התיעצות בנוגע לנורה - עד כמה שכיח מצב שבו הנורה מתפוצצת ורסיסים מתפזרים לתוך המקרן?

מקרנים קידמיים - Front Projector.
nissimtr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 10 פעמים

התיעצות בנוגע לנורה - עד כמה שכיח מצב שבו הנורה מתפוצצת ורסיסים מתפזרים לתוך המקרן?

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב לחברי הפורום הנכבדים,

נורת המקרן שלי הגיע לגיל המופלג של 4200+ שעות.

מדובר במקרן benq w1070, הנורה אמורה להחזיק עד 3500 שעות במצב רגיל ועד 6000 שעות במצב smart eco.

עבדה חלק מהזמן במצב רגיל חלק בeco וחלק בsmart eco, בקיצור לדעתי היא אמורה להתקרב לסוף החיים.

פניתי לyoutube על מנת לראות איך מחליפים ועד כמה זה מסובך, ונתקלתי גם ביחסית הרבה סרטונים של אנשים שהנורה שלהם התפוצצה, ובין היתר רסיסים הגיעו לחלק מאווררים ותקעו אותם.

אז החלפת נורה זה קל, אעשה את זה לבד, לאומת אם היא תתפוצץ המשמעות היא פירוק כל המקרן ולשם כך אהיה חייב לפנות למעבדה כלשהי והעלות כנראה תהיה פי כמה מעלות הנורה החדשה..

אני מנסה להעריך מה הסיכוי לפיצוץ. למי מכם זה קרה? יודעים להגיד כמה זה שכיח? אם הסיכוי משמעותי, אז אחליף את הנורה בצורה יזומה לפני שתשרף, אם זניח, אז אחכה שתשרף...

ואם כבר מדברים על זה, יש:

W1070 BenQ Projector Lamp Replacement. Projector Lamp Assembly with Genuine Original Osram P-VIP Bulb Inside

ויש כל מיני נורות שכתוב עליהן replacement ועולות קצת יותר מחצי, האם Genuine Original Osram משמעו נורה מקורית כמו זו שיש לי עכשיו?

תודה מראש!

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לי התפוצצה הנורה במקרן ובית המורה נהרס, עלות התיקון הייתה יותר משווי המקרן ולא טרחתי לקחת אותו מהמעבדה
אין לי מושג לגבי סטטיסטיקה כזו

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

למה לחכות שתישרף ?
תרכוש נורה ותחליף לבד
תחסוך לך כאב ראש ובעיות שתצטער עליהם בהמשך
רכשתי נורה באיביי הגיעה עם צ'יטה