מערכת בית חכם עם WiFi6

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

ziv_r כתב:שווה לבדוק את ה- HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6 Pro , עשרות רוכשים מרוצים מהקהילה. אני אישית הרצתי בצורה אמינה מעל נקודה אחת קרוב ל- 50 קליינטים.
...
·
אתה מרגיש נוח עם קושחה סינית בתוך הבית שלך?
לי זה עושה צמרמורת

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

אני לא מאמין בתאוריות קונספירציה.

דני45 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #18 

27/10/2020 16:04  
PCingAddict כתב:

אני עם m5 וכמעט 70 התקנים עם אפס ניתוקים או תקלות
...
70 לתחנה נשמע ממש טוב. לא ניסיתי את הM5. ה-M9 שלי היה מתקשה כבר בהתקן ה30. הבעיה היותר מורכבת היתה זמן ההתחברות מחדש, נניח אחרי הפלת הרשת או החשמל, היה לוקח לפעמים יותר מרבע שעה עד שכל ההתקנים חוזרים לרשת, ולפעמים לא כולם חזרו והיה נדרש אתחול יזום נוסף. עם הלינקסיס תוך 60 שניות כל ההתקנים חוזרים לרשת.
27/10/2020 16:09  
Grappa כתב:
@דני45
·
רק כדי להבהיר.
הם ענו לך שכל יחידה מסוגלת להיות מחוברת בו זמנית רק ל 30 תחנות אלחוטיות בלבד?
...
אמרו שלא ניתן לדעת במדויק ושזה תלוי התקן, אבל בגדול עד 30 חיבורים חיים סימולטניים, אני לא לגמרי יודע מה ההבדל בין חיבור KEEP ALIVE לחיבור אחר, אני מניח שההתקנים לבית חכם רובם שומרים על חיבור חי וקבוע ולכן אני יוצא מנקודת הנחה שניתן עד 30.
עשיתי חיפוש נוסף וראיתי עוד נתב WIFI-6 של ASUS שמוגבל ל30 התקנים, לא יודע אולי זו מגבלה מכוונת...
http://technologyreviewer.com/best-wi-f ... -devices/

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

Re: מערכת בית חכם עם WiFi6

נושא שלא נקרא #19 

ה- HUAWEI הבודד שלי עם 50 קליינטים. מעולם לא היה לי אינטרנט מהיר ויציב יותר. ה- HUAWEI החליף Netgear Nighthawk Pro Gaming XR500. אני עם חיבוריות פייבר 1000/100

דני45 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

נושא שלא נקרא #20 

30/10/2020 8:27  
ziv_r כתב:
ה- HUAWEI הבודד שלי עם 50 קליינטים. מעולם לא היה לי אינטרנט מהיר ויציב יותר. ה- HUAWEI החליף Netgear Nighthawk Pro Gaming XR500. אני עם חיבוריות פייבר 1000/100
...
מלבד העובדה שנשאר לי טעם רע מהתנסות עבר עם טלפון של HUAWEI לא הייתי רוצה להכניס הביתה חברה שמודה שבכל המעבדים שלה נעשה שימוש בבקדור.
ברמה אישית אחת הסיבות העיקריות שבחרתי להשתמש במערכת בית חכם בקוד פתוח, מערכת שמנותקת כמה שניתן מהחברות המסחריות היא אבטחה ושמירת פרטיות, אז נראה לי שלהכניס HUAWEI הביתה לא בדיוק תהיה העדיפות הראשונה.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #21 

אז בגלל טלפון שקנית פעם פסלת את כל המוצרים של החברה? אני מאמין שתסכים שזה לא נשמע הגיוני.
בכל מקרה המטרה שלי היתה להעלות את האופציה התקציבית של הנתב מבית HUAWEI, כי היום להוציא אלפי ש"ח עבור Wi-Fi יציב ואמין נשמע חריג.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: Re:

