האם מעבר לרסיבר וינטאג' ישפר לי את הסאונד?

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
Alonpo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 5 פעמים

האם מעבר לרסיבר וינטאג' ישפר לי את הסאונד?

נושא שלא נקרא #1 

היי,
קורץ לי לעבור לסט אפ עם מגבר וינטאג' משנות ה 70, מרנץ, סנסואי וכד'.. השאלה האם זה ישפר לי את הסאונד חוץ מהויזואליות הנהדרת?
יש לי סט אפ צנוע של מגבר סטריאו משנות ה 90 - Yamaha AX 390 (שנשמע נהדר אגב), רמקוליים מדפיים מפתיעים מאוד של Sony SSCS5 וסאב מוגבר של מרנץ. המקורות שלי זה פטיפון של פיוניר והזרמה של ספוטיפי, יו טויב מיוזיק, DI radio עם מתאם BT
אשמח לתובנות בנושא..

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

Re: האם מעבר לרסיבר וינטאג' ישפר לי את הסאונד?

נושא שלא נקרא #2 

רמקולים סבירים,
לא פח כמו מרבית הרמקולים שמשום מה נמצאים אצל אנשים אבל גם לא נראים כמו רמקולי יוקרה.
נגיד ככה שהם נחמדים לשמיע.
לא הבנתי איזה סאב יש לך ואיך אתה מחבר.

אכן רסיברים בנויים ממש טוב ועבור סטריאו עושים את עבודתם נאמנה.

מה שבטוח ש:
שרסיברים מה 80S חייבים שיפוץ ע"י מישהו שמבין, נהרסים מהר מדי משימוש סביר גם אם יש ברשותך תקין (שוב עניין התחזוקה)

AX 390 יכול לעבוד משלט, שזה אומר שתומך ב IR
מה שלא רואים ברסיברים הישנים.

אישית היה לי רסיבר של KENWOOD כנראה מה 90S ולא דאגתי לתחזק אותו אצל מומחה, בפועל גיליתי שכל טוויטר ברמקולים שהיו לי נשרף והרסיבר בסוף נשרף (כי העדפתי לאלטר במקום לשפץ).

לא הבנתי מההודעה לאיזה רסיבר אתה מתכנן לעבור ?
הציוד של ה 70S אכן נראה יפה מבחינה חיצונית ואחרי שיפוץ יכול להריץ זוג רמקולים.
על איזה רסיבר ואיזה זוג רמקולים חשבת ?

Alonpo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

הדגם של הסאב הוא marantnz sw2400 והוא מחובר אצלי דרך ה B speakers במגבר אל ה hi level inputs בסאב. סה"כ עובד לא רע.
חשבתי בינתיים לשמור את הרמקולים ואולי להחליף את ה yamaha ברסיבר וינטאג', משהו כמו 2230 של מרנץ או סנסואי 6060. השאלה אם ההשקעה הזו תשפר לי גם את הסאונד..
ה yamaha הזה נשמע מצויין אבל ויזואלית קצת משעמם חחח .
לגבי תחזוקה של הרסיברים האלו זה אכן יכול להיות בעיה, למרות שלפעמים אפשר למצוא כאלה אחרי טיפול ושיפוץ בלוחות...

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אישית אני נהנה להסתובב פה ולצפות בנושאים.

הרסיברים שציינת אמורים להיות רסיברים מצויינים עם תמורה טובה (ונראה לי מבחינת מחיר הם גם לא הכי יקרים), אבל יחסית יקרים בנוסף לתחזוקה שצריכים.
אם תקנה או תשלח לשיפוץ, שתף תמונות.

שים רק לב שהמוצר יעבוד עם 230V (ולא על 110V) במיוחד אם תזמין מחו"ל.

אני אישית עובד עם רמקולים מאוד זולים בסטריאו ורסיבר רב-ערוצי שעובד לרוב כסטריאו, כי ככה החלטתי.
פשוט לדעתי רמקולים יותר קלים לשיפוץ ותחזוקה מאשר רסיבר וינטג'.
ד"א: לא מזמן הייתי אצל מישהו ושמעתי רסיבר ווינטג', רמקולי ווינטג' ותקליטים ודיי אהבתי.
אז אני מבין שזה תחום מאוד מבוקש ובעל התלהבות רבה מסביב.

שתף בבקשה תמונות כשתקנה משהו או רעיונות מה תרצה לקנות.

