מהי הסדרה האחרונה בה צפיתם?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: מהי הסדרה האחרונה בה צפיתם?

נושא שלא נקרא #1186 

12/03/2021 8:51  
Kondo10 כתב:
Your Honor
(עונה -1)

כל דמויות השוליים מהפשע שהיו אמורות להוסיף את הצבע, לא משכנעות. Margo Martindale לא מכיר שחקנית מיותרת יותר ממנה.

סדרה שמתקשה לתגמל את הצופה ועדיף שלא ימשיכו אותה, בטח לא עם בריאן קראנסטון החדגוני.
...
ביקורת מעולה ומאוד דומה למה שאני הרגשתי וכתבתי על הסידרה (עם פחות כשרון כתיבה), אם כי היית נדיב יותר בציון :)
הדבר היחידי שלא נסכים עליו הוא מרגו מרטינדייל שאני מת עליה. בסידרה הזאת היא מבוזבזת, אבל בסדרות אחרות כמו Justified או The Americans שהן בכמה רמות מעל הסידרה הזאת, היא בעיני היתה נהדרת.
נערך לאחרונה על ידי Avi_Dagan ב 12/03/2021 12:04, נערך 2 פעמים בסך הכל.
Jack of some trades, master of none

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #1187 

כמה סדרות "פיצוחים" שראיתי לאחרונה:

The Crew Season 1 (Netflix)
עוד סיטקום טיפוסי של קווין ג'יימס (The King of Queens).
הפעם הוא ראש צוות נסקר שהבעלים הוותיק פורש וממנה את הבת שלו במקומו.
נחמד בתור פילר.
6/10

Ginny & Georgia Season 1 (Netflix)
דרמדי.
אומרים שזה מעין Gilmore Girls (שלא ראיתי). אמא צעירה ודינמית עם סיפור חיים מורכב "מתאלמנת" מבעלה, ובחסות הירושה שצפוייה לקבל, עוברת עם הבת הטינאייג'רית המעורבת שלה לעיירה בורגנית+.
חביב.
6.1/10

Firefly Lane Season 1 (Netflix)
דרמה.
שתי בסט פריינד מילדות וסיפור היחסים בינהן ותהפוכות החיים השונות שעברו. אחת מגישה תוכנית דיי טיים מצליחה לנשים (בעיקר), והשניה עיתונאית לשעבר שפרשה לטובת חיי משפחה ועומדת לפני גירושין.
מפוזר על 3-4 טיימליינס במקביל שעוברים בינהם כל הזמן בצורה די מוצלחת.
לא רע.
6.2/10

קופה ראשית עונות 1+2 (כאן 11)
קומדיה ישראלית עם קרן מור, דוב נבון, נועה קולר ועוד על עובדי סניף ביבנה של רשת סופרמרקטים והלקוחות הקבועים והמעצבנים שפוקדים אותו. עשוי בסגנון מוקיומנטרי (The Office). הרבה דמויות מוקצנות משעשעות.
משעשע למדי. פילר חביב.
6.9/10

Kondo10
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום סרטים וטלויזיה
נתן תודות: 767 פעמים
קיבל תודות: 1512 פעמים

נושא שלא נקרא #1188 

Salem's Lot ( 2004)

סופר חוזר לעיר הולדתו כדי לכתוב ספר על בית רדוף רוחות כביכול שנמצא על גבעה שמשקיפה על העיירה.
תוך כדי שהוא כותב את הספר עברו מתחיל להטריד אותו, במיוחד שדייר חדש קנה את הבית הרדוף.
כאשר אנשים מתחילים להיעלם בצורה מסתורית, הוא חושף בית חשוך שמסתיר מאחוריו צבא של אנשים צמאי דם.

