עזרה במפרט מחשב לניגון 4k hdr

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
almog333 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

Re: עזרה במפרט מחשב לניגון 4k hdr

נושא שלא נקרא #16 

האם זה אפשרי להגדיר שה earc יעביר רק את הוידאו, וחיבור נוסף של מהטלוויזיה לרסיבר כך שהרסיבר יפענח את האודיו, וכך לעקוף את המגבלה של חוסר התמיכה ב dts? ובמידה וכן, האם זה יכול ליצור בעיות בסינכרון בין הקול לתמונה?
I choose not to run

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

לא. eARC זה audio return path אחרי שהטלוויזיה מציגה את הווידאו. אתה יכול, כמו שכתבתי קודם, להוציא אודיו מהטלוויזיה במספר צורות, אבל אם היא לא תומכת DTS, לא תוכל לקבל אודיו כזה. אפשר או לבחור פסקול דולבי (בהרבה סרטים יש גם וגם) או לדאוג להמרה לדולבי, כמו שפלקס יודע לעשות, או לחבר מזרים שתומך ב-DTS ואז לשלוח את האודיו ממנו לרסיבר, ואת הווידאו - לטלוויזיה.

יכולות להיווצר בעיות סינכרון כשמסלולי השמע והחוזי מתפצלים, אבל בדרך כלל אפשר לתקן את זה בטלוויזיה. אם תמיד רואים באותו מסלול, זה לא ביג דיל. אם כל פעם מסלול אחר עם דיליי אחר, זה יכול להיות קצת מעצבן.

כמובן, אם יש רסיבר תומך 4K ו-DTS זה פותר הכל - הוא מפענח את האודיו ומעביר את הווידאו לטלוויזיה. רק שכרגע יש בעיה עם תמיכה ב-4K120Hz ברסיברים.

almog333 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

ברסיבר החדש שקניתי יש תמיכה ב 4k 120hz. אז בעצם הכל מתנקז לשאלה אחת פשוטה - נוחות של אפליקציה בטלויזיה בלי תמיכה, או להפעיל פלקס ממזרים שיחובר לרסיבר עם תמיכה. אני צודק?
ועוד שאלה. אם אני מחבר את הסרבר ישירות לטלויזיה, האם זה ינגן את הקבצים בלי באפרינג ולא דרך הרשת?
I choose not to run

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #19 

אני מבין שאתה שואל בפרט על DTS?

אז כן, בערך, כי כמו שכתבתי קודם אתה יכול להריץ אפליקציה על הטלוויזיה ששולחים אליה פסקול שמומר בשרת מ-DTS לדולבי. זה גם לא חייב להיות פלקס, יש קליינטים אחרים שמתחברים לשרת פלקס, ויש פתרונות אחרים.

ההעדפה שלי היא לאפליקציה כדי לאפשר לילדים תפעול פשוט יותר, אבל זו לא העדפה מאוד חזקה.

איזה רסיבר יש לך? למיטב ידיעתי כל מה שנמכר בשנה פלוס האחרונה, אפילו אם כתוב עליו שתומך 4k120Hz, לא באמת תומך בזה בגלל באג בצ'יפ של פנסוניק שאמור היה לתמוך בזה. לפחות denon/marantz/yamaha/sony/pioneer/onkyo.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #20 

מה הקשר של חיבור הרסיבר לבאפרינג אני לא יודע.
הרסיבר מנגן אודיו, ויודע לנתב את אות הוידאו מאחת הכניסות אל היציאה, זה כל מה שהוא עושה. לכן, לא מה משנה איך תחבר אותו, לא תהיה השפעה על כן באפרינג או לא באפרינג.

שימוש בפלקס זו רק דרך אחת להזרים את התוכן מהשרת (מה שמאכסן את התכנים) אל הנגן. קיימות מגוון דרכים נוספות לעשות זאת, תלוי בצרכים והדרישות שלך. אישית, אני לא משתמש בפלקס, למשל.

אם אתה רוצה תמיכה מלאה בפורמטים השונים של DTS, תצטרך נגן חיצוני (נפרד מהטלוויזיה, ומחובר דרך הרסיבר אל הטלוויזיה). רצוי כזה שתומך Bitstream או Passthrough (הכוונה בשני המושגים זהה) של כל הפורמטי האודיו. עד כמה שידוע לי, למשל Apple TV לא תומך בזה, לדוגמה.

almog333 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #21 

כתבתי חיבור של הסרבר, לא רסיבר - לטלויזיה ולא לרסיבר. אולי ככה הוא יקבל את האות ישירות. לא משנה.
בכל מקרה הבאפרינג הוא בלתי נסבל עבורי. אני מתנסה בפלקס כרגע. אני עם חיבור 100 מגה, הסרבר מחובר חוטי אבל זה לא עוזר. מניח שכך יהיה גם עם סטרימר חיצוני.
בקיצור אני אשמח מאד להמלצה למפרט מחשב שיתחבר ישירות לרסיבר עם תמיכה ב HEVC וכל מה שצריך, ובא לציון גואל.
מאד אשמח למפרט שיענה לדרישות הללו.
I choose not to run

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #22 

אתה צריך להבין מה הבעיה, כדי לבחור פתרון מתאים.

