Ebay ו-Import charges החדש...והמעצבן

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
minime (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

Ebay ו-Import charges החדש...והמעצבן

נושא שלא נקרא #1 

אני מניח שרובכם שם לב לסכום שהתווסף מתחת לעלות המשלוח ומופיע בשורה של Import charges.
בחודשים האחרונים יותר ויותר מוכרים אמריקאים משתמשים בתוכנית של איביי למשלוח מחוץ לארה"ב.
אני כבר בקושי מוצא מוצרים שמשתלם לרכוש ממוכרים אמריקאים אשר לא משתמשים בתוכנית המשלוח של איביי.
המוזר הוא, שגם לחלק מהמוצרים שאינם עולים על 75$ מופיע Import charges של 20$
איביי פשוט נהיה פחות רלוונטי ...גם דוחפים את האף למיסי ייבוא (מעניין איזה דיל סגרו עם המדינה) וגם יותר ויותר מקרים לא נעימים עם Top Rated Sellers בשנה האחרונה.
(n)

BennyHS
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אכן המצב נהיה עגום.... :(

Weihenstephan
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

יש אלטרנטיבות לאיביי?

קרוקס44
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 99 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

DX.COM לא רע אבל ההיצע וגבל

amirss
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אכן מעצבן ומציק , אבל יש גם המון מוכרים שלא משתמשים באופצייה הזו , על כל מוצר שיש עליו import charge יש 3 מוצרים זהים שאין עליהם את האופצייה הזו ,
מה שכן על מוצרים יד 2 כמו מצלמות , אוזניות ומוצרי חשמל למינהם שהיה אפשר להשיג במחיר סביר וזול , כבר לא יהיה מציאה שכן רובם מוגדרים כ - import charge.
אני רציתי להזמין מגבר אוזניות ב 300$ והייתי אמור לשלם עוד157$ כimport charge , משהו לא הגיוני גם בחישוב שהם עושים,
לפי התכתבויות שלי עם המוכרים הם בכלל לא מודעים לכך שהתוספת הזו מוגדרת במכירות שלהם.

אני לא חושב שיש תחליף לאיביי , בכל זאת יש שם מגוון עצום של מוצרים חדשים/יד שנייה ששום אתר לא יכול להתחרות בו.

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בהחלט תופעה מעצבנת, המשלוח יקר (דברים שעולים 7$ רוצים על משלוח 40$!!), וגם מוצרים שהיו יכולים לעבור במכס בלי תשלום מחוייבים מראש (כמו USHOPS), המוכרים לא יודעים אפילו כמה אתם משלמים על המשלוח, הם פשוט שולחים את זה למרכז של איביי בארצות הברית ומשם שולחים לכם את זה לארץ, מבחינת המוכר זה הרבה פחות כאב ראש וגם והחבילה מבוטחת, בגלל זה רוב המוכרים מתחילים להשתמש בשיטה הזאת, איביי רצו שיותר מוכרים שפחדו לשלוח מחוץ לארצות הברית ישלחו יוכלו לעשות את זה בלי לפחד ובלי מעמץ מיותר, הבעיה היא שגם אלה שכן היו שולחים עכשיו משתמשים בשיטה המפגרת הזאת, יש מוצרים שאני לא מצליח כבר למצוא בלי זה, לכן כבר עדיף להשתמש בשירות של USHOPS, הרבה יותר זול, מבחר יותר גדול, וגם אפשרות למשלוח ימי

amirss החישוב שלהם כולל את מחיר המשלוח, ככה שאם לדוגמה המוצר על 60$ והמשלוח עוד 60$ תחוייב על מיסים של 120, עוד יתרון במשלוח ב-USHOPS, שם מחיר המשלוח רק בארצות הברית מחושב במיסים, מה גם שאיביי לא יודעים את המיסוי על כל הדברים בארץ, ומעדיפים לגבות יותר (לא יודע אם הם מחזירים, באמזון מחזירים במידה והמיסים היו נמוכים יותר) בכל מקרה, ככל שיור ויותר אנשים התלוננו למוכרים שזה לא משתלם, ככה יפסיקו להשתמש בזה

קרוקס44
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 99 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אפשרות אחרת היא לפנות למוכר ולבקש ממנו לשלוח ב-USPS first ולא ב-praiority שהוא הרבה יותר זול וע"י כך לעקוף את כל הקשקוש המעצבן הזה של איביי

maya1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 207 פעמים
קיבל תודות: 191 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

שירות יקר ומיותר .
אני לא מבין אנשים שקונים דברים שנמכרים ככה.. זה מייקר משמעותית ברוב הגדול של המוצרים (עד כמה שבדקתי במשך התקופה האחרונה)
קצת מוציא את ה"עוקץ" מקניה ב EBAY ... אבל כמו שאמרו לפני עדיין רוב המוכרים לא משתמשים בזה למזלנו .. (ונקווה שכך ישאר..) (Y)

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

קרוקס44

רוב המוכרים לא מסכימים, רובם אפילו לא יודעים שאפשר לשלוח ב-FIRST CLASSS חבילות גדולות

בכל מקרה אין קשר בין PRIORITY לתוכנית של איביי, המוכר יכול לשלוח גם PRIORITY בלי איביי ( זה יהיה עדיין יותר יקר, אבל בלי מיסים מראש ובלי איביי)

maya1

רוב המוכרים שאני ראיתי כן משתמשים בזה (כמובן רק מוכרים מארצות הברית)

Itay_Pollak
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: איתי פולק
נתן תודות: 825 פעמים
קיבל תודות: 878 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אכן מעצבן

DoME
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

האם "Import charges" שגובים אלו הם מיסים אותם היינו צרכים לשלם פה בארץ? או שעל זה נצטרך לשלם את המיסים של הארץ?

puma1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

זה המיסים של הארץ

skook
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #13 

ממש מעצבן ... ניסיתי לקנות אייפד מיני 4 הצעתי מחיר של 190 פאונד וזכיתי עם עוד 20 פאונד משלוח פתאום אתה רואה בחשבונית עוד 70 פאונד !!!
מה נסגר ...? זה משנה לגמרי את החישוב ...
הייתי חייב לבטל ועכשיו עוד פעם מבקשים ממני 65 דולר ...
מגזין הסאונד המקצועי במדינה

WWW.KOLHAYOM.CO.IL

www.facebook.com/kolhayom

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

עברו שנתיים מהדיון חבוב.
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

skook כתב:ממש מעצבן ... ניסיתי לקנות אייפד מיני 4 הצעתי מחיר של 190 פאונד וזכיתי עם עוד 20 פאונד משלוח פתאום אתה רואה בחשבונית עוד 70 פאונד !!!
מה נסגר ...? זה משנה לגמרי את החישוב ...
...
אם זה טבלט עם חיבור סלולרי, החישוב נכון. על סלולרים יש 34.6% מכס (15% מס קניה ועוד 17% מע"מ על הכל). (190+20) * 0.346 = 72.66

אם אין מקום ל-SIM, בקש מ-eBay החזר, כי המיסים אמורים להיות רק 17% מע"מ.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”