שרשור תגובות: Cinavia - האם מדובר בנוק אאוט להורדות הפיראטיות?

פורום נגני DVD ובלוריי - כאן נדבר על נגנים שמקבלים דיסקים פיזיים...
dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

ziv_r כתב:
liranmishani כתב:אני בטוח שמרבית האנשים ירצו לקבל את התוכן שלהם בצורה קלה, פשוטה וחוקית מאשר להתעסק עם הפיראטיות. אחרי הכל נוחות וממשק משתמש זה שם המשחק.
...
מה יותר קל מלהתחבר לשירותי הכבלים והלווין ולקבל את התכנים בלחיצת כפתור?
...
הנוחות - זה דבר ראשון
המחיר - זה דבר השני

אבל מצד שני חברות הפקה מוכרות כרגע עונות שלמות, וחברות הפצה (yes, hot) מוכרות גם כן עונות שלמות, ללא קשר לצריכה אמיתית. הבעיה היא שאם יתחילו למכור באמת לפי צריכה - לא יצליחו לממן את הפרק נראה לי :)

מעבר לזה - אנשים שיודעים איך להשיג תוכן פיראטי, ימשיכו לצרוך בצורה פיראטית. ומי שלא יודע איך עושים זאת - פשוט ישלם לספקי תוכן. ככל שמחיר יהיה נמוך יותר כך אנשים ישקיעו פחות בללמוד לגנוב :) וימשיכו לצרוך בצורה חוקית.

liranmishani
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

ziv_r כתב:
liranmishani כתב:אני בטוח שמרבית האנשים ירצו לקבל את התוכן שלהם בצורה קלה, פשוטה וחוקית מאשר להתעסק עם הפיראטיות. אחרי הכל נוחות וממשק משתמש זה שם המשחק.
...
מה יותר קל מלהתחבר לשירותי הכבלים והלווין ולקבל את התכנים בלחיצת כפתור?
...
אין קל מזה. ואני לקוח של הוט.
אם לזה תוסיף מחיר אטרקטיבי - פתרת את העניין.
לירן

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

תודה על המאמר המעניין.

דבר אחד חצי-טכני לא ברור לי במנגנון הזה.
סימן המים לא מאפשר נגינה של תוכן שנועד לנגן מסוג אחד, למשל מקרן פילם בקולנוע, להתנגן על נגן מסוג אחר , למשל מכשיר ביתי כמו נגן בלו ריי או סטרימר.
אז מה המכשול פה בדיוק?
הרי ישכפלו את התוכן שדווקא כן נועד להתנגן על המכשירים הביתיים.
משה

beller
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: beller
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

מתי שהוא בשנות השבעים, ניסו להמטיע בתקליטים צליל בתדר בלתי שמיע, אשר בערבול עם ה-BIAS של טייפ הקסטות, יהפוך תקליטים לבלתי ניתנים להקלטה בטייפ. בתחילת שנות השמונים, ניסו להטמיע חוסמי העתקה בקלטות וידאו. כמובן, היה את המאקרוויז'ן ועכשיו זה. לי אין בעיה לרכוש תוכן חוקי, אבל בבאר שבע לא נותרו כבר חנויות דיסקים / DVD. כשאני רוצה משהו, אני נאלץ להשתמש באמאזון או איביי. זאת ועוד: סרטים רבים בכלל לא מגיעים לב"ש, כמו למשל "סרק סרק".
הקוד הזה יירה לתעשיה ברגל ולהערכתי הבלתי מלומדת, הוא יפוצח זמן קצר לאחר יציאתו לשוק (ע"ע CSS). תקליטור DVD עולה בארה"ב כ-9.90 $ ו-BD כ-16 $ אז למה בארץ, בב"ש, מוכרים BD של איזה סרט מטופש ב-260 ש"ח ו-DVD ב-120 ש"ח? כל עוד זה המצב, אני חושש שרבים יעדיפו להוריד. אני, כאספן, מעדיף את הפורמט הפיזי - תקליט, DVD, CD, וידאו. אבל כשאני רוצה לראות יצירה סינמטקית או לחלופין, את "החבובות", איך בדיוק אני יכול לעשות את זה?
אגב, אני רוצה להזכיר את פרשת סוני עם ה-ROOTKIT. לא ייקח הרבה זמן והשוק יוצף בציוד סיני ללא המקודדים-מפענחים האלה. במקום להשקיע את הזמן בשטויות, שחהברות ימכרו תוכן און ליין, לא מוגן ובמחיר סביר. כי גם DRM ניתן לעקיפה. ללא ייצור מדיה פיזית, מחיר של 3.4 דולר לסרט באיכות HD, סבירה ויותר.
דני בלר

shlomiassaf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 70 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

זיו,

המאמר מעולה, מספק מידע רחב והעשיר את הידע שלי...