נושא שלא נקרא #22 

רק כדי להבהיר.
הם ענו לך שכל יחידה מסוגלת להיות מחוברת בו זמנית רק ל 30 תחנות אלחוטיות בלבד?
[/quote]
אמרו שלא ניתן לדעת במדויק ושזה תלוי התקן, אבל בגדול עד 30 חיבורים חיים סימולטניים, אני לא לגמרי יודע מה ההבדל בין חיבור KEEP ALIVE לחיבור אחר, אני מניח שההתקנים לבית חכם רובם שומרים על חיבור חי וקבוע ולכן אני יוצא מנקודת הנחה שניתן עד 30.
עשיתי חיפוש נוסף וראיתי עוד נתב WIFI-6 של ASUS שמוגבל ל30 התקנים, לא יודע אולי זו מגבלה מכוונת...
http://technologyreviewer.com/best-wi-f ... -devices/
[/quote]

יש מצב שאתה עושה קופי פיסט של התשובה המדויקת שלהם

elic1973
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #23 

לפי האתר של shelly אני רואה שהם לא תומכים ב wifi6.
האם ידוע אם יש להם כוונה בקרוב לשדרג ?

בכל מקרה אני חושב שכדאי להתחיל לבנות תשתית של wifi6 לחלק מהמכשירים (בעיקר הניידים).

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #24 

עידכון:
ה Asus ZenWiFi AX היה אצלי שבועיים בבדיקה (קיבלתי בהשאלה), מדובר בראוטר עם ביצועים מדהימים וקצב אלחוטי שלא ראיתי אף פעם (ניסיתי מול מחשב ומול אייפון).
האפליקציה לטלפון קצת מעצבנת וסובלת מפיגור שיכלי קליל אך ממשק ה WEB מקצועי וכולל אין סוף אופציות ויכולות.
ניסיתי מספר רכיבי בית חכם בודדים (מבוססי ארדואינו) שעבדו טוב מאד ובהשוואה לראוטר הקיים ( אפל) נמדד שיפור בעוצמת הקליטה של ה WIFI ברכיבים, אפשר לראות את הנתון גם ברכיב עצמו וגם בממשק ה WEB של Asus ZenWiFi AX.

מתכוון לרכוש בקרוב

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 251 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

@elic1973
זה ייקח עוד כמה שנים.
המטרה של הפרוטוקול החדש ל-IoT ב-802.11ax היא לתמוך ב-SoC במתח נמוך, כלומר מבוססי סוללה. הרווח במודולים הקיימים של Shelly יהיה שולי. הבעיה היא שמודולי מתח נמוך שיתבססו על הפרוטוקול הזה, היא שהם יעבדו רק אם הראוטר תומך WiFi 6 גם הוא, אז לא ישתלם לייצר אותם לפני שהתמיכה בראוטרים תעשה נפוצה.

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

קניתי זוג של Asus ZenWiFi XT8 ב-Black Friday.
מסקנות לאחר כחודש וחצי איתם:

הטוב:
  • שליטה באתר על הכל, עד לרמת הגדרות ה-RTS.
  • בלי סוף פיצ׳רים, כולל תמיכה ב-VPN (שלא יזיק שיעדכנו לגירסה חדשה יותר) ואפילו BitTorrent.
  • אין העברת מידע לצד ג׳, אלא אם מפעילים שירותים כמו Adaptive QoS או AiProtection.
  • הראוטר לא ממצמץ מול כמה שיחות וידאו במקביל. ממש אפשר לנצל את ה-Gbps.
  • טלפונים עוברים בין היחידות בלי לשים לב (ויש להם סימון קטן של 6 ליד הקשת).
  • אפשר להשתמש ב-DFS כדי להגיע לרוחב פס של 160GHz בין היחידות.
הרע:
  • בעיות DHCP קשות מול פרטנר. אם הראוטר מאותחל, לעיתים קרובות לא יצליח להתחבר לאינטרנט, בטענת DHCP not functioning properly. הדבר היחיד שעובד הוא לנתק מהחשמל לשתי דקות את ממיר המדיה. מעולם לא קרה לי עם Google WiFi.
  • רכיבי Tasmota לא יודעים לעבוד עם ה-DHCP של Asus, וכל הזמן מתנתקים. זו בעיה ידועה, והפתרון הוא להגדיר כתובת IP קבועה ברכיב (מקבילה לכתובת המוגדרת בראוטר).
  • ה-Macbook נזרק מהרשת כשהוא מתרחק מהנקודה, ולא מבין שהוא צריך להתחבר לשניה.
בסה״כ אני די מרוצה, אבל יכול להיות שבדיעבד עדיף היה לחכות ל-Ubiquity U6-LR-US, שהוא יותר מקצועי ואמין. באופן כללי, כרגע אני בבעיה כי אין לי תקשורת קווית בין הראוטרים, וה-tri-band פותר אותה. אם יש תקשורת קווית (וזה תמיד יותר טוב), אז יש פתרונות זולים יותר.

