צריך המלצות על תנור, מקרר, כיריים ומכונת כביסה

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
NBMH (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

צריך המלצות על תנור, מקרר, כיריים ומכונת כביסה

נושא שלא נקרא #1 

עובר לדירה עם בת הזוג, שני סטודנטים.
מבחינת התנור - אני מבשל הרבה(בין היתר בישולים בישולים ארוכים) והיא אופה. תנור Built in כמובן.
מבחינת מקרר - מה הנפח המומלץ בערך לזוג? איזה חברות להסתכל ומאיזה להתרחק?(אוהב לבשל אז המקרר יהיה עם קופסאות,ירקות, בשרים גבינות וכו'). מניח שלא אקח דלת ליד דלת, לא משנה לי אם מקפיא עליון או תחתון, עדיפות לעליון כי זה זול יותר ממה שראיתי.
כיריים - כיריים של 4(לא חושב שיש מקום ליותר) - עדיפות ללהבה אחת שתהיה חזקה מאוד.
מכונת כביסה - דלת קדמית שתיפתח ימינה(לא יודע איך זה הולך, אם אפשר להפוך או לא).

מבחינת תקציב אני לא יודע כמה כרגע צריך להקציב לכל מוצר, אבל לא מחפש להשתגע כמובן.
לרוב עושה את כל עבודות ההשוואה לבד, אבל אלה מוצרים שהרבה מהדגמים אין בחו"ל בשביל לקבל סיקור אמיתי.
אשמח לכיוונים והמלצות כמה שאפשר, אפילו המלצה על מה מחיר סביר +- שמומלץ להשקיע על דברים שכן יהיו איכותיים בלי להגזים במחיר.

תודה :)

dmitrys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

Re: צריך המלצות על תנור, מקרר, כיריים ומכונת כביסה

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי האישית
כיריים גז זה הכי קל - זה מכשיר פשוט ואין טעם להשקיע. תיקח הכי זול עם הכי הרבה שנות אחריות. עדיפות לחברה מוכרת, אבל לא חובה.
מקרר - נפח רק אתה יודע. אני בחרתי בהייסנס מבחינת מחיר\תועלת. המקררים שלהם ממש זולים ומקבלים תגובות טובות. אני מרוצה מהבחירה שלי.
מכונת כביסה - מה שחשוב זה האמינות. תחפש משהו עם 3 או 5 שנים אחריות מלאה.

oren29at
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

יצא לי לקנות מוצר לבן או שניים לאחרונה, ובנוסף לזה מנסיון אישי שלי:

תנור: יש לי תנור של זאנוסי בן 4+ ואנחנו מאד מרוצים ממנו. יתרון גדול שלו:הוא פירולטי כלומר: יכול לנקות את עצמו. הדגם שלי כבר לא נמכר, אבל 2000 ש"ח או פחות יקנו לך תנור פירולטי מדגם ZOP37962XU שלהם.

מקרר: בשוק יש מקררים קוריאנים, סינים, וטורקים. הקוריאנים הם סמסונג ו LG. על סמסונג מסתובבים סיפורי זוועות לגבי איכות המקררים, ו LG לוקחים פרמיה על המוניטין שלהם, שאמנם מוצדק אבל עולה כסף. המקררים הסיניים פופולרים מאד, והטורקים גם. ממש לאחרונה קניתי עבור חמותי מקרר של בלומברג. זה מקרר טורקי והוא גדול למדי ולא יקר מאד (3800 ש"ח). הדגם הוא KND3955X.

חשוב לבדוק אם יש לך מספיק גובה בנישה (מוגבל ע"י ארון עליון למשל) ורוחב גם. מומלץ לראות אותו בחנות ולהחליט אם הוא מספיק גדול עבורך. החלופה היא LG של שתי דלתות, שעולה כ 2000 ש"ח יותר

כיריים: כהמלצת קודמי, משהו לא יקר מדי. לפני כשנה קניתי עבור אמא שלי כיררים של SOL שזה מותג מדבקה אמנם, אבל היא מאד מרוצה מהם. הדגם הוא FQ6TG113 והוא עולה 1100 ש"ח בערך. אם אתה רוצה לחסוך כאן 200-300 ש"ח ולקנות משהו זול יותר אתה בהחלט יכול, אבל אתה יכול להשתמש בהמלצה שלי בתור מוצר ש"נבדק"