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

14/01/2021 11:49  
Alonpo כתב:
היי,
קורץ לי לעבור לסט אפ עם מגבר וינטאג' משנות ה 70, מרנץ, סנסואי וכד'.. השאלה האם זה ישפר לי את הסאונד חוץ מהויזואליות הנהדרת?
יש לי סט אפ צנוע של מגבר סטריאו משנות ה 90 - Yamaha AX 390 (שנשמע נהדר אגב), רמקוליים מדפיים מפתיעים מאוד של Sony SSCS5 וסאב מוגבר של מרנץ. המקורות שלי זה פטיפון של פיוניר והזרמה של ספוטיפי, יו טויב מיוזיק, DI radio עם מתאם BT
אשמח לתובנות בנושא..
...
אם הימאהה נשמע לך נהדר, הייתי מציע לך לרדת מעניין הוינטאג'. אני אישית לא התחברתי למגברים של ימאהה מהתקופה הזאת (שנות ה-90)
וברור שרסיבר וינטאג' טוב עדיף בעיניי - אבל תלוי איזה (סנסוי כן, מראנץ לא - למשל). הימאהה ה"חדש" אולי לא נראה מרשים, אך עדיין יש לו יתרונות - שלט רחוק (בהנחה שיש לך אותו) וריבוי כניסות.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

Alonpo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

14/01/2021 18:15  
dragon כתב:
14/01/2021 11:49  
Alonpo כתב:
היי,
אשמח לתובנות בנושא..
...
אם הימאהה נשמע לך נהדר, הייתי מציע לך לרדת מעניין הוינטאג'. אני אישית לא התחברתי למגברים של ימאהה מהתקופה הזאת (שנות ה-90)
וברור שרסיבר וינטאג' טוב עדיף בעיניי - אבל תלוי איזה (סנסוי כן, מראנץ לא - למשל). הימאהה ה"חדש" אולי לא נראה מרשים, אך עדיין יש לו יתרונות - שלט רחוק (בהנחה שיש לך אותו) וריבוי כניסות.
...
אז זהו, חשבתי אולי למצוא רסיבר וינטאג' מעניין ולהשוות עם הימאהה שלי ולמכור את מה שפחות אהבתי..

אגב - למה סנסוי כן ומרנץ לא? ויש עוד רסיברים מעניינים ששוה לבדוק סביב 1000 ש"ח נניח? פיוניר? רסיברים של למשל קנווד, אקאי, סוני שעולים הרבה פחות לא שווים בדיקה?

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

15/01/2021 13:06  
Alonpo כתב:

אז זהו, חשבתי אולי למצוא רסיבר וינטאג' מעניין ולהשוות עם הימאהה שלי ולמכור את מה שפחות אהבתי..

אגב - למה סנסוי כן ומרנץ לא? ויש עוד רסיברים מעניינים ששוה לבדוק סביב 1000 ש"ח נניח? פיוניר? רסיברים של למשל קנווד, אקאי, סוני שעולים הרבה פחות לא שווים בדיקה?
...
אם זה בשביל להחליט איזה מהם יותר טוב בשבילך, בכיף. לגבי מארנץ - אני פחות אוהב את הצליל שלהם. אם כי בהחלט מבין את אלה שאוהבים.
כל היצרנים שציינת בנו רסיברים טובים וגם טובים מאד (בין היתר; היו גם פחות טובים כמובן). רק תביא בחשבון ש-1,000 שקל לא קונים היום הרבה, בתחום הזה. כלומר: זה מחיר שאפשר לקנות בו בעיקר דגמי כניסה בסיסיים וחלושים, שיכול להיות להם סאונד טוב אבל הם יהיו חלשים יחסית בהספק. לרוב הם גם נראים פחות טוב. על דגמי הוינטאג' הטובים יותר והחזקים מבקשים כיום מחירים מרקיעי שחקים.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

eliad2
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 164 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

היה לי ימהה מאוד דומה לשלך , היה לי גם סנסוי 6060 ויש לי עד היום מרנץ 2230.
הימהה זכור לי מאוד לטובה , לסנסוי ולמרנץ אין הרבה יתרונות ביחס אליו חוץ מצליל קצת יותר "מעניין", כל אחד בצורה קצת שונה.
אם יש לך אפשרות למצוא מכשיר במחיר ומצב טוב לך על זה , זה יכניס לך עניין רק אל תבוא עם ציפיות גדולות מידי.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”