...
אפשר בבקשה את שם המגבר שלך? אני פסלתי כל מגבר עד תקציב של 7000 ש״ח ולכן פניתי לערוצים אחרים.
YBA100 הראשון שמצא חן בעיני

yehuda75 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #17 

07/10/2021 16:55  
yehuda75 כתב:
אני לא מבין את נושא הוואט...מישהו פה צוחק עלינו. אני עם מגבר ימאהה של 135 לערוץ. לעומת 25 לערוץ פה. העוצמה של ה R8 שלי פי כמה וכמה מהימאהה. מישהו יכול להסביר לי את זה? המגבר מדהים גם בווליום נמוך לעומת הימאהה שחייב כוח כדי להתחיל להניע את הרמקולים ( במקרה שלי 90db). הבוקר הייתי לבד בבית. אין מצב שמישהו הי פעם יעבור את ה 50 אחוז בווליום, הכוח שלו מפלצתי... הזכוכית שבחלונות רעדו.
...
טוב, קראתי קצת... עיניין הוואט לא רלוונטי לעוצמת הרעש כאשר משווים בין מנורות ל solid state.
How loud something is, is rated in decibels not watts. For instance a 100 watt amp is not twice as loud as a 50 watt amp. It is generally only 3dB louder.

להלן הפרמטרים של R8

Product parameters:
Frequency effect: 10Hz 40kHz (+/-0.5db)
Total harmonic distortion: 1% (1kHz)
Signal to noise ratio: 91dB
Input sensitivity: 380mv (when Integrated amp input), 820mv (when pure power amp input)
Input impedance: 100KΩ
Output impedance: 4Ω, 8Ω
Rated output power:
25W+25W (RMS triode working state) (KT88, 6550EH or EL34)
45W+45W (RMS ultra-linear working state) (KT88, 6550EH)
40W+40W (RMS ultra-linear working state) (EL34)
Preamp stage power supply filtering Tube: 6SN7*1
Voltage amplifier stage Tube: 6SL7*2
Driver stage Tube: 6SN7*2
Power vacuum tube: KT88*4 or 6550EH*4 or EL34*4 (only 1 kind of power tube come, you need to choose)
Power supply voltage: AC 100V to 240V 60Hz/50Hz, 110V, 115V, 120V, 220V and 230V version are in stock. (there is a 230V/115V voltage change-over switch inside of body), (100V, and 240V version need to take 3-14 business days to order)
Power consumption: 280W
Dimension: (W*H*D): 400*200*390 mm
Net weight: 26kg
[/center]

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

ildonaldo כתב:
בסרטון הסקירה בהודעה הראשונה, הסוקר הקליט את ביצועי המגבר עם מיקרופון איכותי. אני בהחלט מודה שגם דרך יוטיוב שומעים מצויין אצלי. האם זה אומר שאני מודה שמגבר שפורפרתי נשמע טוב יותר? כן אבל ממש לא! מדוע לא? - כי את ההבדל שמעתי מתוך המערכת שלי המבוססת על פרוססור דיגיטאלי ומגבר CLASS D. כן, צליל שפורפרתי נשמע שונה ויותר "מוסיקאלי", אבל זה לא בגלל יתרון של שפורפרת, אלא בגלל חסרון טכנולוגי. את אותו האפקט ניתן לקבל מכל מגבר טרנזיסטורי עי עיבוד DSP שמדמה את האפקט הזה. אז למה להתפשר על הגברה שפורפרטית של 20 וואט אם אפשר לקבל את אותו הדבר ממגבר של 200 וואט באותו המחיר?
...
למה לא Class A ?
אין באחד כזה נתונים מתמתיים, והוא מקביל למנורות, שהן תמיד Class A
Class A כלומר מסופקת לטרנזיסטור/מנורה אותה תמיד אותה כמות כוח והוא משחרר אותה לפי האות הנכנס (מגביר)
{למנורה אין ברירה אחרת, כי היא צריכה "להתחמם", להטען וזה מצריך אותה לפעול נון סטופ כ Class A שלדעתי זה טוב}

לדעתי Class D (זה שלא מספק כוח במידה ואין אות בכלל) נשמע חלש וקצת פחות איכותי.

