דיון על הקסטה,האם הפורמט הזה מקרה אבוד ? (i)

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
MASTERMIX
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

"זכרון" יחידי שהשארתי לעצמי על MAXELL שנורא אהבתי .......וגם הייתי יצירתי קצת.

ה - MAXELL לא למכירה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
דווקא את מה שהכי קרוב אלינו - אנחנו לא מצליחים לראות.. .

http://mastermix-production.blogspot.com/

המשך גלישה נעימה .. (f)

moranhoresh
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

פעם גם למחשבים היו קסטות

נושא שלא נקרא #17 

אני זוכר את הימים של תחילת שנות ה-80, דיסקים כמעט ולא היו, כמעט כולם עבדו עם קסטות. היה אחלה מדיה, וגם נתונים נשמרו יותר טוב מדיסק, הבעיה היתה המהירות (יותר נכון איטיות) וחוסר יכולת ליצור ספריה ולחפש קבצים.
בהמשך הוחלפו ע"י דיסקטים 5.25", שהיו מאד רגישים, והוחלפו בדיסקטים 3.5".
היום מי בכלל מתעסק עם דיסקטים, אותו דבר עם קסטות. נראה לי שלקנות היום קסטה צריך לחפש טוב-טוב, ואני לא בטוח שהמחיר לא יותר יקר מדיסק, מה שכן המדיה יותר אמינה מדיסק, ניתן להניח איפה שרוצים, לא נשרט והמידע נשמר לאורך השנים יותר מאשר בדיסק.
מבחינת אמינות אין, לדעתי, כרגע מדיה יותר אמינה, לא CD, לא DVD, לא DISK-ON-KEY, ולא HD.
עוד יתרון של הקסטה - נכנסה לכל כיס.

chalmh
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

גם האמינות של הקסטה היתה מוגבלת. למשל אם הנחתם אותה ליד רמקול, השדה המגנטי של הרמקול היה מוחק חלקית את המידע ופוגע באיכות הצליל. זה נכון שלא היו שריטות אבל היו הסתבכויות של הסלילים תוך כדי נגינה והסרט היה מתקמט. בדרך כלל תקלה מכנית בטייפ היתה גוררת בעקבותיה פגיעה בקסטה. ב-CD תקלה מכנית לא פוגעת במדיה, אלא רק במקרים נדירים.
פעם היה לי טייפ קסטות בשביל הילדים כי זה היה מאוד פרקטי עבור ילדים, אבל מעולם לא "בניתי" על קסטות כמדיה איכותית לאודיו. זה לא היה זה מבחינת הצליל וחבל להכביר מילים, לא ישכנעני איש. זאת היתה פשרה רעה לצליל על חשבון נוחיות תפעול.
אני לא חוזר לשם.
חנן,

מערכת מנצחת תלוייה בטיב המחט ואפשר גם אפשר לחברה למחרשה.
תחי המחרשה !!!

yehudaa (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

יש לי שאלה , אמרתם שקסטה לא יכולה להגיע גבוה יותר מ 10KHZ

יש לי במגבר סנסוי 7070 " tape rec out "
שכל מה שתנגן יוצא ממנה LINE OUT
האם לפי דעתכם היציאה הזאת תוציא צלילים גבוהים יותר מ 10Khz
אף על פי שהקסטה מגיע רק עד 10 ?

