[פוצל] שרשור pc ו-woke

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
ag43 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

Re: Foundation - סדרת מד"ב מבוססת על ספר של אייזק אסימוב

נושא שלא נקרא #16 

01/12/2021 20:20  
Huber כתב:
nir11 - לדעתך כל מי שלא מסכים איתך גזען. לדעתנו אתה טרול. כל אחד ודעותיו. ואני מסכים עם sabres, לנהל איתך דיון זה בזבוז זמן אטומי (שים לב שאתה מתייחס לדיון כמו למלחמה - מנצחים ומפסידים, הזוי), בגלל זה גם אני נמנע מלנהל איתך דיונים. כל דיון שאתה מגיב בו מתדרדר לבזבוז זמן חסר תוחלת - עצוב.
...
כנ"ל כמובן. אל תאכיל את הטרול.ית.ים.יות או איך שהם מזדהים היום.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

Re: [פוצל] שרשור pc ו-woke

נושא שלא נקרא #17 

או במילים אחרות: נגמרו לנו הטיעונים, סתרת את כל מה שכתבנו, כל שנשאר לנו זה להתחבא מאחורי האימרה השנונה והמקורית "לא להאכיל את הטרול".
מלאכתי הושלמה, עד להודעה חדשה, תרתי משמע.

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@nir11
אם אדם אחד אומר לך שאתה שיכור, אתה יכול לפקפק
אם שני אנשים אומרים לך שאתה שיכור, תתחיל לחשוב על זה
אם שלושה אנשים אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון.

לשאר החברים, תפסיקו להגיב לכל שטות שנאמרת בפורום. תראו סרטים או את הפרק החדש בסדרה שאתם עוקבים אחריה, יותר מעניין.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

אני רק מבקש (כמנהל) שתנהלו את הויכוחים האלה בשרשור הזה כאן במקום בכל שרשור באתר. תודה.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #20 

02/12/2021 9:02  
HTmag כתב:
@nir11
אם אדם אחד אומר לך שאתה שיכור, אתה יכול לפקפק
אם שני אנשים אומרים לך שאתה שיכור, תתחיל לחשוב על זה
אם שלושה אנשים אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון.

לשאר החברים, תפסיקו להגיב לכל שטות שנאמרת בפורום. תראו סרטים או את הפרק החדש בסדרה שאתם עוקבים אחריה, יותר מעניין.
...
כותב ללא קשר להודעה שכתובה מעלי, התכוונתי לכתוב זאת בכל מקרה.
באמת קטונתי מהשוואות מגוחכות, אבל לעיתים כולם אומרים אותו דבר, ורק אדם אחד אומר אחרת, והוא צודק. והם טועים. לא חסרות דוגמאות.
כמו כן, כמו שידוע לך בוודאי, רבים רבים רבים חושבים כמוני. אני לא היחידי שחושב כך, ואפילו פה בפורום יש לפחות חבר אחד שנדמה לי שהוא יותר קרוב לדעותי מאשר לדעות הרגריסיביות שלך, הנה כמה דברים שהנ"ל כתב, וסליחה שאני מושך פה אנשים לויכוח מבלי שהם מעוניינים בזה.

פרק שלישי לא רע. בינתיים מצליחה להחזיק אותי היטב. זה מעניין, הסדרה עקבית וממש לא מטריד אותי שיש שם diversity (זה רק מוסיף בעיני). בקיצר, שימשיכו ככה.
...
מבין שקשה לכם עם שינויי מין/גזע/ווטאבר של דמויות דמיוניות אבל ראיתי שזה גם קשה עם הבנים שלהם. אלה דמויות דמיוניות. גם במקרה הזה, כשמעבירים את אסימוב לטלויזיה, או כשמעבירים את חולית למסך הגדול אפשר לקחת החלטות אומנותיות ולשנות דברים. לא טוב, לא יצפו או לא יאהבו.
לפעמים זה לא עובד (ghost in the shell למשל שהפכה את סקארלט ג׳והנסן ליפנית...) ולפעמים כן. זכות מלאה של היוצרים.
...
מה הקשר בין מי טו לזה? למה כל דיון על סדרה הופך לדיון על דיווריסטי ועל מי טו? חסר לכם לבנים על המסך ? למי אכפת?
...

