חימום מים בגז

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

Re: חימום מים בגז

נושא שלא נקרא #16 

08/02/2021 8:38  
yarko כתב:
דוד חשמל, במיוחד גדול, עובד ביעילות כאשר הוא כבר חם.
הבעיה העיקרית של אנשים עם דוד חשמל זה שהם מפחדים להפעיל אותו כי הוא צורך חשמל וזה עולה כסף.
תפעיל את הדוד יום אחד איזה 3-4 שעות ברצף כדי שהוא יהיה חם לגמרי. אח"כ תמשיך לחמם אותו כל הזמן בשעות קבועות כדי שכל הזמן המים יהיו חמים והוא לא יתקרר לגמרי.
ככה כל פעם תחמם רק את ההפרש בין הטמפרטורה הנוכחית לטמפרטורה של הטרמוסטט, ולא תתחיל כל הזמן מ 0.
בד"כ מומלץ לכוון את הטרמוסטט יחסית נמוך, אבל אולי בגלל כמות האנשים כדאי לכוון אותו גבוה. ככל שהמים בדוד יהיו חמים יותר, יצטרכו להשתמש בפחות מים מהדוד בזמן המקלחת.
...
אני לא מבין את הטענה הזאת. נניח לצורך העניין, שביומיום הדלקה של הדוד לשעתיים לא מספיקה. אתה מפעיל פעם אחת את הדוד 4 שעות נוספות, וזה מספיק לך נניח ל 12 יום שבהם אתה מדליק רק שעתיים (זה לא יכול להיות אינסופי כי אז המצאת פרפטום מובילה). זה אומר שמתוך האנרגיה העודפת, בממוצע האנרגיה שנוצרה מ 20 דקות של הדלקה מועברת לכל יום מתוך ה 12. עדיף לך פשוט להדליק את הדוד כל יום לשעתיים ו20 דקות, וכנראה שיספיק פחות, כי בשיטה שלך יש גם איבוד אנרגיה על פני 12 יום.

winer-r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

***חשוב***
הייתי ב "מרכז החימום" המודיעין ושם הציעו לי לעשות מערכת חשמל.
למה לא גז? אומנם יש לי הכנה לנק' גז בבית ( סה"כ צינור בקוטר של כ 1 ס"מ, סתום בקצה שיוצא מהקיר ורחוק ממקום ההתקנה) אך לפי דבריו הוא קטן ולא מתאים. לכן צריך לעשות צינור חדש מאיזור המונה ( ארון מונים במסדרון הבניין, רחוק....).
לכן המליץ לי על המערכת חשמל של חב' CLAGE, תוצרת גרמניה ( להלן הפרוספקט שנתן לי ). היות והתלת-פאזי שיש לי בבית הוא של 25A, אמר שהמערכת המתאימה היא הבינונית, של 7.5 ל' לדקה. כמו כן אמר שמחיר החשמל זול יותר מהגז...

1- מכירים/ממליצים על החשמל לעומת הגז?
2- יש הערות/תובנות כלשהם?
3- מים לא ייגמרו באמצע המיקלחת?

תודה
IMG_20210209_112448.jpg
נערך לאחרונה על ידי winer-r ב 09/02/2021 18:48, נערך 2 פעמים בסך הכל.

dudib
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: דודי
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

אין כמו מערכת חימום של גז.
עברתי לפני כמה שנים ולא חוזר אחורה .
יש לי מערכת של רינאיי והיא מדהימה.
מבחינת עלות , בבית הקודם הייתי מדליק דוד חשמל שעה בבוקר ושעה בערב
לאחר המעבר עלות החשמל ירדה ועלות הגז עלתה , אבל בסיכום של לפני ואחרי הייתי מורווח בכ 300 ש"ח (לפני 5 שנים).
נקודה נוספת שלא מתייחסים אליה היא חשבון המים .
מאחר ואין סוף למים החמים אז גם אין סוף למקלחות (4 בנות בבית אחד).
באמת שלאחר המעבר לגז קיבלתי מכתב ממחלקת המים שאברר איפה יש לי נזילה כי צריכת המים קפצה בצורה קיצונית.
(יש יתרון ל "נגמרו המים החמים")

