מחשבות על שידרוג - התייעצות

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
orku (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 80 פעמים

מחשבות על שידרוג - התייעצות

נושא שלא נקרא #1 

אהלן חברים מה שלומכם?

כבר הרבה זמן שיש לי בראש את הרצון לשדרג את הסטריאו שלי, הרצון העיקרי הוא לשדרג את הריצפתיים שלי (epos epic 5) לfocal aria 936 וזה לאחר ששמעתי את ה 926 עם הגברה של vincent 237 ואהבתי אותם מאוד.

נכון להיום המגבר סטריאו שלי (pioneer a70-k) מניע את הרמקולים באופן לא רע בכלל, אבל כשאני עולה קצת מעל לשעה 12 בחוגת העוצמה כבר נשמעים עיוותים ויש תחושה שקשה לו וכבר היה בי בעבר הרצון לשדרג אותו למגבר חזק יותר ללא קשר לשידרוג הרמקולים.

עכשיו כשאני שם את השידרוג סטריאו מול העיניים ומכוון לשם השאלה אם לא יהיה נכון יותר להתחיל דווקא בהחלפת המגבר לאחד יותר חזק כדי שדבר ראשון אוכל להוציא יותר מהרמקולים הנוכחיים שלי ובעתיד לשדרג אותם כשתשתית ההגברה כבר מוכנה לרמקולים חזקים יותר ממה שיש לי היום?

שימו לב שעדיין לא נכנסתי לדגמים או עניין תקציבי כי עדיין לא ישבתי עם אשתי ובדקתי את הנושא, אני רוצה קודם כל להבין ולהנעל על המוצר אותו אני משדרג ולפי זה להתאים את התקציב בהתאם ליכולות הכלכליות שלנו ולצורך של המערכת כדי שהשינוי יהיה מורגש.

אשמח לשמוע מה דעתכם בעניין.
אור.
אור

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

Re: מחשבות על שידרוג - התייעצות

נושא שלא נקרא #2 

יש לי את הוינסנט 237 MK היה לי את ה 237 ,ההבדל העיקרי הוא הדאק שיש ב mk .
כל רמקול גם הפשוט ביותר נשמע טוב במגבר הזה ,בדרך כלל אני פחות מתחבר ל 926/936 אבל עם וינסנט זה בהחלט שילוב חזק מאוד.
לפני החלפת רמקולים תביא את הוינסנט לניסיון אצלך , אולי לא תצטרך להחליף רמקולים.אם החלל שלך לא גדול תשקול אפילו מדפיים טובים

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

07/01/2022 17:07  
claudia5 כתב:
יש לי את הוינסנט 237 MK היה לי את ה 237 ,ההבדל העיקרי הוא הדאק שיש ב mk .
כל רמקול גם הפשוט ביותר נשמע טוב במגבר הזה ,בדרך כלל אני פחות מתחבר ל 926/936 אבל עם וינסנט זה בהחלט שילוב חזק מאוד.
לפני החלפת רמקולים תביא את הוינסנט לניסיון אצלך , אולי לא תצטרך להחליף רמקולים.אם החלל שלך לא גדול תשקול אפילו מדפיים טובים
...
הייתי בטוח שאתה מחליף לפוקל
JVC X5500
Anthem MRX1140
Paradigm Signature S8v2
Arendal 1723 center
Arendal sub2V
A.Technology4200

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

08/01/2022 11:06  
niko כתב:
הייתי בטוח שאתה מחליף לפוקל
...
אין סיכוי
בלי קשר לזה שהרמקולים שלי לטעמי נשמעים לי טוב יותר מכל פוקל ששמעתי

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לפי דעתי בסיס טוב ידרוש ממך להחליף את המגבר הזה, ועדיפות ל פרה\פאוור. אגב, הוינסנט מצויין אבל שים לב שהוא צובע את הצליל שזה סוג של יתרון ו גם חיסרון, (אם זה לא מפריע לך).
בהצלחה.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

08/01/2022 11:16  
Moshe984 כתב:
לפי דעתי בסיס טוב ידרוש ממך להחליף את המגבר הזה, ועדיפות ל פרה\פאוור. אגב, הוינסנט מצויין אבל שים לב שהוא צובע את הצליל שזה סוג של יתרון ו גם חיסרון, (אם זה לא מפריע לך).
בהצלחה.
...
מחזק מאוד את דברייך

orku (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

ראשית תודה לכולם על התגובות!