מכונת כביסה: בגדול ישנן שתי חברות אירופאיות גדולות שמתחרות בשוק הזה: בוש/סימנס הגרמנים ואלקטרולוקס/AEG השבדים/גרמנים. יש לי מכונה של אלקטרולוקס כבר 4 שנים, ולפניה היתה לי מכונה של AEG 10 שנים, כך שההמלצה שלי היא על החברה הזאת דווקא. בונוס: הם יותר זולים מבוש/סימנס. הפרמטרים שצריכים להוביל אותך: משקל של 7 ק"ג (לא צריך יותר במקרה שלכם), מהירות סחיטה מקסימלית של 1200 סל"ד (לא להתפשר פה), ורעש נמוך ככל האפשר בסחיטה. אלקטרולוקס מדגם EW6S7244WM עולה כ 1700 ש"ח, אבל היא רועשת למדי בסחיטה (db 77). אם תצליח למצוא מכונה שקטה יותר בערך באותו הכסף ועם אותם פרמטרים- לך עליה.

NBMH (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

02/08/2021 13:16  
oren29at כתב:
יצא לי לקנות מוצר לבן או שניים לאחרונה, ובנוסף לזה מנסיון אישי שלי:

תנור: יש לי תנור של זאנוסי בן 4+ ואנחנו מאד מרוצים ממנו. יתרון גדול שלו:הוא פירולטי כלומר: יכול לנקות את עצמו. הדגם שלי כבר לא נמכר, אבל 2000 ש"ח או פחות יקנו לך תנור פירולטי מדגם ZOP37962XU שלהם.

מקרר: בשוק יש מקררים קוריאנים, סינים, וטורקים. הקוריאנים הם סמסונג ו LG. על סמסונג מסתובבים סיפורי זוועות לגבי איכות המקררים, ו LG לוקחים פרמיה על המוניטין שלהם, שאמנם מוצדק אבל עולה כסף. המקררים הסיניים פופולרים מאד, והטורקים גם. ממש לאחרונה קניתי עבור חמותי מקרר של בלומברג. זה מקרר טורקי והוא גדול למדי ולא יקר מאד (3800 ש"ח). הדגם הוא KND3955X.

חשוב לבדוק אם יש לך מספיק גובה בנישה (מוגבל ע"י ארון עליון למשל) ורוחב גם. מומלץ לראות אותו בחנות ולהחליט אם הוא מספיק גדול עבורך. החלופה היא LG של שתי דלתות, שעולה כ 2000 ש"ח יותר

כיריים: כהמלצת קודמי, משהו לא יקר מדי. לפני כשנה קניתי עבור אמא שלי כיררים של SOL שזה מותג מדבקה אמנם, אבל היא מאד מרוצה מהם. הדגם הוא FQ6TG113 והוא עולה 1100 ש"ח בערך. אם אתה רוצה לחסוך כאן 200-300 ש"ח ולקנות משהו זול יותר אתה בהחלט יכול, אבל אתה יכול להשתמש בהמלצה שלי בתור מוצר ש"נבדק"

מכונת כביסה: בגדול ישנן שתי חברות אירופאיות גדולות שמתחרות בשוק הזה: בוש/סימנס הגרמנים ואלקטרולוקס/AEG השבדים/גרמנים. יש לי מכונה של אלקטרולוקס כבר 4 שנים, ולפניה היתה לי מכונה של AEG 10 שנים, כך שההמלצה שלי היא על החברה הזאת דווקא. בונוס: הם יותר זולים מבוש/סימנס. הפרמטרים שצריכים להוביל אותך: משקל של 7 ק"ג (לא צריך יותר במקרה שלכם), מהירות סחיטה מקסימלית של 1200 סל"ד (לא להתפשר פה), ורעש נמוך ככל האפשר בסחיטה. אלקטרולוקס מדגם EW6S7244WM עולה כ 1700 ש"ח, אבל היא רועשת למדי בסחיטה (db 77). אם תצליח למצוא מכונה שקטה יותר בערך באותו הכסף ועם אותם פרמטרים- לך עליה.
...
קודם כל, תודה רבה על התגובה המפורטת !
מבחינת תנור - הסתכלנו על אלקטרולוקס 7427(חושב שהוא חדש יחסית), מגיע עם 3 תבניות ו 2 מסילות. לי אישית בבית כרגע יש אלקטרולוקס ולא היה לנו בעיות איתם. ההתלבטות היא בין זה לבין תנור מומלץ של בוש (HBG533).
הנטייה כנראה תהיה על אחד מהם, שניהם באזור ה 2000-2200, הבוש קצת זול יותר אבל מגיע עם תבנית אחת פחות גם.