מיני סדרה מבוססת על הרומן של סטיבן קינג, שהוא עיבוד נוסף לסיפור האימה הגותי שנעשה גם בשנת 1979 בכיכובו של David Soul
למי שזוכר "סטארסקי והאץ" משנות ה -70. לא מובן למה הפכו את הסיפור למיני סדרה, שאפשר היה לעשות ממנה סרט אחד ארוך. (בסה"כ 3 שעות)
Rob Lowe נראה חיוור ללא כריזמת משחק, גיחות קטנות ואיכותיות כתמיד של Donald Sutherland, ועוד כמה שחקנים מוכרים כולל Rob Lowe.
הרבה כאוס תרתי משמע שלא מאפשרים להבין את העלילה במלואה, בחלקה הגדול הסצנות מגעילות ודוחות, היעדר חדשנות גורם לשעמום וחוסר סבלנות לראות מה קורה מעבר לדמויות שאינן משכנעות, הסוף לקח את הסיפור למקום מטורלל ולא נעים לצפייה. מאכזב ולא מפחיד, יותר דוחה.

5.6/10

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #1189 

שקופים עונה 1 (הוט)

קומדיית מערכונים על אנשים שעובדים ב"רקע" (מאבטחים, מנקים וכו').

בניגוד לסדרות מערכונים שלעיתים אותם שחקנים מגלמים דמויות מתחלפות ומשתנות, כאן הדמויות קבועות והרוב מתמקד בשני מאבטחים. בדומה לסידרה הקודמת של היוצרים, "אנחנו במפה", גם כאן יש חזרה ללוקיישנים ומצבים מסויימים בואריאציות שונות.

קאסט מוצלח: גורי אלפי, יובל סמו, תיקי דיין, גילה אלמגור (שממש בסדר פה, בדרך כלל אני לא אוהב אותה), אלי יצפאן ועוד. בכל סוף פרק כל הקאסט + נוספים עושים ביצוע קברטי משהו לשיר ישראלי מוכר (באנחנו במפה עשו ביצועי אופרה לשירי אוהדי ספורט). מרגישה לי השפעה מסויימת מJean-Pierre Jeunet הגדול, בעיקר בקטע הפתיחה של הסידרה.

נהנתי.

8/10

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #1190 

The lady and the dale (יס דוקו / hbo)

מיני סידרה של hbo על יזמית בשנות השבעים שהבטיחה רכב סופר יעיל בעל שלושה גלגלים בשם דייל (על שם הממציא) והסתבכה. האם מדובר במעשה רמאות או רדיפה של המדינה

הסיפור מעניין כי יש לו כמה גרסאות. הגרסא של המשפחה שמגלה הכל, כמובן עם אינטרס ליפות את העניינים, אבל גם מעורבים נוספים כגון עובדי החברה, העיתונאי שעלה על הסיפור, אנשי השמטרה והחוקרים. הכל מסופר באופן כזה שאפשר להחליט לבד אם זה מקרה של רדיפה או רמאות מקצועית של חיים שלמים שזה היה השיא.

8/10

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #1191 

search party עונה ראשונה - HBO

סדרה מאוד מוזרה על בחורה שנעלמת וקבוצת חברים די משועממים שמתחילים לחקור מה קרה לה וככל שהם חופרים יותר כך זה נהיה מוזר יותר.

חביב - לא מצחיק חחח, אבל שנון למדי. ממשיך לצפות ואדווח אם העונות הבאות משתפרות (יש 4 עונות סה"כ).

8/10

Kondo10
סמל אישי של משתמש

נושא שלא נקרא #1192 

Age of Samurai: Battle for Japan ( 2021 )

בין השנים 1551 עד 1616 ביפן הפיאודלית מתנהלים קרבות בין לוחמים רבי עוצמה שנלחמים על כוח להיות השליטים היחידים ביפן.
ביניהם נמצא סמוראי ידוע לשמצה הידוע בשם "דרקון חד העין" שלחם לצד שלושת האבות המייסדים של יפן. סמוראים אכזריים שלחמו
אחד נגד השני ללא רחמים כדי לאחד את העם היפני לאחר 400 שנות לחימה.

