ביקורת קשה על המקרני לייזר של שיאומי ועל חברת שיאומי בכלל

מקרנים קידמיים - Front Projector.
noam77 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

ביקורת קשה על המקרני לייזר של שיאומי ועל חברת שיאומי בכלל

נושא שלא נקרא #1 

שלום, ברצוני לשתף אתכם בחוויה שלילית עם מקרני שיאומי וחברת שיאומי בכלל. באופן כללי הייתי עד לפני 8 שנים מרוצה מהכניסה של שיאומי לשוק, התחרות גדלה, מכשירים טובים יותר נכנסו בעלות מוזלה יותר, אך לאחרונה כולכם שמתם לב ששיאומי העלתה משמעותית את המחירים שלה למכשירי הדגל.

לפני כשלוש שנים בערך Xiaomi נכנסה לשוק של המקרנים יחד עם חברת Mijia. הם החלו לשווק שלל מקרנים, מקרנים על פניו מאוד איכותיים וכמובן בעלות מוזלה יותר, בין היתר הם נכנסו לשוק של מקרני הלייזר שהם יקרים יותר מהמקרנים הרגילים ולמקרני (ultra short throw)UST. במקרני הלייזר הם נכשלו ואכזבו בגדול, וזו הסיבה שאני כותב כאן.

את מקרן הלייזר הראשון שלהם הם שיווקו בתחילת 2019, וגם הוא על פניו היה נראה הצלחה מאוד גדולה כמו הפתעות גדולות אחרות שלהם, אלא שלמרבה הצער של הרוכשים מספר חודשים לאחר מכן הם כבר גילו שהמקרן שלהם שובק חיים.

הבעיה נפוצה בחלק מתכת מסוג Stainless Steel שככל הנראה לא יוצר טוב כדי לעמוד בחום של המקרן ולאחר זמן מה הוא נפגם, xiaomi הכירו את הבעיה, אולם לא הודו בה ובדגם החדש שהם הוציאו xiaomi mijia 4k 1s שלא כלל כמעט שינוי בהודעה הרשמית היה ניתן להעריך שהבעיה תיפתר אלא שגם פה כמו בדגם הקודם בסדרה הבעיה עודנה קיימת. לא מדובר על בעיה "נדירה" אלא על בעיה נפוצה מאוד שניתן למצוא לה שלל מידע באינטרנט, שאלתי אנשים רבים והתייעצתי עם המון רוכשים ואצל כולם המקרן שבק או לפחות הופיעו לו קווים לבנים שלא מאפשרים להשתמש במקרן.

הפתרון? לשלוח את המקרן לסינגפור בעלות שילוח גבוהה מאוד ובתיקון שיעלה לכם תועפות, או להזמין את החלק הבעייתי בעצמכם בעלות של "רק" 280 דולר ולהפוך למהנדסי אלקטרוניקה למשך כמה שעות. יצוין כי לפחות החלק החדש שהחנות ייצרה נבדק ועובד מצוין ללא בעיות דומות אחרי מספר חודשים. שם ככל הנראה באמת דאגו לייצר חלק איכותי שהיה מצופה מחברה גדולה כמו xiaomi שתעשה בעצמה.

אז אני נפלתי בפח ורכשתי את המקרן לאחרונה ואצלי הבעיה עוד לא הופיעה (בתקווה שלא, בע"ה, אבל אני בקושי משתמש במקרן בגלל זה בין היתר).
רכשתי את המקרן כי צפיתי בכל המבצעים המיוחדים הללו שמשווקים לנו כאן באתרים הישראלים, כמו בzuzu deals, smart buy וi need it, שכולם ככולם יוצאים בהצהרות עם מילים יפות אבל לא באמת בדקו את המוצר בעצמם. וכמובן תחת המילים "רק", "רק" 6 אלף שקל.
אציין כי zuzu לא מפרסמים את המוצר של המקרן לייזר של שיאומי לאחר שהודעתי להם על הבעיה, בsmart buy מתעלמים מהתגובות שלי לכאורה אבל כן אישרו תגובות קודמות כששאלתי על ירידת מחיר.

איך נפלתי בפח? ראשית, האתרים הישראלים והביקורות שלהם שלא מספיק עמוקות וכנראה מסתמכות על המידע שכתוב באתרי הקניות ואיזה קישור שהם מצאו ביוטיוב, שנית, נכנסתי לבנגגוד וראיתי המון ביקורות טובות (ציון 4.9 בזמנו), אז רכשתי ולא עשיתי בדק בית מספיק לפני זה. אחרי שקראתי יותר ויותר על המקרן זה כבר היה מאוחר ושם הבנתי שבנגגוד מסתירים ביקורות ואפילו את הביקורת שלי הם לא אישרו כי העליתי בביקורת את הבעיה והייתי צריך לריב איתם ולאיים עליהם כדי שיאשרו אותה. באינטרנט מצאתי תופעה דומה שלי, התעלמות של בנגגוד וכו'.

