המלצה לסטרימר

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
roi286 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

המלצה לסטרימר

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם!

מבקש את עזרת הציבור ברכישת סטרימר, חשוב לי להקדים שהבנתי בתחום שואפת לאפס, כך שנושא ההתעסקות בפרט בצד התוכנה וההגדרות כדאי שיהיה מינימלי ביותר.

יש ברשתי LG OLED C9 (מכשיר מדהים!), אני צורך תוכן בעיקר מחומרים שנמצאים אצלי על דיסק קשיח, הקבצים מגוונים עם קידודים כאלו ואחרים, בלו ריי "כבדים" (משוכנע שמדובר בקבצים מהיותר נפוצים), נטפליקס (שמגיע "מובנה" עם המכשיר ואפילו עם מקש יעודי בשלט, ואולי דרך סטרימר איכותי הנפליקס יהיה חד יותר? :מבולבל: ), בכל מקרה אין לי כל רצון וכוונה לסרס את המכשיר עם סטרימר שלא יוציא מהקובץ את המרב בכל הנוגע לאיכות התמונה והשמע (אם כי אין לי צורך בסטרימר שמתהדר במערכת או צ'יפ שהופך את הסטרימר למכונת אודיו משובחת).

כיום, לא כל קבצי התוכן "עולים" על המרקע.

איזה סטריימר מומלץ עבורי?
אשמח על יצרן ודגם.

אה, ויש את הדבר הפעוט הזה שנקרא תקציב... :wink:

האג'נדה שלי היא שאם המכשיר ישרת אותי לפחות ב 5 שנים הקרובות על אותה טכנולוגיה (מעניין מתי יהיה תוכן זמין של הולוגרמה בתחום הביתי...) ויהיו עדכונים שוטפים - כדאי למתוח את התקציב למשהו שאני אהנה ממנו ולא אתבאס על עוד 100 שלא שמתי... אבל כן, יש גם את השיקול של עלות מול תועלת, כי בסוף צריך גם לתת להגיון לדבר.

המון תודה מראש,
רועי

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

Re: המלצה לסטרימר

נושא שלא נקרא #2 

אם אתה רוצה גם לנגן קבצי dolby vision (למשל סרטים שהורדת שנלקחו מסטרימינג) אז שילד. אחרת יש גם זולים יותר שינגנו כל קובץ אפשרי חוץ מ-dolby vision.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

גם Google TV with Chromecast מנגן dv, אבל השילד אמור לתת תוצאה טובה יותר מבחינת upscale לתמונה.
לגבי נטפליקס, דרך האפליקציה של הטלוויזיה תקבל את התוצאה הטובה ביותר.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

בלי לדעת מה התקציב שלך, אי אפשר להמליץ לך יותר מדי.
בחינם, אתה יכול לחבר את הדיסק לטלוויזיה, ולצפות בהכל ישירות מהנגן המובנה במסך. שהוא לא כזה גרוע.

roi286 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה על התגובות.

לא יודע מה עשיתי לא נכון אבל זה בדיוק מה שרשמתי בפתיחת הפוסט, חיבור ישיר של דיסק קשיח (2.5, באמצעות כבל מחיבור USB 3.0 Type-A לחיבור Micro USB 3.0) לא מצליח לעלות כל קובץ בנגן של הטלביזיה עצמה (אולי מצליח רק קבצים קלים יותר?)

הבנתי שסטרימר יכול לפתור את הבעיה, וכן, חשוב לי להשאיר את התוכן כמו dolby vision, HDR וכו' ברמה גבוהה.

לגבי תקציב: אפרט יותר: אין לי בעיה עם 4000 שח אם זה מה שאני צריך וזה יתן לי שקט ל 5 שנים הקרובות (בחומרה- שוב- עד כמה שלא תהיה המצאה של הגלגל מחדש..., ותוכנה, כשיצרן מספק עדכונים כשצריך), יחד עם זאת אם השילד נותן לי את כל מה שאני צריך אז אין הצדקה לרכוש מוצר שעולה יותר מ200 דולר, ויכול להיות שבכלל ה Dune הוא הפתרון הנכון...

toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מוזר שה TV שלך לא מצליחה להריץ את הקבצים שאתה מתאר. אני עם LG בת 3 שנים שאליה מחובר דיסק קשיח 3.0 והכל רץ לי בלי בעיות.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #7 

אני מניח שיש לו ריפים של בלוריי ולא רימוקסים.
גם על ה-B7 שלי כל דבר רץ בלי בעיה.

roi286 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

אפשר בעברית?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

בלוריי מלא (לא רימוקס) גם על השילד לא בדיוק עובד, לפחות לא עם kodi ללא תוספים. אולי אפשרי אבל אם כן זה מסובך, במיוחד אם זה עם dolby vision. מה שכן, מבחינת איכות אין הבדל בין זה לבין רימוקס. רק שלרוב לא עושים רימוקס לגרסאת dolby vision (למרות שהבנתי שתיאורטית אפשר, אבל גם אז קצת טריקי לנגן את זה בשילד והבנתי שגם יש באג קטן בגוונים).

בכל מקרה יש מעט מאד כותרים שיוצאים בכלל ב-dolby vision על בלוריי, אבל אם זה חשוב לך כדאי לשקול משהו יותר מוצלח מהשילד שמנגן בלוריי מלא עם dolby vision. מצד שני למכשירים כאלה לא בהכרח תהיה תמיכה באפליקציות סטרימינג כמו נטפליקס וכו', שאותן תצטרך להפעיל מהמסך, שמפעיל אותן יופי אבל קצת יותר לאט מהשילד.

חוץ מזה שלשילד אין תמיכה ב-HDR ביוטיוב, אז גם את זה צריך לנגן מהמסך, אבל יש מעט מאד סרטוני HDR ביוטיוב בכל מקרה.

בחיבור הארד דיסק חיצוני למסך ניסיתי רק סרט אחד של רימוקס והוא לא זיהה בכלל את הקובץ בנגן הפנימי. בהזרמה של רימוקס מהרשת אין מה לדבר בכלל - הכל קירטע.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”