מערכת בית חכם עם WiFi6

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
דני45 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

מערכת בית חכם עם WiFi6

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

הסגר האחרון היה פורה מאוד מה שאיפשר לי לשנות "קצת" את האוטומציות בבית.
כרגע מרבית המערכות הן על בסיס רשת הWiFi והחיישנים על רשת zigbee. נכון להיום 64 מערכות WiFi ו29 zigbee עם מערכת openHab

למרות שהכל יציב ועובד כמו שעון שווצרי, בגלל כמות המערכות חשבתי בכל זאת לשדרג את הבקר והרשת לWIFI6.

יש תועלת להשתדרג? האם צפויות בעיות?

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

Re: מערכת בית חכם עם WiFi6

נושא שלא נקרא #2 

@דני45
·
איזה שידרוג אתה חושב לעשות בבקר או ב WIFI?
הכל עובד מהר וללא שיהוי?

BarakMichaeli
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

בשביל להנות ממה שWiFi6 מציע בהקשר של בית חכם (Frequency division) צריך שגם ציוד הקצה יתמוך, לא מאמין שיש מוצרים כאלה בשוק עדיין אז עדיף לך לחכות

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 252 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@דני45

כרגע ראוטרים תומכי WiFi6 מאוד יקרים ולא נפוצים, ואני לא מכיר ציוד קצה שכבר תומך בפרוטוקולים החדשים המיועדים לצריכת חשמל נמוכה.

דני45 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

Grappa כתב:איזה שידרוג אתה חושב לעשות בבקר או ב WIFI?
הכל עובד מהר וללא שיהוי?
...
כרגע הכל עובד מהר ומגיב באופן מידי.
אני משתתף בפיילוט של החברה שהתקינה במקור לפני כמה שנים את המערכת ועכשיו הם הציעו בקר חדש עם נקודת גישה בתקן AX עם יכולת MESH.
עם הלמידה מרחוק... לפעמים 5 זומים בו-זמנית בבית חשבתי אם כבר הבקר מגיע עם WIFI6 אז אולי לשדרג כבר את כל הרשת ולהשתמש גם בנקודת הבקר כחלק מרשת MESH.

בנוסף אני שוקל כבר תקופה לעבור ל home Assistant, ובזכות ממשלתנו הכישרונית נראה שניכנס לסגר נוסף במוקדם או במאוחר אז נראה שזאת הזדמנות טובה לבצע מקאוובר לכל המערכת.

ברור לי שאין הרבה ציוד קצה שתומך בזה כרגע, אבל נראה הגיוני שזה לא ישאר ככה לאורך זמן, זה הרי כל כך מתבקש. השאלה היא האם יש בעיות ידועות ברשת החדשה שמישהו כבר נתקל בהן.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

@דני45
·
גם אני מתכן לעבור לראוטר חדש בתקן AX, חושב על Asus ZenWIFI XT8 AX6600 הוא מקבל ביקורות מעולת בכל מקום.
נכון לעשיו הייתרון היחיד לדעתי של ה AX הוא השיפורים בניהול תדר ה 2.4 שישפיעו מידית על מודולי WIFI בבית החכם.
בנוסף תקן AX תומך בחיסכון באנרגיה ומתאר לעצמי שבעתיד הקרוב יצאו מודולי WIFI מבוססי סוללות בדומה ל zigbee ו zwave.
לכן השקעה בראטור או במערכת MESH AX היא השקעה חכמה.
איזה בקר יש לך כרגע?

התנסתי בעבר עם openHab ובשלב כל שהוא עברתי ל home Assistant (היתה תקופה שהם רצו במקביל) ממליץ לך לבצע את המעבר ולהשתמש ב RPI4.

דני45 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

@Grappa
·
ה-XT8 נשמע מעניין מאוד. לא מצאתי את הנתון הזה, יש לך מושג כמה קליינטים ניתן לחבר לכל תחנה?

כרגע אני משתמש בבקר ישן של ניטנסט (חברה ישראלית-אמריקאית), במקור היתה מערכת הפעלה מסורבלת של היצרן, אבל עם סיום האחריות נעשתה המרה לOH. מלבד הגודל ולאחרונה הרעש של המאוורר, עובד בסה"כ בסדר גמור.
הבקר החדש שלהם למרות שהוא יותקן בחינם תמורת הפיילוט והמשוב, אם לא יהיה מוצלח סביר שהתחנה הבאה תהיה PI4 או NUC.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

דני45 כתב:@Grappa
·
ה-XT8 נשמע מעניין מאוד. לא מצאתי את הנתון הזה, יש לך מושג כמה קליינטים ניתן לחבר לכל תחנה?
...
·
הדוקומנטציה לא מתיחייסת למספר חיבורי ה WIFI אבל מתיחסת לכמות כתובות הIP הקבועות שניתן להגדיר בשרת ה DHCP הפנימי = 64.
ניחוש גס לפי הנתון הזה הוא שהראוטר יכול לטפל ביותר מ128 חיבורים.

