המלצה שבועית - רוק ואחר .

אלבומים מומלצים, ביקורות, הוצאות חדשות וכו'.
StonedJunglist
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: StonedJunglist
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #256 

אז על איזה ז'אנר תמליץ לי להתעניין עכשיו? תן ריגושים - דברים חדשים מעניינים.. בנתיים חרשתי ומצאתי מלא בז'אנר האלקטרוני..פה ושם פנינות במטאל וחוץ מזה עובד עצות

ORAC
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #257 

זה כבר כמה ימים שאני מאזין לדיסק המיוחד הזה של DREAMTHEATER הנקרא SCENES FROM A MEMORY.
מה אומר לכם, דיסק מדהים!! שונה מהדיסקים האחרים.
הדיסק הנ"ל הוא סיפור מהתחלה עד לסוף, אין מעברי ביניים הכל מקושר ובמיוחד שיר הסיום המקשר בין כל השירים ולוקח קטעים מסוימים מהשירים הקודמים בדיסק עם סיומת מגניבה.
לפי דעתי יצירת מופת.

ממליץ, ממליץ בחום!
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

pup26
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

נושא שלא נקרא #258 

אני נאלץ להסכים עם כל מילה, למרות שיש תקליטים של DT שאני יותר מחבב זה בהחלט התקליט המושלם ביותר והמייצג ביותר, ולחשוב שאם התקליט הזה לא היה מצליח כמו שהוא הצליח הלהקה היתה מתפרקת...
פרופיל מאומת זה אחד הדברים אם לא ה

godu
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #259 

דיסק מעולה, אין ספק אבל אולי כבר חאלס עם Dream Theater ? יש מליון להקות לא פחות טובות, הייצוג של Dream Theater (והרכבי המשנה) פה בפורום מתחיל להיות מוגזם.

Stoned, בעבר המלצתי לך על מספר דברים במטאל מתתי הז'אנרים היותר כבדים, שמעת מזה משהו ?

בתור שומע פרוג, הייתי ממליץ לך על תת ג'אנר ברוק מתקדם: הסצנה האיטלקית.
מדובר בלהקות שפעלו במקביל ללהקות האנגליות שכולם מכירים וייצרו חומר לא פחות טוב עם גוון ואופי מיוחד במינו ועם נגני תופים (בכוונה לא כתבתי מתופפים) מוצלחים במיוחד. תוסיף לזה את השירה באיטלקית והרי פתחת לך עולם של הנאה.

כמה דיסקים:
אולי המוכר מכולם:
PFM - Per Un Amico
http://en.wikipedia.org/wiki/Per_un_amico

דיסק שפשוט קרע לי את הלב. (גם אחת מהלהקות המובילות)
Le Orme - Contrappunti
http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Orme

דיסק מורכב ומדהים (כנ"ל להקה ממובילי הג'אנר)
Banco del Mutuo Soccorso - Banco del Mutuo Soccorso
http://en.wikipedia.org/wiki/Banco_del_ ... so_(album)

Eyal_W
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #260 

תשמע , ברור לכולם ש DT היא אחת הלהקות הטובות וה INNOVATION בתחום .
פשוט כל דיסק הוא יצירה בפני עצמה ואפשר לספר עליו לא מעט סיפורים .
אבל אם בא לך משהו שונה אז הינה ההמלצה שלי
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
המטרה הינה להנות ממוסיקה המערכת הינה רק האמצעי.

: Amarra Dealer

http://www.sonicstudio.com/amarra
פרטים

KOOKE
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #261 

UriDrori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #262 

StonedJunglist כתב:אז על איזה ז'אנר תמליץ לי להתעניין עכשיו? תן ריגושים - דברים חדשים מעניינים.. בנתיים חרשתי ומצאתי מלא בז'אנר האלקטרוני..פה ושם פנינות במטאל וחוץ מזה עובד עצות
...
אני מתמצא לא מעט בתחום של המטאל - אבל כידוע לך זה דבר מאד כללי. אם תגיד לי משהו קצת יותר ספציפי (למשל - סובל גראולינג או לא? משהו מלודי או לא? וכו'), אוכל לתת לך המלצות ספציפיות לזה.