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

אני פרוגרסיבי. חד משמעית. אבל אני ממש לא אגרסיבי ולא מקדם אג׳נדה כלשהי.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

"גדול" חח
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

ag43 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

לפחות היא לא גבר (אני מקווה).
בהקשר לנושא הדיון - מתברר שבTGA יש קטגוריית GAMES FOR IMPACT או בעברית - משחקים שהעורכים חושבים שמחנכים לערכים "הנכונים".

די לפוליטיזציה!

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

הנה מאמר דיעה שמישהו פרסם (yair libman) בפייסבוק ושפשוט משקף את מה שאני חושב על ה WOKE בסידרה:

כשהיוצרים של "טבעות הכח" נטשו את המעריצים של טולקין.

**

אז למי שטרם שמע, חברת אמאזון עמלו מזה זמן רב ליצור את מה שכרגע מכונה כ-הפרוייקט היקר ביותר שנראה על המסך - סדרת "טבעות הכוח" המבוססת על יצירותיו של ג.ר.ר טולקין.

הסדרה תתמקד כאלף שנה לפני המאורות של שר הטבעות וההוביט והיא תעסוק בעיקר בדמויות שקיבלו את טבעות הכח שהם כוללים את שלושת הטבעות לאלפים, שבעת הטבעות לגמדים, תשעת הטבעות למלכים וכמובן טבעת אחת לשלוט בכולם לסאורון.

נכון לעתה, האומדן של הסדרה היה אמור לעמוד על כ150 מיליון (!) לעונה כשבסה"כ יהיו חמש עונות אבל מסתבר בסוף שכל הסדרה תעבור את הרף המיליארד דולר!!

עכשיו הייתם מצפים שעם כמות נכבדת של תקציב וזמן ממושך, שהיוצרים וכל מי שעסק ביצירת הסדרה יעשו כמעט הכל בכדי שישמרו על כמה שיותר נאמנות ליצירות של ג.ר.ר טולקין ובנו כריסטופר, נכון?

ובכן צר לי מאד להגיד לכם שזה לא יהיה המצב.
"טבעות הכח" לא יהיו נאמנות לסיפורים המקוריים של טולקין ולהלן מספר דוגמאות לכך:

1. לפי הסדרה, גלאדריאל תהיה לוחמת - אין שום איזכור בספרים שהיא הייתה אחת!
2. לפי הסדרה, לאלרונד יש אחות - אין שום איזכור בספרים שלאלרונד יש אחות!
3. לפי הסדרה, ישנה אהבה אסורה בין שתי דמויות - אין שום איזכור לזה בספר!
4. לפי הסדרה, יש גמדה נטולת זקן – חוץ מגמדים, גם לגמדות היו זקנים!
5. יש אלף שחור נטול שיער ארוך שדומה לדון למון מרשת CNN - אלפים בעולמו של טולקין היו בהירי עור!
יש עוד כמה וכמה דוגמאות שהיוצרים הולכים על "חדשנות" במקום לאמץ את מה שכתוב בספר אבל אתם כבר מבינים את הרעיון.
עכשיו הטענה העיקרית היא שהיוצרים רוצים לייצר סדרה שמתאימה "לתקופה המודרנית":

"זה הרגיש לנו טבעי שעיבוד לעבודותיו של טולקין ישקף את איך שהעולם נראה בפועל".
-לינסדי וובר – האחת המפיקות של הסדרה בראיון לוניטי פר.

הכל טוב ויפה אבל ישנה בעיה אחת קטנטנה - זה פ*ינג עולם פנטסטי!!!!!
אין מדיום של ספרות שעושה עבודה טובה יותר של אסקפיזם מהחיים האמיתיים והמודרניים מאשר פנטזיה ועכשיו אתם רוצים בכח להכניס את המסרים שלכם!! אל תוך הסדרה בגלל שאתם מרגישים שזה טבעי לכם?!?!?

עכשיו תשוו את הציטוט שלה לזה של פיטר ג'קסון כשהוא בכבודו אמר בראיון לצ'ארלי רוז דאז ב2002 את הדבר הבא: "היה לי חשוב להכניס כמה שיותר את המסרים של טולקין לסרטים מאשר את המסרים שלי"!

יחי ההבדל הקטן.

שתבינו משהו, גיוון והכלה בסרטים, סדרות או כל מדיום אומנותי כזה או אחר זה בכללי בסדר גמור ואפילו לפעמים מבורך אבל כשיוצרים ומפיקים מנסים לשווק את זב בכללל מדיום אומנותי כזה או אחר ולדחוס לנו בכח בתוך הגרונות שלנו, אז כאן נוצרת הבעיה.