דני45 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

@Grappa
·

על מנת להוריד את סה"כ התשדורת בבית יכולת הMESH של המפסקים מנוטרלת והם מתחברים ישירות לנתב הWIFI, כך שרשת הWIFI צריכה לתמוך בחיבור ישיר של עשרות התקנים.
הבעיה שחלק גדול מהנתבים פשוט לא מתפקדים טוב עם ריבוי התקנים קבועים.
בDECO התחילו ניתוקים כבר ב40 התקנים. כרגע עם לינקסיס מתחילים ליפול בסביבות ה60 התקנים לכל תחנה, למרות שבנתונים מצויין 150.
2 תחנות נותנות כיסוי מספק אבל נאלץ להשתמש בתחנה נוספת רק על מנת להוריד את כמות ההתקנים לכל תחנה.

הייתי שמח לנתב שלא יעבוד בקצה גבול היכולת שלו. ממה שקראתי הWIFI6 אמור לתת תמיכה טובה יותר לריבוי התקנים, מדברים על מאות התקנים לכל תחנה. שלחתי שאילתה לASUS נמתין מהם לתשובה.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

@דני45
·
זו בדיוק הסיבה לעבור ל ראוטר AX.
ממה שהבנתי הראוטר המדובר מייצר את תקשורת ה mesh בין היחידות בערוץ wifi נפרד מערוץ ה wifi הראשי ולחלופין גם בחיבור קווי.
נשמח לשמוע מהי תשובת של Asus

דני45 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

Grappa כתב: נשמח לשמוע מהי תשובת של Asus
...
·
לא פלא שהם לא מתגאים בנתון, לדבריהם המטרה של הנתב הזה היא להעניק מהירות בפס רחב, אבל מנגד כל תחנה יכולה לעבוד עם עד 30 התקנים בו זמנית. חיסרון נוסף זה שכרגע הם לא תומכים ביותר מ2 תחנות.

על הדרך נתקלתי בנתב חדש של אמזון PRO 6 שלא שולחים לארץ. כל תחנה מאפשרת תמיכה של לפחות 75 יחידות בו זמנית, וכולל גם כיסוי מלא של רשת ZIGBEE. אמנם חדש ללא ביקורות אבל אם לשפוט ע"פ ההיסטוריה של נתבי EERO שלהם אז כנראה שהביקורות יהיו טובות מאוד.

נקווה שיום אחד יפיצו גם בישראל

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 180 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

@דני45 לגבי הניתוקים ב Deco, הכוונה ל m5 ודומיו?
אני עם m5 וכמעט 70 התקנים עם אפס ניתוקים או תקלות (בית חכם מבוסס Shelly + ZigBee). כמובן שה Deco מחוברים ביניהם.

בנוסף, אחזק את מה שאמר @Grappa - אם התקשורת בין היחידות מבוססת אלחוט אל תצפה לתוצאות מרהיבות אלא אם הלכת על מערכת שתומכת ב Tri-Band כמו שצריך. Netgear Orbi לדוגמא עושה את זה טוב, הרבה יותר טוב מ Linksys Velop.
תוסף להצגת המחירים באמאזון במטבע המקומי:
https://www.hometheater.co.il/vt295285.html

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

@דני45
·
רק כדי להבהיר.
הם ענו לך שכל יחידה מסוגלת להיות מחוברת בו זמנית רק ל 30 תחנות אלחוטיות בלבד?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

שווה לבדוק את ה- HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6 Pro, עשרות רוכשים מרוצים מהקהילה. אני אישית הרצתי בצורה אמינה מעל נקודה אחת קרוב ל- 50 קליינטים.

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 252 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

נראה לי שההתלבטות היא בעיקר בין ה-Asus ZenWiFi AX, או להוציא $700 על ה-Netgear Orbi AX6000. או כמובן לחכות שהמחירים ירדו (והם עומדים לרדת).
נראה איך יהיו המחירים ב-Black Friday.

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”