מעבר לכך, למרות שקשה לי להאמין שאתה עדיין לא מכיר, שתי להקות אדירות קצת מחוץ לתחום המטאל: Tool ו Muse, להקות נהדרות. הייתי ממליץ גם על Porcupine Tree.

אשמח אם תתן לי הנחיות קצת יותר ספציפיות כדי להמליץ על עוד כמה דברים (Y)

StonedJunglist
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #263 

Muse שמעתי כמה קטעים אבל מהר סגרתי ולא הייתי מוכן לשמוע עוד - מדובר על סולן עם ווקאל מאוד נשי ולא התחום שלי, בכלל- טוענים שזה אלטרנטיב שמושפע מאוד מרוק פסיכדלי ומתקדם אבל אני לא שם לב לשום השפעה או שום דבר קשור, קטעים קצרים של 3-5 דקות מאוד פופיים ואלטרנטיבים שאני לא יכול לסבול... בכל מקרה פורקיופיין נהדרים וגם TOOL (אהבתי את 10,000 DAYS) ... הכיוון הוא הכל.. דברים מרגשים.. קטעי סולו.. קטעים ארוכים , מתוחכמים.. ואפילו קטעי ווקאל קצרים.. מטאל אני לא כ"כ אוהב גראולים אז..

StonedJunglist
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #264 

godu כתב:דיסק מעולה, אין ספק אבל אולי כבר חאלס עם Dream Theater ? יש מליון להקות לא פחות טובות, הייצוג של Dream Theater (והרכבי המשנה) פה בפורום מתחיל להיות מוגזם.

Stoned, בעבר המלצתי לך על מספר דברים במטאל מתתי הז'אנרים היותר כבדים, שמעת מזה משהו ?

בתור שומע פרוג, הייתי ממליץ לך על תת ג'אנר ברוק מתקדם: הסצנה האיטלקית.
מדובר בלהקות שפעלו במקביל ללהקות האנגליות שכולם מכירים וייצרו חומר לא פחות טוב עם גוון ואופי מיוחד במינו ועם נגני תופים (בכוונה לא כתבתי מתופפים) מוצלחים במיוחד. תוסיף לזה את השירה באיטלקית והרי פתחת לך עולם של הנאה.

כמה דיסקים:
אולי המוכר מכולם:
PFM - Per Un Amico
http://en.wikipedia.org/wiki/Per_un_amico

דיסק שפשוט קרע לי את הלב. (גם אחת מהלהקות המובילות)
Le Orme - Contrappunti
http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Orme

דיסק מורכב ומדהים (כנ"ל להקה ממובילי הג'אנר)
Banco del Mutuo Soccorso - Banco del Mutuo Soccorso
http://en.wikipedia.org/wiki/Banco_del_ ... so_(album)
...

לא יצא לי לשמוע עדיין את הקטעי מטאל שהמלצת אבל הם ברשימה של האלבומים שנותר לי לבדוק, הסצינה האיטלקית באמת סצינה מעניינת- רוק סימפוני מלא בעבודות קלידים יפות , חליל ובכלל שפה מעניינת האיטלקית, את ה-PFM וBANCO גם יש לי ברשימה של לבדוק..

קח המלצה ממני המלצה על איטלקי משובח:

Alphataurus - Alphataurus (1973) תוכל למצא אותו בבלוגים של הפרוג השונים..

UriDrori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #265 

StonedJunglist כתב:Muse שמעתי כמה קטעים אבל מהר סגרתי ולא הייתי מוכן לשמוע עוד - מדובר על סולן עם ווקאל מאוד נשי ולא התחום שלי, בכלל- טוענים שזה אלטרנטיב שמושפע מאוד מרוק פסיכדלי ומתקדם אבל אני לא שם לב לשום השפעה או שום דבר קשור, קטעים קצרים של 3-5 דקות מאוד פופיים ואלטרנטיבים שאני לא יכול לסבול... בכל מקרה פורקיופיין נהדרים וגם TOOL (אהבתי את 10,000 DAYS) ... הכיוון הוא הכל.. דברים מרגשים.. קטעי סולו.. קטעים ארוכים , מתוחכמים.. ואפילו קטעי ווקאל קצרים.. מטאל אני לא כ"כ אוהב גראולים אז..
...
הבנתי. אז ככה: בהקשר של TOOL אם עוד לא שמעת את Lateralus אני ממליץ בחום, היצירה הטובה ביותר שלהם לטעמי.