@claudia5
ה237 מדהים, אם הייתי הולך שוב לכיוון של מגבר משולב בהחלט הייתי בוחר בו, במקרה שלי ספציפית כנראה הייתי בוחר בדור הראשון בגלל הכניסת USB אבל כרגע נראה שאני בהחלט מתכונן לעבור לפרה ופאוור אז אני לא מכניס את עצמי להתלבטות לגבי המגבר המשלב.
@Moshe984
מהפעם היחידה שיצא לי לשמוע את הוינסנט 237 מאוד התחברתי למה ששמעתי, אני אוהב את הסאונד החם והבשרני הזה, מרגישים שיש לו הרבה כח לתת וזה פשוט תענוג לאוזניים.

בעיקרון אני מאוד אוהב את הצליל החם שהוינסנט מוציא, זו אחת הסיבות שהתמקדתי דווקא בחברה הזו, אני קצת מתלבט כרגע האם ללכת לכיוון של שני מונובלוקים sp997 יחד עם הקדם sa32 שלהם, יש לו יתרון בעיצוב ולדעתי האישית (לא מבחינה טכנית) זה מיוחד יותר שיש מונובלוק לכל רמקול כי אם אני מסתכל רגע על נראות - זה לא משהו שרואים בכל בית ואני אוהב את הייחודיות שיש בדבר, האופציה השניה זה לרכוש sp-331 שהיתרון שלו זה שהוא מעט יותר חזק והחיסרון שלו שבניגוד למונובלוקים הוא לא יכול "לעמוד" ליד הרמקולים על הריצפה מחוץ למזנון ואז צריך לעשות הכנה כלשהי בסלון (לעשות חיתוך במזנון, להכניס את המחשב למזנון ולהניח את המגבר על המזנון כדי שהוא לא יתחמם בתוך המזנון או למצוא פיתרון אחר), השאלה אם מעבר לזה שה 331 מעט יותר חזק מהמונובלוק - יש לו עוד יתרונות או שהתוצאה תהיה זהה +-?

לגבי השידרוג של הקדמיים לפוקל - זה בדיוק העניין, להניח הגברה שתהיה טובה יותר ממש שיש היום ולהחליט האם באמת יש צורך לשדרג גם את הרמקולים או שעם הגברה אחרת הכל ישמע אחרת, המטרה שלי היא לגלות שאין צורך בהחלפה של האפוס שלי כי אני מת עליהם.

שאלה נוספת - יש מגברים משולבים שאין להם כניסת HTBYPASS ובמצב כזה משרשרים את הרסיבר ק"ב לסטריאו משולב ומגבירים את העוצמה לשעה 12 או קצת יותר ושולטים במהלך הסרט בעוצמה הכללית דרך הרסיבר, האם הדרך הזו נכונה גם עבור פרה ופאוור?
אור

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אם יש תקציב עדיף 2 מגברים.
אל תסתנוור מהוינסט יש טובים ממנו בהרבה, אבל, אם אהבת, לך על זה תתחדש ו תהנה.

orku (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

@Moshe984
אני אף פעם לא מתקבע, שתף אותי בהמלצותיך :) התקציב הוא בסביבות 10,000 לפרה ופאוור, אני יודע התקציב נמוך אבל זה המצב כרגע ועם זה ננצח.
מה שכן חשוב לי זה שבקדם תהיה שליטה על באס וטרבל.
אור

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”