אתה צודק כשאתה אומר שכותרות דומות מופיעות בעיתונים מדי יום, הבעיה היא שכותרת כזאת מטרתה ליצור עניין ומחשבה כאילו זה הדבר הבא בתחום וכשיש באתר חובבי טכנולוגיה רבים שיודעים דבר או שנים מעבר למשתמש הממוצע זו כותרת מתגרה קצת :D

רק תרמוז לנו שאי אפשר לראות יותר The Walking DEAD שעה אחרי שהוא יוצא בארה"ב ותראה מה קורה...

ashk
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 36 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

נו, מה חדש כאן? זו אותה הטכנולוגיה שיש ב-DVD-AUDIO מאותה חברה שדחפה את זה שם אז. למי זה עזר?
חוץ מזה, מישהו בכלל שם לב ש
[left]
Since [February 2006], over 50 million movies and television programs carrying the Cinavia watermarks have been placed in theatrical and home video distribution. Blu-ray players with Cinavia detectors began entering the consumer market in late 2009.
[/left]

או נכלא לקשיים לראות סרטים האלה

motico (פותח השרשור)
כתב
כתב
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 114 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

moco

למעשה כל שחרור של סרט עובר קידוד סימן מים שונה לפי צורת ההפצה שלו כך ששכפול ממקור אחד לא יעבוד על נגן אחר. כמובן שהקידודים יעשו רק "בחדרים הסודיים" של האולפנים.
כעקרון אתה צודק, הפצה פירטית לפי מתכנני Cinavia תתכן רק אחרי שתצא מדיה לשימוש בייתי. כדי לראות סדרות טלויזיה לדוגמה נאלץ להמתין עד שיצא ה DVD (אם בכלל). אני מניח שכך הם מוסיפים עוד כמה מליוני צופים שאין להם סבלנות להמתין עד לשחרור ה BR.

הקידוד מוטמע בפס הקול ברמה האנלוגית כך שגם שימוש במצלמה באולם ההקרנה עם הקלטת שמע דרך חיבור אוזניות מיוחד שקיים בבתי קולנוע מסויימים (כדי לא להכניס את רעש הקהל לסרט) לא מוחק את ה Cinavia.
גם אם נוריד סרט, ונוציא את השמע ברמה האנלוגית ונקליט בחזרה לפורמט אחר, ה Cinavia עדיין שם. הזיהוי הוודאי של הקוד לוקח כמה דקות אבל זה מצליח.

אני מבין ומסכים עם כל הנאמר בשרשור זה בנושא הפירטיות (חבל שהדרכים שהם מוצאים אלו רק דרכי מלחמה :oops: ) אבל בראיה של איש טכני יש לי הערכה מלאה למתכנני הקוד. כלל לא פשוט להטמיע משהו כזה ברמה האנלוגית בלי שזה יורגש בצליל.
מוטי

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 139 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

1. תשלום על אינטרנט מהיר
2. תשלום לשרתי אחסון
3. עוד כמה תשלומים כאלה ואחרים

אין לי שום בעיה להעביר תשלומים עבור התוכן שאני צורך.
יש לי בעיה לצרוך את התוכן בדרך הלא נוחה (מדיה פיזית), ועל הדרך לשלם על:
1. ייצור
2. הובלה
3. מתווכים
4. אחסון

ובסוף גם לצפות בסרט אחרי כולם, וגם אז לעשות שמיניות באוויר כי ה-HDCP החליט דווקא עכשיו כשיש לי קצת זמן להשתגע ולהרוס את הHANDSHAKE בין המסך לרסיבר או הרסיבר למחשב.
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/

epony
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 647 פעמים
קיבל תודות: 1368 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

ברשותכם, אוסיף כמה מילים בעניין: קורי דוקטורוב מ-BoingBoing וה-EFF הסביר זאת מאוד בפשטות כשהוא אמר שאי אפשר באמת להגן לאורך זמן על חומרים מוגני זכויות יוצרים בכל הטכנולוגיות השונות והמשונות שנזכרו במאמר ובדיון הנ"ל, כי בהגדרה נותנים לך בתכנים עצמם ובתוכנה ובחומרה שנועדו להציג אותם גם את הצופן וגם את המפתח. כל טכנולוגיית הצפנה/מניעת העתקה חדשה שמשולבת בתכנים ובנגנים מחשבת את קיצה לאחור מהרגע שהיא משולבת במכשירים שזמינים לכל אחד...