להקה נוספת: Opeth. הם בד"כ עושים דת' מטאל, אבל: לפני כמה שנים הלהקה הוציאה אלבום יוצא דופן וחד פעמי של פרוג רוק מאד רגוע יחסית עם הרבה רגש וללא גראולינג, לטעמי אלבום נהדר. שמו הוא Damnation.

הרכב מעניין נוסף ושמו Down - יצא לי לשמוע את האלבום השלישי שלהם, Over the Under. זה הרכב של סולן להקת פאנטרה לשעבר, עושים מטאל מאד מעניין עם לא מעט השפעות מוזיקה דרומית. אלבום טוב.

אם עוד לא יצא לך לשמוע, אלבום הסולו של ג'ון פטרוצ'י, Suspended Animation, הוא פשוט נהדר.

להקה מעניינת שעושה מטאל מלודי ייחודי ואפל מאד היא Nevermore.

Temple of The Dog - הרכב נהדר שהוציא אלבום אחד בלבד העונה לאותו השם. פנינה מוזיקלית אמיתית. ההרכב שהיווה את הבסיס לפרל ג'אם עם כריס קורנל בתור סולן, אבל לא דומה בכלל לחומרים של אף אחד מההרכבים הללו. ממליץ מאד, Four Walled World מתוכו הוא אחד השירים המושלמים ששמעתי.

אם כבר כריס קורנל, אם מאיזושהי סיבה עדיין לא יצא לך להכיר את Soundgarden - תתחיל לטחון, להקת ענק. במיוחד Superunknown.

להקה מעניינת מאד עם מטאל סימפוני-מתקדם ברמה טכנית עוקרת עיניים - Symphony X. באמת אדיר.

זהו לבינתיים, אנסה לחשוב על עוד המלצות שיקלעו לסגנונך. מקווה שעזרתי.

StonedJunglist
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #266 

Opeth - Damnation , בהחלט דיסק טוב.. קצת הרגשתי שחסר עוד משהו שם כדי להפוך אותו לדיסק גדול, משהו שם היה חסר לי כל הזמן.. בכל מקרה יציאה מצויינת של OPETH, לגבי האחרים הם ברשימה כרגע ואעדכן..
בנתיים יצא לי לשמוע פרוג נהדר מ2007 - Phideaux - doomsday afternoon.. דיסק נהדר.. נהנה מכל דקה.. מומלץ למי שרוצה להזכר קצת בפרוג של פעם עם סאונד של היום..
עוד אחד על הדרך:
Karamanic - Whos the boss in the factory , דיסק פרוג נחמד מאוד.. עבודת קלידים יפה..שווה..

ORAC
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #267 

מי אמר שלהקות פולניות לא יודעות לנגן....

שלשום רכשתי את הדיסק של להקת RIVERSIDE ממטאל שופ.
אני כבר יומיים מאזין לתקליט הזה ולאט לאט מעכל אותו.
הלהקה מנגנת בסגנון של PORCUPINE TREE. ובמקצב 1 מעל.
אני מאמין שיהיו כאן מאזינים שיאהבו אותם.

מצרף לינקים להאזנה.

ORAC
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #268 

הנגינה לא מזכירה בשיר הספציפי את DREAM THEATER

BenNeumann
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: בן נוימן

נושא שלא נקרא #269 

אכן KOOKE המלצה טובה!, להקת Within Temptation להקה מצוינת עם סולנית בעלת קול מדהים! בנוסף להמלצה שלך אוסיף גם את Epica ו Nightwish שגם בלהקות אלו יש סולנית עם קול סימפוני מהמם!!!
" יש שני דברים שאני שונא, בירה חמה ונשים קרות "

* וויסטון צ'רציל *

UriDrori
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

Mad Season - Above

נושא שלא נקרא #270 

הרכב שכולל את סולן ומנהיג Alice In Chains הגדולה, ליין סטאלי המנוח, פלוס כמה חברי Screaming Trees ו-Pearl Jam. החומר בהחלט שונה ממה שליין עשה עם Alice, הרבה פחות כבד. זה האלבום היחיד שההרכב הזה הוציא, אלבום נהדר ומקורי. מומלץ ביותר.
תמונה

שלח תגובה

חזור אל “מוסיקה”