yarko
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

09/02/2021 10:57  
DudeShemesh כתב:
אני לא מבין את הטענה הזאת. נניח לצורך העניין, שביומיום הדלקה של הדוד לשעתיים לא מספיקה. אתה מפעיל פעם אחת את הדוד 4 שעות נוספות, וזה מספיק לך נניח ל 12 יום שבהם אתה מדליק רק שעתיים (זה לא יכול להיות אינסופי כי אז המצאת פרפטום מובילה). זה אומר שמתוך האנרגיה העודפת, בממוצע האנרגיה שנוצרה מ 20 דקות של הדלקה מועברת לכל יום מתוך ה 12. עדיף לך פשוט להדליק את הדוד כל יום לשעתיים ו20 דקות, וכנראה שיספיק פחות, כי בשיטה שלך יש גם איבוד אנרגיה על פני 12 יום.
...

לפי השיטה שלך, צריך להדליק את הדוד כל יום לשעתיים ו- 20, ולחמם אותו מ-0, וככה יהיה מים לכולם כל יום כל היום. אבל יש עם זה בעיה.
אם תיקח דוד של 150 ליטר כשהוא קר לגמרי, ותדליק אותו לשעתייים, אז הוא יתחמם, אבל יספיק לבערך מקלחת אחת (אולי 2 אם נכנסים ברצף).
אחרי המקלחת הזאת הוא כבר יתקרר, ואז תהיה חייב להפעיל אותו שוב רק כדי להחזיר אותו לטמפרטורה שתספיק שוב רק למקלחת אחת.

ככל שהמים בדוד חמים יותר, ככה ישתמשו בפחות מים חמים בכל מקלחת (יצטרכו לערבב עם יותר מים קרים).
ככה באופן כללי הדוד יספיק ליותר מקלחות.
אם מראש תדאג לחמם אותו למקסימום (נגיד 70 מעלות), ותדאג לחמם אותו באופן קבוע במהלך היום, אז כל הזמן תשמור אותו על איזור ה 70 מעלות.
גם אם מתישהו יכנסו 3 אנשים ברצף למקלחת, עדיין יהיה מים לכולם, כי הדוד התחיל מטמפרטורה ממש גבוהה.

בהנחה שלא כולם מתקלחים באותה שעה, הפעלה של הדוד במשך היום תשאיר אותו חם כל הזמן, ואז לא משנה מתי אנשים יכנסו למקלחת, יהיה להם מים.

בכל מקרה לא צריך לדאוג מחימום ייתר, מכיוון שיש את הטרמוסטט שדואג לכבות את גוף החימום כשהוא מגיע למקסימום שהוגדר לו.

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

10/02/2021 8:52  
yarko כתב:

לפי השיטה שלך, צריך להדליק את הדוד כל יום לשעתיים ו- 20, ולחמם אותו מ-0, וככה יהיה מים לכולם כל יום כל היום. אבל יש עם זה בעיה.
אם תיקח דוד של 150 ליטר כשהוא קר לגמרי, ותדליק אותו לשעתייים, אז הוא יתחמם, אבל יספיק לבערך מקלחת אחת (אולי 2 אם נכנסים ברצף).
אחרי המקלחת הזאת הוא כבר יתקרר, ואז תהיה חייב להפעיל אותו שוב רק כדי להחזיר אותו לטמפרטורה שתספיק שוב רק למקלחת אחת.

ככל שהמים בדוד חמים יותר, ככה ישתמשו בפחות מים חמים בכל מקלחת (יצטרכו לערבב עם יותר מים קרים).
ככה באופן כללי הדוד יספיק ליותר מקלחות.
אם מראש תדאג לחמם אותו למקסימום (נגיד 70 מעלות), ותדאג לחמם אותו באופן קבוע במהלך היום, אז כל הזמן תשמור אותו על איזור ה 70 מעלות.
גם אם מתישהו יכנסו 3 אנשים ברצף למקלחת, עדיין יהיה מים לכולם, כי הדוד התחיל מטמפרטורה ממש גבוהה.