טולקין ביסס את יצירותיו על פולקלור אירופאי ומה לעשות שהאוכלוסיה העיקרית מנתה קהילות בהירות עור. אם טולקין ביסס את יצירותיו על פולקלור אפריקאי אז קל וחומר שמן הסתם האוכלוסייה העיקרית הייתה כהת עור.
והאבסורד הגדול היא שאנשי הנאורות והיוצרים תוקפים עכשיו את מי שחושב כמוני ב-איך לא? גזענות וקנאות. "אתם סתם לא רוצים שיהיו שחקנים שחורים בסדרה"! פויה!
לא, מה שאנחנו *כן* רוצים שיהיה בסדרה זה שיהיה עיבוד כמעט אחד לאחד של אחת היצירות הפנטסטיות ובכלל אחד הספרים הטובים בתבל ושאתם תעשו את העבודה שלכם כראוי ותיצמדו לסיפור המקורי. לעולמו של טולקין יש את אחד הפאנדומים הגדולים בעולם והתיאוריה שלי לכך היא כפי שציינתי לפני כן – שהיא נותנת תחושה עזה של אסקפיזם ועולם אחר. כנ"ל עם מלחמת הכוכבים. כשהמשותף ביניהם באו לידי ביטוי בסרטים (לא הסיקוולים) כשהם רצו בעיקר לספר סיפור טוב על טוב נגד רע מבלי לדאוג על גיוון, הכלה ומסר.
מאותה סיבה שלא תמצאו תושבי ווקנדה לבנים או אסייתים ולא תמצאו בסרטי סמוראים שחורים או ערבים שחומים, קל וחומר שלא תמצאו דמויות רבות בספרי שר הטבעות שאינם לבנים.

ויודעים מה, אם בכל זאת היה חשוב ליוצרים להכניס שחקנים שאינם לבנים בסדרה אז יש להם אפשרות לגייס שחקנים שיישחקו את ההרדרים מהדרום. אבל כמובן שאי אפשר לעשות את זה. למה? כי טולקין צייר אותם כהמשרתים הנאמנים של סאורון ואנחנו לא רוצים שיהיו רק שחקנים כהה עור רעים.

יש כאלה שיגידו שגם סרטי שר הטבעות לא היו 100% נאמנים למקור והם צודקים. אלפים לא היו להגיע לנקרת הלם וההוביטים היו צריכים לחזור לפלח שהרגע עבר מלחמה ע"י סארומן אבל לפחות הם לא שינו מהיסוד דמויות ו/או צירפו דמויות חדשות שלא היו אמורים להיות. כן, אני מסתכל גם עליכם, סרטי ההוביט. ומכאן ולהפוך את גלאדריאל כלוחמת רק בשביל שתהיה "דמות נשית חזקה"? כן, ראינו כמה טוב זה הלך עם ריי ממלחמת הכוכבים.

עכשיו האם כל זה מעיד שהסדרה תהיה על הפנים, לא בהכרח. אולי מבחינה ויזואלית היא תהיה מהפנטת, אולי השחקנים שלא אמורים להיות שם מלכתחילה ייתנו ביצוע טוב, אולי המוסיקה של האוורד שור תרומם אותנו כפי שהיא עשתה בשר הטבעות. אבל אם עד עכשיו לא היו ציפיות גבוהות או נמוכות מהסדרה, עכשיו הם נמצאים ברף נמוך מאוד.
וגם אם הנורא מכל יתממש והסדרה תהיה בסה"כ עוד חלום רטוב של הנאורים והמתקדמים אז אל לנו לשכוח שתמיד יהיה לנו את הספרים של טולקין ואת שר הטבעות של פיטר ג'קסון.

ולסיום אני אציין דבר אחד, חבל שהיוצרים של הסדרה לא הבינו דבר אחד פשוט - כשאתם מחליטים לעבד יצירה של אומן כזה או אחר בין אם הוא חי או מת, זה הרבה יותר מכבד לשים את היצירתיות והנאמנות למקור שלו ע"פ גיוון, הכלה ומסר. רק מספיק לצפות בשר הטבעות בכדי להבין למה.

