אבדן טלפון - מה דעתכם??

מכשירים סלולריים, חברות סלולריות.
udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

אבדן טלפון - מה דעתכם??

נושא שלא נקרא #1 

ביום חמישי האחרון אבד לנו טלפון אנדרואיד באחד מאתרי רשות שמורות הטבע בגולן.
הטלפון היה של בני (אבל אבד באשמתי... ) וגילינו זאת רק אחרי שחזרנו למרכז. השארנו כמובן הודעות בשמורות שם ביקרנו אבל לא שמענו מהן כלום.
על המכשיר יש מדבקה עם מספר טלפון להחזרה. כל מי שהיה מוריד את המגן של המכשיר יראה אותה (כדי להחליף סים למשל).
הפעלתי find my device ולצערי גיליתי ששרותי המיקום מכובים. הילד לא זכר שכיבה אותם ואני בספק אם הוא יודע איך. ניסיתי לחייג ולהפעיל צפצוף, שמתי שומר מסך עם הודעה ומספר הטלפון שלי, אבל אף אחד לא הגיב. ראיתי מרחוק איך אחוזי הסוללה יורדים לאיטם לאורך סוף השבוע. הטלפון היה טעון כמעט במלואו כשהוא אבד, והחזיק יפה עד 30%-40% ביום ראשון. בדיקה בספק הסלולרי הראתה שלא הוצאו שיחות מהמכשיר. מקצב ירידת הסוללה האיטי היה ברור שאף אחד לא התעסק איתו.

ביום ראשון בערב בדקתי שוב את המכשיר ולהפתעתי מצאתי מכשיר עם 100% סוללה ומיקום מופעל!
הטלפון היה בכפר דרוזי בסמוך לשמורות ומקומו השתנה עם הזמן. מדי פעם שרותי המיקום נעלמו ואח"כ וחזרו.
האם יתכן שלא היה מיקום פשוט בגלל שלא נקלט GPS? האם לא אמורים לקבל מיקום משוער על בסיס תאי LTE? הרי המכשיר קלט סלולר מצויין ובכל זאת לא דיווח מיקום. מבדיקה שערכתי עם טלפון שלי, ניתן להפעיל ולכבות מיקום כשהטלפון נעול, אז אולי מי שמצא הפעיל אותו?

לאורך כל הימים האחרונים המשכתי לנסות לצלצל למכשיר, לצפצף (אמור לעבוד גם אם הווליום במכשיר הושתק) ולעדכן את ההודעה על המכשיר.
לא התקבלה שום תגובה ממי שמחזיק במכשיר, התעלמות מוחלטת. מצד שני גם לאחר שהפעלתי צפצוף ל 5 דקות לא קיבלתי אינדיקציה שמישהו כיבה את הצלצול (find my device מודיע אם מישהו מפסיק את הצלצול). הייתי מניח שאם המכשיר היה מצלצל אצל מישהו 5 דקות ברצף הוא היה רוצה להשתיק אותו.

נכון לרגע זה, מי שמחזיק במכשיר לא בהכרח מודע לכך שאני יודע שהוא נמצא ואני יודע פחות או יותר היכן הוא.
המכשיר לא מאד יקר ובן כמה שנים, אבל זה מאד מרגיז שמישהו מוצא מכשיר ולא רוצה להחזיר.
במקביל הזמנתי כבר 2 מכשירים חדשים מסין. כרגע אנחנו בחופש והילד יסתדר בלי טלפון עד שהם יגיעו. מכיון שהסים נעול לשיחות פרמיום ולחו"ל, לא ביטלתי אותו, כי ברגע שאעשה זאת, איבדתי את הקשר עם המכשיר.

בנוסף, המסך נעול בקוד די פשוט וניתן לניחוש (4 ספרות של שנה), אבל סיסמת הגוגל לא טריוויאלית. ממה שהתרשמתי, אף אחד בינתיים לא עקף את הסיסמה. בכל מקרה לילד אין שום דבר חשוב בחשבון הגוגל שלו

הטלפון לא יקר, אבל מרגיזה אותי ההתעלמות והנסיון לקחת את הטלפון לעצמו. הסיכוי שהמסך נשבר וגם הרמקול התקלקל ואין לו דרך לראות את ההודעות שלי די אפסי.
הילדים איבדו טלפונים כבר פעמיים בעבר ותמיד אנשים היו נדיבים מספיק כדי להודיע. אם היו מתקשרים אלי ואומרים שמצאו את הטלפון ביוזמתם יכול להיות שפשוט הייתי משחרר להם אותו ומאפס אותו מרחוק. הטלפון כבר ישן יחסית (Xiaomi A1), ואם זה היה מחייב אותי לנסוע לגולן במיוחד שוב כדי לאסוף אותו, כנראה לא שווה את זה.

אני בהתלבטות מה לעשות, ואשמח לשמוע עצות ודעות.

