מדיח כלים בוש דירוג אנרגטי וארץ ייצור

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
Neta K (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: נטע
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מדיח כלים בוש דירוג אנרגטי וארץ ייצור

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
רכשתי מדיח (דגם Bosch SPI 2 IKS 10 E) מחנות שהיבואן שלה הוא רייבי אלקטרוניקה. ככל הנראה יבוא מקביל.
בדף הבית שלהם היה כתובעל המדיח דירוג אנרגטי A+ ובמדבקה שקיבלתי פיזית עם המדיח כתוב F.
כשהתקשרתי לבדוק נאמר לי שיש תקן אירופאי ותקן ישראלי. והF זה תקן ישראלי. לא מצאתי שום אזכור על תקן אירופאי או ישראלי והאם יש שוני בינהם.
בנוסף, כתוב על המדיח שהוא מיוצר בפולין. המוכר אמר לי או יותר נכון "מכר" לי שהיום כל המוצרים שלהם מיוצרים בפולין.
איש מקצוע אמר לי שזה לא נכון ומאחר שהתקן הגרמני הרבה יותר קשה, המדיחים שמיוצרים בגרמניה יותר טובים.

אשמח לעזרה לגבי הדירוג האנרגטי, כמה זה באמת נכון? ואם כן, כמה זה רלוונטי במדיח? כמה כבר מדיח צורך ?

ומה לגבי ארץ הייצור?
האם יש טעם להתעקש עם החנות? (כבר היה מתקין והתקין את המדיח, עדיין לא השתמשתי עקב מה שציינתי כאן)

תודה רבה

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

Re: מדיח כלים בוש דירוג אנרגטי וארץ ייצור

נושא שלא נקרא #2 

זה ממש לא נכון שהכל מיוצר בפולין. ממש לא נכון.
לגבי תקן ישראלי שונה מתקן אירופאי לדירוג אנרגטי. אני לא מכיר חיה כזאת. יכול להיות שאני טועה, אבל על מוצרי חשמל שלי בבית מבית סימנס-בוש יש מדבקה אחת בלבד והם כולם בדירוג אנרגטי A++ או קרוב לזה.

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

Re: מדיח כלים בוש דירוג אנרגטי וארץ ייצור

נושא שלא נקרא #3 

שתי הטענות נשמעות לא סבירות. אם יש תקן ישראלי הוא לרוב תואם את התקינה האירופית. שיגידו לך בחנות באיזה תקן ישראלי מדובר ויוכיחו שדירוג A+ בו שקול לדירוג F אירופי.

אישית הייתי מנסה לבטל את העסקה.

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”