מדפסת תלת מימד , מה צריך לדעת או לבדוק ?

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

מדפסת תלת מימד , מה צריך לדעת או לבדוק ?

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם
חבר שלי רוצה לרכוש מדפסת תלת מימד, אבל הוא חדש בעניין ולא יודע על זה כלום.
מה צריך לבדוק לפני רכישה ? איזה נתונים חשובים ?
כרגע אין לו ממש תקציב כי הוא לא יודע כמה עולה מדפסת חביבה שכזו. זה לא מיועד (לפחות בינתיים) לעיסוק מסוים אלא לתחביב ולניסויים.
תודה רבה

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

Re: מדפסת תלת מימד , מה צריך לדעת או לבדוק ?

נושא שלא נקרא #2 

מישהו יודע לענות על זה ?

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

04/11/2020 13:41  
bixente כתב:
מישהו יודע לענות על זה ?
...
אני לא יכול לעזור לך מניסיון. אני מתעניין בתחום כבר די הרבה זמן בלי שקניתי מדפסת תלת מימד. אני הייתי מתחיל מלצמצם את הבחירה ע"י החלטה מה התקציב ואיזה גודל מדפסת הוא רוצה. אח"כ, הייתי שואל איזה חומרים הוא מתכוון להדפיס: אם יש כוונה/רצון להדפיס גם דברים גמישים אז עדיף מכונה עם direct drive ובלי bowden tube. עוד שאלה חשובה זה כמה ניסיון יש לו בלבנות דברים לבד או להלחים. יש מכונות מורכבות, יש כאלה להרכבה עצמית. אף אחת מהן לא מצריכה הלחמות, אבל לפעמים קורות הפתעות, וזה עוזר אם יש קצת כלים, חוש וניסיון.
באופן כללי, יש המון מידע ב- youtube. מדריכים, המלצות וכו'.
אם תחזור עם תשובות אפשר, אולי, יהיה לעזור לך קצת יותר.

בכל, מקרה, הייתי מתעלם מהתשובה של galina-sh. סתם מישהוא שמקדם חנות. אינשאללה, החשבון שלו ייחסם בקרוב.
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

udif
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מציע לו שיצטרף לאחת מקבוצות הוואטצאפ / טלגרם / דיסקורד / פייסבוק לנושא.
בגדול, אם יורשה לי להכליל, ה value for money נמצא כנראה במדפסות של חברת creality , במיוחד ender 3 ונגזרותיה.
המדפסת מגיעה מורכבת, אבל צריך להשתפשף ולעתים לשדרג חלקים ממנה כדי לקבל תוצאות טובות. מחירים בין 1000 ל 2000 כתלות במודל ובחנות (קנייה בארץ או חו"ל). יש גם שוק ער של יד 2 מכיון שיש לא מעט אנשים שמחזיקים יותר ממדפסת אחת וקונים/מוכרים/משדרגים.

מצד שני, לא מעט אנשים, שרוצים מראש מדפסת טובה (או "בוגרי" ender ודומיה) קונים מדפסת של Prusa. יזם החברה, Josef Prusa (מצ'כיה) פיתח למעשה את המודל המקורי שעליו מתבססות אנדר ודומיה. המדפסת הרבה יותר טובה, אבל המחיר בהתאם ($749 לקיט, יש משלוח חינם מסורתית כל black friday, עדיין בתוקף רק היום!). יש גם זמני המתנה ארוכים שנמדדים בשבועות. עוד חשוב לציין, שפרוסה עובדת בקוד פתוח ןומפיצה קוד מקור, תרשימים ושרטוטי CAD של המדפסת.
לשני החברות , פרוסה ו creality יש קהילות גדולות שתומכות במדפסות שלהם.

ישנו גם class אחר של מדפסות מבוססות רזין שמתקשה באור אולטרה סגול אסל זה ממש לא מומלץ למתחילים והחומרים לא הכי בריאים וסימפטיים. המדפסות האלה נותנות צואות מאד יפות, אבל לרוב רק למודלים קטנים. הן גם פחות מתאימות למודלים הנדסיים שצריכים חוזק (הכל כמובן בתלות בסוג חומר הגלם שאתה עובד איתו, אבל בהכללה זה נכון).

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”