תנור מומלץ?

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

תנור מומלץ?

נושא שלא נקרא #1 

היי,

עקב נסיון לצמצם מקום במטבח שוקל להחליף את התנור הקיים הישן (מכאני) בתקווה שהחדש יהווה תחליף ראוי גם לטוסטר אובן (הענק) הקיים.
הטוסטר אובן נמצא בשימוש רב יותר מהתנור כרגע, לחימום מהיר של מאפים, פיצות (כי יש חימום תחתון בלבד), אפיית דגים\שניצלים מוכנים וכו..
כי הוא פשוט הרבה יותר מהיר.

1. האם יש תנור שמתחמם מהיר מספיק כמו טוסטר לצרכים שציינתי? ותוצאות טובות מבחינת קריספיות.

2. מבחינת ניקוי יש פירוליטי, אדים, ציפוי מפרק שומנים, מה הכי אפקטיבי\פרקטי מבחינת ניקוי? מותג\דגם ספציפי שמומלץ מנסיון?

3. זנוסי מפרסמים עכשיו את תכונת הבישול באויר חם, זה לא בעצם הטורבו שיש לכולם בתוספת תבנית רשת או שיש משהו שונה בכל זאת?

4. אפשרות האפייה עם אדים, שימושי\חשוב?

noamcohen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

Re: תנור מומלץ?

נושא שלא נקרא #2 

1. לא מאמין שיש הרבה אנשים שבדקו מהירות חימום של כמה תנורים בבית שלהם ויודעים להגיד לך.
אז או שתסמוך על נתוני יצרן (עדיף שלא כנראה) או שתבין ששאלות כאלה לא ממש הגיוני לשאול - כי אף אחד לא עשה לזה בנצ׳מארק אמיתי.

2. הכי אפקטיבי ממה שקראתי (ושוב, לא מאמין שתמצא מישהו שעשה ביקורת ובדק במיקרוסקופ מה נקי יותר) זה פירוליטי
אדים, קטליטי וכו׳ פחות אפקטיביים להבנתי, אבל זה סובייקטיבי

3. בישול באוויר חם זה אכן טורבו, השאלה אם יש משהו מיוחד אצלהם (סביר שלא)

4. אפיה לחה (עם אדים) חשובה בעיקר לאפיה של לחמים ומאפים תפוחים (לא הפרי, אלא מאפים מלאי אוויר) ממה שאני יודע.

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

14/12/2021 13:09  
noamcohen כתב:
1. לא מאמין שיש הרבה אנשים שבדקו מהירות חימום של כמה תנורים בבית שלהם ויודעים להגיד לך.
אז או שתסמוך על נתוני יצרן (עדיף שלא כנראה) או שתבין ששאלות כאלה לא ממש הגיוני לשאול - כי אף אחד לא עשה לזה בנצ׳מארק אמיתי.

2. הכי אפקטיבי ממה שקראתי (ושוב, לא מאמין שתמצא מישהו שעשה ביקורת ובדק במיקרוסקופ מה נקי יותר) זה פירוליטי
אדים, קטליטי וכו׳ פחות אפקטיביים להבנתי, אבל זה סובייקטיבי

3. בישול באוויר חם זה אכן טורבו, השאלה אם יש משהו מיוחד אצלהם (סביר שלא)

4. אפיה לחה (עם אדים) חשובה בעיקר לאפיה של לחמים ומאפים תפוחים (לא הפרי, אלא מאפים מלאי אוויר) ממה שאני יודע.
...
1. אין צורך במדידה מדוייקת. אםן נניח אני שם כמה מנות סלמון ובטוסטר הן מוכנות תו 10-15 דקות וכשניסיתי בתנור זה הזמן שלקח לו רק להגיע לטמפרטורה הרצויה אז כבר ברור שהוא לא טוב למטרה הזו ולא אשתמש בו ומן הסתם לא אמליץ עליו לצורך זה כתחליף לטוסטר.

2. הכוונה הייתה יותר לקלות הניקוי, אם אכן אחרי הפעלה של ניקוי באדים מעבירים מטלית והליכלוך מתנקה בקלות זה מספיק לי ואולי לא שווה את ההשקעה בפירוליטי שגם אחריו צריך להעביר מטלית אני מניח?

אשמח בלי קשר להמלצות על תנורים אמינים\טובים מנסיון

noamcohen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

איך אתה מצפה שאפשר יהיה לענות ברצינות, כשאתה לא נותן שום מפרט טכני? נבואה נתנה לשוטים.

רצוי לפרט על הציוד (טוסטר אובן) שאתה עובד איתו (כמה הספק, מה תפוקת החום של הגריל, איך אתה מכין בו משהו - חום עליון ותחתון, או רק חום עליון וכו׳)
בנוסף, צריך לקחת בחשבון שנפח קטן יותר, מתחמם מהר יותר מנפח גדול, אז תנור גדול מטוסטר בהכרח יתחמם לאט יותר באותו הספק.