אולי גם זו הסיבה שמנורה נשמעת יותר טוב, כי היא מגבירה באופן קבוע ותמיד "חמה", תמיד בפעולה (מה שנותן לה יותר כוח מורגש בפועל ובסאונד).

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

07/10/2021 17:00  
yehuda75 כתב:
ildonaldo כתב:
...
אפשר בבקשה את שם המגבר שלך? אני פסלתי כל מגבר עד תקציב של 7000 ש״ח ולכן פניתי לערוצים אחרים.
YBA100 הראשון שמצא חן בעיני
...

המגבר שלי זה שני מונובלוקים DIY שלפי כל הבדיקות, הן מדידות הנדסיות, והן על סמך שמיעה, משאיר אבק גם למגברי CLASS A או מגברים אודיפיליים שעולים פי 5 ממנו. זה מגבר Hypex NC400. יש כאן סקירה של גרסה זולה יותר שלו - שתי יחידות סטריאו שחולקות ספק כוח אחד. אצלי זה שני מונובלוקים עם ספק כוח נפרד לכל ערוץ. הוא מוזן מקדם\פרוססור\סטרימר C658 של NAD (עם כיול DIRAC LIVE). הקדמיים שלי זה פוקאל ARIA 936.

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.5907/

תסתכל בתחום דינאמי נמדד של המגבר:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... png.19467/

זה 120 דציבל בהספק נקוב! שום מגבר אנלוגי לא מתקרב לזה. המגבר של דן דגוסטינו שעולה 250 וואט לערוץ מגיע ל 115 דציבל. זה העלה לי 6000 ש"ח כולל מע"מ עד הבית. ההרכבה מאד פשוטה. הם מוכרים כ KIT רק בכדי להוזיל את המגבר (מיסים על חלקים אלקטרוניים במקום על מגבר אודיו).

כך כל מגבר אנלוגי, או חלילה שפורפרתי, ותראה מה הוא מוציא כאשר מספקים לו גל מלבני של 1000 הרץ... נשאר מזה סינוס פלוס הרמוניה 3. למגבר שלי יש 90 קילוהרץ רוחב פס, כך שהאות המלבני המוגבר נשאר מלבני גם במוצא:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... png.19472/

וזה טבלת דירוגים של כל המגברים הנמדדים הכי טוב. שלי ממוקם מקום 2 אחרי אחד שעולה 20 אלף דולר:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... fer.24887/

למרבה הצער בגלל בורות אודיפילית, אין מודעות לפוטנציאת בטופולוגיה הזאת, בעיקר מהדור הרביעי של היום. רוב האודיפילים פוסלים אותה על סמך ביצועים גרועים של הטכנולוגיה בתחילת דרכה. היום כל חברות ההי אנד עברו ל CLASS D, כמו PS AUDIO ו NAD ועוד הרבה. הן גם עושות הכל כדי להסתיר את זה, שזה הגיוני כי PS AUDIO STELLER M700 נמכר ב 6000 דולר לערוץ, אבל מבוסס על מודול CLASS D שעולה 500 דולר בלבד...

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

07/10/2021 22:24  
legopart כתב:
ildonaldo כתב:
...
למה לא Class A ?
Class A כלומר מסופקת לטרנזיסטור/מנורה אותה תמיד אותה כמות כוח והוא משחרר אותה לפי האות הנכנס (מגביר)
{למנורה אין ברירה אחרת, כי היא צריכה "להתחמם", להטען וזה מצריך אותה לפעול נון סטופ כ Class A שלדעתי זה טוב}