חוצמזה: http://theoatmeal.com/comics/game_of_thrones

אני אישית לא מצדיק או פוסל את כל הטענות בעניין הפיראטיות כמוצא נוח יותר מתשלום עבור צריכה חוקית של תוכן. יש בעיה קשה ולא סבירה של זמינות שנטועה רובה ככולה במוח הדינוזאורי של יצרני ומפיצי התוכן. הם נצמדים למודל עסקי שברור לכל בשני העשורים שהוא לא רק עתיד להיכשל, אלא בעצם כבר נכשל באופן קטסטרופלי אל מול קלות השכפול וההפצה הדיגיטליים. תכל'ס, הסיטואציה הנוכחית של חוקי הגנת זכויות יוצרים נעה בין פתטית למזעזעת, ואני איבדתי תקווה לחלוטין שהעניין ייפתר מעצמו באופן אורגני - או שנגיע למשבר, או שנידרש להתערבות חקיקתית אחידה וברורה בארץ ובעולם, או שניהם.

מצד שני (או שלישי, הפסקתי לספור), אני יכול אישית להגיד שסדרות שזמינות לי ב-yes ב-HD (ולפעמים אפילו עם דולבי 5.1!) תוך 1-5 ימים מרגע השידור המקורי שלהן בארה"ב, אני לא מוצא שום טעם לחפש "בשדות זרים". מה שכן, זה עדיין משאיר אותי עם כל הסדרות שב-yes החליטו לא לשלם עליהן אקסטרא לטובת השידור המזורז, עם כל הסדרות שנרכשו ע"י הוט, וכמובן עם כל הסדרות שנפלו בין הכסאות...

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

epony

אהבתי את הלינק :)) בחלק מהמקרים זאת אמת. אבל שוב, היתרון של yes או hot הוא בנוחות. והלקוחות משלמים על נוחות שנמכרת יחד עם עוד תכנים שהלקוח לא צריך (התנאיית שירות בשירות :?: ) אבל לעומת זאת אפשר להסתדר עם מחשב (או NAS) תוכנת טורנט, rss reader ולקבל את כל התכנים שאתה באמת צורך (וגם באיכות וגם עם אודעו 5.1 :)), אצלך על המסך במזן הנוח לך. הדבר היחידי שצריך - לדעת (או ללמוד) איך להגיע לזה. לא כולנו נועדנו לצרוך תכנים (שירותי) בצורה כזאת. אני אישית לא יודע לטפל באוטו, וכל טיפול הולך למוסך ומשלם כמה שאומרים לי, והשכן שלי עושה את הטיפולים שלו לבד מתחת לבית. אבל הוא בתורו משלם ל-yes על התוכן שרק חלק קטן ממנו הוא צורך, ואני רואה בדיוק את מה שאני רוצה לראות. לצערי הרב אין לי דרך לשלם ליוצר הסדרות ישירות, כי הוא מקבל כסף רק דרך המתווכים, ששירותיהם אני לא צריך. (זה בדיוק המקרה של הלינק בהודעה מעלי :)). אבל אין ממש ברירה כרגע, ונמשיך כך עד יבו השינוי.

הבעיה שהשינוי הזה יכול להוציא כמה וכמה שלבים מהשרשרת אספקה הזאת, וזה אומר שמישהו יפסיק להרוויח כסף. אותו אחד שעלול להפסיק להרוויח כסף יעשה הכל כדי שזה לא יקרה. המלחמה הזאת נגד פיראטיות נראה לי עוד תמשך, ונראה לאן זה יגיע :)

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 139 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

dima_vy כתב:לא כולנו נועדנו לצרוך תכנים (שירותי) בצורה כזאת.
...
ופה בדיוק המקום של ספק תוכן להכנס ולמלא את החור הענק הזה בתוכן חוקי.
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

מוטיבציה לדעתי זה שם המשחק

המוטיבציה של האולפנים להכניס מכשול מפני הפירטיות מאוד מובנת ונכונה. הדבר הכי קרוב ליישום של המכשול הזה היה הוספת הפולסים ששגעו את ה AVG במקליטי הוידאו זו היתה שיטה שלא סומכת על יצרני נגני המדיה שישתפו פעולה עם האולפנים.

