שרשור תגובות: ראש בראש: אקס בוקס X נגד פלייסטיישן 5

PlayStation, Xbox, Nintendo Switch על כל דגמיהם אביזריהם, קנסולות ניידות וקונסולות רטרו
avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

שרשור תגובות: ראש בראש: אקס בוקס X נגד פלייסטיישן 5

נושא שלא נקרא #1 

מוזר שלא פתחו עמוד תגובות למאמר המאוד מושקע: https://htmag.co.il/article43269.html

אז קודם כל תודה על ההשוואה בין הקונסולות החדשות... (Y)

ופתחתי שרשור תגובות למי שמעוניין, אני בטח ארשום משהו בהמשך לאור העובדה שכנראה הגיע הזמן לקנות קונסולה.
האקסבוקס S במחיר מאוד מפתה ונראה לי תענה על הצורך. יספיק בתור התחלה - תמיד אפשר לשדרג בהמשך... :D
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

DANBR22
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

Re: שרשור תגובות: ראש בראש: אקס בוקס X נגד פלייסטיישן 5

נושא שלא נקרא #2 

אהבתי את ההשוואה, יש שני דברים שחסרים לי בה:
הראשון בגזרת השלטים, אמנם לשלט של אקסבוקס תאימות גדולה יותר אבל השלט של פלייסטיישן לפי הבנתי מרשים הרבה יותר בחוויה שהוא מספק ובפידבק, כגון תחושת מתיחת ההדק כשאתה יורה בחץ וקשת או נעילת ההדקים כאשר יש מעצור באקדח.
שנית, זה אמנם נישתי הרבה יותר, אבל לי אישית משמעותי, סוני תומכים ב VR, אמנם כרגע עדיין בפתרון הקודם והמיושן שלהם (עדיין מדובר בכ 5 מיליון יחידות שנמכרו) , אבל בעתיד אמור לצאת פתרון מתקדם הרבה יותר שייתן חוויה משודרגת. למייקרוסופט אין כרגע תכניות בתחום.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

"ולבסוף יש להכיר בכך שדור הקונסולות התשיעי עשוי להיות האחרון לפני השתלטות הסטרימינג על התעשייה." אני שומע את זה כבר 2 דורות. אני מוכן להמר עם כל מי שמוכן לשים את הכסף שיהיה גם PS6. מישהו לוקח את ההתערבות?

מישהו מוכן להסביר לי איך בהשוואה הזו הבקר של ה XBOX ניצח כשבכל סקירה אחרת ברשת בכל מקום משבחים ומהללים את החדשנות של הבקר של ה PS5 ואת היותו פורץ דרך וחדשני?

גם בנושא התאימות לאחור יש יתרון קל מאוד ל XBOX, אבל כבר הוכח ש 99.99 אחוז מהמשחקים של ה PS4 עובדים ואפילו טוב יותר על ה PS5, אז פה לדעתי תיקו.

לגבי מחיר - רצוי לשוב ולהזכיר שיש ל PS5 גירסה דיגיטלית ללא כונן פיזי שעולה 100$ פחות מה XBOX X ומציגה את אותה החומרה בדיוק (ואני לא מדבר פה על ה XBOX S כי זו "חיה" שונה לגמרי).

כפי שציינו במאמר ואני מסכים לחלוטין - מה שקובע בסוף זה המשחקים. שימו לב שה PS5 יצא מייד בהשקה עם כמה וכמה בלעדיים וחלקים כאלו שאף חובב משחקים לא אמור לפספס (כדוגמא ברורה Marvel’s Spider-Man: Miles Morales), בעוד ל XBOX החדש אין שום משחק ולא יהיה בחודשים הקרובים שמצדיק את הרכישה שלו. האם המצב ישתנה עכשיו שמיקרוסופט קונה מפיצות משחקים על ימין ועל שמאל? כנראה שכן, אבל עדיין כרגע ולפי מה שהעבר מלמד אותנו ל PS לרב יש בלעדיים הרבה יותר טובים, וזו הסיבה שאני בסוף היום מכרתי את ה XBOX שלי ונשארתי עם PS4 ומחשב גיימינג (כל ה"בלעדיים" של ה XBOX מגיעים גם לשם ונראים הרבה יותר טוב שם). בנוסף לרב אנשים קונים קונסולה לפי מה שיש לחברים שלהם (המשתמשים המיינסטרים) ובגלל שיש ל PS4 כרגע קהל לקוחות שהוא בערך פי 3 בגודלו מה XBOX יהיה להם קשה מאוד לדעתי להוביל גם בדור הנוכחי. שוב, אני לא מדבר על ה S, שם אני בטוח שהם ימכרו קונסולות כמו לחמניות חמות - אנשים אוהבים זול.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

1. כי באופן כללי הבקר של xbox (שלא נדבר על ה Elite) הוא מוצלח ונוח יותר מאשר פיצרים שכמעט אף מפתחת לא תשתמש

2.יתרון קל בתאימות למשחקים ישנים?
ב X
א.AUTO HDR
ב. זמני טעינה הרבה יותר טובים
3. הגדרות גרפיות גבוהות יותר