כאמור, שיאומי לא לקחה אחריות והיא גם לא תיקח, היא ממשיכה לפרסם את מקרני הלייזר שלה בידיעה שאתם תהיו חייבים לתקן אותם אחרי זמן קצר והעלות של זה תעלה לכם המון וחלק אחר (וכבר קראתי בפייסבוק בקבוצה של מקרני שיאומי) פשוט ויתר על התיקון וזרק לפח את ה6-7 אלף שקל שהוא השקיע על המקרן.

אז לפני שאתם רוכשים איזה מבצע להיט, תבדקו טוב טוב, את האתר, את המוצר, את החברה, תעשו בדק בית לעומק בפורומים, בישראל ובחול, בפרט כשמדובר בחברה סינית שאין לה שום גורם שאפשר לדבר איתו בארץ והיא מעולם לא תודה על הטעויות שלה.

סרטון בו ניתן לראות לדוגמא את הבעיה של הקווים הלבנים במקרן לייזר של של שיאומי

אתר בו מדברים על הבעיה ומאות תגובות בפנים https://www.projectorjunkies.com/xiaomi ... or-repair/

מדריך לתיקון אחרי שרכשתם את החלק

קבוצת פייסבוק מומלצת למקרני שיאומי וכו' https://www.facebook.com/groups/443655076212477

תגיות:
xiaomi mijia 4k 1s
xiaomi 4k 1s
xiaomi mijia 4k
xiaomi 4k

noam77 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: ביקורת קשה על המקרני לייזר של שיאומי ועל חברת שיאומי בכלל

נושא שלא נקרא #2 

מישהו כבר מהפורום סיפר לי שזה קרה. מקפיץ כדי שאחרים יזהרו ולא ירכשו את המקרני ליזר של שיאומי

averaraz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 30 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

בעיה מוכרת במקרנים של שיאומי.

מוזר שאין את הבעיה במקרנים של fengmi(בעלים של fengmi כשנתיים וחצי)

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אינני מתמצא כלל בתחום של מקרנים, אך באופן כללי אני משתדל להימנע ממוצרים של שיאומי ,שנחשבים בעיניי זולים ובלתי אמינים.

לאחרונה חרגתי ממנהגי ורכשתי מספר מצלמות רשת של החברה הזו, היות שחיפשתי פתרון פשוט וזול.
לא במפתיע התברר שעשיתי טעות קשה.
מדובר במוצר ירוד, לא פשוט לתפעול, והגרוע מכל- ברוב הזמן המצלמה לא משדרת בגלל תקלות רשת (שלא קיימות אצלי במכשירים אחרים)...

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אולי לא הבנתי נכון...

-קנית מקרן על פי המלצות או פירסומים
-אין אצלך בעיה
-קראת שיש בעיה אצל אחרים
-אתה מעלה "ביקורת קשה"

או שלא הבנתי כמו שרשמתי בתחילה, אם אני קונה משהו ולא משנה כמה הוא מומלץ ולאחרים יש בעיה, באיזה קטע אני מעלה ביקורת?

yanivol
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: yanivol
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 99 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

משתמש בשלל מוצרי XIAOMI שנים רבות ומרוצה מהם. המקרן שלי הוא XGIMI שעובד פנטסטי כבר 3.5 שנים כמחליף לטלויזיה וללא ששום תקלות.

על סמך מה אתה מעלה ביקורת קשה ללא תקלה כלשהי אצלך או ידיעה מיד ראשונה?

לחברים שלי יש מקרן XIAOMI למעלה משנה בשימוש אינטנסיבי יום יומי אפילו מוסיקה הם שומעים דרכו ללא כל בעיות או תקלות.
איסטרה בלגינא קיש קיש קריא

AdiLaloum
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #7 

היי גם לי יש מקרן של xgimi
ה xgimi h3
סך הכל מאוד מרוצה ממנו
מעולה ב sdr
גרוע מאוד בhdr
אז הגדרתי את הסטרימר יס שמחובר אליו לשדר רק sdr
איזה דגם יש לך?

mharel
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #8 

משתמש במקרן wemax כבר יותר משלוש שנים והוא עובד מצוין.
עם מסך יעודי של XY Screen של 100 אינץ. התמונה טובה מאוד. הוא החליף את הטלויזיה בסלון.

noam77 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

30/05/2022 11:33  
mescaline כתב:
אולי לא הבנתי נכון...

