האם ככה בונים בית חכם?

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

Re: האם ככה בונים בית חכם?

נושא שלא נקרא #16 

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

למה לא ללכת על מערכות יותר רציניות ויציבות כמו Control 4 או Savant?

אני בשלב התחלתי עם Control 4 מזה כמה חודשים ומאוד ממליץ על המערכת.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

yarino - אני רק בחילת הדרך, אבל לא שמעתי את השמות הללו האמת. אפשר עוד מידע?

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

אלו הן החברות המובילות והשולטות בתחום הבית החכם.

בארה"ב,באירופה והיום גם בישראל (במיוחד Control 4) הן מככבות בבתי ודירות יוקרתיים, אלו למעשה מערכות שכל מה שאתה מחפש ומעבר.

אני עם Control 4 בתחילת דרכי כשכרגע השליטה באזור הסלון והמטבח עם שליטה מלאה על מערכת הקולנוע והתאורה ובקרוב תתווסף לכל הבית.
אני יכול לומר לך שזו מערכת מופלאה.

ממליץ לך לפנות לדור מפיוצ'ר, הקנייה,התכנות של המערכת והתמיכה שלהם נהדרת.

Arthur_Morgan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 69 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

אם אתה בקטע של קצת DIY בעיקר בשלבים הראשונים,
ממליץ על - Home Assistant.
זה דורש עקומת למידה (למי שבונה את זה, לא למשתמש), אבל האפשרויות בלתי מוגבלות.

מישהו הציע לי את זה כאן בפורום לפני שנה כמעט.
נכנסתי לזה חזק, הפכתי כמעט כל דבר אפשרי בבית לחכם (גם דברים לא לגמרי סטנדרטיים - מכונת כביסה, תנור, מדיח, מיטה, כל דבר שאפשר לחשוב עליו הופך לחכם בדרך כזאת או אחרת, ויש מקום להרבה יצירתיות)

זה שינה את חיי. באמת.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

סרטון חביב ומלא התלהבות. כל הפתרונות שהוא לקח סגורים ברמה כזו או אחרת. פתרונות סגורים לפעמים זה טוב ולפעמים לא. למשל אצלי HOMEKIT וכל האקו סיסטם שלו זה לא רלוונטי, אין לי שום דבר של אפל ואין לי רצון בשום דבר של אפל.
בשניה שהוא זלג לHA אז בשביל מה צריך בכלל את כל מוצרי אפל מלכתחילה?
באי הפורום פה בעיקר משתמשים ברשתות zwave עם האבים לבחירתם מתוך הקיימים בשוק, משתמשים במתגים של גביס רגילים ומתקינים מודולים חכמים לבד מאחורי המפסקים לאורות לשקעים ולחלונות חשמל (בסרטון לאורות הוא השתמש בקסטה של לוטרון שזה פתרון סגור כאמור)
בנוסף, משתמשים בעוזרות קוליות כאלה או אחרות לתפעול קולי במידת הצורך.
הכותרת שלך הייתה "האם ככה בונים בית חכם?" אז התשובה שרוב האנשים פה יתנו לך היא "זה תלוי" והשורה התחתונה היא שכנראה אף אחד לא בחר בדרך המוצגת בסרטון מסיבות כאלה ואחרות.
כל אחד מוזמן לעשות את שיקולו כמובן ואין דרך אחת נכונה - יש את הדרך הנכונה לך...

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

אחרי 2 דירות עם חשמל חכם אלחוטי (ZWAVE) לעולם לא אחזור לסיוט הלאחוטי הזה.

כפי שרשמו בהתחלה, צצות בעיות, נדרשים איתחולים, לא תמיד ניתן להגיע לאביזר, בעיות מוזרות כמו פיתאום האור במקלחת מהבהב באמצע הלילה, עושה תרחיש לילה טוב ומגלה שחצי בית לא כבה והיה דלוק עד הבוקר.

המתכנתים הגיעו אלי מיליון פעם ושלא נדבר על כמה שעות שרפו בשירות מרחוק.

היום אני עם מערכת KNX שעלה לא הרבה יותר ממתגי הזכוכית של ה ZWAVE אבל בחיים לא נתקלתי בפיספוס של פקודה או תופעה כלשהי.

