מערכת בית חכם עם WiFi6

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 251 פעמים

Re: מערכת בית חכם עם WiFi6

נושא שלא נקרא #31 

אגב, ה-Huawei XT3 הוא dual band ו-dual core. אין לו dedicated backhaul, שלא לדבר על תמיכה ב-160MHz. הוא לא בר השוואה בכלל ל-Zenwifi XT8. אם כבר, הוא באותה קטגוריה כמו ה-Zenwifi XD4.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

28/01/2021 9:43  
dr0r כתב:
  • בעיות DHCP קשות מול פרטנר. אם הראוטר מאותחל, לעיתים קרובות לא יצליח להתחבר לאינטרנט, בטענת DHCP not functioning properly. הדבר היחיד שעובד הוא לנתק מהחשמל לשתי דקות את ממיר המדיה. מעולם לא קרה לי עם Google WiFi.
  • רכיבי Tasmota לא יודעים לעבוד עם ה-DHCP של Asus, וכל הזמן מתנתקים. זו בעיה ידועה, והפתרון הוא להגדיר כתובת IP קבועה ברכיב (מקבילה לכתובת המוגדרת בראוטר).
  • ה-Macbook נזרק מהרשת כשהוא מתרחק מהנקודה, ולא מבין שהוא צריך להתחבר לשניה.
...
אני גם עם הראוטר מאז וגם התקנתי לחבר 2 יחידות ב mesh רכשנו ב KSP.
הראוטר התקלקל לאחר כ3 ימי עבודה (תקלת חומרה), KSP הקפידו לשתות לי את הדם במשך חודש וחצי של טירטורים הודעות וטלפונים עד שהואילו בטובם להחליף לחדש.

אצלי הראוטר עובד ב PPPoE bridge מול ראוטר של TP-Link שמשמש רק כמודם ובחיבור VDSL לבזק - עובד מצויין.
אצל החבר הראוטר עובד מול ראוטר של הוט 500/10 גם bridge - עובד מצויין כולל ה mesh.

לגבי Tasmota נתקלתי בבעיות כשהרשת היתה במצב Hide SSID, פעם עבד ופעם לא. לא נתקלתי בבעיות DHCP אבל אולי יש קשר, אבדוק ואם יהיו חדשות אעדכן.

ה Macbook עובד מעולה גם אצלי וגם אצל החבר.

הדבר היחיד שממש לא מוצא חן בעיני הוא שכל הפעלה של תכונוה מתקדמת כמו DDNS / חיבור לאלקסה מלווה בהצהרה שאסוס אוספת נתונים.
מצורף:
Welcome to use DDNS/IFTTT™/Alexa™/ Remote connection(ASUS Router APP/Lyra APP/AiCloud/AiDisk). Please read the following information carefully:
In order to assess and improve ASUS product services and stability, based on your usage, ASUS may collect your information through the above functions:
When you start to use the above functions, ASUS may collect your anonymous information which cannot characterize nor identify you:
Log information: log information associated with your product, including model name, firmware version, Internet status, and auto-generated activation code (only applied to Alexa™/IFTTT™ functions).
By clicking [Agree] below, it will be deemed that you consent to sharing the following information with ASUS. To protect children's privacy, we will not collect the following information of children.
Product information: information associated with your product, including product serial number, IP Address, MAC Address, and DDNS name.
Besides, in order to enable your remote control function of Alexa™ via your product, ASUS may share auto-generated activation code to Amazon for the above purposes.
Besides, in order to enable your remote control function of IFTTT™ via your product, ASUS may share auto-generated activation code to IFTTT™ for the above purposes.
ASUS is committed to protecting and respecting your privacy;You may visit Advanced Settings > Administration > Privacy to enable/disable sharing your product information with ASUS at all times. To know more about how ASUS protects your privacy, please visit ASUS Privacy Policy

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #33 

@Grappa
לא הייתי צריך לאשר את ההצהרה הזו בשביל ה-DDNS, כנראה בגלל שאני מפעיל אותו מול הדומיין שלי בגוגל, לא מול הדומיין שלהם.
אני גם לא משתמש ב-IFTTT או באלקסה (יש לי Google Home) - חוץ מזה שאני מעדיף גם ככה שכל הניהול יעבור דרך HA (שאגב, האינטגרציה של הראוטר איתו מאוד מוגבלת, אולי אקח את זה מתישהו כפרוייקט).
כן די עצבן אותי שהייתי צריך לאשר העברת מידע ל-Trend Micro עבור Adaptive QoS, אבל בסוף אני לא משתמש בזה. רוחב הפס שלי מספיק גדול, כך שזה לא נדרש.

