חיישן לתריס חשמלי

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
yehudamm (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

חיישן לתריס חשמלי

נושא שלא נקרא #1 

אני מתקין תריס חשמלי ומנסה להבין מה הפתרון הנכון למנוע מהתריס לרדת כשיש מכשול מתחתיו.
נראה לי שיש שתי אפשרויות להפעלה בטוחה של תריס חשמלי
1. מפסק קפיצי שדורש ללחוץ עליו כל עוד התריס עולה או יורד - מאוד לא נוח
2. מפסק רגיל עם חיישן שעוצר את המנוע שיש מכשול בזמן הירידה

מישהו התקין חיישן ויכול לשתף? החיישן מתחבר ישירות למפסק או דרך מערכת הבקרה?

תודה

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

בעבר חיברתי משהו כזה (לא לתריס) בשביל להפעיל אורות שעולים במדרגות (יש המון סוגים, קטנים וגדולים) את זה ניתן לחבר לFIBARO BINARY SENSOR, ברגע שמישהו יעבור וישבור את הקרן זה יעצור את התריס, אתה יכול לנסות לחבר את זה גם ישירות למפסק של התריס, ולעשות איזה קומבינה שם שלא תצטרך להסתמך על ZWAVE במידה ויש לך דיליי

https://it.aliexpress.com/item/30-m-fas ... 197148a2-1

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לדעתי הפתרון לא נמצא במפסק כי אם יש מי שלוחץ עליו אז סביר שהוא גם רואה את התריס עצמו.

אצלי יש שילוב של חוקים שאחד מהם הוא שכשמפעילים הורדת תריסים דרך מערכת הבית החכם, אחד הדברים שנבדק זה האם יש אנשים בבית. במידה ויש אז התריס בסלון יירד רק ל 70% מקסימום. לאחר דקה השליטה חוזרת לתרחיש המפקח על הורדת והעלאת התריסים בהתאם לעוצמת קרינת השמש בחוץ (המשחק שם הוא בעיקר בין 10% ל 20% סגירה). כך אני מונע את האפשרות שהתריס יירד על בעל חיים (אם כי הם חכמים מכדי להיתקע תחת תריס יורד) או שמישהו ייסגר בטעות בחוץ.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

@Catskinner
·
אם יש חיה בבית (כלב, חתול) ומרפסת זה בעיה, מעבר לזה שאתה רוצה לסגור את כל התריס שאתה בבית כל פעם זה יסגור רק 70%, עוד דבר שזה יכול לעזור במידה ויש משהו שמפריע לתריס להיסגר, זה יעצור את התריס (טוב במיוחד שמדוב במרפסת) אני לא חושב שזה פתרון הפיקטיבי לרוב האנשים

לגבי המפסק, אם יש ילדים בבית (או חיות) והם עוברים ליד התריס שהוא נסגר זה ימנע ממנו להיסגר, לא מדובר על מישהו שסוגר מהמפסק ולא רואה אם מישהו עובר, לגבי חיות, אם זה חתול גם לא תמיד תוכל לראות אם המפסק לא צמוד, כמובן שאני לא מדבר על תרחישים, או פילו סגירה מרחוק שאתה בחדר אחר, או אפילו סגירה אוטומטית שיורד גשם

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #5 

אבל בשום מקום לא כתבתי, הצעתי או רמזתי שלא צריך מפסק בטחון בגלל שלי יש רעיונות טובים יותר. קודם כל לא טענתי שהרעיון שלי כל כך מוצלח ושנית בסך הכל נתתי עוד אפשרות לחשוב על פתרון שאולי לא יתאים לכולם אבל אני מבטיח לך שאצלי זה עובד מעולה ולו רק מפני שאין לחי צורך בסגירה של 100%.

עוד דבר שכדאי לבדוק זה האם העומס על המנוע נותר זהה כשהמנוע מופעל אבל התריס לא יורד בגלל מכשול. אם יש ירידה או שינוי בעומס אז לדעתי זה די טריוויאלי לכתוב חוק שמיד ייתן פקודה במקרה זה להרמת התריס. היתרון כמובן הוא שזה לא דורש שום תוספת של מתג או חומרה אחרת. אני אנסה לבדוק היום בערב אם זה באמת כך.

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

"לדעתי הפתרון לא נמצא במפסק"