וגם הקונטרול 4 שולט על הכל, כבר 4-5 שנים כ 0 תקלות

Obi-Wan
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

ישנם פתרונות של בית חצי חכם שמאוד עזרו לי, דוד שמש, מזגן מרכזי ישן שהיה חשוב לי לתכנת אותו, מצלמות אבטחה אלחוטיות, כלומר שהופכים אלמנט לחכם כאשר זה מפשט את החיים,

tomer_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

גם אנחנו עברנו לבית חדש לפני כשנה, וגם אני עברתי התלבטות דומה. בתור איש תוכנה בחרתי במערכת שאני יכול לשחק איתה ולשנות לפי הצורך ולא ב"גנים סגורים" ולכן בחרתי ב-Home Assistant.
יש לה המון יתרונות - זולה מאוד, כל מה שצריך זה רספברי פיי ויש לך תשתית בית חכם מלאה, עם אינטגרציה כמעט לכל רכיב וקהילה ענקית שתומכת.
יש לה גם חסרונות כמובן - אתה מוצא את עצמך מקנפג ומתקן המון בהתחלה אבל ככל שהמערכת בבית מתייצבת זה יורד ומצטמצם לתחזוקה מינימלית. מצד שני אצלי זה גם חלק מהכיף לפעמים, אתה יוצר דברים לפי הצורך שלך ופותר בעיות. בגלל שיש קהילה גדולה וזה מוצר שמתפתח כל הזמן, בכל עדכון נפתרים הרבה בעיות ונושאי תאימות.

עבור המוצרים החכמים בחרתי ב-WIFI, מאחר ויש לי קליטה טובה בכל הבית. לרכיבי החשמל מאחורי המפסקים (תריס, נורות) הלכתי על הפתרונות של Shelly, שזאת חברה די ותיקה ומוכחת בתחום ואכן לרוב אין בעיות ועובדת בצורה חלקה.

אני מאוד ממליץ לוודא שלכל המפסקים יש קו אפס, זה לא סטנדרט וצריך בד"כ להביא חשמלאי שיסדר את זה. בכניסה לבית חדש זה יותר קל. בעזרת זה אפשר להתקין בקלות רכיבי בית חכם שיוכלו לקבל הוראה להדליק את המפסק גם שהוא סגור.

מבחינת עוזרת קולית הלכתי על אלקסה כי לפי מה שראיתי יש לאמזון את האקו סיסטם הכי מתאים לבית חכם, ואיתה אני שולט בכל דבר שאני צריך כי אפשר לייצר אינגרציה מלאה בינה לבין HA.
התרחישים שתרצה לעשות הם ממש לפי הדמיון והצורך שלך, יש לי הוראות קוליות לאוטומציות שאני צריך (כניסה לבית - מזגן, תריס ואזעקה נניח, לילה טוב - סגירת כל החלונות, סגירת מזגן בסלון ופתיחה בחדר שינה ועוד).
אבל מה שבאמת הופך את הבית לחכם זה תרחישים שקורים אוטומטית - למשל תריס הויטרינה שזז לפי תנועת השמש לאורך היום - כך אין שמש בעיניים בשום שעה.. או אורות גינה שנדלקים ונכבים לפי שקיעה ושינה.

בקיצור זה עולם שלם וצריך גם לתכנן להקדיש זמן לפני ובהתחלה לייצר את כל מה שתרצה, אבל אחר כך יותר קל לתחזק ולהוסיף כל הזמן.

maorti
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

16/08/2021 12:39  
mescaline כתב:
אחרי 2 דירות עם חשמל חכם אלחוטי (ZWAVE) לעולם לא אחזור לסיוט הלאחוטי הזה.

כפי שרשמו בהתחלה, צצות בעיות, נדרשים איתחולים, לא תמיד ניתן להגיע לאביזר, בעיות מוזרות כמו פיתאום האור במקלחת מהבהב באמצע הלילה, עושה תרחיש לילה טוב ומגלה שחצי בית לא כבה והיה דלוק עד הבוקר.

המתכנתים הגיעו אלי מיליון פעם ושלא נדבר על כמה שעות שרפו בשירות מרחוק.

היום אני עם מערכת KNX שעלה לא הרבה יותר ממתגי הזכוכית של ה ZWAVE אבל בחיים לא נתקלתי בפיספוס של פקודה או תופעה כלשהי.