לא ברור העניין עם פרטנר, אבל יש הרבה מאוד שירשורים בנושא ב-SNBForums, עם כל מיני ספקיות. כנראה שבגלל שיש לכם מודם בדרך אתם נמנעים מזה.

כשה-Macbook מחובר הוא עובד טוב, הבעיה היא כשמטיילים עם המחשב (פתוח) בין הנקודות ב-mesh. אולי זה יסתדר אחרי שאשדרג ל-Big Sur.

בנוגע ל-Tasmota, תראה פה. לא היו לי צרות כאלה עם Shelly למשל. אבל מאז שביטלתי להם את ה-DHCP החיבור יציב לגמרי.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #34 

@dr0rאיזו תיבת פנדורה.....
קראתי את הלינק ואז החלטתי לאתחל את הראוטר ופתאום זה התחיל.... הTasmota התחיל להופיע ולהיעלם לסירוגין ברשת ה WiFi ....
הגדרתי IP קבוע לTasmota והכל חזר לעבוד.

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

@Grappaממש מציק שהאפשרות להגדרת IP קבוע לא מופיעה בממשק של Tasmota, וצריך לבנות url שמעדכן את ipaddress1 עד 4.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #36 

28/01/2021 19:35  
dr0r כתב:
@Grappaממש מציק שהאפשרות להגדרת IP קבוע לא מופיעה בממשק של Tasmota, וצריך לבנות url שמעדכן את ipaddress1 עד 4.
...
לא חייב url ולא חייב לעדכן את כל IPAddress מ 1-4 מספיק רק IPAddress1
הדרך המהירה ביותר לדעתי היא להשתמש בממשק ה WEB של ה Tasmota בתפריט Console ולהקיש שם את הפקודה
IPAddress1 xxx.xxx.xxx.xxx
אתחל את ה Tasmota לאחר מכן.

חייב לציין שאני מקבל בשמחה ב Tasmota את הבעיה הזאת ועוד הרבה עיניינים אחרים, היכולות הטמונות בקוד הזה ועוד בחינם הם מעל ומעבר לכל חלום ופנטזיה שלי בתחום ונשאר לי רק להודות להם על מה שהם עושים.
עם Tasmota כבר כשנתיים בכל מיני מימושים חכמים ומתוחכמים, היכולות מרשימות....

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #37 

@Grappa אין ספק. אי אפשר להשוות את היכולות והיציבות שלהם לפתרונות מבוססי reverse engineering של הפרוטוקול, שלא לדבר על ענן סיני כלשהו. ועדיין הייתי שמח ליותר ליטוש בממשק.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

@dr0rמעדכן שהתקנתי Firmware חדש בראוטר 3.0.0.4.386_41793
ונראה שבעיית ה DHCP מול ה Tasmota נפתרה.

בדוק ועדכן

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #39 

@Grappa תודה!
עדכנתי את ה-firmware כבר לפני כמה ימים, אבל לא חשבתי לבדוק את זה. בכל מקרה, כרגע כל ה-Tasmota עובדים יציב, ומכיוון שגם ככה קבעתי להם IP קבוע לא נראה לי שיש סיבה להעביר אותם ל-dynamic.

ahiel
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

@dr0r הבנתי שעברת מגוגל לראוטר הזה, יש רשמים במה הוא יותר טוב?
יציבות, מהירות וכד׳?

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #41 

באופן כללי ה-Google Wifi לא מאוד מוצלח. אין לי תקשורת קווית בין הנקודות, ולכן היתה הנחתה די משמעותית ברוחב הפס בנקודה המרוחקת. ה-Zenwifi XT משתמש ברצועה שלישית, נפרדת, עבור ה-backhaul, וגם מאפשר להשתמש ב-160MHz אם תדרי ה-DFS פנויים. גם החומרה די חלשה, ולא מסוגלת להעביר את כל ה-1Gbps, אפילו בלי L2TP (עם L2TP הקצב בכלל עלוב). ב-Zenwifi אני מגיע ל-970Mbps הורדה, 116Mbps העלאה (Speedtest בחיבור Ethernet).
חוץ מזה, אפשרויות הקונפיגורציה של Google Wifi מאוד מוגבלות - אי אפשר לשלוט בתדרים, חסימת גישה לאינטרנט היא רק בתצורת ״Family״, ועוד.
היו לי גם בעיות שלא נתקלתי בהן קודם, כמו בעיית ה-DHCP כאמור, אבל באופן כללי הרבה יותר יציב.

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”