תיקון סנסוי R-606 משנות ה-80

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
nir_07 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 0

תיקון סנסוי R-606 משנות ה-80

נושא שלא נקרא #1 

אהלן, יש לי סטריאו רסיבר סנסוי R-606 שההורים קנו בשנות ה80 שאליו מחובר פטיפון, לפתע לפני חודש וחצי בערך התחיל לזייף באותות לרמקולים (רמקולים כאילו לא מחוברים טוב), החלפתי רמקולים, צדדים וכניסות שמע, לא היה הבדל.

כמה מכות מסדרות את זה, אבל זה קורה כל פעם כמעט שאני מפעיל אותו, ניסיתי לפתוח אותו ולנקות קצת עם ספרי מגעים בכל מקום, לא יודע כמה זה היה אפקטיבי ולא רוצה לעשות משהו בלתי הפיך מדי
אני חושד שזה קשור ל knob של הבאלאנס
גם יש מעין רעש סטטי שהוא עובד בלי שום חיבור אבל זה בווליום גבוה יותר ופחות קריטי לי

מישהו יודע להכווין אותי לנסות לפתור לבד או לחילופין מכיר טכנאי למערכות ישנות באזור נתניה חדרה ?

תודה רבה בכל מקרה!

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

Re: תיקון סנסוי R-606 משנות ה-80

נושא שלא נקרא #2 

ציוד אלקטרוני רצוי לקחת לטכנאי במיוחד אם המוצר עבר את ה 30שנה שזה אומר כמעט בוודאות שיצוצו בו תקלות.

כמו כן הגיע הזמן לקנות מגבר רב ערוצי, כי סטריאו הוא יחסית יקר ולרוב לא חדש, לעומתו רב ערוצי (קולנוע ביתי) יכול להריץ גם סטריאו ואתה מקבל מוצר חדש.

nir_07 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

15/12/2020 13:21  
legopart כתב:
ציוד אלקטרוני רצוי לקחת לטכנאי במיוחד אם המוצר עבר את ה 30שנה שזה אומר כמעט בוודאות שיצוצו בו תקלות.

כמו כן הגיע הזמן לקנות מגבר רב ערוצי, כי סטריאו הוא יחסית יקר ולרוב לא חדש, לעומתו רב ערוצי (קולנוע ביתי) יכול להריץ גם סטריאו ואתה מקבל מוצר חדש.
...

כן אני מבין, אבל יש כבר מערכת קולנוע קיימת בלי כניסת פונו, וגם הפטיפון עומד כעמדה בפני עצמו, עם הרמקולים של סנסוי שהגיעו איתו יחד

חשבתי בזמנו לקנות מגבר של סוני STR190 אבל אז מצאתי את הסנסוי בבוידעם והוא עבד פיקס עד לפני חודש

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

15/12/2020 20:36  
nir_07 כתב:

חשבתי בזמנו לקנות מגבר של סוני STR190 אבל אז מצאתי את הסנסוי בבוידעם והוא עבד פיקס עד לפני חודש
...
הוא היה מאוחסן הרבה זמן לפני שהוצאת אותו מהבוידעם? בכל מקרה, אם אני מבין נכון את מה שתיארת אז ספריי מגעים טוב (רצוי משהו יעודי לאלקטרוניקה ביתית) בכל הפוטנציומטרים ויתר הכפתורים אמור לעזור. לא סתם לרסס איפה שבא, אלא במקומות הנדרשים. בטח הצטברות של אבק, לחות וחוסר שימוש גרמו לזה.
אם זה לא עוזר אז באמת אפשר לפנות לטכנאי. אני לא מכיר מישהו באזור נתניה חדרה, אבל בעיקרון כל טכנאי אלקטרוניקה אמור להיות מסוגל להתמודד עם בעיה כזאת. ז"א גם מעבדה "שכונתית" כלשהי.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

בעית מגעים פותרים על ידי שמזהים קודם איפה יש חיבור רופף או הלחמה שבורה .
פותחים את המגבר מזיזים קלות חוטים וחיבורים עד שעולים על הבעיה .
תתחיל מלבדוק כניסות , להזיז חוטים בתוך המגבר , נקישה על פוטנציומטרים , שאלה יותר שכיח תקלה , כתוצאה משימוש רב .

אם עדיין לא עלית על הבעיה זה יכול להיות הלחמה רופפת של איזה רכיב על הלוחות , וצריך לבדוק עד שעולים על המקור בעיה .
אפשר לבדוק גם רב מודד איפה הבעיה ,
במצב של שבר ,לנגן אות כלשהו ולמדוד מתח AC , ולהתקדם מהכניסות עד הקדם מגבר או יותר פנימה אם צריך , עד שרואים איפה נפסק הסיגנל .

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

15/12/2020 12:48  
nir_07 כתב:
...
כמה מכות מסדרות את זה, אבל זה קורה כל פעם כמעט שאני מפעיל אותו,...
...
הוא אמר שכמה מכות מסדרות את זה :lol:

JD9002
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 638 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

עקוב אחרי מה שכתב יהודה.
הרי דוגמאות לבעיות של חימום יתר והתרופפות הלחמות לאחר 50 שנה.
חפש איזורים שנראים כהים מחמת התחממות.
לא הכל רואים בעין בלתי מזוינת...
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”