אולי גם זו הסיבה שמנורה נשמעת יותר טוב, כי היא מגבירה באופן קבוע ותמיד "חמה", תמיד בפעולה (מה שנותן לה יותר כוח מורגש בפועל ובסאונד).
...
ראה תגובה קודמת שלי לגבי CLASS D של היום. מנורה נשמעת "טוב" יותר בגלל עיוותים הרמוניים, בעיקר הרמוניות זוגיות שאופייניות לטכנולוגיה. מנורה גם נשמעת שונה כאשר היא קרה, והסאונד שלה הופך ליותר "חם", משמע מזוהם ככל שעובר יותר זמן שימוש, ואז מתחילה דעיכה. אנשים משקיעים אלפי דולרים על כבילה עם מגבר מנורות, כאשר בתוך המנורה יש חיווט עם חוטים דקים עם סגסוגת מיוחדת לעמידה בטמפ' גבוהות בעלת התנגדות דיי גבוהה. יש גם המשקיעים בכבלים לרמקולים עבים מאד עם מגבר מנורות בעל עכבת מוצא גבוהה, כך שאין כל טעם להקטין את התנגדות הכבל של הרמקול, שכן גורם הריסון נמוך גם כך. רוצה אפקט של מנורה? תוסיף ותאפשר את זה ל FOOBAR2000:

https://wiki.hydrogenaud.io/index.php?t ... _dsp_tube)

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #21 

07/10/2021 23:34  
ildonaldo כתב:
07/10/2021 22:24  
legopart כתב:

למה לא Class A ?

...
ראה תגובה קודמת שלי לגבי CLASS D של היום. מנורה נשמעת "טוב" יותר בגלל עיוותים הרמוניים, בעיקר הרמוניות זוגיות שאופייניות לטכנולוגיה. מנורה גם נשמעת שונה כאשר היא קרה, והסאונד שלה הופך ליותר "חם", משמע מזוהם ככל שעובר יותר זמן שימוש, ואז מתחילה דעיכה. אנשים משקיעים אלפי דולרים על כבילה עם מגבר מנורות, כאשר בתוך המנורה יש חיווט עם חוטים דקים עם סגסוגת מיוחדת לעמידה בטמפ' גבוהות בעלת התנגדות דיי גבוהה. יש גם המשקיעים בכבלים לרמקולים עבים מאד עם מגבר מנורות בעל עכבת מוצא גבוהה, כך שאין כל טעם להקטין את התנגדות הכבל של הרמקול, שכן גורם הריסון נמוך גם כך. רוצה אפקט של מנורה? תוסיף ותאפשר את זה ל FOOBAR2000:

https://wiki.hydrogenaud.io/index.php?t ... _dsp_tube)
...
נכון, מה שרציתי להוסיף שמנורה אכן נותנת את כל היכולות שלה בווליומים נמוכים כמו שנאמר 15%, הבעיה שאם מגבירים יותר לא רק שיש חשש להרוס את הרמקול, קיים זיוף (גם חלש מדי זה לא נשמע טוב),
הזיוף מגיע באופן ישיר כולל HUM ו BUZZ ומורגש בהגברה יחסית נמוכה, אם כי לא תמיד נחוצה.
קיים DISSBALANCE (גם אחרי כיול) גם בין L ו R וגם בכיולים אחרים של השמע וכמעט ובלתי אפשרי לשלוט בזה או לכייל את זה כמו שצריך.
בנוסף כל נוכחות באזור ומכשיר חשמלי קרוב כולל מקור הסאונד גורמים לאי יציבות ופוגעים באיכות הצליל.

עם זאת, תחת כל המגבלות, זה Class A לכל דבר שנחשב למאוד מבוקש אצל אאודיופילים ואוהבי הסאוד.
וכן, מבחינה איכותית טכנית, זה רחוק מלהיות משהו שעומד בסטנדרטים של היום.
ועדיין בעידוד מוחלט להיישג האנושות במהלך 100 השנים האחרונות, אז זה מוצר ממש טוב, עם כל המגבלות שיש למנורות.

יש למנורות רושם ראשוני גבוה מאוד והייפ ממש רציני.