-קנית מקרן על פי המלצות או פירסומים
-אין אצלך בעיה
-קראת שיש בעיה אצל אחרים
-אתה מעלה "ביקורת קשה"

או שלא הבנתי כמו שרשמתי בתחילה, אם אני קונה משהו ולא משנה כמה הוא מומלץ ולאחרים יש בעיה, באיזה קטע אני מעלה ביקורת?
...
אני לא משתמש במקרן באופן קבוע ולעיתים רחוקות, אני חושב שראוי להעלות את הנושא משום שלא מדובר במקרה נדיר. אם תיכנס לקישורים שצירפתי אתה תראה שמדובר בתקלות נפוצות שכמעט ואין דרך להתחמק מהם לכאורה.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מסתבר שאתה וחלק ניכר מהמגיבים כאן מצליחים באורח פלא להתחמק מהתקלות האלו...
יכול להיות שהיתה סדרת ייצור בעייתית, יכול להיות שהבעיה נפתרה
ויכולות להיות עוד לא מעט אפשרויות נוספות הן לפתרון הבעיה והן לעילת העלאת הפוסט במקור והקפצתו מתהומות הנשייה

noam77 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

03/06/2022 13:49  
Borderline1 כתב:
מסתבר שאתה וחלק ניכר מהמגיבים כאן מצליחים באורח פלא להתחמק מהתקלות האלו...
יכול להיות שהיתה סדרת ייצור בעייתית, יכול להיות שהבעיה נפתרה
ויכולות להיות עוד לא מעט אפשרויות נוספות הן לפתרון הבעיה והן לעילת העלאת הפוסט במקור והקפצתו מתהומות הנשייה
...
הם מדברים על דגמים אחרים שלא קשורים לפוסט (הפוסט מדבר על מקרני לייזר של שיאומי שיוצרו יחד עם Mijia
לא כל מקרן של שיאומי הוא מקרן לייזר. ואין אורח פלא משום שאני לא משתמש במקרן בצורה אינטנסיבית. כמעט ארבעה חודשים שהמקרן לא היה בשימוש ורק לפני שבועיים הדלקתי אותו שוב.

אגב אין פה יותר מידי מה להתווכח, תיכנס לקישורים שצירפתי ותראה מאות תגובות על הבעיה הזו מאנשים שרכשו את המקרן, או שתיכנס לקבוצה הרשמית של המקרני לייזר ותראה בעצמך שזו לא בעיה נדירה אלא באמת בעיה בייצור שתקפה על כל היחידות שיוצרו. משתמש כאן עדכן אותי שלכאורה אחרי הייצור של נובמבר 2021 שיאומי החליפו את החלק הבעייתי
נערך לאחרונה על ידי noam77 ב 03/06/2022 14:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

noam77 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

30/05/2022 11:58  
yanivol כתב:
משתמש בשלל מוצרי XIAOMI שנים רבות ומרוצה מהם. המקרן שלי הוא XGIMI שעובד פנטסטי כבר 3.5 שנים כמחליף לטלויזיה וללא ששום תקלות.

על סמך מה אתה מעלה ביקורת קשה ללא תקלה כלשהי אצלך או ידיעה מיד ראשונה?

לחברים שלי יש מקרן XIAOMI למעלה משנה בשימוש אינטנסיבי יום יומי אפילו מוסיקה הם שומעים דרכו ללא כל בעיות או תקלות.
...

המקרן שלך הוא מקרן לייזר? כי הפוסט מדבר בצורה ברורה על מקרני לייזר של שיאומי וmija.
איזה מקרנים של שיאומי יש לחברים שלך? מאיזה דגמים?

bloo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

יש תיקון לדבר הזה
מדובר על פחית קטנה שמחזיקה את הקונקטור ובגלל החום היא טיפה מתעקמת
הפחית המשודרגת אינה מתעקמת בגלל החום
אני פשוט החלפתי

bloo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

לינק על תיקון והחלפת פחית
https://www.projectorjunkies.com/xiaomi ... or-repair/

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

יש לי לא מעט מוצרים של שיואמי כולל מקרן קטן Mijia DLP שעושים עבודה מצויינת
לא נתקלתי בבעיות של איכות יצור או אמינות באף אחד מהמוצרים שלהם.

אני מניח שהם כמו כל חברה לא חפים ממוצרים "בעייתים"

חבל שהם לא לוקחים אחריות.

לעניין הביקורות... אני בעיתון מאמין למחיר ולתאריך... ככה לביקורות וככה לאתרים כמו רייטינג וכד.

אני מתרשם מחו"ד של אנשים פרטים בפורומים שונים, זה בדר"כ נותן כיוון טוב למרות שתקלות "עתידיות" קשה לחזות.

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”