איזה שרת יש לך כרגע? תסתכל מה הפלקס עושה על השרת - האם הוא מנסה לעשות transcoding ולא מצליח? או שהוא מעביר direct play והרשת לא סוחבת את זה? אם הוא מנסה לעשות transcoding נסה להבין מה הסיבה ולמנוע את זה. אם לא תצליח למנוע, תצטרך לשלם קצת, נניח על חודש אחד של רישיון להפעיל hardware transcoding - אז תדע אם השרת שלך מספיק חזק.

אני ראיתי שהרשת האלחוטית יכולה להיות הרבה יותר מהירה מה-100 מגה של רשת קווית שהטלוויזיה מאפשרת - נסה גם את זה.

almog333 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

השרת זה מחשב עם i3 דור רביעי עם שמונה GB .
מאד מודה לכם על העזרה. לא מובן מאליו עבורי.
הגעתי למסקנה שזה פשוט לא בשבילי. בלי תמיכה ב dts (מרבית הקבצים שלי הם בפורמט הזה), נגינה לא רציפה, ועוד ועוד.
שוב - מאד אשמח ואודה להמלצה למפרט מחשב שיחובר ישירות לרסיבר AVR-X2700H.
I choose not to run

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #24 

לא הבנתי מה בדיוק לא בשבילך, ונדמה לי שאתה עלול לבחור בפתרון לא אופטימלי.

לך ולי יש בדיוק אותה טלוויזיה, ולשנינו יש קבצים עם פסקול DTS. אני שומע אותו בלי בעיה באחת משתי דרכים: או דרך האפליקציה של פלקס בטלוויזיה (השרת ממיר אודיו לדולבי) או דרך אפליקציה של פלקס על אפל טי וי (אין המרה, אפל טי וי מפענח DTS ושולח bitstream לטלוויזיה), בשני המקרים האודיו עובר מהטלוויזיה לרסיבר דרך SPDIF (מוגבל ל-5.1 lossy). בשני המקרים הנגינה חלקה לגמרי, אם כי לטובת ניגון באפליקציה על הטלוויזיה קניתי דונגל רשת גיגה כדי להימנע משימוש ברשת האלחוטית - עניין של 70-100 ש"ח.

אם אתה לא צריך בכלל המרה, רק לשלוח קבצי 4K לטלוויזיה 4K, מספיק לך אפילו Raspberry Pi 4 שעולה כמה מאות שקלים, הוא יכול להיות נגן שמחובר ישר לרסיבר ומשם לטלוויזיה ב-HDMI. אתה גם יכול להריץ עליו שרת פלקס - רק שהוא לא יוכל לעשות בכלל transcoding (למשל להצגה של וידאו על טלפון), אבל אולי אתה לא צריך?

השרת שלי הוא NAS שעלה כאלפיים ש"ח (לא כולל הדיסקים, ורישיון plex pass לתמיד שעולה 75-100 דולר). אני בספק שמחשב סביר יעלה פחות.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #25 

rPi4 נכון לעכשיו לא תומך HDR, אז לא, הוא לא יתאים.
אבל כל נגן נורמלי, למשל NVIDIA SHIELD או סטרימר עם חיבור רשת 1גיגה ו-CoreELEC יעשו את העבודה בלי בעיה.
בנוגע לתקיעות, כפי שכבר נאמר, צריך להבין מאיפה הן נובעות. לא צריך מחשב בשביל לנגן מדיה היום.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

גם גוגל TV ינגן את זה בלי בעיה

almog333 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #27 

לא מבין איך כל מכשיר מצ'וקמק תומך בהכל אבל המחשב שלי לא
I choose not to run

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #28 

לא הבנתי, אתה מנסה לנגן את זה מהמחשב שהזכרת קודם?
Core i3 דור 4, בלי כרטיס מסך נפרד שתומך בפיענוח חומרה של HEVC? לא, הוא לא מספיק חזק.
כי בכל הסטרימרים יש תמיכה בפיענוח בחומרה. לכן עוצמת העיבוד והמחיר של המכשיר יכולים להיות נמוכים, ועדיין הכל ירוץ חלק.
יש לי סטרימרים מסוף 2016 ב-$40 שהכל רץ עליהם מצויין. כולל תמיכה בכל הפורמטי האודיו וגם תמיכה ב-4K עם HDR10, HDR10+, HLG.

almog333 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #29 

מישהו יכול לתת לי מפרט למחשב חזק מספיק? זה איזה סוד שמור או מה?
פעם רביעית שאני מבקש מפרט. מה אכפת לכם :)
לא מבין איך זה מזרים אצלכם 4k בלי לאגים.
I choose not to run

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

אמרתי לך, קח pn50

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”