*ד"א: לא מתעניין בכבלים, לא נתתי דגש מיוחד עליהם (אני באופן אישי להבדיל מהרוב כאן קונה את חומרי הגלם ואת הראשים, ראשים זולים ומלחים הכל בעצמי)
{רק הבדיל של Cardas Audio מכיל 1% SILVER עולה פי10 מבדיל רגיל, פליז אל תקטול אותי על זה :) , כל השאר מזמין לפי נתונים טכניים והראשים (חיבורים) הכי פשוטים שיש}
נערך לאחרונה על ידי legopart ב 08/10/2021 1:06, נערך 4 פעמים בסך הכל.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #22 

07/10/2021 16:55  
yehuda75 כתב:
אני לא מבין את נושא הוואט...מישהו פה צוחק עלינו. אני עם מגבר ימאהה של 135 לערוץ. לעומת 25 לערוץ פה. העוצמה של ה R8 שלי פי כמה וכמה מהימאהה. מישהו יכול להסביר לי את זה? המגבר מדהים גם בווליום נמוך לעומת הימאהה שחייב כוח כדי להתחיל להניע את הרמקולים ( במקרה שלי 90db). הבוקר הייתי לבד בבית. אין מצב שמישהו הי פעם יעבור את ה 50 אחוז בווליום, הכוח שלו מפלצתי... הזכוכית שבחלונות רעדו.

אשמח להסבר...

מצרף לינק להשמעה שהוקלטה טוב -

זו בערך השמיעה אצלי... עוד מעט גם אנגן את השיר הספציפי הזה :-)
...
יש מצב שאתה מביא את המערכת שלך בתור דוגמה, יהיה ממש נחמד אם תשתף תמונה או ווידאו כמו זה :D

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

גיין(הגברה) נקבע באופן שרירותי איך שרצה המהנדס לעשות .

אבל כמה וואט נקי עושה המגבר זה מודדים עם ציוד מדידה במיוחד בשביל זה .

או בדיקה פשוטה עם סקופ לראות עד מתי הסיגנל נקי ולא מעוות .

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #24 

08/10/2021 0:51  
yehudaa כתב:
גיין(הגברה) נקבע באופן שרירותי איך שרצה המהנדס לעשות .

אבל כמה וואט נקי עושה המגבר זה מודדים עם ציוד מדידה במיוחד בשביל זה .

או בדיקה פשוטה עם סקופ לראות עד מתי הסיגנל נקי ולא מעוות .
...
בעבר גם על זה דיברו, בקשר ל GAIN

viewtopic.php?f=1&t=196756&p=1960053&hi ... 4#p1960053
תגובה #607

לצערי לא מוצא את הדיון בנושא (העלו אחד בעבר הרחוק רחוק).
פעם שניה שאני נתקל באמירה ש "הGAIN הוא לא מדיד להיישגי המכשיר".
לצערי לא מבין במונחים טכניים ומתקשה להבין גראפים מדידות והשוואות.
מה שבטוח שהמגבר שקניתי, העדפתי להשקיע עוד טיפה כדי לקבל יותר GAIN (למרות שבפועל עוד לא הספקתי להשתמש אפילו ב 10% שהוא נותן), יש לי את Sony 1080 כמגבר עיקרי (בינתיים לצרכי סטריאו)

yehuda75 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #25 

נכון, מה שרציתי להוסיף שמנורה אכן נותנת את כל היכולות שלה בווליומים נמוכים כמו שנאמר 15%, הבעיה שאם מגבירים יותר לא רק שיש חשש להרוס את הרמקול, קיים זיוף (גם חלש מדי זה לא נשמע טוב),
...
להבנתי בדיוק הפוך וזו הסיבה שגיטריסטים מעדיפים הגברת מנורות. להבנתי ( לאחר קריאה ) solid state סובלים מעיוות רציני ככל שעולים וזו הסיבה שהם בדרך כלל צריכים להיות בעלי הספק מאוד גבוהה. לעומת זאת מנורות נשארים ללא כל עיוות לאורך כל ההספק. אם לסכם אנחנו צריכים להשוות דציבילים ( מד רעש ) ולא הספק. זה כמו להגיד שרכב עם 200 כ״ס יהיה מהיר יותר מרכב עם 100 כ״ס שזה ממש לא נכון ( לצורך העיניין הג׳יפ שלי עם כמעט 200 כוחות סוס ולא עובר את ה 120 קמ״ש אבל מצד שני הוא יכול לגרור משאית די בקלות).