3.יש הרבה שמחכים שיצא flight simulator 2020 (ממש לא רוצים להשקיע הרבה בשביל מחשב חזק)

DANBR22
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני כנראה אשאר עם סוני גם בדור הזה בעיקר בגלל ספריית המשחקים העצומה שיש לי מה PS4 וטרם שיחקתי וה PSVR העתידי. אבל לא ברור לי המהלך שעשו בשינוי החנות הדיגיטלית.
כרגע אין Wishlist, אין Sort, אין Filter, בקיצור מקשה מאוד על כל מי שרוצה לעקוב אחר מחירים ולא בא מראש לקנות משחק מסויים, בטוח שזה יקטין את הבזבוזים שלי בחנות.

linyotam
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 75 פעמים
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אני רכשתי את 2 הקונסולות.

נכון לעכשיו, קיבלתי רק את ה- Series X.

מבחינת השקעה לטווח הרחוק (שנה+) ה- XBOX זו העסקה הכי משתלמת בעולם הגיימינג.

ה- Game Pass פשוט מדהים עם מאות משחקים שרובם מעולים.

הקונסולה מדהימה, שקטה, סופר מהירה ובחיבור עם LG CX 77 מדובר בחוויה מטורפת במשחקים כגון: ORI ב- 120HZ ב- HDR או GEARS 5 עם HDR מרהיב ב- 4K ב- 60HZ חלק.

כמו-כן, מניח שבעוד שנה פלוס, יתחילו לצאת כל משחקי AAA מחברות הבת של מיקרוסופט - אז בכלל ההיצע יהיה מטורף והכל בעלות חודשית מגוחכת שכבר עכשיו משתלמת. בחיי, אני והילדים לא יודעים במה לשחק קודם.

רק לשם הבהרה - הילדים משחקים עכשיו ב- Minecraft, Minecraft Dungeons, Forza, ORI ו- Grounded כולם משחקים מעולים.
ואני משחק עכשיו ב- Gears 5, ORI ו- HellBlade המדהים.

תראו, היתרון המובהק של ה- PS5 זה שחברות הבת של סוני הוכיחו כבר שהם יודעים לעשות משחקים מדהימים. כמו-כן, הבקר נראה מדהים. מצד שני, אני לא אוהב את המודל העסקי של סוני. הם תאבי בצע והמודל העסקי שלהם הוא אנטי גיימינג לעניות דעתי. הוא תלוי כולו באקסלוסיביים שלהם ובכך שרק מי שיש לו PS5 יכול לשחק בהם. גם כאלו שיש להם PS4 PRO לא יוכלו לשחק בחלק מהאסקלוסיביים החדשים.

בעוד XBOX נותנים לך אפשרות לשחק את אותו המשחק על כמה פלטפורמות, סוני מכריחים אותך לשחק על פלטפורמה מאד ספציפית.
כמובן, שיש לזה יתרון מובהק אחד - המשחק שפותח נעשה במיוחד לפי המידות של היכולות של הקונסולה. מצד שני, הרעיון הוא שמשחק יוצא לעולם שכל אחד יוכל להנות ממנו, ולא רק מי שיכול להרשות לעצמו PS5. וחבל.

כמו-כן, בעוד ש- XBOX תומכים בכל המשחקים הקודמים שלהם (כמעט). אתה יכול להשתמש בבקרים ישנים יותר ובכך לחסוך כסף, אתה יכול לשחק כל משחק חדש גם על ה- PC וכדומה...

ומבחינת PS5:
נכון לעכשיו, ספיידרמן החדש הוא מיני משחק. 10 שעות לכל היותר.
ה- Demon's Souls נראה מדהים, אבל גם הוא חידוש למשחק קיים.
זאת אומרת, שגם סוני עדיין לא יצאו בהשקה עם משחקי AAA חדשים שמנצלים את הפונקציונאליות של הקונסולה עד הסוף, בדומה ל- XBOX.

לסיכום:
נכון לעכשיו, ה- XBOX מדהימים אותי עם המבחר, האיכות והעתיד הורוד.
ה- PS5 מעצבנים אותי בכך שאקנה משחקים ב- 70 דולר למשחק (בשונה מה- GAME PASS של מיקרוסופט שאני משלם 15 דולר בחודש ומקבל כמה משחקים חדשים בבת אחת)

מצד שני, סביר מאד להניח ש- Horizon / GOW / Rachet / והחדשים של נוטידוג יהיו מדהימים.

אז, כל עוד יש לך כסף - אתה יכול להנות מכל העולמות.
אם אתה קצר בכסף, ויכול להרשות לעצמך קונסולה אחת - לך על XBOX עם גיימפאס.

כי ה- PS5 זה רק המחיר הראשוני. אחרי זה כל משחק עולה 70$ או שאתה צריך לחכות להנחות אחרי חודשים רבים... אז זו אלטרנטיבה איכותית לא פחות אבל יקרה הרבה יותר.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@linyotam
תודה רבה על השיתוף !!
בהחלט פיסות מידע שעוזרות להרכיב את הפאזל.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

שלח תגובה

חזור אל “קונסולות”