דוקו על לוחמים אכזריים ביפן שנחשבים אבי הסמוראים. דמויות היסטוריות מרתקות עם קרבות מרהיבים שנותנים תחושה שאתה נמצא שם.
הפקה ומשחק מרשים בלווי הסברים מהיסטוריונים שונים, שנותנים נקודות מבט שונות על ההיסטוריה של כל דמות. שחזור התקופה מרשים
הקרבות עשויים ומצולמים היטב. היסטוריה אכזרית שכולם בוגדים בכולם, כולל בהורים, עד למעשי רצח קשים כדי להיות השליט הבלעדי ביפן.
חומר לימודי מעניין שמגלה עוד כמה פרטים על המנהיגים בתקופה אכזרית עד להכרזת לאחד מהן "לשוגון" המנהיג הבלתי מעורער.

חובבי הקרבות יבוא לסיפוקם, היסטוריה יפנית מרתקת, הדמויות מופלאות, הרבה פרטים שקשה להעביר המיני סדרה, גם שהיא מלווה בהסברים רבים
שיותר מקשים להבין את המניעים של הדמיות והמנהיגים האכזריים. טכניקות לחימה וערמומיות מופלאה שהם ההבדל בין מנהיג שיכול לגבור
על רבים וחזקים יותר, גם כשהוא במיעוט. פרק חשוב בהיסטוריה שנותן הרבה חומר מחשבה, אך אינו יכול להחליף למידה וקריאה בשום שלב.

7.8/10

Kondo10
סמל אישי של משתמש

נושא שלא נקרא #1193 

The Lost Pirate Kingdom (2021)

בשנת 1715 מיד לאחר מלחמת הירושה הספרדית מול האנגלים, בה ניצחה אנגליה והסתיימה סופית בחוזה לונדון של 1604
בין נציגיו של מלך ספרד פליפה השלישי, והמלך החדש של אנגליה, ג'יימס הראשון. החוזה פסק על הפסקת הפעילות הפיראטית של אנגליה
מה שגרר אחריו שודדי שבזזו ללא רחם אוצרות יקרים בקריביים, והקימו רפובליקה שוויונית להפליא עבורם.

אחרי סיום מלחמת הירושה נותרו אלפי מלחים ללא עבודה, מה שיצר התארגנות של שודדי ים שפגעו בצי הספרדי למורת רוחם של השלטונות
באנגליה. כל מה שחשבתי על שודדי ים סדרת דוקו הביאה לי כמה גילויים ותבונות על מהלך חייהם של שודדי הים, ההתארגנות שלהם שחשבתי
שהיא אקראית, מהמנהיגים שחלקם הופיעו בכל מיני צורות בסרטים, כגון "שחור הזקן" או "רוברטס השחור" שהטילו אימה באיי הבהאמה והאיטי.
שחזור התקופה יפה, הדמויות טובות, כמה קרבות נפלאים, ההפקה מרשימה. נקודות התרפה של הסדרה שהיא לא מצליחה להעביר את כל האינפורמציה בצורה יסודית, וזה ברור שעומדים 6 פרקים בלבד, ביחד עם היסטוריונים שמופיעים כל רגע שכל אחד נותן את הפרשנות שלו לאירועים.
אם היו מצמצמים את ההיסטוריונים לבודדים, ונותנים יותר עומק לסיפור, היה אפשר להפיק מהעלילה מעט יותר. נושא מרתק ששופך אור על ההתנהלות של השודדים, שנתנו חופש לעבדים שהובלו בתנאים בלתי אפשריים בספינות קשורים בשרשראות בתוך הצואה שלהם (שזה בכלל לא מתקבל על הדעת) ונתנו להם שוויון מלא בתמורה להיות שודדי ים ביחד איתם, שזה פרט מרשים. טכניקות הפחדה על ידי עירום מלא וריקוד באקסטזה עם חרבות בידיים. טיפול בסיפיליס על ידי החדרת כספית לתוך הפין. (מטורף)

"הטרנד" האחרון של הצגת נשים (באופן קבוע לדאבוני בכל סדרה) בתור נשים בוגדניות, זנותיות, זולות ופרועות במיטה, משהו שחייב לעבור
חשיבה מחדש, כי זה מעט מזלזל באינטליגנציה של הצופה מבחינתי. ברור שהנושא עסיסי ומעלה את הרייטינג, אך בסופו של דבר זה בא על חשבון איכות והגיון. הסיפור מעניין שמועד על מלל רב מכל כיוון, שגורמים ליותר בלבול להבין את הסיפור לעומקו, במקום לפשט אותו ביותר סצנות פעולה להבנת הדמויות והאירועים האמיתיים. נושא שהיה חייב לקבל סדרה ארוכה בעלת עומק על מנת להפיק את מקסימום התועלת מהנושא.