מה גם שתקציב משחק תפקיד מאוד קריטי בחיפוש מוצרים כאלו.
יש שוני גדול בין מוצרים במחירים של 1000-2000-3000 שח.
צריך אחריות יבואן רשמי? או יבואן אפור אפשרי?

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

אנסה להסביר שוב.

מפרט טכני פחות משנה, טוסטר הכי קטן\חלש ככל שיהיה מחמם מאפים כמו בייגל\פיצה\קרואסון בערך בחמש דקות+, דגים ומוצרים בינוניים 10-15 דקות .
במפרט של חלק מהתנורים שראיתי רשום שיש אופציה של חימום מהיר, לא ברור מה וכמה מהמפרט. הבעיה בטוסטרים היא שהם לא מחזיקים הרבה שנים ומתחלפים כל הזמן, מצד שני לא נתקלתי בטוסטר שהיה איטי עד כדי כך שאשקול להשתמש בתנור במקומו. התנור לעומת זאת לא התחלף כך שאין לי נסיון עם תנורים חדישים יותר.
ולכן השאלה, האם יש מישהו שיש לו תנור שיכול להעיד מנסיון שעומד בדרישות שהזכרתי וכתוצאה מכך ויתר על טוסטר אובן.
אם התשובה היא שאין דבר כזה, החלופה היא אולי טוסטר קומפקטי יותר, כזה שיכול לעמוד מעל המיקרו באותה נישה וסוגר לי את הפינה.

מבחינת מידות, הטוסטר של נינג'ה עומד בדרישות (20 ס"מ גובה), רק לא יודע אם הוא מספיק מבודד שלא יזיק למיקרו ולארון סביבו כשהוא מתחמם. לא בדקתי עוד חלופות.
אשמח לשמוע חוות דעת עליו מנסיון אישי וגם לגבי תנורים.
תקציב לתנור 2000+/- פחות משנה מי היבואן אלא כמה אחריות, רמת השירות והאם מנסיון אמין ועושה את העבודה טוב.

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

15/12/2021 10:41  
gildmor כתב:
אנסה להסביר שוב.

מפרט טכני פחות משנה, טוסטר הכי קטן\חלש ככל שיהיה מחמם מאפים כמו בייגל\פיצה\קרואסון בערך בחמש דקות+, דגים ומוצרים בינוניים 10-15 דקות .
במפרט של חלק מהתנורים שראיתי רשום שיש אופציה של חימום מהיר, לא ברור מה וכמה מהמפרט. הבעיה בטוסטרים היא שהם לא מחזיקים הרבה ומתחלפים כל שנה שנתיים. מצד שני לא נתקלתי בטוסטר שהיה איטי עד כדי כך שאשקול להשתמש בתנור במקומו. התנור לא התחלף ולא התקלקל מעולם כך שאין לי נסיון עם תנורים אחרים. הסיבה היחידה להחליף אותו היא רק אם תנורים חדישים יותר כן טובים במשהו אחר מעבר לעמידות שכנראה לא תהיה ו\או מהווים תחליף ראוי לטוסטר.
ולכן השאלה, האם יש מישהו שיש לו תנור שיכול להעיד מנסיון שעומד בדרישות שהזכרתי וכתוצאה מכך ויתר על טוסטר אובן?

אם התשובה היא שאין דבר כזה, החלופה היא אולי טוסטר קומפקטי יותר, כזה שיכול לעמוד מעל המיקרו באותה נישה וסוגר לי את הפינה.

מבחינת מידות, הטוסטר של נינג'ה עומד בדרישות (20 ס"מ גובה), רק לא יודע אם הוא מספיק מבודד שלא יזיק למיקרו ולארון סביבו כשהוא מתחמם. לא בדקתי עוד חלופות.
אשמח לשמוע חוות דעת עליו מנסיון אישי וגם לגבי תנורים.
תקציב לתנור 2000+/- פחות משנה מי היבואן אלא כמה אחריות, רמת השירות והאם מנסיון אמין ועושה את העבודה טוב.
...

noamcohen
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

תעשה הבדלה בין חימום מהיר של כל התנור והפעלה של גריל.

טוסטר אובן לא מתחם, אלא אתה מפעיל לו גריל (עליון ותחתון)
לתנור מצד שני יש גופי חימום גדולים יותר אבל שחממים לא באופן ישיר.
יש גם גריל עליון ברוב התנורים שיפעל כמו טוסטר וכנראה גם באותה מהירות.

כמו שאמרתי לך קודם, אפקט החימום ״המהיר״ של טוסטר נובע מהגודל הקטן שלו ביחס לתנור.

לא יודע להגיד לך לגבי רמת שירות או אמינות של מוצרים, יש לי ניסיון מוגבל (3-4 תנורים)
אבל כנראה שבתקציב הזה הייתי חושב ללכת על אלקטרולוקס פירוליטי מיבואן מקביל, פשוט כי אין יבואן רשמי במחיר הזה.

כנראה זה - https://www.citydeal.co.il/product/%D7% ... -bpb331020
או זה - https://www.citydeal.co.il/product/%D7% ... eoc5410aox

האחרון דגם ישן יותר, אבל שניהם כנראה יעבדו

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”