סיפורו של טייפ דק...

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

סיפורו של טייפ דק...

נושא שלא נקרא #1 

לפני 38 שנה, בשנת 1983 חגגתי בר מצווה.
שכההורים שלי שאלו אותי מה אני רוצה מתנה לבר מצווה, עניתי טייפ דק של AKAI לשדך למגבר של סנסוי G4500 שהיה בסלון.
ההורים שלי אמרו שמוצרי חשמל כדאי לרכוש בניו-יורק וגם ככה זאת הזדמנות טובה לנסוע לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.
מהון להון בילינו כמעט חודש בארה"ב וחזרנו עם טייפ דק הכי חדש של AKAI ב220V שמצאנו.
הוא היה כל-כך חדיש שלאף אחד בארץ לא היה כזה. הכל עם לחצנים ותצוגה מגניבה של כחול.
וככה אני והטייפ העברנו את כל שנות הנעורים שלי ואח"כ עבר איתי מבית... לבית... לבית... עד שהגיע לבית האחרון שלו בסינגפור.
אבל הוא היה עצוב, כי כבר אף אחד לא השתמש בו, פעם בעשר שנים החלפתי לו רצועות בשביל בכיף ועדיין אף אחד לא השתמש בו.
אז פרסמתי אותו בלוח המקומי והיום אחרי 38 שנה הוא החליף בעלים. רענן ויפה כמו ביום שהוא יצא מהמפעל ביפן.

זה מדהים איזו איכות יצור היתה למכשיר הזה ואיך הוא שרד את כל השנים בלי תקלה אחת.

זה לא שלגמרי נפטרתי מכל הטייפים שלי. יש לי עוד אחד זהה, שקניתי באיביי בסנט (נשבע לכם) + משלוח.
הוא אומנם עובד על 110 וולט, אבל במצב חיצוני מושלם והחלטתי שלא למכור אותו לבינתיים.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: סיפורו של טייפ דק...

נושא שלא נקרא #2 

יפה! גם אני מעריך את הפורמט המגנטי ועדיין מאזין לטייפים. רק לציין שהמודל הנ"ל - HX2 - היה חלק מסידרת הכניסה של אקאי באותו זמן, ולכן די רחוק מלהיות top of the line של היצרן הזה (שהיה באמת מצוין בפורמטים המגנטיים: קסטות, סלילים ו-וידאו). אבל כפי שכתבת, זה כנראה היה הכי טוב שניתן היה להשיג בארה"ב ב-220V. ב-110V בטוח היו שם המודלים הטובים יותר, מסידרת GX. אגב, גם בסידרת HX היה דגם אחד מעליו, שנקרא HX-3 וכלל עוד כמה features (והיה עוד אחד מתחתיו שנקרא HX-1).
.Anything can be done, but it's only done if it's done

ahersko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ה HX-3 הוצג מאוחר יותר וההבדלים בינו לבין ה HX-2 היו דולבי C, והפעלה עם טיימר. לא משהו משמעותי. האיכות היתה זהה

ה HX-1 נמכר באמת רק בגרסת 110V

סדרת ה GX הגיע לפחות שנתיים אח"כ

טוב ככל שיהיה הראש הקריסטלי של סדרת GX, עדיין מדובר במדיה מאוד נחותה ואני בספק אם בפועל ההבדלים לאוזן האנושית היו באמת ברי הבחנה או משמעותיים.

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לא רק המדיה נחותה, כל העולם האנלוגי נחות... אין שום אפשרות לתקן שגיאות, שום אפשרות להיות חסין לעיוותי תמסורת. אין כמו דיגיטל.

אבל כן, אקאי וסנסוי היו פעם כל כך מרגשים. אני זוכר כמה היה מדהים שיש טייפ שיכול להפוך את כיוון הנגינה מבלי שצריך להוציא קסטה ולהפוך אותה ידנית.

אבל אקאי היו שם הרבה קודם, ב-1973 הם הוציאו טייפ שהופך את הקסטה עצמה...

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

וואי איזה יופי

העלת בי זכרונות ילדות .

בזמנו היה לי הכבוד להיות בעליו של אחד הטייפים הטובים שיוצרו אי פעם הרי הוא ה TANDBERG 3014A מכשיר שהקדים את זמנו ועמד בקו אחד עם הרווקס והנאקמיצי .

היו זמנים יפים פעם חחחחח

תמונה
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

Kosh
סמל אישי של משתמש
גורו וינטאג'
גורו וינטאג'
נתן תודות: 339 פעמים
קיבל תודות: 366 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

גם אני חזרתי להתעסק לא מזמן עם המדיה הזאת באמצעות שני הטייפים האלה- סאנסוי D-350M ולקסמן K-1.אני עדיין חושב שזאת מדיה שעבר זמנה,אני לא מתגעגע ל"היייסס" הקבוע או להמצאה הלא מוצלחת של הדולבי שביחד עם הפחתת אותו ההיס גם מגלח חצי מהתדרים בסאונד והופך אותו לעמום-אבל,אני חייב להודות,יש משהו מהנה בהתעסקות עם הקלטות וההאזנה אליהן,אם מתעלמים מההיס וראשי הטייפים במצב טוב והם נקיים,הסאונד המתקבל לא רע בכלל,וזאת מדיה מאוד פשוטה ואמינה יחסית.אני עדיין מעדיף דיסקים,תקליטים וקבצים דיגיטליים,אבל זה נחמד מידי פעם,בעיקר כשמאזינים לקלטות מקוריות (הוצאות זרות) שהוקלטו באיכות טובה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
Vintage audio is a way of life

Retro audio is good for you

ערוץ הסטריאו וינטאג' שלי:
http://www.youtube.com/user/Kosh31100

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”