7/10

Kondo10
סמל אישי של משתמש

נושא שלא נקרא #1194 

Deutschland 83 (2015)

בשנות ה- 80 בשיא המלחמה הקרה מגייסים צעיר להפוך לחייל סמוי בגרמניה המערבית כדי לדלות סודות על אסטרטגיה הצבאית
של נאט"ו בהבטחה שאמו החולה תקבל עדיפות ראשונה בהשתלת כליות. המשימה המורכבת גוררת אחריה השלכות על כל המעורבים
בדרך שאין ממנה יציאה, ללא איבוד ופגיעה באנשים קרובים.

מותחן ריגול גרמני עשוי כהלכה. זאת לא פעם ראשונה שהגרמנים מביאים ערך מוסף בכל הפקה שלהם (Dark המשובחת למשל) הדמויות מקבלות רבדים של עומק, שמגרה כל הזמן את הסקרנות להבין מה מתחולל אצל כל דמות. שחזור התקופה מצמרר, מחזיר את התקופה האפלה בצורה אמינה
ודי מפחידה. הליהוק הוא הצד החזק בסדרה, Jonas Nay מעביר דמות מורכבת ומיוסרת בצורה מושלמת, Maria Schrader הדמות הרעה כביכול מגלה מתחת למעטה שלה מעט שפיות, Sylvester Groth הדמות הקשוחה מציג משחק איכותי, Alexander Beyer הדמות האינטליגנטית בסדרה מבחינת הופעה ועומק שהוא מעביר, Carina Wiese האימא בהופעה טובה שעוטפת את הסדרה במעט רוך בתוך סיפור חיים קשה ואכזרי.

סדרת ריגול מרשימה משוחקת היטב, העלילה מורכבת ומתוחכמת פותחת את הפצעים של המלחמה הקרה שוב בצורה קשה לפעמים
של שלטון הטוטליטרי של השטאזי במזרח גרמניה, שנוקט בכל האמצעים, אם פסיכולוגיים או פיזיים להשיג את מבוקשו בכל דרך אפשרית.
זאת לא "האמריקאים" המופתית, אבל בהחלט סדרה מרשימה שמזכירה לנו כמה אכזריות ורוע נמצא בכל מקום בעולם. יש עוד שתי עונות
על תקופות נוספות ( 86/89) אולי אראה בעתיד, אם אמצא את הזמן והריכוז המתאים, כי אחרי כל הדברים הטובים על הסדרה, היא לא השאירה
אצלי איזו תחושה חזקה שאני חייב לראות את העונות הנוספת.

8.2/10

ozzz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 545 פעמים
קיבל תודות: 151 פעמים

נושא שלא נקרא #1195 

19/03/2021 11:05  
Kondo10 כתב:
Deutschland 83 (2015)

סדרת ריגול מרשימה משוחקת היטב, העלילה מורכבת ומתוחכמת פותחת את הפצעים של המלחמה הקרה שוב בצורה קשה לפעמים
של שלטון הטוטליטרי של השטאזי במזרח גרמניה, שנוקט בכל האמצעים, אם פסיכולוגיים או פיזיים להשיג את מבוקשו בכל דרך אפשרית.
זאת לא "האמריקאים" המופתית, אבל בהחלט סדרה מרשימה שמזכירה לנו כמה אכזריות ורוע נמצא בכל מקום בעולם. יש עוד שתי עונות
על תקופות נוספות ( 86/89) אולי אראה בעתיד, אם אמצא את הזמן והריכוז המתאים, כי אחרי כל הדברים הטובים על הסדרה, היא לא השאירה
אצלי איזו תחושה חזקה שאני חייב לראות את העונות הנוספת.