לגבי סטאפ של מונובלוק, כמעט הגעתי לשם דרך מגברי d של אימוטיבה. החשש שלי היה ביותר מידי בלאגן של כבלים וצורך ב pre-amp כל כך יקר שצריך להתמודד עם התנגדות כניסה שפחותה מ 50k, הגעתי לעלות של בערך 9k ולכן החלטתי ללכת לאינטגרייטד.

את ה dac שלי (shiit multibit) קטלו ממדידות של amir וזו לבד היתה סיבה עבורי לבדוק כיצד מדידות של dac סיני בעלות של 80 דולר הרבה יותר טובות מ dac של schiit בעלות של 250 דולר. עזבתי את נושא המדידות ועברתי לשמיעה - סורי אין מקום להשוואה בכלל, המולטיביט נותן תמורה מדהימה לעלות וזה עוד מגיע עם ספק כוח לינארי. מזל שהסתמכתי על דעתם של אודיופילים ולא מדידות.

בכל מקרה, אני שמח שכולם נהנים מבחירתם!
ניגנתי אתמול 20 שירים של dire straits מתמוגג לפריטת הגיטרה, זה מגבר השלישי שאני קונה ואני ממש יכול להבין את ההייפ שנוצר סביבו ( סאונד מול עלות ), הוא ממש לא המגבר הכי טוב שיש... אבל במחיר הזה אני מאתגר כל סטאפ בעלות הזו.

מחר באים אלי מספר אדיופילים מדופלמים, אלה שמחזיקים 10 זוגות רמקולים ולפחות 5 סוגי מגברים, הכבלים שלהם נוצרו משמן נחשים בעומק כדור הארץ. הם מגיעים עם dac של אלפי שקלים ונגנים מדופלמים...
אעדכן מה יאמרו אוזנם הרגישה והיקרה יש לציין..

לגבי כבלים, אישית לא מבין כיצד מישהו קונה כבל יקר יותר מהכבל שהשתמשו בו באולפן ההקלטה. הזמנתי כבלים לפי מידה ובייצור של מעבדה שמייצרת לאולפני הקלטות. מחיר נגיש ואיכות טופ.

https://www.designacable.com/

שילמתי 220 ש״ח כולל משלוח עבור כבל קואקס, זוג 50 ס״מ למגבר, זוג 150 ס״מ למגבר. כבלים של https://www.van-damme.com/

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

08/10/2021 9:17  
yehuda75 כתב:
את ה dac שלי (shiit multibit) קטלו ממדידות של amir וזו לבד היתה סיבה עבורי לבדוק כיצד מדידות של dac סיני בעלות של 80 דולר הרבה יותר טובות מ dac של schiit בעלות של 250 דולר. עזבתי את נושא המדידות ועברתי לשמיעה - סורי אין מקום להשוואה בכלל, המולטיביט נותן תמורה מדהימה לעלות וזה עוד מגיע עם ספק כוח לינארי. מזל שהסתמכתי על דעתם של אודיופילים ולא מדידות.
...
דוגמא מעניינת Schitt. זו חברה שבעקבות הבדיקות של ASR שידרגה את ציוד הבדיקה שלה ועדכנה הרבה מהמוצרים שלה ועכשיו מקבלת ביקורות מצויינות.
יש הרבה אנטי בקרב אנשים לגבי המדידות האלו, כי הם לא מבינים את המוטיבציה מאחוריהם. המדידות בודקות ישום הנדסי ולא את הסאונד. אחרי הכל אי אפשר אובייקטיבית למדוד מה ישמע טוב לכל אחד. למי שמעוניין בביקורת סובייקטיבית יש אין ספור אתרים וסרטונים.
DAC אמור לעשות המרה שקופה מדיגיטל לאנלוג עם כמה שפחות רעשים ועיוותים. הרעשים והעיוותים המוגברים האלו שעולים בביקורות, לעיתים קרובות אפילו לא בטווח השמיעה. המוטו פשוט: למה לשלם יותר על מכשיר עם עיוותים כשבפחות אפשר לקנות מכשיר שקוף יותר.