בהנחה שלא כולם מתקלחים באותה שעה, הפעלה של הדוד במשך היום תשאיר אותו חם כל הזמן, ואז לא משנה מתי אנשים יכנסו למקלחת, יהיה להם מים.

בכל מקרה לא צריך לדאוג מחימום ייתר, מכיוון שיש את הטרמוסטט שדואג לכבות את גוף החימום כשהוא מגיע למקסימום שהוגדר לו.
...
אוקי, כל עוד אתה לא טוען שזה יותר יעיל מבחינת צריכת חשמל אני לא הולך להתווכח.

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

09/02/2021 11:47  
winer-r כתב:
***חשוב***
הייתי ב "מרכז החימום" המודיעין ושם הציעו לי לעשות מערכת חשמל.
למה לא גז? אומנם יש לי הכנה לנק' גז בבית ( סה"כ צינור בקוטר של כ 1 ס"מ, סתום בקצה שיוצא מהקיר ורחוק ממקום ההתקנה) אך לפי דבריו הוא קטן ולא מתאים. לכן צריך לעשות צינור חדש מאיזור המונה ( ארון מונים במסדרון הבניין, רחוק....).
לכן המליץ לי על המערכת חשמל של חב' CLAGE, תוצרת גרמניה ( להלן הפרוספקט שנתן לי ). היות והתלת-פאזי שיש לי בבית הוא של 25A, אמר שהמערכת המתאימה היא הבינונית, של 7.5 ל' לדקה. כמו כן אמר שמחיר החשמל זול יותר מהגז...

1- מכירים/ממליצים על החשמל לעומת הגז?
2- יש הערות/תובנות כלשהם?
3- מים לא ייגמרו באמצע המיקלחת?

תודה
...
7.5 ליטר לדקה נשמע ממש מעט

winer-r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 137 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

נכון, נראה לי כך אבל אין לי תלת פאזי של 40A בבית אז לא יכול את הגדול...

רפי כהן
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: רפי כהן
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #23 

אנחנו עם מכשיר גז 10 שנים. הפסקת חשמל הכניעה אותו והוא נשרף. התקנו מכשיר גז חדש. שניהם ממש שומרים על יציבות גם כשפותחים עוד מקלחת. היתרון בחשמל שאף פעם לא צריך להתעסק עם הזמנת גז... חשבנו להתקין חשמלי אבל כשיש עוד צרכני חשמל כבדים בבית עלולה להיות בעיה. מזגן רציני, אינדוקציה וכדומה. התקנתי לאמא שלי חשמלי והיא ממש מרוצה. גם שם המים חמים וממש יציבים. לסיכום, מחמם מים מהיר זה ממש תענוג. אם אתה בוחר בחשמלי אתה יכול לקנות באמזון ולחסוך כסף. רק תשים לב שבחשמלי לא כולם יודעים לעבוד בשילוב עם דוד שמש

אני יש לי של חברת חימומית ומאוד מרוצה

https://www.himumit.com/gas-water-heating/

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

12/02/2021 10:37  
winer-r כתב:
נכון, נראה לי כך אבל אין לי תלת פאזי של 40A בבית אז לא יכול את הגדול...
...
אין קשר.
צריכת החשמל של מחמם מים בגז היא וואטים בודדים. בהחלט אפשר להתקין מכשיר עם הספק גדול יותר של מים.

reg11
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #25 

27/06/2023 13:20  
ziv_r כתב:
אין קשר.
צריכת החשמל של מחמם מים בגז היא וואטים בודדים. בהחלט אפשר להתקין מכשיר עם הספק גדול יותר של מים.
...
הוא התכוון למחמם מים חשמלי של CLAGE. לתלת פאזי של 25A מתאים רק 7.5 ליטר/דקה ולא יותר גדול

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

מובן 👍

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”