**
"מעולם לא הייתה הרבה תקווה, רק תקווה של טיפשים"
-גנדאלף

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #26 

לקחו משהו ישן והתאימו אותו לתקופה שלנו, לתרבות המערבית שלנו, כמו שהיוצרים רואים אותה. היורשים של טולקין (להבנתי) מכרו את הזכויות ומאשרים שינויים (שוב, להבנתי), אז זה מה שהיוצרים החליטו לעשות. להתאים לתקופה.התקדמו. מתקדמים. לא נשארים תקועים. טו פרוגרס.
אז מי שזה לא מוצא חן בעיניו - לא חייב לראות.
וכן, מילא משהו היסטורי, זה פנטזיה. מה הפשע פה? ששינו את ההיסטוריה? כמו שכתבת. ההתנגדות חשודה.
ובלי קשר, ריי הייתה דמות גרועה, אני מסכים מאוד. אבל כל הריבוט\ סיקוול \פריווקל הזה ל SW היה גרוע ואנמי. ולך מפריע, מה מפריע - שהכניסו אישה כדמות ראשית.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #27 

"
מאותה סיבה שלא תמצאו תושבי ווקנדה לבנים או אסייתים ולא תמצאו בסרטי סמוראים שחורים או ערבים שחומים, קל וחומר שלא תמצאו דמויות רבות בספרי שר הטבעות שאינם לבנים.
"
לא, אין סימטריה. המיעוט החלש - מותר לו מה שאסור לחזקים. היום החרדים אמרו שליברמן הוא המן הרשע. מי שיגיד שדרעי הוא המן הרשע יסיים את הקריירה. זה החוקים. אני לא קובע אותם.

toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

ניר, אתה מה זה מעייף עם כל האג'נדה הפרוגרסיבית שלך... רואים שאתה מנותק ולא מבין את הבעיה שמנסים להעביר כאן. הוליווד היא לא(!) המורה לחינוך בתיכון. מי שם אותם בכלל בתפקיד המחנכים מחדש? הם תעשייה שאמורה לבדר את הציבור ולא לנסות להכניס דעות פוליטיות וחברתיות בכוח לתוך המוח של אנשים.
אני מאוד מקווה שכל מה שנגוע ב PC\WOKE יכשל...

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #29 

הוליווד היא לא מורה ולא מחנך, אבל לאורך השנים תמיד היו שם אנשים עם אג'נדה, ובחלק גדול מהמקרים (אם כי לא תמיד), היא הייתה שמאלנית. אז תנסה להגיד להם שיפסיקו אם זה ושהם לא מחנכים, ותנסה לא להתעייף יותר מדי מהנסיונות האלה.
הוליווד זה אמנים, אמנים הם לעיתים קרובות יפי נפש (בניגוד למכוערי נפש, או חסרי נפש) והם דוחפים את האג'נדה הזו. אתה לא חייב להיות מרוצה מזה, אבל לא תוכל לשנות את זה.
אז הוליווד בהחלט עושה שטיפת מוח, מתקדמת, פרוגרסיבית, תתקדם.
אף אחד לא שם אותם בשום מקום, הטיעון שלך ריק, אתה יכול פשוט למנוע מעצמך ומהקרובים אליך לצפות בתכנים שלהם. הם תעשיה שאמורה להרוויח כסף, ומעבר לזה הם יעשו מה שמתחשק להם, ואתה לא תיקבע להם מה הם אמורים להיות.
תמיד אפשר לעשות צפיה מעגלית בסרטים של קלינט איסטווד מהחצי הראשון של הקריירה שלו. הם מקדמים אג'נדה פשיסטית (עם סרט אחד מאוד חריג ומאוד מוכר), אז אם זה יותר מתאים לך על זה. אגב אני מאוד אוהב אותם, למרות המסרים האלה.

sabres
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 131 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

כצפוי, השחתת יצירת מקור היא "קידמה", מי שלא מסכים צריך "להתקדם", אסור לא להסכים עם האג'נדה או לבקר אותה ("אתה לא תקבע להם..."), וכמובן מי שלא מסכים מוזמן לצפות בתכנים "פשיסטיים" ברמיזה עבה מאוד כמובן.
עוד טיעון של סנגוריית ה-WOKE מבית היוצר של "כל מי שחולק עלינו הוא היטלר. אנחנו תמיד צודקים".
אל תאכילו את הטרול חברים.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”