שרשור תגובות: איך בוחרים UPS \ אל-פסק?

חדשות ועדכונים של HT Magazine
ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4723 פעמים

שרשור תגובות: איך בוחרים UPS \ אל-פסק?

נושא שלא נקרא #1 

https://htmag.co.il?p=54230

החלטתם לא לחכות להפסקת החשמל ולקנות UPS שיגן לכם על המכשירים? תקראו את זה

תמונה

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

Re: שרשור תגובות: איך בוחרים UPS אל-פסק?

נושא שלא נקרא #2 

וואלה ירדת לפרטי פרטים במאמר הזה, עבודה יסודית ללא ספק.
הבעיה עם התרחיש של שיחת זום שאתה מתאר בתחילת הכתבה, היא שהראוטר יפול בהפסקת חשמל. נתת לזה מענה על ידי זה שנחבר גם אותו (ראוטר, מודם) ל UPS. הבעיה עם זה היא שעכשיו אני צריך שהמחשב שלי והראוטר יהיו ליד ה UPS. זה מסתבך עוד יותר אם יש לי mesh, ואז צריך שכל היחידות יחוברו ל UPS, או לפחות אלה שבקרבתן מתבצעת עבודה "קריטית". בקיצור בעיה לוגיסטית.
מצד שני, חלקינו הגדול משתמש במחשבים ניידים, ואלה לא נופלים ביחד עם החשמל, לכן יש מצב שאת העדיפות יש לתת בכלל לראוטר.
אני חושב שבתים שלנו פחות קריטי "המשכיות עסקית". בתקופת הקורנה קרה לי, וגם לעמיתים לעבודה, שהייתה נפילת חשמל, ואז זה אולי לא נעים, אבל יש תרגולת שכולם מכירים - שימוש בנייד כנקודת גישה. לוקח שתי דקות לחבר, זה לא כזה בעייתי, אם כי לא אלגנטי.
אני חושב שהשימוש היותר קריטי הוא הגנה על מכשירי חשמל, חברת החשמל כבר הרסה לי מכשירים רגישים (מגבר קולנוע ביתי), והחזר לא קיבלתי למרות שהכירו בקשר. הבעיה עם זה שזה לא בהכרח מחשב, לך תחבר את כל הבית ל UPS. בבתים משותפים יש גנרטור חרום, עד כמה הוא מספק שרות רציף, אין לי מושג.
בכל אופן נושא מעניין שלא זוכה בדרך כלל לתשומת לב, אם בעתיד ארצה לקנות מכשיר כזה, המאמר שלך יהיה מאוד שימושי וממצה.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #3 

הגנרטור במגדלי מגורים משמש רק עבור המתקנים המשותפים, כמו תאורה בקומות, מעליות, שער חשמלי לחניון וכדומה.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

Re: שרשור תגובות: איך בוחרים UPS אל-פסק?

נושא שלא נקרא #4 

מאמר מצויין.

81VIVI
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

Re: שרשור תגובות: איך בוחרים UPS \ אל-פסק?

נושא שלא נקרא #5 

מאמר מעולה שעושה סדר.

תודה רבה

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

יש נקודה אחת חשובה שלא זכתה להתיחסות במאמר, וזה שחלק מה- UPS-ים לא מייצרים גל סינוס טהור. זה יכול לגרום לבעיית תאימות (=זה לא יעבוד) עם חלק מצרכני החשמל שמחוברים ל- UPS.
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #7 

אני גם לא הזכרתי במאמר מכשירי UPS מודולרים או כאלו שעוברים בצורה מקבילית. מכיוון שאני לא מאמין שיש כאן אנשים עם ציוד מעבדה רגיש או מערכות תומכות חיים, אז הנושאים האלו לא רלוונטים עבורם, בצורה זאת המאמר מצליח להשאר פשוט וקל להבנה ועדיין לקלוע לצרכים של רוב הקוראים כאן.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

תודה זיו
כבר 15 שנה עם APC SMART UPS1500
יש לו רק חסרון אחד - עלות החלפת הסוללות :-)
ולכן מציע לכל מי שקונה לא להתפתות ל "ככל שיותר גדול יותר טוב " שכן המשמעות היא סוללות גדולות (ואף יותר מרק אחת, אצלי יש שתי סוללות 20 אמפר כל אחת) ועלות החלפה גבוהה כל כשנתיים שלוש.
מתי כן לקחת אחד גדול ? או שהחישוב צריכה שעשינו דורש כזה או שאנחנו לא רק מתכננים לשמור על המוצרים שלנו מהפסקות חשמל אלא גם מתכננים לעבוד על המחשב כשאין חשמל ואז גודל הסוללות קובע כמה זמן אפשר יהיה להמשיך להפעיל את הציוד שלנו.
לגבי איזה סוג, אין בעיה עם ליין אינטרקטיב אם הוא ממתג מהר במקרה של הפסקת חשמל אבל כבר נתקלתי בכאלה שלא שווים כלום ותכלס המחשב חוטף זץ.
מניח שהמוצרים שזיו ממליץ טובים.
באזור מגורי לא מעט הפסקות לאורך השנים ומעולם לא התקלקל לי מוצר שחובר ל UPS.
סוללות גדולות לא קל למצוא במחיר הוגן, אני קונה ישירות מהיצרן/יבואן באזור תעשיה ראש העיין כפר קאסם - רוזטק

maorphp
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #9 

מאמר מצויין.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”