הרבה אנשים מאוד אוהבים את העיוותים שצובעים את הסאונד ברמה כזאת או אחרת, וזה גם לגיטימי לחלוטין. כנראה שהדאטה של ASR ודומיו לא מיועדות להם.
Jack of some trades, master of none

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #27 

yehuda75 כתב:
...
...
אכן כפי שדגן רשם, שיט כמו עוד חברות אחרות שחטפו סתירה לפרצוף מ ASR, נאלצו לשדרג את הציוד ולהתחיל לתת דגש להנדסה ומדע ולא להסתמך על אגדות אורבניות אודיפיליות, כמו בדיוק הספק הליניארי שהזכרת.

תחילה, אני רק אציין שאני במקצועי בעל דוקטור להנדסת חשמל ומחשבים עם התמחות באלקטרוניקת הספק (תכנון ספקי כוח וממירים בעיקר) ולאחרונה גם הפכתי לפרופוסור חבר, כך שיש לי קצת ידע בספקים.

השימוש בספק ליניארי כיום לא מספק שום ייתרון על ספק ממותג שמתוכנן טוב! בספק ליניארי תדר האדווה לפני המסנן והמייצב היא 100 הרץ. בספק ממותג תדר אדווה הוא 50 עד 200 קיללוהרץ. ספק ממותג בתוספת מייצב LDO מגיע לאדווה של פחות משני מיקרו וולט לכל 5 וולט. השינוי באודיו שאדווה הזאת גורמת הרבה מתחת לסף יכולת הגילוי האנושית. אין לי ספק שמהנדסי חברת שיט יודעים זאת, אבל אנשי המכירות שלהם גם יודעים שיש דעה רוווחת בקרב קהילת האודיפילים שספק ליניארי זה הכי טוב, כמו שהם חושבים שמגבר אנלוגי CLASS A שפורפרתי טוב ממגבר CLASS D מודרני. אז הם מעדיפים לרצות את הלקוחות.

זה עבד להם כל עוד לא הייתה מודעות למדידות. היום שקהילת האודיפילים חובבי המדע הולכת ומתעצמת, אין לחברות הללו ברירה אלא לשנות גישה ולתכנן מוצרים שימדדו טוב, גם אם זה גורם להם לאבד את "חתימת הסאונד" שהייתה להם.

חברת PS AUDIO שהבעלים שלה פול תמיד היה נגד מגברים טרנזיסטוריים ובעל שפורפרות, עברה לפני שנתיים להגברת CLASS D של חברת ICEPOWER - מודולים מוכנים הכוללים גם ספק ממותג מובנה. בכדי לרצות את הלקוחות, הם הוסיפו את ה GAIN CELL - קדם חוצץ אנלוגי בכניסה שבו הם התגאו, עד ששוב אמיר מ ASR בדק את המגבר של PS מול מגבר OEM זהה ללא ה GAIN CELL והוכיח שהוספת המעגל הנלוגי גורעת בביצועים. כתוצאה מכך PS AUDIO החליפה את ה GAIN CELL שלה במעגל חוצץ מבוסס מגבר אופרטיבי של TI וגם הוזילה את עלות המגבר שכבר לא כולל מעגל דיסקרטי יקר ומיותר... אין ספק שאמיר מ ASR הצליח להביא לשינוי לטובה בתחום האודיו.

yehuda75 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #28 

עידו, הידע שלך מדהים!
מעניין מאוד לשמוע את הסטאפ שיש לך. העיקר שאנחנו אוהבים מוסיקה, כל השאר באמת שטויות.