ליצריני נגני המדיה מכל הסוגים אין שום מוטיבציה להכניס את הטכנולוגיה הזו פנימה כי מי שרוצה לנגן תכנים לא חוקיים לא יקנה את המכשיר שהחסימה הזו מותקנת בו! וזה פוגע במכירות שלהם. לדעתי כמו שיצרני נגני ה DVD עקפו את הצורך לנגן ZONES מסויימים בלבד וכל הנגנים בסופו של יום הינם מולטיזון זה יהיה הסוף של הטכנולוגיה הזו אם יהיה חוק המחייב את היצרנים להטמיע במכשירים את החסימה הזו. היצרנים עצמם יפיצו את הצורה לעקוף את זה על מנת לא לפגוע במכירות.

לרוכשי המכשירים יש מוטיבציה מובהקת לא לקנות נגן שהטכנולוגיה הזו מובנית לתוכו כך שיהיו מעטים אם בכלל שירכשו מכשירים שמגבילים את היכולת שלהם לנגן את המדיות השונות.

כך שבסיכומו של דבר בגלל חוסר מוטיבציה של מרבית המשתמשים העסק לא ינסוק.

מצד שני מאוד מאוד נהניתי לקרוא את הכתבה המעמיקה על הטכנולוגיה של סימן המים במדיות השונות למדתי והחכמתי ועל כך תודתי למחבר המאמר הכתוב בצורה מאוד מפורטת טכנית ומאוד מובנת ורפרזנטטיבית.

תודה רבה

leo212
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

"לא סוד הוא שתעשיות הבידור מפסידות הון כסף בגלל העתקות פיראטיות של סרטים ותוכניות טלוויזיה. יש הערכות שההפסד מגיע ליותר מ-5000 מיליון דולר בשנה. כל סרט היוצא מאולפני הסרטים וכל אות המועבר במדיה בידורית כמו תוכניות, סדרות ומוזיקה חשוף להעתקה ולהפצה לא חוקית. אין ספק שהפסד ההכנסות מדרבן את חברות הסרטים להשקיע בחיפוש דרכים כדי להקטין את ההפסד, והדרך החדשה שהם מצאו היא מניעת אפשרות הקרנת סרטים שהורדו מהאינטרנט ושמקורם בעותקים פיראטיים."
מאיפה הבאת את ההנחה הלא נכונה והלא מבוססת הזו?? למעשה ההיפך הוא הנכון - תעשיית הקולנוע רק גדלה והגדילה את ההכנסות שלה בשנים האחרונות וכל הזיבולי שכל של רווחים פוטנציאלים הוא תיאורטי בלבד, הרי שאף אחד לא באמת ישלם עבור התכנים שהוא צורך פיראטית אם הם לא יהיו זמינים בחינם או לפחות בתשלום נמוך, אלא פשוט יפסיק לצרוך.
הדרך היחידה שהוכיחה את עצמה כיעילה בהתמודדות עם הפיראטיות היא מתן אלטרנטיבה נוחה וזולה, כמו שקרה בתעשיית מוזיקה וכמו עם נטפליקס והולו וכל הנסיונות למנגנוני הגנה מסתיים בכשלון כמו שקרה עם הDRM למוזיקה ורק מרגע שהפסיקו עם זה הרווחים עלו חזרה. אף אחד לא רוצה לקנות נגן שמוגבל ביכולת הנגינה שלו ואףאחד לא רוצה לקנות דיסק שלא ניתן לגבות או להעתיק.
התעשייה צריכה פשוט להבין ולהחליף אסטרטגייה - רוצים רווחים על הורדות פיראטיות? תקנו ספקית אינטרנט ותמכרו חבילות גלישה, תמכרו שטח אחסון כמו מגהאפלואד או שפשוט תזרימו את התכנים בחינם עם פרסומות...[/quote]

hamimi21
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #44 

פוסט מעולה motico. ניסיתי לשלוח לך הודעה אישית אך בגלל שאני רשום כמשתמש חדש משום מה זה לא מאפשר לי.

אשמח אם תיצור אתי קשר, אני חושב לעבוד על כתבה בנושא.

[email protected]

תודה,
תמיר.

שלח תגובה

חזור אל “נגני DVD/בלוריי”