תקלת מקרן/מגבר למתקדמים

מקרנים קידמיים - Front Projector.
Barel77 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

תקלת מקרן/מגבר למתקדמים

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים יש לי תקלה מוזרה בצפיה במקרן (צרפתי תמונה איך הכל מחובר אצלי - מאוד פשוט בלי יותר מידי סיבוכים..)
התקלה החלה למעשה כשחיברתי את המגבר החדש ימהה RXA2080 שיש לו 2 יציאות HDMI OUT להבדיל מהמגבר הישן שהיה לו יציאה אחת של HDMI OUT (מציין את זה כי פה התחילה הבעיה ).
המכשירים שמחוברים לכניסות הHDMI IN הם :
ממיר YES
סטרימר זידו
סטרימר פופקורן C200

המכשירים שמחוברים ל HDMI OUT :
טלויזיה סוני 65 אינץ חכמה בת שנה
מקרן אופטומה HD40 4K

התקלה :
כשאני מדליק את המקרן .בשלב מסוים יש איבוד של התמונה והסאונד ואז המקרן מחפש אות ומוצא ואז מציג שוב את התמונה והסאונד זה לוקח בערך חצי דקה אבל הוא נכנס ללופ כזה של כמה פעמים כאלה .מעצבן מאוד .וזה נפתר בדרך מוזרה - כשאתה מדליק גם את הטלויזיה ! כלומר הטלויזה והמקרן מציגים את אותה התמונה כמובן ואותו השמע.כלומר המגבר משדר את התמונה והסאונד בו זמנית לשני המכשירים (טלויזיה והמקרן) .אם מכבים את הטלויזה התקלה חוזרת בשלב כזה או אחר .עקרונית הטלויזיה ממוקמת מאחורי המסך החשמלי של המקרן ואין עם זה בעיה שהיא גם תעבוד אבל זה מוזר לאללה .מה גם שעד שעלינו על הפיתרון הזה בכלל הפכנו את כל המערכת מכל הכיוונים - הוחלפו כל הכבלים של ה HDMI לסוג איכותי ואחיד .עברו איתי על כל ההגדרות במגבר והן בטלויזיה ,( חשוב לציין שאני לא מחובר בטלויזיה לכניסת ה ARC שהבנתי שמהווה המון בעיות מסוג זה).
פרט חשוב בכל ההצגה :
המקרן אצלי מרוחק מהמגבר ולכן הוא מחובר למגבר בכבל רשת CAT6 שבקצוות שלו יש מפצלי HDMI איכותיים ,זה עובד מצויין ומעביר 4K מצויין ,
פרט נוסף:אם מנתקים את הטלויזיה מהמגבר לגמרי התקלה לא מופיעה בכלל .כלומר מה HDMI OUT של המגבר .
תודה רבה לעוזרים
מקווה שמישהו פה ידע לתת איזה כיון לפיתרון
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

Re: תקלת מקרן/מגבר למתקדמים

נושא שלא נקרא #2 

לא יודע אם זה קשור אבל יש בעיה ידועה כשהטלויזיה והמקרן לא משדרים באותה רזולוציה. אצלי זה נפתר כאשר הייתי מחליף בהגדרות של הרסיבר כך שהסיגנל יצא רק ליציאת HDMI אחת ולא לשתיהן ביחד.

בכל מקרה יש גם חשיבות לסדר הדלקת הרכיבים (לפחות אצלי): קודם הסטרימר, אחר כך המגבר ורק בסוף המקרן

יש גם מאמר מפורט של עופר על הבעיה - פורסם לא מזמן

https://htmag.co.il/article42790.html

Barel77 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

היי, נניח שגם אצלי אפשר להגדיר שרק יציאת HDMi אחת תעבוד ולא שתהן ביחד ( הרי אף פעם אני לא צריך את שתהן יחד ) אני לא רואה בשלט שום לחצן שאני יכול להחליט או לעבור מיציאה אחת לשניה ,מענין איך זה התאפשר אצלך ?

<div>תודה רבה על העזרה </div>

ride
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מקרנים
אחראי תחום מקרנים
שם מלא: יניב דיין
נתן תודות: 226 פעמים
קיבל תודות: 468 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

כמו שהסבירו קודמי, תוכל כנראה לפתור את הבעיה ע"י שינוי סדר ההדלקה של המכשירים. כל הסיפור של ה HDMI Handshake יכול לחרפן. במקרה שלי עם מקרן JVC, אני דווקא קודם מדליק אותו ורק אז את הרסיבר ובסוף את הסטרימר.

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

31/10/2020 22:36  
Barel77 כתב:
היי, נניח שגם אצלי אפשר להגדיר שרק יציאת HDMi אחת תעבוד ולא שתהן ביחד ( הרי אף פעם אני לא צריך את שתהן יחד ) אני לא רואה בשלט שום לחצן שאני יכול להחליט או לעבור מיציאה אחת לשניה ,מענין איך זה התאפשר אצלך ?

...
זה בדיוק מה שסירבל את כל התהליך - אתה חייב לשנות את זה דרך התפריטים של הרסיבר ומכיוון שזה משפיע מיידית על התצוגה עשיתי את זה דרך אפליקצית הרסיבר בטלפון / טאבלט

מאד מסורבל

Barel77 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

01/11/2020 21:27  
oris74 כתב:
31/10/2020 22:36  
Barel77 כתב:

...
זה בדיוק מה שסירבל את כל התהליך - אתה חייב לשנות את זה דרך התפריטים של הרסיבר ומכיוון שזה משפיע מיידית על התצוגה עשיתי את זה דרך אפליקצית הרסיבר בטלפון / טאבלט

מאד מסורבל
...
היי.מעדכן
עזרו לי בשירות לקוחות ,ואכן באמת בשלט של הריסיבר יש לחצן קטן שלא ראיתי שאיתו ניתן בלחיצה לשלוט באיזה יציאת HDMI OUT אתה רוצה כרגע לצפות .ישנן שלוש אפשריות .כל יציאה בניפרד או בשנהם ביחד .אז ככה באמת כשמפרידים ובוחרים איזה HDMI OUT יחיד מבנהם התקלה לא מגיעה אבל במצב של שתי היציאות פעילות התקלה אכן מגיעה .
בשירות לא יודעים להסביר למה זה קורה והתקלה לא אומרה להגיע גם ששתי היציאות אמורות להיות פעילות .המגבר אמור לדעת להתגבר על זה אבל הפיתרון הנל זה סוג של עקיפה קטנה של הבעיה .(טוב שיש פיתרון לענין מבלי להסתבך ).
אז למעשה יש לי שתי פיתרונות עקיפה לבעיה :
או שכפי שכתבתי בפוסט שהטלויזיה תשאר גם דלוקה (זה לא מפריע לי היא ממוקמת מאחורי המסך מקרן החשמלי )לכל אורך הצפיה במקרן .
או שאני בשלט בוחר ידני ביציאת המקרן (HDMI OUT) - אבל אני צריך לזכור בסוף הצפיה ללחוץ חזרה לצפיה בשתי היציאות HDMI OUT אחרת הילדים יגיעו למחרת ולא יהיה להם תמונה מהממיר לטלויזיה ( אני מחובר לטלויזיה דרך המגבר ..)

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”