שיטת מצליח בדואר/משרד התקשורת ?

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

שיטת מצליח בדואר/משרד התקשורת ?

נושא שלא נקרא #1 

משתף את הסיפור המוזר שקרה לי, שכל אחד יעשה עם זה מה שהוא מבין. אני לא ממליץ על שום פעולה.
הזמנתי לפני כחודשיים נתב אלחוטי (TENDA AC11 בעלות של 30$) שאוחד על ידי חברת השליחויות CAINAO עם פריט נוסף (כונן SSD בעלות 30$) ומשום מה נעצר במכס. בבירור שערכתי עם הדואר, זו התשובה שקיבלתי :

"המשלוח נבדק על ידי משרד התקשורת ולא אושר
ניתן להגיש בקשה במשרד התקשורת
יש אפשרות להנפיק אישור ואחר כך – צריך עמיל מכס , או דרכנו בעמלה של 250 שח + מעמ
או שעמיל המכס דרכנו ינפיקו אישור בעמלה 200 שח +_ מעמ , ולאחר מכן עמילות מכס 250 שח + מעמ"

כלומר ציפו ממני לשלם כ450 שח + מעמ על מוצר שעלותו 100 שח.....
בקשתי מהם כי החבילה תוחזר לשולח וישלחו לי אישור על כך. הם שלחו למחרת אישור באנגלית כי המוצר הוחזר לשולח.

לפני כשבועיים קרה שוב אותו הסיפור עם נתב אחר שהזמנתי (HUAWEI AX3 PRO שעלותו כ-60 דולר שאוחד עם מספר תקעי חשמל בעלות 10$)...קבלתי את אותו מענה, אך הפעם לא נקבו בעלויות השחרור....בקשתי כי החבילה תוחזר לשולח ושיכתבו לי אישור באנגלית על כך.

אמנם לא קיבלתי מענה לפנייתי הפעם, אבל באופן מפתיע ראיתי לאחר כשבוע כי הנתב שוחרר בכל זאת וקיבלתי אותו לפני מספר ימים......

לא יכול להסביר את הסיבה לכך, אבל היה חשוב לי לשתף כי אולי זה יכול לעזור למישהו שמוצא את עצמו במצב דומה.
אני עדיין צריך לשבור את הראש מול עלי אקספרס על הנתב והכונן שהוחזרו, אבל עדיף מאשר לשרוף 450 שח.....

a_yaron
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 58 פעמים
קיבל תודות: 179 פעמים

Re: שיטת מצליח בדואר/משרד התקשורת ?

נושא שלא נקרא #2 

עצרו לי שלט לחנייה... משהוא התחיל קצת להגזים שם.

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

היית צריך להגיד להם שמתחילת 2019 לא דרושים אישורי משרד תקשורת ליבוא ראוטרים לשימוש אישי.

viewtopic.php?f=44&t=318091

maoravni
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

זה אומנם משהו ששמעתי מיד שלישית (לפחות), אבל המכס עצר כיסוי לסוללה של xiaomi, כי כתוב על זה "סוללה".

משעמם להם.

meirmeir
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

המשלוח שלך בוודאות לא נבדק ע"י משרד התקשורת, וגם אם היה צריך אישור (ולא צריך אישור תקשורת עבור נתב ביבוא אישי) הם עדיין לא היו מגיעים לפתוח את המשלוח שלך במכס ולבדוק את הציוד. נראה שהם פשוט רוצים להעביר אותך מרשימון קולקטיבי לרשימון פרטי, כי אז הרווח שלהם הרבה יותר גבוה.

אני קיבלתי את ה-AX3 Pro לפני כשבועיים דרך הדואר והוא עבר חלק במכס, לא דרשו ממני אישור תקשורת או תשלום כלשהו.

Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

16/12/2020 20:38  
meirmeir כתב:
המשלוח שלך בוודאות לא נבדק ע"י משרד התקשורת, וגם אם היה צריך אישור (ולא צריך אישור תקשורת עבור נתב ביבוא אישי) הם עדיין לא היו מגיעים לפתוח את המשלוח שלך במכס ולבדוק את הציוד. נראה שהם פשוט רוצים להעביר אותך מרשימון קולקטיבי לרשימון פרטי, כי אז הרווח שלהם הרבה יותר גבוה.
...
אני לא יודע על מה אתה מסתמך בוודאות שלך....תמונה מצורפת של המדבקה שהייתה על החבילה ששוחררה.
moc.jpg

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

נציג ממשרד התקשורת מגיע לבית הדואר מספר פעמים בשבוע לטובת זה.

meirmeir
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

מודה בטעותי, הסתמכתי על מידע שגוי שקיבלתי בעבר מחבר שעובד בנתב"ג. עם זאת, אני עדיין מאמין שה-TENDA לא נבדק ע"י משרד התקשורת ושהדואר משקר לך או מטעה אותך. הרי אם המוצר נבדק פיזית ע"י נציג משרד התקשורת ולא אושר לשחרור, למה שנציג אחר של אותו משרד פתאום יאשר את המוצר, ועוד בלי לראות אותו פיזית?

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

17/12/2020 21:46  
meirmeir כתב:
מודה בטעותי, הסתמכתי על מידע שגוי שקיבלתי בעבר מחבר שעובד בנתב"ג. עם זאת, אני עדיין מאמין שה-TENDA לא נבדק ע"י משרד התקשורת ושהדואר משקר לך או מטעה אותך. הרי אם המוצר נבדק פיזית ע"י נציג משרד התקשורת ולא אושר לשחרור, למה שנציג אחר של אותו משרד פתאום יאשר את המוצר, ועוד בלי לראות אותו פיזית?
...
אולי חד פעמי קרת טעות ובגלל שלא אספת אז נציג אחר עבר על הפריט עוד פעם והחמיץ את מה שקודמו הבחין.

*ראית כבר את הכתבה על המכרז על הציוד שלנו (שהדואר החרים) שהדואר עושה עבור העובדים שלו?

b2k
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 234 פעמים
קיבל תודות: 856 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אני קיבלתי את הראוטר tenda ac23

ללא בעיה.

https://www.aliexpress.com/item/4000316826629.html

תמונה