8.2/10
...
כרגיל, מתחבר מאוד לביקורות שלך ובמקרה הזה במיוחד לסיפא: בטעות דילגתי על העונה השנייה היישר אל העונה השלישית ולא הרגשתי שהחמצתי דבר...

splspl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #1196 

PARADISE PD
HAPPY!

אותה ביקורת לשתי הסדרות, מצחיק הזוי וחולני
שתי הסדרות הטובות ביותר בנטפליקס.
11/10

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #1197 

WandaVision עונה 1 (דיסני+)

על העלילה פורט כבר כאן:
viewtopic.php?p=3157174#p3157174

אין לי חיבה לאקשן וגיבורי על, ולכן גם לא ראיתי אף אחד מסרטי מארוול (חוץ מIron Man 1). מין הסתם יש לי חור "בהשכלה" אם אני רואה סידרה כמו זאת שקשורה לעולם שלם של דמויות ומיתולוגיות, אבל הסתקרנתי מהדיבור על ההתחלה שלה.
החלק הראשון של העונה היה בסדר. החלק השני, בו עולה מפלס האקשן דרמטית והעלילה משתטחת עוד יותר, שעמם אותי. לא שיש לי הרבה רפרנס, אבל גם הCGI היה נראה לי זול בחלקים. די התקשתי לסיים את העונה.

5.7/10

splspl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #1198 

Love, Death & Robots
וואוו.............
עדיין מנסה להבין מה ראיתי עכשיו.

19 סרטונים בטכניקות מגוונות של אנימציה בנושאים שונים מבית היוצר של טים מילר (הבמאי של דדפול)

מזכיר לי את התחושה הלא מוכרת שחוויותי כאשר ראיתי את העונה הראשונה של BLACKMIRROR.

רוצו לראות
10/10

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #1199 

05/03/2021 11:24  
oferlaor כתב:
Patriot - עונה 1 (אמזון פריים)

ראיתי את הפרומו לסדרה לא מעט אבל לא הגעתי אליה עד שמישהו כאן המליץ והצצתי ונפגעתי.

סדרה שכתובה, מלוהקת ומשוחקת באופן מושלם. זו דרמדיה כלומר קומדיה במסווה של דרמה.

מרגל שעבר טראומה במצב נפשי מעורער, ספק התאבדותי ספק דיכאון עמוק, נקרא לדגל להציל את העולם בדמות מניעת התחמשות אטומית של אירן. לטובת זה הוא נדרש לחדור לחברת צנרת מפוקפקת שדרכה הוא אמור להעביר כספים ולהגיע לאירן. אלא שכל מה שיכול להשתבש לאורך הדרך משתבש. כל פעולה הכי בסיסית מקבלת תפנית, מערבת ומסבכת עוד ועוד אנשים והגישה הדיכאונית שלו רק הופכת את המסע למורכב יותר ויותר.

קשה מאוד להצחיק אותי. אפשר לספור סדרות שממש מצחיקות אותי בקול על יד אחת (הליגה, תמיד זורח בפילדלפיה, colbert report) כל השאר במקרה הטוב מעלים חיוך על פני.

כאן קשה היה לי לשמור על החיוך ולא לעצור מדי פעם בשביל לצחוק את הנשמה שלי. הפיילוט לדעתי מבריק ברמה לא הגיונית. כמות ההברקות שם והסטיה מהשבלונות של הסדרות שאנחנו מורגלים בהם פשוט יוצאת דופן. גם השחקנים מבריקים אחד אחד, כולל הגיבור הראשי (שהוא גם "גורדו" בסדרת אפלTV+ המעט נדושה "for all mankind" נותן את הופעת חייו), האח קל הדעת שלו, אביו (טרי אוקיף המעולה "ג'ון לוק" מ-Lost).

רק התחלתי את העונה השניה, אבל זו באמת אחת הסדרות הטובות מהשנים האחרונות ואחת שמאוד לא מוכרת וחבל.

9/10
...
בחיי שניסיתי להבין את הז'אנר...לאחר 5 פרקים נשברתי.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #1200 

^ כנ"ל באמצע הרביעי.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”