אני הגבתי על המשפט הנ"ל, מפסק ביטחון שיש חיות או ילדים קטנים הוא חובה, הוספת קרן IR היא ממש פשוט, אפילו יותר מיצירת תרחיש, בטח מלבדוק עומס (למרות שלא בטוח שאפשרי בכלל עם המודול של פיבארו) עשיתי דבר כזה בעבר וזה לקח כמה דקות (לא עם תריס אלא אור אבל אותו עיקרון) הדברים האלה עולים גרושים בסין, FINARO BINARY עולה באיביי עוד 130 ש"ח בערך כולל משלוח, כל מה שיש לעשות זה לחבר את ה-IR למגע היבש בפיבארו, ואוטומטית זה עובד עם כל בקר, או לחלופין אפילו לחסוך את המודול של פיבארו ולחבר את זה ישירות למפסק של המנוע, ברגע שמישהו עובד יש לחיצה (זה הופך את העניין גם ליותר זול כי לא צריך צריך המודול של פיבארו, וגם להרבה יותר בטיחותי כי הוא לא מסתמך על הבקר במקרה של כשל חומרה או תוכנה) יכול להיות שאני אנסה את העניין ואדווח (קרה לי כבר כמה פעמים שהיה משהו מתחת לתריס והוא נתקע והיה צריך לשחרר אותו) בדיוק הזמנתי את זה ל-FIBARO BINARY כדי לדעת מתי מתחיל אפילו טפטוף גשם ומתי נפסק במקום לבדוק כל פעם, ובפיבארו יש שני מגעים יבשים שניתן לחבר אז...

https://ru.aliexpress.com/item/1set-lot ... 33edpBeNNy
נערך לאחרונה על ידי puma1 ב 09/12/2018 17:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

ניתן גם לחבר משהו כזה, פשוט יותר, זה מה השתמשתי בעבר לאורות

https://it.aliexpress.com/item/12-V-24- ... e4a5188a-0

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #8 

לא התכוונתי למפסק בטחון. חשבתי על מפסק התריס עצמו שברוב המקרים נמצא תמיד בקו ראייה עם התריס.

אבל, כן תבדוק את השילוב של עינית IR והאפשרות לחבר ישר למפסק.לדעתי אבל הוא צריך להיות מחובר לקו ה Q2 שמוריד את התריס מהמודול, כלומר דורש התקנה בין המודול למנוע. או שיש לך רעיון אחר?

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

נראה לי שהדרך לעשות את זה היא פשוט "לחתוך" את הפאזה (למטה ולמעלה) במידה והקרן נשברת, ככה המנוע מפסיק לקבל חשמל באותה שניה (החשמל למודול עדיין יכול להישאר)

את החיבור של זה צריך לחבר לאיזה מגען קטן או מפסק שיכול לשבת בתוך המסגרת של התריס (או אפילו מעליו) כי זה תומך רק ב-12-24V, או למצוא אחד שתומך ב-220V

למי שלא רוצה לחבר ישירות יכול דרך FIBARO BINATY, רק לדאוג שאין דיליי במערכת שלו (כמו שיש בדרך כלל בורה) אחרת יכול לקחת כמה שניות עד שנעצ התריס

יכול להיות שאפילו יש אפשרות לחבר את זה ישירות למנוע של התריס, יש מנועים שיש להם מנגנוני בטיחות, ולכן אולי ניתן לחבר את הקרן ישר למנוע ללא שום תיווך שיעצור אותו, אם יש פה מישהו שמתעסק עם מנועים, אולי הוא יוכל האיר את עיניינו לגבי העניין

yehudamm (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@Catskinner
·
תודה על התשובות.
בדקת את האפשרות לעצור את התריס כשיש עומס על המנוע? זה אפשרי עם המודול של פיבארו? זה יכול להיות מאוד שימושי גם בכדי להגן על התריס כהוא יורד על משהו ולא עוצר

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #11 

@yehudamm
·לא הספקתי לעשות כלום אתמול. חזרתי הביתה מאוחר מכדי שאוכל לבדוק. אבל זה מעניין אותי ומסקרן לראות האם אפשר לאתר כך היווצרות חסימה בהורדת תריס חשמלי.

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אני לא בטוח כל כך שזה ילך, כי שיורד על עצם, זה כמו שהוא מגיע לריצפה (הריצפה זה עצם בתצורה הזו)
ואז העומס דווקא יורד, ואם נכוון אותו על "ירידת" עומס אז התריס לא ייסגר לעולם.

לא ?

אגב, יש לי אזעקה של ויסוניק שיש לה תוסף, תכלס אפשר לבדוק אם האזור שלה משנה סטאטוס ואז לחזור או לעצור מיד
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

bijo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 0

Re: חיישן לתריס חשמלי

נושא שלא נקרא #13 

בהמשך לדיון, גם אצלי יש את הבעיה הזו. מצאתי באינטרנט את הסרטון הנ"ל:
https://youtu.be/ciuTX5j0Rno

מישהו מכיר? יכול להמליץ על זה כפתרון?
מחפש מכשיר מוכן ולא diy

bijo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #14 

27/02/2021 21:39  
bijo כתב:

מחפש מכשיר מוכן ולא diy
...
דיברתי היום עם הבחור. הפתרון עובד רק עם תריסים חוטיים. אצלי מדובר בתריסים עם מנועי סומפי אלחוטיים. יש למישהו רעיון?

ahiel
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

28/02/2021 21:27  
bijo כתב:
27/02/2021 21:39  
bijo כתב:

מחפש מכשיר מוכן ולא diy
...
דיברתי היום עם הבחור. הפתרון עובד רק עם תריסים חוטיים. אצלי מדובר בתריסים עם מנועי סומפי אלחוטיים. יש למישהו רעיון?
...
בסרטון עצמו רואים שזה תריס עם שלט...

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”