bonder
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

בדיוק אותן יתרונות כמו ה- AX3 שלי וללא החסרונות, הכל ב-$70 🙂

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

לא מתקרב לראוטרים של Huawei. כבר מצאו אצלם backdoors בעבר:
https://www.theverge.com/2019/4/30/1852 ... area-local

yarin153
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

30/10/2020 9:23  
דני45 כתב:
30/10/2020 8:27  
ziv_r כתב:
...
מלבד העובדה שנשאר לי טעם רע מהתנסות עבר עם טלפון של HUAWEI לא הייתי רוצה להכניס הביתה חברה שמודה שבכל המעבדים שלה נעשה שימוש בבקדור.
ברמה אישית אחת הסיבות העיקריות שבחרתי להשתמש במערכת בית חכם בקוד פתוח, מערכת שמנותקת כמה שניתן מהחברות המסחריות היא אבטחה ושמירת פרטיות, אז נראה לי שלהכניס HUAWEI הביתה לא בדיוק תהיה העדיפות הראשונה.
...
קוד פתוח בכלל לא אומר אבטחה ושמירה על פרטיות.
אם הדיפנדסיז של מה שאתה משתמש בו לא מתוחזקים כמו שצריך זה בכלל לא מאובטח.
אז יכול להיות שהיום אתה 100 אחוז על זה ודואג לעדכן כל הזמן, וגם המפתח. אבל בעוד זמן לא רחוק אני לא יודע אם זה מה שיהיה.
אז לפעמים יש גם יתרון במוצר של חברה מסחרית שדואגת לתחזק ולפצפץ (PATCH) כל הזמן.
לא שאני בעד סיני, אבל מוצרים אחרים יכולים להיות יתרון גדול על קוד פתוח

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #30 

28/01/2021 11:03  
yarin153 כתב:
30/10/2020 9:23  
דני45 כתב:

...
קוד פתוח בכלל לא אומר אבטחה ושמירה על פרטיות.
אם הדיפנדסיז של מה שאתה משתמש בו לא מתוחזקים כמו שצריך זה בכלל לא מאובטח.
אז יכול להיות שהיום אתה 100 אחוז על זה ודואג לעדכן כל הזמן, וגם המפתח. אבל בעוד זמן לא רחוק אני לא יודע אם זה מה שיהיה.
אז לפעמים יש גם יתרון במוצר של חברה מסחרית שדואגת לתחזק ולפצפץ (PATCH) כל הזמן.
לא שאני בעד סיני, אבל מוצרים אחרים יכולים להיות יתרון גדול על קוד פתוח
...
אתה צודק, אבל גם חברות מסחריות מפסיקות לתחזק מוצרים כל הזמן, למעשה בתדירות הרבה יותר גבוהה מאשר פרוייקטים גדולים של קוד פתוח. כמו שעדכוני תוכנה לטלפונים מגיעים לרוב לכל היותר לשנתיים, ובמקרה הטוב לשלוש שנים - ובמקרה כזה אין לך ברירה אלא לרכוש חומרה חדשה.
בכל מקרה, מוצר של חברה שכבר נמצא בעבר שמכניסה backdoor לראוטרים שלה זו לא אופציה מרנינה.

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”