SHELLY 2.5 - שימוש ב- DETACHED MODE

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
karpe (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 148 פעמים

SHELLY 2.5 - שימוש ב- DETACHED MODE

נושא שלא נקרא #1 

התקנתי לאחרונה מספר מודולים של SHELLY 2.5 לתאורה ולתריסים.
סה"כ עובד מצויין, יש לי מודול אחד שמחובר ל-2 נורות שממוקמות מעל דלפק, יש לכל אחת חוט פאזה נפרד שמגיע למפסק נפרד (עבודה גרועה של חשמלאי). במקום לקצר את שני החוטים ליציאה אחת של שלי (לא נכנסים ולא היו לי קלמרות זמינות ליצור חוט מאוחד), חיברתי כל פאזה ליציאה שונה של SHELLY 2.5, ואת המפסק לכניסה אחת, מתוך כוונה שהמפסק ישלוט על שתי היציאות ביחד. אחרי שסגרתי הכל גיליתי שזה לא כל כך טריויאלי..
מישהו יודע איך בתכלס זה צריך להיות מוגדר? אני מבין שהמפסקים צריכים להיות ב-DETACHED MODE, ואז מה? איך מקשרים בין הכניסה ל-2 היציאות? ואיך אני שולט ביציאות בסצנה למשל?

עוד משהו - יש לי מפסק אחד מיותר בקיר במיקום נוח שאני רוצה שיהפוך ל'מאסטר', כשאני הולך לישון הוא מכבה את כל האורות.
כרגע מה שהצלחתי לעשות זה שהוא במצב אחד הוא מכבה הכל, במצב שני מדליק הכל, שזה לא מה שרציתי.
אני רוצה שבכל שינוי מצב הוא יכבה הכל, כלומר אין משמעות למצב עצמו, רק לשינוי. היציאה של הערוץ הזה מחוברת גם למנורה, והוא ב-DETACHED MODE.

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

Re: SHELLY 2.5 - שימוש ב- DETACHED MODE

נושא שלא נקרא #2 

Detached Switch - Set Shelly device to be in "Detached" switch mode - switch is separated from the relays.
זה אומר שהמפסק מנותק מהפעלת הממסר/ים במודול.

אם יש לך בקר הפעלת המפסק תועבר אך ורק לבקר ולא תבצע שום פעולה במודול, אתה יכול להשתמש בטריגר שנוצר מהפעלת המפסק כדי ליצר אוטומציה בבקר שתתליק ותכבה את הנורות.

לגבי המפסק המיותר מציע שתחליף אותו ללחצן זה יותר נוח מבחינת הממשק מול המשתמש.
ללא כל קשר את מה שאתה רוצה לעשות אפשר לממש גם באוטומציה בבקר ושימוש במפסק כטריגר לאוטומציה. תלוי בבקר ישנם סוגים שונים של טריגרים ממפסק "שינוי מצב" "מעבר מ 1 ל0 או הפוך" אתה צריך לבחור שינוי מצב

karpe (פותח השרשור)
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 148 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כן, ברור לי שהמפסק מנותק מהריליי.
אין לי בקר נוסף, מנסה לעשות הכל מהאפליקציה של SHELLY. ציפיתי שברגע שאני מפריד בין הכניסה ליציאה, אז אני יכול להתייחס לכל פונקציה בנפרד, אם זה בקבוצות ואם זה כטריגר בסצנה, אבל זה לא המצב. השאלה אם יש דרך לגרום לזה לעבוד בלי בקר (לשני הדברים - להפעיל את שני הריליי בתלות במפסק אחד, ולהפעיל סצינה בתלות בשינוי מצב של מפסק מסויים שהוא DETACHED).

Grappa
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: Grappa
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 385 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

סורי, לא מכיר את האפליקציה של SHELLY.

אם תצרוב טסמוטה ויש לך הבנה טכנית תוכל לממש מה שאתר רוצה ועוד הרבה באמצעות ה Rules
https://tasmota.github.io/docs/Rules/

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לא ניסיתי בעצמי, אבל באפליקציה יש אפשרות להגדיר לו לעשות קריאת http בהדלקה / כיבוי. יש למודול גם rest api אז תיאורטית אפשר לבקש ממנו לקרוא ל- channel השני כשאתה מדליק מפסק אחד.

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”