במקרר אין בעיה של גובה, רק רוחב.. עשינו סיבובים בכמה חנויות אבל עדיין לא הצלחתי להחליט, כל מקרר עם הדפקה שלו, אחד רועש, אחד פלסטיקה גרועה וכו'...
סמסונג אני מעדיף לא להתקרב בגלל אלקטרוניקס פרו, למרות שיש לנו כרגע מקרר שלהם בבית(של המשפחה).
עם LG היו לנו בעיות עם מקרר של 15K אז הם גם קצת שרופים כרגע מבחינתי.
המקרר של בלומברג שקט? ממה שראיתי לגבי דגם דומה(חושב שזה אותה סדרה או אפילו אותו אחד, צריך לבדוק אחרי זה בתמונות מה הדגם שראיתי) שהוא מרעיש.
מכונה הנטייה זה ללכת על בוש(WAN20051) שיש המון המלצות עליו.
החברה אמרה שלא צריך יותר מ 1000 סל"ד ושתמיד היא מגבילה גם ככה - לי אין מושג בזה :lol:

כיריים ראינו של Delonghi באזור ה 900 שקל שהיו נראות לנו סבבה, באמת בקטע של כיריים לא ראיתי יותר מדי הבדלים(חיפשנו שיהיה סביר מבחינת נוחות בניקוי ושתהיה להבת ווק)

בגדול אחרי הרבה חפירות באינטרנט(אין יותר מדי ביקורות כי משנים בישראל את השמות של כל הדגמים בערך..) ואחרי מעבר בחנויות נסגרנו על הכל חוץ ממקרר.
יש מקררים של האייר שנראים טוב, אבל מביקורות נראה שהשירות של ניופאן על הפנים.. למישהו יש נסיון?

oren29at
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

02/08/2021 20:31  
NBMH כתב:
קודם כל, תודה רבה על התגובה המפורטת !
מבחינת תנור - הסתכלנו על אלקטרולוקס 7427(חושב שהוא חדש יחסית), מגיע עם 3 תבניות ו 2 מסילות. לי אישית בבית כרגע יש אלקטרולוקס ולא היה לנו בעיות איתם. ההתלבטות היא בין זה לבין תנור מומלץ של בוש (HBG533).
הנטייה כנראה תהיה על אחד מהם, שניהם באזור ה 2000-2200, הבוש קצת זול יותר אבל מגיע עם תבנית אחת פחות גם.
...
זאנוסי זה מותג של אלקטרולוקס. שים לב שהתנור שלהם הוא פירולטי, והאלקטרולוקס והבוש הם לא. לשיקולך.
02/08/2021 20:31  
NBMH כתב:
מכונה הנטייה זה ללכת על בוש(WAN20051) שיש המון המלצות עליו.
החברה אמרה שלא צריך יותר מ 1000 סל"ד ושתמיד היא מגבילה גם ככה - לי אין מושג בזה :lol:
...
מכונת כביסה זה מוצר לעשר שנים, ויתכן שישרת גם כביסת ילדים. סחיטה של 1200 סל"ד לטובת יבוש במייבש (ותאמין לי שתלייה של בגדים קטנים זה חתיכת סיוט) יכולה להיות אטרקטיבית בעוד כמה שנים. אם זה באותו כסף, אני הייתי ממליץ ללכת על המכונה עם הסחיטה המהירה יותר.

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”