וגם הקונטרול 4 שולט על הכל, כבר 4-5 שנים כ 0 תקלות
...
אולי לפני 5 שנים המצב היה אחר. אני עם מערכת ZWAVE ששולטת על בית באופן מאד רחב, עם מעט מאד תשומת לב שוטפת. יותר משלוש וחצי שנים. קח לי אותה - הרגת אותי.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

17/08/2021 8:22  
tomer_h כתב:
אני מאוד ממליץ לוודא שלכל המפסקים יש קו אפס, זה לא סטנדרט וצריך בד"כ להביא חשמלאי שיסדר את זה. בכניסה לבית חדש זה יותר קל. בעזרת זה אפשר להתקין בקלות רכיבי בית חכם שיוכלו לקבל הוראה להדליק את המפסק גם שהוא סגור.
...
תומר, אני עם שלי 1L וגם יכול לכבות ולהדליק דרך הפלאפון גם כשהמתג כבוי, אז איזה יתרון יש לקו 0?
tomer_h כתב:
מבחינת עוזרת קולית הלכתי על אלקסה כי לפי מה שראיתי יש לאמזון את האקו סיסטם הכי מתאים לבית חכם, ואיתה אני שולט בכל דבר שאני צריך כי אפשר לייצר אינגרציה מלאה בינה לבין HA.
...
אני מחפש פתרו לקבל חיווי קולי כשדלת מקרר פתוחה לכמה דק' ומניח שצריך עוזרת קולית לצורך זה.
כדי לבצע את החיבור עם אלקסה אתה חייב לחבר את HA לענן או שניתן מקומית?

תודה.

tomer_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

18/08/2021 8:35  
boubi כתב:
tomer_h כתב:
...
תומר, אני עם שלי 1L וגם יכול לכבות ולהדליק דרך הפלאפון גם כשהמתג כבוי, אז איזה יתרון יש לקו 0?
tomer_h כתב:
...
אני מחפש פתרו לקבל חיווי קולי כשדלת מקרר פתוחה לכמה דק' ומניח שצריך עוזרת קולית לצורך זה.
כדי לבצע את החיבור עם אלקסה אתה חייב לחבר את HA לענן או שניתן מקומית?

תודה.
...
השלי 1L הוא חדש יחסית ולא היה אותו שקניתי את שלי (2.5) אז יכול להיות שזה פתרון טוב. בכל מקרה, מפסק חכם זקוק לזרם (כלומר למעגל סגור) גם בזמן שהאור כבוי - אחרת לא יוכל לקבל הוראה להדליק את האור ולכן צריך את קו ה-0 (ניוטרל) שנותן חיווי. שלי 1L עובד בלי קו 0, כנראה ע״י השארת המעגל סגור דרך המנורה אבל מונחת, כך שהנורה נראית כבויה, קו אפס מאפשר למתג לקבל חשמל בלי התחכמויות.

לגבי אלקסה ו-HA, אני לא חיברתי אף אחד מהם לענן, כן חיברתי בינהם דרך פונקציית AWS Lambda, יש מדריך שלם איך לעשות את זה. עושים את זה פעם אחת ועובד קבוע -
https://www.home-assistant.io/integrati ... mart_home/

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

tomer_h כתב:
גם אנחנו עברנו לבית חדש לפני כשנה, וגם אני עברתי התלבטות דומה. בתור איש תוכנה בחרתי במערכת שאני יכול לשחק איתה ולשנות לפי הצורך ולא ב"גנים סגורים" ולכן בחרתי ב-Home Assistant.
...
בקיצור זה עולם שלם וצריך גם לתכנן להקדיש זמן לפני ובהתחלה לייצר את כל מה שתרצה, אבל אחר כך יותר קל לתחזק ולהוסיף כל הזמן.
...
מחזק את כל מה שנאמר, מסכם בדיוק את מה שיש לי בבית.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

הי. מעדכן שמרכיבים אצלנו בימים הקרובים את המערכת הנ"ל, אם מישהו רוצה פידבק אשמח לשתף כשאוכל.

https://htmag.co.il/article41275.html

dotan_shai
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

אני דווקא ממליץ על סמארטינגס לבית חכם. הכל מתחבר ואין התעסקות בכלל. גם זד וייב גם זיגבי וגם ואי פיי. אישית אין לי כלום ע"ב ואי פיי.

מוזמן לקבוצה שלי, פרטים בחתימה...
פורום משתמשי Smartthings בישראל
https://www.facebook.com/groups/SmartThingsUsersIsrael/

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”