yehuda75 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #29 

רק מעדכן שהיום היה לי יום מהמם עם מספר חברים יקרים. לסטאפ חיברנו (ציוד של חברים), hegel hd20 dac ונגן smsl מצוייד באוסף מרשים של קבצי 24/192. ראש בראש מול ה dac שלי shiit multibit ה hegel מנצח בלי בעיה אבל השיט לא פרייאר בכלל ואכן מדהים לרמת מחירו.
כבר בניגון הראשון - WOW

למרות המרחב הלא אקוסטי בעליל אצלי, המגבר מצליח לייצר סאונד עמוק עם צבע מהמם. לא יכולנו להפסיק לנגן - שעתיים וחצי של ניסיונות לאתגר את השידוך המדהים הזה של ה R8 וה Triangle trio. לאוהבי הווקל, ג׳אז, רוק, גיטרה, תופים - המגבר הזה נדיר ביותר לרמת מחירו.
נפרדנו עם ידיעה שהזמנת מגבר נוסף בדרך...

טארן שגרם לי להתאם מחדש במוסיקה הצליח לתאר היטב את המגבר וכן את טכנולגיית המנורות:

שבוע טוב!
יהודה

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #30 

09/10/2021 21:22  
yehuda75 כתב:
רק מעדכן שהיום היה לי יום מהמם עם מספר חברים יקרים. לסטאפ חיברנו (ציוד של חברים), hegel hd20 dac ונגן smsl מצוייד באוסף מרשים של קבצי 24/192. ראש בראש מול ה dac שלי shiit multibit ה hegel מנצח בלי בעיה אבל השיט לא פרייאר בכלל ואכן מדהים לרמת מחירו.
כבר בניגון הראשון - WOW

למרות המרחב הלא אקוסטי בעליל אצלי, המגבר מצליח לייצר סאונד עמוק עם צבע מהמם. לא יכולנו להפסיק לנגן - שעתיים וחצי של ניסיונות לאתגר את השידוך המדהים הזה של ה R8 וה Triangle trio. לאוהבי הווקל, ג׳אז, רוק, גיטרה, תופים - המגבר הזה נדיר ביותר לרמת מחירו.
נפרדנו עם ידיעה שהזמנת מגבר נוסף בדרך...

טארן שגרם לי להתאם מחדש במוסיקה הצליח לתאר היטב את המגבר וכן את טכנולגיית המנורות:

שבוע טוב!
יהודה
...

שמע, בעלילה של "הזמנתי כמה חברים עם ציוד אאודיו כבד וכבלים איכותיים אלי הבית וקיבלתי APROVE" זה כבר נדוש, נשמע כאן בפורום בקונוטציות לא מקצועיות, גם לאאודיופילים.
בכל מקרה, אם אתה נהנה מהציוד שלך, מברוק!, אכן יש למנורות ליגה מאוד גבוה אצל אוהבי הסאונד.
תזמין אותי בהזדמנות גם לשמוע.

08/10/2021 11:48  
ildonaldo כתב:
yehuda75 כתב:

...
אכן כפי שדגן רשם, שיט כמו עוד חברות אחרות שחטפו סתירה לפרצוף מ ASR, נאלצו לשדרג את הציוד ולהתחיל לתת דגש להנדסה ומדע ולא להסתמך על אגדות אורבניות אודיפיליות, כמו בדיוק הספק הליניארי שהזכרת.

תחילה, אני רק אציין שאני במקצועי בעל דוקטור להנדסת חשמל ומחשבים עם התמחות באלקטרוניקת הספק (תכנון ספקי כוח וממירים בעיקר) ולאחרונה גם הפכתי לפרופוסור חבר, כך שיש לי קצת ידע בספקים.