1. לרסט כבר עכשיו את המכשיר ולהגיד לו שלום. למיטב ידיעתי מכשיר נעול לא ניתן לשימוש גם אחרי ריסוט להגדרות יצרן ללא שחרור מסיסמת הגוגל אליו היה המכשיר משויך (המכשיר היה עם אנדרואיד 9 למיטב זכרוני).
2. לשלוח למכשיר הודעות למסך שאני יודע היכן הוא , שאני אערב משטרה או איומים דומים.
3. להתחיל לשגע אותו, להפעיל צפצופים ב 3 בבוקר....
4. פשוט לשחרר לו את המכשיר , בצורה בטוחה ושיהנה (לפי שרותי המיקום שהראו בי"ס תיכון באחד מהמקומות, זה כנראה נער). אם כן, איך עושים את זה בלי לתת לו גישה לחשבון גוגל? מה יקרה אם אוריד את הטלפון מהחשבון של הילד בלי לאפס את המכשיר? האם אז קוד הנעילה במסך יספיק?
5. משטרה? (חחח)

מה דעתכם?

Aviv943
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

האופציה הראשונה הכי רלוונטית. גם אם ניתן לפתוח את המכשיר. יש במכשיר הודעות ווטצאפ, תמונות וכו.
אופציות 2 ו 3 לא נראה לי רלוונטיות ולא יביאו לך את מבוקשך
אופציה 4 יותר רלוונטית מ 2 ו 3 אבל לא הייתי משאיר מכשיר עם תמונות והודעות אצל מישהו שאני לא מכיר.
אופציה 5 לא תעזור לך

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

בהחלט מרגיז
הייתי עושה אופציה 1

מזכיר לי שפעם מישהי גנבה לאשתי את הטלפון, זה היה מזמן, לפני הטלפונים החכמים, ודרך הספק היו פשוט משביתים את הטלפון.
ההיא ענתה לטלפון ואמרה שמשתמשת בו לשיחות נכנסות, אמרנו שאנחנו מוכנים לשלם אבל לא החזירה ונעלנו את הטלפון

b2k
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 234 פעמים
קיבל תודות: 856 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

את הטלפון כנראה כבר לא תקבל.

1. לעשות איפוס להגדרות יצרן בטלפון שימחק את הכל.
2. להתקשר לחברת הסלולאר ולחסום את הטלפון. לא משנה איזה סים ישימו הטלפון לא יוכל לקבל ולהוציא שיחות הוא נעול. יוכלו להשתמש בו רק ב WIFI בבית.

3. הטלפון לא יקר כמו שכתבת. אז חבל להתעסק עם משטרה, נסיעות, תלונות...איומים...

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

חסמתי את המכשיר היום דרך פניה לשרות לקוחות והחלפתי סים.
אח"כ גיליתי שניתן לעשות זאת דרך האינטרנט וניתן לבדוק מצב חסימה.

כשבדקתי לאחר מכן את ה IMEI שמדווח ע"י find my device "ברשימה השחורה" באתר הספק הסלולרי הוא אכן הופיע שם.
אבל כשבדקתי את IMEI2 שמופיע על האריזה של הטלפון (כן אני כזה, שומר אריזות...) שמשויך מן הסתם לשים השני (מכשיר dual SIM) הוא לא היה חסום!
האם זה אומר שמי שמחזיק את הטלפון יוכל להכניס סים לסלוט השני ולהשתמש בו?
האם אני יכול לחסום גם את IMEI2? אין מוודאים שבאמת מותר לי לעשות זאת ואני לא סתם חוסם מספר כלשהוא?

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@udif
·אם נמצא בכפר דרוזי הייתי שוקל לרשום ההודעה שרשמת על המסך של הטלפון, בערבית, ומציע פרס למוצא.
זה יפתה אותו להתקשר

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

את ההודעות כתבתי באנגלית ועברית וכשמופיע מספר טלפון די ברור מה הכוונה.
בכל מקרה שלחתי הודעה נוספת בערבית והפעלתי צפצוף מרחוק כדי להסב את תשומת לב המוצא.
מכיון שנלחצתי שהוא ינתק את המכשיר, החלטתי שעדיף לא לחכות יותר מדי וכמו שכתבתי כבר מעל, איפסתי אותו כל עוד יכולתי, זמן קצר לאחר מכן.

remux
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

Re: אבדן טלפון - מה דעתכם??

נושא שלא נקרא #8 

udif כתב:הטלפון לא יקר, אבל מרגיזה אותי ההתעלמות והנסיון לקחת את הטלפון לעצמו.
...
·לדעתי זה מיותר כל ההתלבטות והמאמץ שמושקע בנושא הפלאפון יד2 שהלך לאיבוד שהערך שלו זה 500 שקל בערך
לדעתי דבר מרגיז זה הפסד כסף בסכום כפול 30 מהפלאפון הזה, פה כבר יש מה להתלבט ולהתאמץ

(G)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מה יותר חשוב לך, הפלאפון או החומר שיש בתוכו למקרה שתהיה למישהו גישה אליו?
לפרמט מרחוק, לנעול ולשכוח ממנו.

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

אם תקרא בזהירות 2 הודעות מעליך תראה שהטלפון מזמן נמחק וננעל.
הטלפון החלופי מסין הגיע ויאסף מהדואר היום.

שלח תגובה

חזור אל “סלולר”