בית משפט לתביעות קטנות - איך מגישים הקלטה?

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

בית משפט לתביעות קטנות - איך מגישים הקלטה?

נושא שלא נקרא #1 

אני על סף הגשה של תביעה קטנה לגבי מוצר יקר (בסטנדרטים שלי) שלא תאם את תיאורו באתר האינטרנט, אפילו הייתי אומר הטעיה. לאחר דין ודברים עם הרשת (המאוד גדולה) ומריחות אינסופיות מאשת מכירות למנהל הסניף ואז למנהל הרשת ואז היום מוכרן מפנה אותי לשירות לקוחות, החלטתי לתבוע. היות ומחיר התביעה מזערי אני אפילו שמח לעשות זאת, היות וזה ניסיון טוב עבורי כאחד שאף פעם לא תבע.

מדובר בעסקת מכר מרחוק (כל עניין החזרת המוצר עד 14 יום וכו') וע"פ החוק מגיע לי פיצוי של 10,000 ש"ח אם אני זוכה בתביעה.

השאלה שלי היא - העדויות שלי הן הקלטות (אני אחד מבעלי השיחה לכן אין זה הקלטת סתר) ובטופס של התביעה אפשר רק לצרף מסמכים. איך אני מגיש לביהמ"ש הקלטות? האם זה רק בשלב התביעה עצמה בביהמ"ש? פשוט מלבד חשבוניות וכדומה אין לי שום מסמך.

תודה.

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

Re: בית משפט לתביעות קטנות - איך מגישים הקלטה?

נושא שלא נקרא #2 

שקול אם הגיוני, על רקע פרטי המקרה, לדרוש מקסימום פיצוי, כדי שבימ"ש יתייחס לזה בחיוב.
הפיצוי הוא עד 10,000₪, וגם לא אוטומטי או מוחלט:
רשאי בית המשפט לפסוק, בשל אותה הפרה, פיצויים שאינם תלויים בנזק (בסעיף זה – פיצויים לדוגמה), בסכום שלא יעלה על 10,000 שקלים חדשים:
...

לגבי הקלטות, לדעתי פשוט תמלל את הקטעים המעניינים, וכתוב גם את הזמנים שלהם בהקלטה. אם צריך, אפשר להשמיע בזמן הדיון.
אפשר גם להעלות את ההקלטה לאינטרנט, ולכתוב בתביעה את כתובת הקובץ.

דיון מעניין בנושא:
https://www.hasolidit.com/kehila/thread ... נות.12478/
נערך לאחרונה על ידי jtk ב 06/08/2021 16:57, נערך פעם 1 בסך הכל.

arix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

06/08/2021 14:28  
Yuvalfrr כתב:
אני על סף הגשה של תביעה קטנה לגבי מוצר יקר (בסטנדרטים שלי) שלא תאם את תיאורו באתר האינטרנט, אפילו הייתי אומר הטעיה. לאחר דין ודברים עם הרשת (המאוד גדולה) ומריחות אינסופיות מאשת מכירות למנהל הסניף ואז למנהל הרשת ואז היום מוכרן מפנה אותי לשירות לקוחות, החלטתי לתבוע. היות ומחיר התביעה מזערי אני אפילו שמח לעשות זאת, היות וזה ניסיון טוב עבורי כאחד שאף פעם לא תבע.

מדובר בעסקת מכר מרחוק (כל עניין החזרת המוצר עד 14 יום וכו') וע"פ החוק מגיע לי פיצוי של 10,000 ש"ח אם אני זוכה בתביעה.

השאלה שלי היא - העדויות שלי הן הקלטות (אני אחד מבעלי השיחה לכן אין זה הקלטת סתר) ובטופס של התביעה אפשר רק לצרף מסמכים. איך אני מגיש לביהמ"ש הקלטות? האם זה רק בשלב התביעה עצמה בביהמ"ש? פשוט מלבד חשבוניות וכדומה אין לי שום מסמך.

תודה.
...
יש לתמלל את ההקלטות בחברות תמלול שמתמכות בבתי משפט, חפש בגוגל

Yuvalfrr (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תודה חברים. אכן טעיתי והפיצוי הוא עד 10,000 ש"ח. האמת - לא תהיה לי בעיה גם לצאת עם זיכוי לרכישת מוצרים אחרים, מה שהצעתי בתחילה וסירבו. לוקח את זה כשיעור , שבעתיד אדע איך התהליך של תביעות קטנות מתבצע.

האם זה יהיה בסדר להגיש את התביעה ללא תמלולים, אך לתאר בכתב התביעה את דין הדברים , ולהביא הקלטות לביהמ"ש ? או שמא בביהמ"ש השופט עלול לקבל קריז שאני משמיע הקלטות של 10 דקות בתוך האולם?

jtk
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 454 פעמים
קיבל תודות: 533 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לא חייבים לתמלל, אבל לדעתי מאוד עדיף.

אפשר לתמלל לבד, לא צריך (ואין טעם) לשלם לחברה, ולא צריך תמלול מלא. סה"כ תביעה קטנה, ומאוד גמיש במסגרת הזו.
אם החברה לא תכחיש את מה שכתוב, יכול להיות שאף אחד לא ירצה לשמוע את זה. ואם כן, אפשר לקפוץ לזמני ההקלטה שצוינו מראש ולשמוע כמה שניות.

עדיף לתמלל כדי שעיקר הדברים יהיה בכתב ויהיה לשופט זמן לעיין ולהבין את כל התמונה מראש. בדיון לא בטוח שיהיה זמן, וגם אם יהיה, לדעתי עדיף להגיש הכל מגובש. בכל מקרה אני לא חושב שמישהו יקשיב ל-10 דקות. אם יהיו חילוקי דקות לגבי מה שנאמר בהקלטה, דבר שיכול לקרות הוא שהשופט יגיד לצדדים לצאת החוצה כדי להקשיב ולהגיע להסכמה לגבי המוקלט. בינתיים במקביל, תביעה קטנה אחרת תכנס לאולם. אז אם יש משהו מהותי שאתה רוצה שהשופט ידע, כדאי לתמלל זאת בכתב התביעה.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”