השימוש בספק ליניארי כיום לא מספק שום ייתרון על ספק ממותג שמתוכנן טוב! בספק ליניארי תדר האדווה לפני המסנן והמייצב היא 100 הרץ. בספק ממותג תדר אדווה הוא 50 עד 200 קיללוהרץ. ספק ממותג בתוספת מייצב LDO מגיע לאדווה של פחות משני מיקרו וולט לכל 5 וולט. השינוי באודיו שאדווה הזאת גורמת הרבה מתחת לסף יכולת הגילוי האנושית. אין לי ספק שמהנדסי חברת שיט יודעים זאת, אבל אנשי המכירות שלהם גם יודעים שיש דעה רוווחת בקרב קהילת האודיפילים שספק ליניארי זה הכי טוב, כמו שהם חושבים שמגבר אנלוגי CLASS A שפורפרתי טוב ממגבר CLASS D מודרני. אז הם מעדיפים לרצות את הלקוחות.

זה עבד להם כל עוד לא הייתה מודעות למדידות. היום שקהילת האודיפילים חובבי המדע הולכת ומתעצמת, אין לחברות הללו ברירה אלא לשנות גישה ולתכנן מוצרים שימדדו טוב, גם אם זה גורם להם לאבד את "חתימת הסאונד" שהייתה להם.

חברת PS AUDIO שהבעלים שלה פול תמיד היה נגד מגברים טרנזיסטוריים ובעל שפורפרות, עברה לפני שנתיים להגברת CLASS D של חברת ICEPOWER - מודולים מוכנים הכוללים גם ספק ממותג מובנה. בכדי לרצות את הלקוחות, הם הוסיפו את ה GAIN CELL - קדם חוצץ אנלוגי בכניסה שבו הם התגאו, עד ששוב אמיר מ ASR בדק את המגבר של PS מול מגבר OEM זהה ללא ה GAIN CELL והוכיח שהוספת המעגל הנלוגי גורעת בביצועים. כתוצאה מכך PS AUDIO החליפה את ה GAIN CELL שלה במעגל חוצץ מבוסס מגבר אופרטיבי של TI וגם הוזילה את עלות המגבר שכבר לא כולל מעגל דיסקרטי יקר ומיותר... אין ספק שאמיר מ ASR הצליח להביא לשינוי לטובה בתחום האודיו.
...

מבחינת מדידות אתה כנראה צודק, (כמו שאמרתי בעבר), אני וכנראה מרבית האנשים כאן לא מסוגלים לקרוא אותם.

אשמח אם תתן נקודה טובה לטובת המנורות, אל אף שציינתי את כל הנקודות הטובות לגבי מנורות, אני לא מבין במדידות ובמיוחד להשוואות של מדידות (מבחינתי מדידות יותר מסובכות ממונחים טכניים).
יש איזה יתרונות שאתה כן חושב שיש למנורות?

וכן, אישית לא מחזיק במנורות, ולעשור הקרוב לא מתכנן לרכוש או להחזיק אחד כזה, בגלל מקום, תכנון, תיקון שהמוצר יצטרך (עכשיווי / עתידי) וכמובן החום והסביבה / מקום שצריך להקדיש בשביל מוצר כזה (מוצרי טרנזיסטור יכולים לשבת גם בתוך מגירה או על מדף כמעט הרמטי, רק להשאיר טיפה אוורור).
וגם חוץ מהתחום ההיברידי, מנורות זה תחום נורא יקר, נראה לי שאפילו בתקציב של המגבר הנ"ל אפשר לקנות חצי סטאפ, אם לא את כולו.

ד"א היה לי PRE AMP היברידי (עם מנורה) זול, היה מאוד פאנצ'י וחזק, אבל אחרי שעברתי לציוד יציב, אמנם טיפה יקר, אני מעדיף אותו.
ברמה כזו שאני ישר פוסל ציוד הגברה זול מדי, טרנזיסטורים לפני שנת 2010, ואת כל המגברים מה 80s וכמובן מנורות.

מה שמעניין, שהסינים יוצרים הכל במותגים שלהם וכל נראה מושקע וכנראה עם נתונים טכניים טובים, נכון לגבי רמקולים ומגברים.
מעניין לאן כל זה צפוי להתקדם...
ויש להם ציוד בהרבה יותר זול, גם של מנורות. לא ברור למה דווקה המגבר הזה תפס הייפ

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”