המוח
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 7 פעמים

Re: פעם גם למחשבים היו קסטות

נושא שלא נקרא #20 

moranhoresh כתב:אני זוכר את הימים של תחילת שנות ה-80, דיסקים כמעט ולא היו, כמעט כולם עבדו עם קסטות. היה אחלה מדיה, וגם נתונים נשמרו יותר טוב מדיסק, הבעיה היתה המהירות (יותר נכון איטיות) וחוסר יכולת ליצור ספריה ולחפש קבצים.
בהמשך הוחלפו ע"י דיסקטים 5.25", שהיו מאד רגישים, והוחלפו בדיסקטים 3.5".
היום מי בכלל מתעסק עם דיסקטים, אותו דבר עם קסטות. נראה לי שלקנות היום קסטה צריך לחפש טוב-טוב, ואני לא בטוח שהמחיר לא יותר יקר מדיסק, מה שכן המדיה יותר אמינה מדיסק, ניתן להניח איפה שרוצים, לא נשרט והמידע נשמר לאורך השנים יותר מאשר בדיסק.
מבחינת אמינות אין, לדעתי, כרגע מדיה יותר אמינה, לא CD, לא DVD, לא DISK-ON-KEY, ולא HD.
עוד יתרון של הקסטה - נכנסה לכל כיס.
...
אוי אני זוכר שאני וחבר שלי שהיינו קטנים היינו מחכים בסבלנות שיעלה המשחק על הCOMODORE 64 הציפייה הייתה שוה!

yehudaa (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

+1

בתור ילד אני זוכר את זה כעינוי גדול לחכות 10 דקות למשחק :D

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

udii כתב:יש לי שאלה , אמרתם שקסטה לא יכולה להגיע גבוה יותר מ 10KHZ

...
הטענה שקסטה לא עוברת את ה-10kHz - בלוף חסר שחר. זה היה נכון אולי ב-1964, ואולי גם אח"כ אבל רק בציוד ירוד (כמו טייפים-רדיו ניידים).
קסטות מעולות מגיעות אל מעבר ל-20kHz, וגם טייפים ברמה גבוהה בהחלט מסוגלים להוציא מהן את הביצועים האלה. ולכן אין לך מה לדאוג בקשר ליציאה שדיברת עליה מהמגבר.

chalmh
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

dragon כתב:
הטענה שקסטה לא עוברת את ה-10kHz - בלוף חסר שחר. זה היה נכון אולי ב-1964, ואולי גם אח"כ אבל רק בציוד ירוד (כמו טייפים-רדיו ניידים).
קסטות מעולות מגיעות אל מעבר ל-20kHz, וגם טייפים ברמה גבוהה בהחלט מסוגלים להוציא מהן את הביצועים האלה.
...
לא מסכים עם 20קה"ץ, אבל אפשר לומר שבתנאים מעולים מגרדים את ה16קה"ץ. תן דוגמאות של טייפים (מפרט טכני לפחות) וקסטות. אולי מגיעים ל-20קה"ץ אבל באיזו הנחתה ביחס לעוצמת 1קה"ץ? אני אף פעם לא נהניתי מהצלילים של טייפ קסטות. המצילתיים נשמעים תמיד עם "טשטשטש" במקום "צסצסצס" וממש לא טבעי כי חסרות ההרמוניות הגבוהות, שלא לדבר על צלילי המשולש שבדרך כלל נעלמים וצריך להעלותם באוב לתוך הדמיון. קסטות וטייפ קסטות זה מוצר עממי ממוצע לחלוטין. אין מה לעשות, כדי לקבל איכות ממדיה מגנטית צריך להקליט במהירות גבוהה יחסית והקסטות לא מקליטות במהירות ראויה.
חנן,

מערכת מנצחת תלוייה בטיב המחט ואפשר גם אפשר לחברה למחרשה.
תחי המחרשה !!!

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #24 

כנראה שאתה האזנת רק לקלטות/טייפים ברמה עממית (ולכן גם לא נהנית), אבל זה לא אומר שזה כל מה שיש.
קלטות וציוד איכותי להקלטתן והשמעתן תמיד דרשו השקעה גבוהה מצד המאזין, בין היתר מאחר וטייפ דק איכותי (3 ראשים, 2 קפסטנים וכו') היה ועודנו המוצר המורכב, המסובך והקשה ביותר לתכנון ולהרכבה בכל שרשרת האודיו הביתי. מכאן גם נבעו המחירים היקרים. אבל מי ידו השיגה, והשקיע - גם בקלטות מטליות וכד' - זכה למקור מוזיקה מדהים באיכותו. בטייפ מצוין שבו רצה קסטה מצוינת - קשה מאד להבדיל בין ההקלטה לבין המקור.

truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

חנן , אתה אף פעם לא שמעת טייפ שלושה ראשים מעולה , כי אחרת לא היית אומר מה שאמרת . היה לי אקאי 3 ראשים והיה לו יכולת לשמוע את המקור ואת ההקלטה המתבצעת , ואני חייב לומר שכשהקלטתי על קלטות באיכות מעולה לא שמעתי שום הבדל . אני כבר לא מדבר על הדרגון של נקאמיצ'י שהיה הרפרנס לטייפ טוב
אין לי היום את הטייפ , אבל עדיין אני חושב שהקסטה מתה ולא בגלל אי יכולת

yuval2d
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #26 

בואו נודה באמת - חרA פורמט!
עזבו אודיופילים ומביני עניין כאלה ואחרים, אם תסתכלו על זה כפורמט לציבור הרגיל - ההקלטות גרועות, נהרסות מהר, לפעמים משתבשות בתוך המערכת עצמה והסרט שם מתפזר בפנים, זה לא באמת מוזיקה איכותית... גם אנלוגי צריך שיהיה איכותי, ובתקליט הוא הרבה יותר איכותי מבקסטה.
הפורמט הזה מת, אלא אם אתם חרדים ששומעים הקלטות של אמנון יצחק לבוא ולחזור בתשובה.
TV - 70UJ675Y 70" | Marantz SR-7013 | Marantz CD-6006 (UK edition) | Turntable - Sony PS-X70 | 2 wharfedale 8.4 | 2 wharfedale Modus One | 2 wharfedale Diamond 7.1 | 2 wharfedale Valdus 100 | Subwoofer Paradigm PDR-8 | Xiaomi MI box 3 | NIKKO STA-4030

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #27 

זה כמו להגיד שהמכונית זה חרA של כלי תחבורה, אם לוקחים את הסוסיתא כרפרנס.

MASTERMIX
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

dragon יש לי מראות חדשות לסוסיתא זה הולך....? :wink:
דווקא את מה שהכי קרוב אלינו - אנחנו לא מצליחים לראות.. .

http://mastermix-production.blogspot.com/

המשך גלישה נעימה .. (f)

noamatari
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: noam atari
קיבל תודות: 0

Re:

נושא שלא נקרא #29 

31/05/2008 0:01  
yairf כתב:
יש לי אוסף קלטות שהקלטתי בסוף שנות ה-80 מתכניות של מיכל ניב ז"ל בגל"ץ. אני שומר את זה לזכרה והייתי שמח מאד לו יכלתי לשמוע אותם מדי פעם...
...
עברתי על אוסף הקלטות שלי והמרתי לדיגיטל כמה קסטות של מיכל ניב משלי. אם יש לך עדיין את הקלטות אשמח להמיר אותן ולהחזיר לך פלוס העתק דיגיטלי. זה מה שקורה כשיש סגר נו.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #30 

01/06/2008 11:29  
yehudaa כתב:
יש לי שאלה , אמרתם שקסטה לא יכולה להגיע גבוה יותר מ 10KHZ

...
היציאה הזו קיימת כדי לשרשר ציוד נוסף ונכון שהנפוץ ביותר בבתים של אותה תקופה היה טייפ קסטות אבל זו לא הייתה האפשרות היחידה. למשל מי שרצה לעשות רושם היה מחבר ליציאה הזו אקוולייזר או מד דציבלים גראפי ומי שהיה חולה מאוד באודיופילה יכל לנסות למצוא תרופה למחלה שלו בחיבור טייפ סלילים. בלא מעט מdברים מאותה תקופה הייתה גם כניסה תואמת כך שבעצם נוצרה לולאה. בקיצור, אין שום הנחתת אודיו ביציאה מ rec out
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”